Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

  1. #1

    Standardní vyuzitie RAM: GF 17mb a ATI 130mb (+HW akceleracia videa)

    mam ATI x1600pro(agp) a s desiatych(5.13 az 6.9) moznych drivers pre moju x1600, len jeden(5.13) podporuje HW akceleraciu WMV-HD videa. je to normalne? moze mi to niekto vysvetlit? to akoze nove vylepsenia na ukor predoslich? otrasne, heh mal som ja radsej zobrat hned gf7600gs(ta dokonca podporuje aj HW akceleraciu HD-mov 1080p)
    HW akceleracia H.264 je podporovana vsetkymi drivers(drivers 6.5 az 6.8 nemozem odskusat vobec-nenabehne mi s nimi win)

    takze kompetna HW akceleracia videa je jedine s ovladacmi 5.13(teda aspon na x1600(agp)

    maximalne rozlisenie HW akceleracie HD-mov videi na x1600 je 720p(x1300 zvladaju este menej) <- myslim ze toto sa nikde na ich strankach nepise. ja som si vyberal grafiku podla HW akceleracie videa a hlavne koli tomu ze ATI ma vraj krajsi obraz. by som im tie karty napchat do prdele, urcite by som si nekupil grafiku ktora mi bude hardwarovo akcelerovat len nejake videjka co mi stihal aj cpu. ale musim povedat ze HD mpeg to akceleruje pekne, ale uz som aj tak riedne znechuteny a najradsej by som to(ATI) obuchal o zem.

    no, pre kazdy pripad sa radsej dopredu ospravedlnujem keby som sa nahodou mylil
    p.s. som zvedvy na vase vyjadrenie k tej ATI HW akceleracii videa a tiez co sa tyka tych rozmrdanych drivers. o tom ze zaberaju nechutne vela ramky a su rozkuskovane ako zajacie bobky ani nehovorim.
    a este jedna vec, ATI by mala upozornovat ze pri ich ovladacoch budeme potrebovat o 130mb vacsiu ram, co ja dalsia investicia. pri gf4200Ti(drivers 84.21) mi stacilo o hooooodne menej ramky(asi len 30-40mb)
    Naposledy upravil pepee; 18.10.2006 v 23:24.

  2. #2

    Standardní Re: co do prdele robi ta ATI s ovladacmi?! (HW akceleracia videa)

    ot: já ti dám dobře míněnou radu - piš slušně


  3. #3

    Standardní Re: co do prdele robi ta ATI s ovladacmi?! (HW akceleracia videa)

    Me HW akcelerace videa nesla nikdy. A ani me to netrapi.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  4. #4

    Standardní Re: co do prdele robi ta ATI s ovladacmi?! (HW akceleracia videa)

    no cumim ze asi to netrapi nikoho, hlavna vec ze vas s tym oblbli pri kupe

  5. #5

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Zatim sem se nesetkal s nikym, komu by to neslo. A opet, musis pouzivat bud ve WMP10 High Quality mode(=VMR) nebo jinde v aplikacich renderovat pres VMR9 a musis mit zaplatu ve WindowsXP na DXVA, ktera ani v originalnich SP2 nejede jak ma. Potom musis k Catalystech v AVIVO zaskrtnout kolonku s akceleraci WMV.

    K te pameti jen dodam, ze drivery ji po nabootovani uvolni a zustanou ve SWAPaci. A konecne k tem problemum s H.264 a jinyma HD kodekama, doporucuju ti preinstalovat windows, protoze to je opravdu des. Ty by ti jely i bez akcelerace, todle neni problem driveru...
    Naposledy upravil Haste; 06.10.2006 v 20:18.
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  6. #6

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Citace Původně odeslal Haste Zobrazit příspěvek
    Zatim sem se nesetkal s nikym, komu by to neslo. A opet, musis pouzivat bud ve WMP10 High Quality mode(=VMR) nebo jinde v aplikacich renderovat pres VMR9 a musis mit zaplatu ve WindowsXP na DXVA, ktera ani v originalnich SP2 nejede jak ma. Potom musis k Catalystech v AVIVO zaskrtnout kolonku s akceleraci WMV.

    K te pameti jen dodam, ze drivery ji po nabootovani uvolni a zustanou ve SWAPaci. A konecne k tem problemum s H.264 a jinyma HD kodekama, doporucuju ti preinstalovat windows, protoze to je opravdu des. Ty by ti jely i bez akcelerace, todle neni problem driveru...
    chces povedat ze ti ide HW akceleracia WMV-HD videa a nepouzivas 5.13 ovladace? ja nehovorim ze mi to nejde, ale ze to funguje len s 5.13 drivers

    s HW akceleraciou H.264 nemaju problem ziadne ovladace
    Naposledy upravil pepee; 06.10.2006 v 22:11.

  7. #7

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Citace Původně odeslal pepee Zobrazit příspěvek
    chces povedat ze ti ide HW akceleracia WMV-HD videa a nepouzivas 5.13 ovladace? ja nehovorim ze mi to nejde, ale ze to funguje len s 5.13 drivers
    Uz dlouho pouzivam 6.3 a mel sem tu vsechny az do 6.9. Tohle neni problem driveru, ale kombinace softwaru + nastaveni.
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  8. #8

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    hmm tak asi to bude problem(a aj vsetky ostatne) mojej starej zakladnej dosky msi-kt3v(kt333)

    nemoze to byt problem "kombinace softwaru + nastaveni" ked mi to predsa ide na tych prvych ovladacoch(5.13) pre x1600(takze mi nastavenie softu nerobi problem-dufam)

  9. #9

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Citace Původně odeslal pepee Zobrazit příspěvek
    hmm tak asi to bude problem(a aj vsetky ostatne) mojej starej zakladnej dosky msi-kt3v(kt333)

    nemoze to byt problem "kombinace softwaru + nastaveni" ked mi to predsa ide na tych prvych ovladacoch(5.13) pre x1600(takze mi nastavenie softu nerobi problem-dufam)
    Zakladni desky Uprimne nevim, co by mohla mit zkladni deska spolecneho s ukladanim hodnot v AVIVO To je jednoznacne softwarovy problem primo ve tvoji kombinaci SW. Rozhodne cista instalace WXP SP2 + zaplaty aspon do srpna 2006. (Tam uz jsou i DXVA zaplaty) to mas odpoved i na ten tvuj druhy thread....
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  10. #10
    Member
    Založen
    26.10.2002
    Bydliště
    Brezno,SK (niekde na okolí)
    Příspěvky
    268
    Vliv
    264

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Sorry za lamersku otazku - ale ako to viete, ci to akceleruje graf. karta, alebo cpu? Pri dostatocne silnom cpu akceleracia vmv nemoze byt problem aj bez hw acc grafiky? Ako to zistujete - teplotou jadra gk, alebo ako??
    D925XECV2, I 640, 2x512 MB DDR2 Kingston 533, 80GB SATA Seagate, 160 GB ATA Seagate ST, 40 GB ATA Seagate IV , Teac DV-W58GA, Sapphire Radeon X1600XT 256MB, Iiyama ProLite x430s, 2x WinXP Pro CZ SP1 NTFS, 1x Win XP Pro CZ SP2 FAT32.

  11. #11

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Citace Původně odeslal pepee Zobrazit příspěvek
    p.s. som zvedvy na vase vyjadrenie k tej ATI HW akceleracii videa a tiez co sa tyka tych rozmrdanych drivers. o tom ze zaberaju nechutne vela ramky a su rozkuskovane ako zajacie bobky ani nehovorim.
    a este jedna vec, ATI by mala upozornovat ze pri ich ovladacoch budeme potrebovat o 130mb vacsiu ram, co ja dalsia investicia. pri gf4200Ti(drivers 84.21) mi stacilo o hooooodne menej ramky(asi len 30-40mb)
    No podle me je to trochu bullshit. Mozna za tech 130MB navic muze novy ATI .NET control panel, overovat to ted nebudu.

    Co se zabrani pameti z hlediska ovladacu tyka tak jsou nForce 91.47 a Catalysty 6.9 se starym CP naprosto srovnatelne. Rozdil v radu jednotek MB maximalne, rozhodne se nekona zadnych 130MB v neprospech ATI.

    (Mam zrovna ted na druhem PC ATI X1600Pro s Catalysty 6.9 se starym Control Panelem.)
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  12. #12

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    Já má s CCC zkušenosti takové, že na DX9 kartách si sebere komplet se vším všudy 20-30MB a na starších (nejsou aktivní 3D preview) kolem deseti. 130MB je i podle mě nesmysl.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  13. #13

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    No, celkove kdyz u X1k rady odinstalujes drivery + veskere sluzby + CCC, tak se pri startupu swapac zmensi o 75MB u me. Kde ale PREVAZNOU vetsinu zabiraji ty 2xCLI.exe. Holt CCC je opravdu prerostla mrcha, ale to se tu resilo taky hodnekrat a je to obecne zname. Bez CCC = bez 2xCLI.exe jsou drivery temer stejne velke jak u NV.
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sasa Zobrazit příspěvek
    No podle me je to trochu bullshit. Mozna za tech 130MB navic muze novy ATI .NET control panel, overovat to ted nebudu.
    ja som hovoril ze kompletne ovladace t.j. driver(asi 55mb)+catalysty(asi 75mb) zaberaju 130mb a na starej gf4200Ti to bolo len nejakych 30-40mb max. (ja si vsimam na rozdiel od ostatnych, samozrejme na novej win instalacii)

    Citace Původně odeslal Sasa Zobrazit příspěvek
    Co se zabrani pameti z hlediska ovladacu tyka tak jsou nForce 91.47 a Catalysty 6.9 se starym CP naprosto srovnatelne. Rozdil v radu jednotek MB maximalne, rozhodne se nekona zadnych 130MB v neprospech ATI.
    ano viem ze GF ovladace od 91.31 verzie su uz uplne ine(asi pre lamy, samozrejme su tam urcite aj nejake vylepsenia).

    HAHA a preco zrovnavas najnovsie GF ovladace(zbytocne velke) a stary ATI CP ?? ty si urcite zalubeny do ATI. heh, ja som sa uz s ATI zozviedol a vali sa ku mne nova gf7600gs-konecne budem zase kludny-vsetky moje problemy sa vyriesia, aj gamma pri videu-gf ovladace si ju vedia udrzat

    ja nema nic proti ATI, viem ze tie grafiky maju krajsi obraz(preto som aj ATI chcel, ale kaslat na to), ale tie šuflikantske-lamarske-rozdrobene-vypasene-nekompatibilne ovladace im to riadne seru. ATI uz nechcem riadne dlho vidiet. mali by varovat ze pri kupe nasej karty budete potrebovat dalsiu investiciu do ramiek, heh

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Já má s CCC zkušenosti takové, že na DX9 kartách si sebere komplet se vším všudy 20-30MB a na starších (nejsou aktivní 3D preview) kolem deseti. 130MB je i podle mě nesmysl.
    tvoje skusenosti su riadne slabe. kamo musis skusat na novej-cistej instalacii a vzdy kazdu verziu driveru zase na novej instalacii. UZ SOM POVEDAL ZE CCC MAJU OKOLO 80MB A NIE 130MB. tych 130mb je aj s ovladacmi

    Citace Původně odeslal Haste Zobrazit příspěvek
    No, celkove kdyz u X1k rady odinstalujes drivery + veskere sluzby + CCC, tak se pri startupu swapac zmensi o 75MB u me. Kde ale PREVAZNOU vetsinu zabiraji ty 2xCLI.exe. Holt CCC je opravdu prerostla mrcha, ale to se tu resilo taky hodnekrat a je to obecne zname. Bez CCC = bez 2xCLI.exe jsou drivery temer stejne velke jak u NV.
    cista instalacia winXPsp2 mi zabera 50-55MB ramky(samozrejme win je osekeny o zbytocne sluzby v services.msc a msconfig)snad si nemyslis ze sa tu stazujem na ramku a takuto zakladnu vec by som neriesil a to plati o vsetkych zbytocnostiach aj pri instalacii ovladacov a programov

    kua, kazdy si o sebe mysli ze je boh(mozno aj vratane mna) a s kazdym hned jednaju ako s lamou(btw:ja o sebe vzdy hovorim ze som lama, kedze viem aky profici jestvuju a co vsetko dokazu)

    Citace Původně odeslal Tykoxo Zobrazit příspěvek
    Sorry za lamersku otazku - ale ako to viete, ci to akceleruje graf. karta, alebo cpu? Pri dostatocne silnom cpu akceleracia vmv nemoze byt problem aj bez hw acc grafiky? Ako to zistujete - teplotou jadra gk, alebo ako??
    ved si odsleduju ako ti maka cpu, ale ne ze pojdes kukat do skrinky na cpu napr. mozes skusit aj ctrl+alt+delete/vykon(toho delete sa nemusis bat )

    ano pri dostatovne silnom cpu neporebujes na HD videa HW akceleraciu graf. karty, ale preco nenechat pracovat cpu na uzitocnejsiu pracicku, ze ano

    btw: tak sa mi zda najnarocnejsie HD videa su .mov potom wmv no a mpeg su uplna hracka, teda hracka aspon pre ATI HW akceleraciu(samozrejme kecam o tych najnarocnejsich, nemyslim maliny ako su 720p co zvladne aj athlon xp 2200+ + gf4200Ti, tak tato kombinacia mi zvladla aj niektore 1080, samozrejme bez HW akceleracie)
    Naposledy upravil PiT; 10.10.2006 v 20:13.

  15. #15

    Standardní Re: ATI vs drivers?! (HW akceleracia videa)

    takze, GF 7600GS AGP mam uz doma a ovladace zaberaju len 17MB ramky! a ako som uz pisal vysie, ATI ovladace az nechutnych 130MB!(x1600 AGP)

    a vsetko mi funguje tak ako ma(gamma-overlay). HW akceleraciu videa budem skusat neskor.

    jaaaj to je ulava, az teraz s GF mam dobry pocit.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Ati Catalyst™ 6.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 19:45
  2. Ati Catalyst™ 6.1
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 24.01.2006, 16:12
  3. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  4. Radeon 7000/VE Dotaz
    Založil Hemo13 v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 25.04.2004, 00:11
  5. ATI CATALYST 4.2 (12.2.2004)
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 28.02.2004, 18:48

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •