Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Časový spínač

  1. #1

    Standardní Časový spínač

    Potřeboval bych schéma časového spínače, co možná jednoduché, s řízením doby asi 0,5 až 6 hodin. Spínač musí být úplně bezhlučný (bude v ložnici). Prodávají se sice takzvané spínací zásuvky, ale ty jednoduché mají synchronní motorek, který je asi slyšet. Ty elektronické s displejem jsou na programování na týden, a to se mně taky nehodí. Díky.

  2. #2

    Standardní Re: Časový spínač

    Jednu tu jednoduchou casovaci zasuvku mame, motorek tam nejaky bude, ale ze by bylo neco slyset, tak to ani omylem. Rodice u te zasuvky spi a nemaji s tim problem. Rozmezi se tam nastavuje takovejma kolickama a po pul hodine to jde urcite.
    IMHO Trance will never die...

  3. #3

    Standardní Re: Časový spínač

    Díky Charlie, jestli je ta spínací zásuvka s motorkem úplně tichá, tak by mně stačila. Půjdu se na ně podívat do obchodu.

  4. #4

    Standardní Re: Časový spínač

    Jak jsem se díval na internet, tak z jednoho pohledu jsou dva druhy těchto zásuvek. Jedny spínají nulák a druhé fázi. Jaký v tom je rozdíl? To je přeci jedno, ne?

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní Re: Časový spínač

    Citace Původně odeslal Radix Zobrazit příspěvek
    Jak jsem se díval na internet, tak z jednoho pohledu jsou dva druhy těchto zásuvek. Jedny spínají nulák a druhé fázi. Jaký v tom je rozdíl? To je přeci jedno, ne?
    hmm , tak ked si to nasiel na NETe daj aspon linky , spinat nulak v takychto hodinach som teda este nevidel
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  6. #6

    Standardní Re: Časový spínač

    Radši bych na tvém místě koupil ten, který spíná fázi. Pokud spínáš nulák, tak to znamená, že připojené zařízení je stále pod napětím a může tě (při dotyku živé části) pokopat (proud poteče z fáze přes tvé tělo do země).
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  7. #7

    Standardní Re: Časový spínač

    Zajímavé, že ty, co spínají fázi jsou vždy o něco dražší. Tady je jeden link.

    http://www.dufakotle.cz/store/defaul...partmentID=508

  8. #8

    Standardní Re: Časový spínač

    Pak ale nevím, proč se ty, co spínají nulák, vůbec prodávají.

  9. #9

    Standardní Re: Časový spínač

    Přátelé, tak jsem napsal přímo výrobci Elbock, který mně sdělil, že na spínaní přímotopu je potřeba použít zásuvku, která spíná fázi. Dále sdělil, že mechanické zásuvky nejsou úplně tiché a doporučil použít digitální. Protože ty jsou programovatelné na týden a já chodím spát v různou dobu, tak to můj problém nijak nevyřešilo.

  10. #10

    Standardní Re: Časový spínač

    Ty digitální mají daleko víc možností. Můžeš tam mít věci na týden ve stejnou dobu, nebo několik různých časů, každý den jiný atd. Jediná "nevýhoda" je nutnost naprogamovat ten čas oproti mechanické, kde přehodíš jen kolíky. Určitě ale jde i ta digitální použít pro to hledáš. Koukni se třeba na http://www.solid-czech.cz/cz/katalog.php?section=1.4. Je tam i stručný popis, co to umí, ostatní jsou obdobné.

  11. #11

    Standardní Re: Časový spínač

    Díky, ale jak jsem psal, chodím spát v různou dobu a tu předem neznám. Čili programování dopředu je pro mě úplně bezcenné. Takovou zásuvku bych musel každý den znovu programovat. Potřebuju elektronický časovač s analogovou stupnicí.

  12. #12

    Standardní Re: Časový spínač

    Asi jsem to správně nepochopil a možná bys měl napsat k čemu to má sloužit. Jestli to ale má být budík, pak je to o něčem jiném. U toho digitálu nastavíš čas sepnutí a čas rozepnutí a nastavíš tedy sepnutí od-do, nebo opačně.

  13. #13

    Standardní Re: Časový spínač

    Já potřebuju spínat přímotop, zapnout ho nějakou dobu před tím, než jdu spát. Zapnout to musím ručně, protože ta doba je různá a nejde naprogramovat dopředu. A vypnout se může několik hodin po usnutí. Kolik hodin má topit bych nařídil podle venkovní teploty. Aby neběžel až do rána, to je zbytečné. A to zařízení musí být úplně tiché. To je všechno.
    Naposledy upravil Radix; 13.09.2006 v 21:07.

  14. #14

    Standardní Re: Časový spínač

    To by s tím šlo, ale ta obsluha je komplikovaná. Musel bys to ve chvíli, kdy chceš zapnout naprogramovat na zapnutí a následné vypnutí. Je to ale přes ruku. Zkus se podívat po zapojení časovače pro temnou komoru a tam si upravit časy.
    Naposledy upravil hafca; 13.09.2006 v 21:35.

  15. #15

    Standardní Re: Časový spínač

    Máš pravdu, přesně tak. Když ty časovače pro temnou komoru jsou řádově maximálně na minuty, a já potřebuju hodiny. Ty jednoduché jsou založeny na nabíjení nebo vybíjení kondenzátoru. Ten by musel mít v případě spínání několika hodin ohromnou kapacitu (elektrolyt) a to se nedoporučuje.

  16. #16

    Standardní Re: Časový spínač

    Mám starší zapojení s digi předvolbou, palcovými přepínači BCD. Je to celkem jednoduché, ale základ má nejdelší čas 9990 vteřin. Musela by se tam dát dělička 1:10 a bylo by to dlouhý dost. Nastavují se tam jednotky, desítky a stovky.
    Naposledy upravil hafca; 13.09.2006 v 22:55.

  17. #17

    Standardní Re: Časový spínač

    To se mně zdá moc komplikované. Potřeboval bych spíš nastavování potenciometrem nebo obyčejným přepínačem.

  18. #18
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní Re: Časový spínač

    Citace Původně odeslal Radix Zobrazit příspěvek
    To se mně zdá moc komplikované. Potřeboval bych spíš nastavování potenciometrem nebo obyčejným přepínačem.
    amaterske radio B5-r94 posledna strana .
    casovy spinac 0-10 , 10-100 minut

    nastavovanie casu potenciometrom , zapnutie spinacom

    vystup je prepinacie rele takze si to mozes zapojit ako xces
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  19. #19

    Standardní Re: Časový spínač

    Díky, to zapojení znám. Myslím, že je s IO 4020 a ten nemám.

  20. #20

    Talking Re: Časový spínač

    Citace Původně odeslal Radix Zobrazit příspěvek
    Díky, to zapojení znám. Myslím, že je s IO 4020 a ten nemám.
    Bylo dobrý, kdybys napsal co máš v šuplíku. Bylo by to rychlejší vymýšlení.

  21. #21

    Standardní Re: Časový spínač

    V šuplíku toho mám tak velké množství, že to nemohu vypsat. Ale 4020 tam není. Nejsou to šuplíky, ale skříně.

  22. #22
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    273

    Standardní Re: Časový spínač

    Citace Původně odeslal Radix Zobrazit příspěvek
    Díky, to zapojení znám. Myslím, že je s IO 4020 a ten nemám.
    555+4017+4020
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  23. #23

    Standardní Re: Časový spínač

    To schéma znám, ale nemám 4017 + 4020.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Časový spínač trochu jinak....poradí nekdo?
    Založil dussancz v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.08.2006, 21:07
  2. Časový vypínač s 555
    Založil Matio v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 09.02.2006, 23:21
  3. AP Alfa AIP-W630 - vadne?
    Založil Lopan v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 24.07.2005, 21:45
  4. spínač s ledkou
    Založil sebad v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.08.2004, 10:22
  5. Jak uzemnit stíněný kabel??
    Založil Ištván v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 18.12.2003, 14:27

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •