Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 33

Téma: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

  1. #1

    Standardní mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Zdravim,

    od jednoho z moderatoru jsem se dozvedel (az tedy po tom, co jsem se jej musel zeptat), ze mam BAN na mesic do sekce Bazar.

    - upozornuji, ze jsem neporusil ani jedno pravidlo ktere je v sekci bazar !
    - nikdo mi nedal vedet ze ban dostavam za prohresek, který bych rád slyšel
    - nikdo z adminu se me nezeptal zda-li je pravda co udal moderator za duvod pro ban (ovsem nevim zda-li je to za potrebi, ci zda-li se moderatorum slepe duveruje)

    Rad bych resil mou situaci s nekym s administratoru - dekuji
    Myslim si že muj ban je neopravneny...

    Atreides
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #2
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Dostal si zakaz na mesiac.

    Najprv si Darth Maulovi prislubil, ze od neho kupis dosku. On na zaklade toho kupil novu a ty si si nakup rozmyslel, pretoze si sa dostal k doske inym sposobom. Pravidlo cislo 4 hovori o tom, ze mas postovat len v pripade, ze mas skutocny zaujem. Vo svete slusnych to chodi tak, ze ked uz raz nieco napisem/potvrdim, tak to aj splnim. Nic menej toto pravidlo nebolo porusene 100%ne nakolko si povodne skutocny zaujem mal, takze to ostalo bez odozvy.

    Predaval si WiFi Access Point.
    Najskor si neuviedol pozadovanu cenu, ktora je v pravidle cislo 7. O 5 dni neskor si si predaj rozmyslel a pozadoval si jeho zrusenie.

    Bud rad, ze mas ten ban len na mesiac, pretoze ak toto povazujes za standardne jednanie, tak vazne zacinam pochybovat o tvojej chrbtovej kosti
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  3. #3

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    uu prosím bez urazek - taktez nikoho neurazim !

    uvedu zde stejne argumenty, ktere jsem napsal mishovi do SZ.

    napred ohledne APčka, ktere jsem po par dnech zrusil...
    - spousta lidi v bazaru pise vetu napr. "prodavam i jinde"
    tzn. že pokud bych chtel lhat - mohl jsem napsat prodano - zamkněte prosím
    nebo si např vymyslet že mi spadl na zem a že ted nevim zda-li funguje a nebo jiné nesmysli...

    Napsal jsem pravdu a to takovou, že přístroj, který jsem dostal na místo starého APčka (protože má jen 1LAN - kdežto nový AP má 5xLAN čili možnost mít připojeno více kompů) bohužel nejde připojit do místní síte wifi. čili se musím vrátit k puvodnimu AP a místo nej jsem do noveho postu nabidl ten pro více LAN klientu.
    Dokonce nikdo o nej nejevil zájem ! čili se NIC nestalo - a cenu jsem nakonec stejně uvedl.

    Čili pokud tohle byl až druhý prohřešek - domnívám se že, žádný nebyl a tudíž bych mohl být "souzen" pouze za první...

    - - -

    Co se týče nakupu desky od Maula...
    začnu napřed tím, že potom co Maul kontaktoval moderatora Mishu, se me dotycny optal co a jak - odpovedel jsem mu na SZ a poprosil jej zda-li mi pošle svuj nazor na vec.
    Nestalo se tak - jedine co se az po 3-4 dnech stalo, bylo že mi odepsal na post ohledně APčka že tohle jsem už přehnal... a že to nezustane bez odezvy... (to mělo znamenat jako vyhrožování ? )

    Napsal jsem Mishovi druhou SZprávu a zmínil jsem se že mi pravděpodobně zapomnel odepsat na první - a poprosil jsem jej o reakci....

    Reakce přišla - bohužel ne jako Soukromá Zpráva - ale rovnou BAN do sekce bazar, ale jeho názor, vyjádření jiného moderátora, admina NE...

    Nejdu sem brečet, ikdyž to tak vypadá - přijde mi to jako nefer jednání ...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    uu prosím bez urazek - taktez nikoho neurazim !
    Kde som ta urazil?

    RE: AP

    Neuviedol si minimalnu pozadovanu cenu = porusene pravidlo.
    Nenapisal si pri vytvoreni threadu "prodavam i jinde", cim si sa prinutil obchodovat iba v danom threade. Odstupenim od obchodu si porusil dalsie pravidlo. Takze vsetko, co si tu napisal, je bezpredmetne.

    RE: MoBo

    Svoj nazor a rozhodnutia som ti k tomu napisal v predoslom poste, to preco ti mISHA neodpisal, ries s nim. To, ze to nezostane bez odozvy nebola vyhrazka ale oznam. Porusil si pravidla bazaru = akcia, co malo za nasledok reakciu v podobe vznesenia poziadavky moderatorom na udelenie trestu. To, ze si dostal ban, nebola reakcia na SZ. BAN mozu udelovat len admini na zaklade vznesenych a prediskutovanych poziadaviek moderatorov a administratorov.

    P.S.
    Neferove jednanie? Myslim, ze by si si mal zamiest pred vlastnym prahom.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  5. #5

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    muzes mi sem vepsat vsechny pravidla bazaru prosim ?
    bohuzel je ted nevidim...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  6. #6
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    [ot]OMFG LOL[/ot]

    Nemyslis, ze si ich mal citat pred tym ako si postoval do bazaru Poslem ti ich SZ.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  7. #7

    Standardní

    ne ne cetl jsem je - ale pravdepodobne budem slovickarit
    posli prosim...

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    Neuviedol si minimalnu pozadovanu cenu = porusene pravidlo..
    prav.7 - V úvodním postu co nejpodrobněji popište nabízené (poptávané) zboží, v připadě koupě cenový strop, v připadě nabídky cenovou představu (aspoň hrubou). - cenu jsem dodal... Ale OK nebyl to uvodni post

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    Nenapisal si pri vytvoreni threadu "prodavam i jinde", cim si sa prinutil obchodovat iba v danom threade.
    - toto je v pravidlech popsane kde?
    Tzn. že kvuli sve pravdivosti, že jsem chtel vše uvest na pravou miru, jsem vlastne sám sebe poskodil ? hmmm dobry...

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    Odstupenim od obchodu si porusil dalsie pravidlo.
    - toto je v pravidlech popsane kde?

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    BAN mozu udelovat len admini na zaklade vznesenych a prediskutovanych poziadaviek moderatorov a administratorov..
    již bez optání se dotyčné osoby ? to mi přijde nefer...
    nebyla šance se jakkoliv branit - ted se na mne pohlizi uz jako na spatneho protoze uz BAN mam...

    jeste dodam, ze tim ze jsem nove proadavajici v sekci bazar - casto jsem pokukoval jak pisi ostatni...

    tim chci jen rict ze spousta lidi nepise ceny v uvodnim topiku....
    Naposledy upravil Darth Maul; 05.09.2006 v 09:42.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Tantalos
    Založen
    29.07.2003
    Bydliště
    Liberec
    Věk
    49
    Příspěvky
    1 170
    Vliv
    265

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    jeste dodam, ze tim ze jsem nove proadavajici v sekci bazar - casto jsem pokukoval jak pisi ostatni...
    tim chci jen rict ze spousta lidi nepise ceny v uvodnim topiku....
    Nehledej chyby na ostatních, pouč se z vlastních, ať za měsíc nemáš problémy...
    CPU: AMD Opteron DualCore, AC Freezer64 Pro, MB: DFI LP UT NF4 Ultra-D, modded bios N4D704-2BTA, RAM: 2x1GB 400DDR 2.6V, Graphic: Leadtek PX6800GS TD 256MB, PCI-E (425/1000), CASE: Chieftec 410W Silent DX-01SL-D, DVD: DVD-ROM Plextor 116A, DVD-RW LG GSA-4163B, fw:A105, HDD: 1x Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB cache, 1x Seagate Barracuda 7200.8 250GB 8MB cache.
    3DM01: xxx 3DM03: xxx 3DM05: xxx 3DM06: xxx Aquamark: xxx Sandra2005: xxx SuperPI: xxx

  9. #9

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal Tantalos Zobrazit příspěvek
    Nehledej chyby na ostatních, pouč se z vlastních, ať za měsíc nemáš problémy...
    to máš sice pravdu - ale uvedl jsem to pouze jako příklad...
    btw píšeš ať za měsíc nemám problémy - souhlasíš s adminama ? ono je težký se jim postavit že ? ale co když mám pravdu ? co když se stala prostě chyba ?
    proč mi nenapíší tedy sami jak by věc řešili oni ? kdyby byli ve stejné situaci...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  10. #10
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    312

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    jeste dodam, ze tim ze jsem nove proadavajici v sekci bazar - casto jsem pokukoval jak pisi ostatni...

    tim chci jen rict ze spousta lidi nepise ceny v uvodnim topiku....
    Pravdilo c.4 Pište jen pokud máte SKUTEČNĚ zájem! ZÁKAZ obchodovat jinak než pomocí threadu ve kterém prodáváte/dražíte (tzn. NE přez SZ či jakkoliv jinak)! Omezíte tak možnost znedůvěryhodnění svého nicku/osoby! Platí zvláště pro dražby.

    Myslim , ze z toho sa da chapat , ze si mal uviest predavam jinde. Ak by si to predal zaujemcovi ako sa dotycny "kupec" dostane k tomu ze to chce kupit ?
    Obno je to tak , ze tu nejsi na burze. Naozaj je to tak hrozostrasne ze mas ban na bazar ? Poloz sam sebe otazku co tu hladas ? Ci len bazar , alebo i nieco ine
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Ja nevim ze ma nekdo porad naladu resit tyto veci. To te tak extrmne omezuju zakaz vstupu do bazaru na jeden mesic? U uzivatele s 12 posty bych to necekal vzhledem k tomu ze 4um pravdepodobne nenavstevuje nikterak casto. Nechapu proc proste tihle stezovatele nanavstevuji nemoderovane diskuze - tam je "zly admini" nebudou prudit a HW mohou prodavat na serverech typu bazos.cz apod. Dostanou vic a nikdo je nebude nutit k dodrzovani pravidel.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  12. #12
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Uprimne, tech pravidel uz je tolik, ze uz ani ja si je vsechny nepamatuju. To aby clovek prosel nejdriv pravidla, aby nekde neco nezapomnel dopsat

    Jinak k pravidlum. Mela by se nastavovat jen do te podoby, do jake je schopne vedeni fora kontrolovat. Takovych poruseni pravidel je v bazaru spousta, ale holt Atreides nasral zalobnicka. Kdyz uz merit, tak vsem stejnym metrem nebo zkrouhnout pravidla - na starym foru zadna takova pravidla nebyla a jak se nam zilo dobre. Nehlede na to, ze od kritiky tu mame karmu, ne?
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  13. #13

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal AjsTi Zobrazit příspěvek
    ZÁKAZ obchodovat jinak než pomocí threadu ve kterém prodáváte/dražíte (tzn. NE přez SZ či jakkoliv jinak)!

    Myslim , ze z toho sa da chapat , ze si mal uviest predavam jinde.
    Precti si to znova - Zákaz obchodovat jinak než v danném threadu znamená i to, že je zákaz obchodování jinde (tzn. že je irelevantní napsat, že prodávám i jinde... protože to je právě zakázáno - ovšem to nikdo nedokáže)

    Citace Původně odeslal tominek Zobrazit příspěvek
    To te tak extrmne omezuju zakaz vstupu do bazaru na jeden mesic? U uzivatele s 12 posty bych to necekal vzhledem k tomu ze 4um pravdepodobne nenavstevuje nikterak casto.
    nezapomen odečíst těch předchozích 5 postu so jsem začal zde psát tzn že bych neměl 12, ale 7... - Každopádně když se stále chcete zastávat pravidel - v pravidlech jsem se taktéž dočetl, že do bazaru se smí až po určitém čase co tu má človek založen účet... - etn muj je od roku 2004 čili opet pravidlo splněno...

    Btw snad mám právo nejak začít ne ? taky jste na začátku neměli hned odesláno 100 příspěvku taky jste začali od 0.

    Spíš mi moderátoři, admini napište co jsem tedy měl dělat- jak jsem měl záležitost s APčkem řešit ?
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    nezapomen odečíst těch předchozích 5 postu so jsem začal zde psát tzn že bych neměl 12, ale 7... - Každopádně když se stále chcete zastávat pravidel - v pravidlech jsem se taktéž dočetl, že do bazaru se smí až po určitém čase co tu má človek založen účet... - etn muj je od roku 2004 čili opet pravidlo splněno...
    Vidim ze sis z meho prispevku odfiltorval to spravne
    Ja nekritizuju ze mas 12 postu. Taky jsem nekdy mel a mel sem dokonce i mene (coz neni s podivem, ze). Me jen prijde divne ze resis mesicni BAN do naprosto minoritni sekce. Myslim ze je tu mnoho lidi kteri by sy tokaveho zakazu ani nevsimlo.

    mraky: to je vecny boj. cim vic pripadu esetris tim je to slozitejsi...
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  15. #15
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal mraky Zobrazit příspěvek
    Uprimne, tech pravidel uz je tolik, ze uz ani ja si je vsechny nepamatuju. To aby clovek prosel nejdriv pravidla, aby nekde neco nezapomnel dopsat

    Jinak k pravidlum. Mela by se nastavovat jen do te podoby, do jake je schopne vedeni fora kontrolovat. Takovych poruseni pravidel je v bazaru spousta, ale holt Atreides nasral zalobnicka. Kdyz uz merit, tak vsem stejnym metrem nebo zkrouhnout pravidla - na starym foru zadna takova pravidla nebyla a jak se nam zilo dobre. Nehlede na to, ze od kritiky tu mame karmu, ne?
    Trávím udržováním bazaru více než dvě hodiny denně, denně taky řeším několik stížností od poškozených a pravidla tu vznikala právě proto, že v bazaru byl neskutečný bordel a anarchie. To že to dělám (a pár dalších nadšenců) a jsem ochotný to dělat pro Vás znamená, že tu ten bazar může být - byl tu velmi vážný návrh adminů bazar úplně zrušit!!!

    A pak se tu vždycky jednou za čas objeví nějaký spekulant, který to prostě zkouší, nakolik jsou pravidla pevná a nakolik v nich jsou skuliny, ačkoliv je mu naprosto zřejmé, jaký je jejich smysl. Končí to vždy stejně - chytrolín si vyslouží zákaz a do pravidel se přidá další specifická situace. Atreidovo porušení pravidel mě stálo litr - sorry, ale to by nakrklo i většího kliďase...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  16. #16

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal tominek Zobrazit příspěvek
    Me jen prijde divne ze resis mesicni BAN do naprosto minoritni sekce. Myslim ze je tu mnoho lidi kteri by sy tokaveho zakazu ani nevsimlo.
    Neříkám že nečtu i ostatní sekce - čtu, ale jaksi nemám důvod někde přispívat (možná už kvuli tomu, že jsem adminem jineho fora a když čtu jak 80% lidi příspívá reakcemi typu: "no lool" a nebo "omg"). Prostě až budu mít opravdu důvod někde odepsat na něco - čemu rozumím, či když budu mít zkušenost s danným dotazem na konkretní téma - odpovím...

    A práve proto že vím že na tomto foru jsou lidi kteří se zajímají o IT tak se snažim nabidnout i to co by mohl nekdo potrebovat...

    Už jsem tu i od pár lidi i nakoupil, a zeptej se jich zda-li se mnou byl problem ? nebyl ale to ti zajisté řeknou sami...

    štve mě že mám banana - protože mám v bazaru nejake nabidky a nyni tam nemohu a nemohu odpovidat na pripadne dotazy - a když ostatni uzivatele budou cekat az jim odpovim a ja jim neodpovim protozte se tam nedostanu...

    Tak si pak řeknou - toto je neduverihodna osoba...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  17. #17
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Atreides má pravdu o tom, že v pravidlech není uvedeno, že není povoleno odstoupit od obchodu.

    Vyloženě nefér by to bylo v případě, že odstoupí od dohodnutého obchodu - to je neetické - a stalo se tak v prvním případě.

    V druhém případě bych za porušení pravidel považoval jen neuvedení ceny v prvním postu, což není tak kritické - dělá to mnoho nováčků. Ale odstoupení od prodeje produktu, o který není zájem, bych neřešil.

    Bohužel, pravděpodobně vlivem prvního prohřešku, se admini rozhodli udělit Atreidovi zákaz bazaru. Já jsem se tohoto rozhodnutí nezúčastnil, takže neznám podrobnosti.

    Takže vidím to spíše jako balanc na hranici "za co ještě zákaz a za co už ne" - osobně mi první případ přišel na zákaz nefér dost, alespoň mně by to naštvalo.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  18. #18

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Marty díky za reakci...

    - -
    Zkusím to ještě jinak...
    Maule - OMLOUVÁM SE a... Budu za frajera když tu desku od tebe vezmu ?

    Abych tím odčinil svuj pruser a tím vlastne dokončil svuj slib, že desku vezmu ?
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  19. #19
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Citace Původně odeslal mraky Zobrazit příspěvek
    Uprimne, tech pravidel uz je tolik, ze uz ani ja si je vsechny nepamatuju. To aby clovek prosel nejdriv pravidla, aby nekde neco nezapomnel dopsat

    Jinak k pravidlum. Mela by se nastavovat jen do te podoby, do jake je schopne vedeni fora kontrolovat. Takovych poruseni pravidel je v bazaru spousta, ale holt Atreides nasral zalobnicka. Kdyz uz merit, tak vsem stejnym metrem nebo zkrouhnout pravidla - na starym foru zadna takova pravidla nebyla a jak se nam zilo dobre. Nehlede na to, ze od kritiky tu mame karmu, ne?
    problem mit na pameti 14 pravidel mi na vysokoskolaka moc nesedi ver mi, ze nez dojdes rano na zastavku mhd, dodrzujes tuny pravidel a ani o tom nevis.

    ad mnozstvi pravidel: to mnozstvi je dano mnozstvim useru - za starych dobrych casu na yabb bylo useru malo, vicemene se znali a nebylo zapotrebi je chranit. dneska je tu useru tuna, nekteri (viz vyse) s celkove 11 posty, z cehoz je 6 (!) v tomto threadu, sem lezou vyhradne kvuli kseftovani v bazaru, nekteri se pritom dopousteji trestnych cinu (velechova), spousta jich obchoduje netransparentne, nekteri posilaji misto komponentu cihly atd atd atd.
    zkratka, jestli ma bazar alespon trochu reprezentovat solidnost pri koupi/prodeji, je zapotrebi jeho fungovani vymezit, kdyz to useri nedovedou sami.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  20. #20

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Pravidla bazaru jsou postavená s důrazem na etiku a mám pocit, že je to z nich cítit. Udělat chybu, nebo se nevhodně chovat, to se stát může a konkrétně zde diskutovaný trest mi přijde jako poměrně citlivý a adekvátní, je to zdvižený prst, nic víc. V reálném životě by byly dopady spíš horší. Ale chtít do pravidel zavádět, že je povinné dodržovat etiku a pod to dávat stále se rozšiřující odstavec, co je tím myšleno a co to slovo znamená, by bylo už dětinské. Základním pravidlem všeho má být, že řeknu-li něco, tak to platí, pokud se s někým na něčem dohodnu, je to pevné a neměnné s jedinou výjimkou - pokud aktuální dohodu nahradím jinou. A kdo to nepochopí, na toho ať dopadají tresty.

    Atreides: nebudu se do tebe zbytečně opírat, ale diskutované akce jsem si všiml sám a můžu ti říct, že mě to nadzdvihlo i jako nezúčastněného pozorovatele. Uvidíš, že pokud k tomu přistoupíš z té správné strany, nebude už podobných diskuzí v budoucnu potřeba.

    mraky: zkus se na celkovou problematiku podívat trošku z výšky, pak něco podobného nikdy nenapíšeš. Osobně je mi obvykle příjemné, že bazar probíhá v "lidském" duchu, ale zřejmě nevyhnutelně jednou přijde chvíle, kdy se to změní na (semi-)"automat" ne nepodobný aukčním serverům. Radikálně by se tím zmírnila zátěž modů a adminů a nikdo by neměl šanci na podobné výkřiky. Jestli byste potom byli spokojenější, to nevím, ale silně o tom pochybuji.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  21. #21

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Milí Jane,

    nikdo nechce aby se přidávalo do pravidel něco o etice - ono původně to začalo tím, že mi nikdo z moderatoru neodpovedel a SZ a pak najednou BAN - az pres icq jsem se dozvedel ze mam mesic zakaz do sekce bazar, jinde se to ale nedozvis....

    V predchozim postu jsem se Maulovi omluvil - čím přiznávám svou chybu a snažím se ji napravit - takže bych již nerad otevíral mnou uzavřené...

    Myslím že dobře reagoval Marty, který jako jediny z adminu uznal alespon jednu z veci, že jsem mel pravdu. Toho jsem po pravdě chtel docílit.
    Protože obchod s Maulem a jeho deskou jsem posral - ano uznavám...

    Ale co se týče APčka - zde si budu stát za tím že jsem se ničeho nedopustil - proto jsem se hned ozval mishovi který mi na mou SZ neodpovedel a rovnou jsem dostal BAN.

    A jelikož to byla reakce na thread s APčkem - kde jak tvrdim jsem žádnou chybu neudelal (oh ano vlastně nenapsaná cena) tak se prostě ptám PROČ.

    Tzn. Maulovi jsem ochoten vyjit vstříc abych napravil co jsem pokazil.

    Prosím počkejte s reakcemi až co napíše Maul. Pokud mi dá šanci nebo ne...
    Díky
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  22. #22
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    jelikoz jsem byl take "ucastnikem" teto diskuze, dovolim si vlozit sve vyjadreni.

    prvne se omlouvam uzivateli Atreides za "opozdenou" komunikaci, ale neni v mych silach travit na foru dostatek casu na to, abych prosel vsechny potrebne sekce a odpovedel na vsechny dotazy. kolikrat nemam cas SZ ani precist a premyslet nad odpovedi ci dohledavat fakta je uz vec v oblasti scifi. snazim se co nejvice to urychlit.

    druhak jsem uzivateli Atreides napsal, ze mu nemuzu dat zadny vysledek, kdyz jeste zadny v tu chvili nebyl. a jak jiste vis, tak rozhodovani zde nezalezi na jedinci.

    tot k odpovedim a nyni vyjadreni k samotne kauze.

    nezlob se na me, ale napsal jsem Ti jasne, ze Tve jednani po dohodnuti obchodu bylo silne nefer. chapu vsechny veci kolem a kolem. chapu i to ( osobne se mi to stalo ), ze muze dojit k dohode, ktera nemuze byt splnena. ale paklize dotycny ma urcite vydaje ( at uz je to nakup jine veci, ci cesta pro dohodnute zbozi ), nelze proste a jednoduse rici "sorry".
    paklize ovsem nedojde k jine dohode, kterou obe strany muzou akceptovat.

    druhak se prechodem na nove engine fora zmenila take samotna koncepce. neni problem ani moderatoru ani administratoru, ze nekdo nezna pravidla ci si je vyklada po svem. verim tomu, ze tu jsou dospeli lide moralne i inteligencne na vysi. nelze pri nynejsich poctech kazdeho vodit za ruku.

    posledni neprijemnou veci je opravdu to, ze tu pozoruji urcitou snahu si ty pravidla prizpusobovat pro sebe a pripadne je mirne "doupravovat" dle aktualni situace. jak uz bylo zmineno, tak opravdu nejjednodussi veci bude vytvoreni aukcniho engine ( koneckoncu vsechny prodeje zde stejne probihaji jako "aukce" ). takoveto akce pak bude opravdu resit robot + reference od ostatnich. a stezovat si pak budete moci jen a jen na sebe.

    tot asi vse z me strany. dale necham prostor pro vyjadreni Darth Maulovi.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  23. #23
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Atreides se k naší kauze postavil čelem a zítra dojde k předání desky. Za sebe tak považuji celou věc za uzavřenou, zbytek je na kolektivním posouzení a rozhodnutí...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  24. #24

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    Aktuálně z domova...

    Dnes v odpoledních hodinách Atreid splnil co slíbil - koupil od Maula desku.

    Prosím tedy adminy, aby přezkoumali můj trest a zvážili zda-li by se zákaz do sekce bazar nedal zrušit...

    Díky Atreid
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  25. #25
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní Re: mesic zakazu me osoby do sekce Bazar

    nechci vypadat jako zlomyslnik. jen bych take nechtel, aby zde zacal fungovat system odpustku. tzn nejdriv udelam bugr a kdyz na to dojedu, tak zacnu sekat latinu a budu chtit uvest sve prava do puvodniho stavu...

    btw tohle rozhodne neni namireno proti uzivateli Atreides. to je jen takovy zbezny koment.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Můžete zakládat nová témata
  • Můžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •