Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Zahadne nabihani Win XP

  1. #1
    Member Avatar uživatele carrot
    Založen
    07.01.2003
    Bydliště
    Seč u Chrudimi, škola Plzeň
    Příspěvky
    102
    Vliv
    261

    Standardní Zahadne nabihani Win XP

    Nazdarek borci. Mam takovej trosku delikatni problemek s Win XP. Snazil jsem se to tu hledat, zda nekdo neco podobneho tady uz neresil, ale nepodarilo se mi nic podobneho najit.

    Takze k veci:
    Pri nabihani se moje Win Xp chovaji dosti podivne. Nenabehne asi polovina slizeb a programu, co se maji spustit po startu nebo pri pokusu o spusteni tyto prgramy/sluzby vyhodi chybovou hlasku. Navic mi no nabehnuti Win negunguje hlavni panel (Taskbar) - proste je sice zobrazenej, ale nejdou na nem vyvolat zadne udalosti mysi (prepinat mezi bezicimi programy, vlastnosti, nabidka start, apod...).
    Zajimave je, jake jsem nasel jsem nasel provizorni castecne reseni reseni tohoto problemu - ohlasim se se z Windows a potom hned zase prihlasim a pri tom druhem prihlaseni uz vetsina programu/sluzeb nabehne (ale porad ne uplne vsechny) a problem s taskbarem se take nevyskytne). Tohle reseni ale jasksi neni prilis podhodlne.
    Je mi jasny, ze nejlepsim na tohle by byl komplet reinstall XP, ale to by pro me byla vrazda, jelikoz tenhle system bezi bez reinstalace uz snad 3-4 roky a je tam spousta ruznyho softu a nastveni, ktere znovu nasinstalovat/nastavit by byla non-stop prace tak na tejden, nehlede na to, ze na polovinu toho bych si ani nevzpomel...

    Tak to by me ted zajimalo, zda jste se s necim podobnym nekdo setkal a apopripade to vyresil nebo, zda mate nekdo aspon napad, co zkusit?
    Diky za kazdou radu/napad.

  2. #2
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    V každém případě bys to měl projet antivirem, antispywarem, pročistit registry - aspoň to, co se spouští při náběhu systému, totéž v nabídce... Pořádně probrat služby, vyházet přebytečnosti, zkontrolovat nastavení sítě... Nic jiného na to poradit nelze.

    Nejlepší by ale skutečně byla čistá instalace a neprasit si ji zbytečnými programy

    Ikdyž mě XP SP1 běhaly naprosto bez problémů a svižně 2 roky a to za sebou měly i jeden upgrade desky, CPU a grafiky. Současné SP2 taky, ale ten systém je pořádně pročištěný nLitem a po instalaci se už do toho vpodstatě nezasahuje.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele deathkiller
    Založen
    08.05.2003
    Bydliště
    Přibyslav (u Havl Brodu)
    Věk
    43
    Příspěvky
    500
    Vliv
    0

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    bud tam mas nejaky "super" soft co to blokuje a zkus ho dohledat antivirem,antispywarem atd a nebo uz to ma Win za sebou a jestli se ti ho nechce znovu instalovat zkus pri instalaci jen dat "opravit" to by ti melo nahradit jen windows,ale softy a mozna i nastaveni ti to ponecha.A nebo i Chkdsk dokaze obcas divi

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    10.07.2006
    Bydliště
    Most, teď Wernigerode (Německo)
    Věk
    40
    Příspěvky
    97
    Vliv
    217

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    mám to samé. U mě se to projeví i tehdy, když se někam připojím VPNkou (prostě cokoliv se změní u sítě). Ono se to zase rozeběhne, ale až tak po 5 minutách
    Usually the mistake is between the chair and the computer...

  5. #5

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    A nejsou ty nenabihajici sluzby zavisle na netu? Resp. nedostavas IP via DHCP? Obcas se podobne veci stavaly. Vim je to extrem, ale zkus jim najit spolecneho jemnovatele.

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    10.07.2006
    Bydliště
    Most, teď Wernigerode (Německo)
    Věk
    40
    Příspěvky
    97
    Vliv
    217

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    Citace Původně odeslal jedik
    A nejsou ty nenabihajici sluzby zavisle na netu? Resp. nedostavas IP via DHCP? Obcas se podobne veci stavaly. Vim je to extrem, ale zkus jim najit spolecneho jemnovatele.
    DHCP mám sice nastavené, ale dělá to i s pevnou IP adresou.
    Asi je opravdu čas na reinstal
    Usually the mistake is between the chair and the computer...

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Lord Owl
    Založen
    03.09.2003
    Bydliště
    Vepřov (přehažte písmena)
    Příspěvky
    627
    Vliv
    259

    Standardní Re: Zahadne nabihani Win XP

    Citace Původně odeslal peta303
    Nejlepší by ale skutečně byla čistá instalace a neprasit si ji zbytečnými programy
    jj, kolik ti běží procesů napozadí, tolikrát si zralým správcem systému WinXp
    Core Duo2 2,66Ghz, 2048 DDR2-dual Kingmax, 320 Gb WDG RE2 SataII(16Mb cache),GeForce 7950GT 512 MB PCIe, NEC AD-7173A,DVD-RW/TOSHIBA SD-M2012,DVD, siť int. Realtek, mb-MSI P35 Neo2-FiR,int.Realtek HD Audio, mon. NOKIA 446 Pro.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Predinstalovane Win XP Home
    Založil Waliz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.02.2007, 16:30
  2. Sdílení Win XP Prof a Win XP Home
    Založil celebris v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 22.08.2005, 03:04
  3. problem s remote desktop connection vo WIN XP
    Založil jasir v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.04.2004, 19:42
  4. WIN XP Home vs WIN XP Prof
    Založil milotenko v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 09.02.2004, 11:57
  5. Jak nastavit sdílení souborů pod heslem v síti ve Win XP ??
    Založil Unz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 24.11.2003, 13:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •