Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 60

Téma: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

  1. #1

    Standardní (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Nejpoužívanější modely

    Z běžných modelů jsou pro tisk fotografií vcelku použitelné následující řady:

    PIXMA iP1600 / iP2200 / MP150 / MP170 / MP450

    PIXMA iP3000 / iP4000 / iP5000 / iP8500

    PIXMA iP4200 (/MP500) / iP5200 / iP6600D

    vyjmenoval jsem jen ty základní a nejpoužívanější typy, ještě existuje velké množství dalších modelů určených speciálně pro tisk fotek (což jsou vlastně i jmenované iP6600D a iP8500), ale pokud je někdo používá, tak předpokládám, že se zde asi nedozví nic nového

    První zmíněná řada je sice na tisk fotografií použitelná z hlediska kvality (min. 2pl kapky, kvalitní inkoust), ale používá kompletní catridge včetně trysek, které jsou velmi drahé, takže se na fotky nehodí kvůli vysokým nákladům.

    Druhá řada již spadá do minulé generace, ale díky kombinaci tiskové hlavy + samostatných zásobníků s inkoustem mají tyto modely nejlevnější provoz ze všech jmenovaných. iP3000 používá CMY+černou a min. 2pl kapky, iP4000 CMY+černou+fotografickou černou a min. 2pl kapky, iP5000 je totéž jako iP4000, jen má jinou tiskovou hlavu (min. 1pl kapky) a iP8500 používá 8 inkoustů (ale bez pigmentové černé) a min. 2pl kapky.

    Třetí řada jsou současné modely, liší se především čipovanými cartridgemi (obrana Canonu proti neoriginálům), které jsou mírně dražší, ale tisková hlava je lepší (min. 1pl kapky). iP4200 a iP5200 se liší prakticky jen rychlostí tisku, MP500 je vlastně iP4200 se skenerem, displayem a pomalou čtečkou, iP6600D je určená čistě pro fotky, nese navíc display a místo pigmentové černé používá dva další fotografické inkousty.


    Jak vybírat tiskárnu pro tisk fotek

    Důležité jsou čtyři faktory: cena cartridgí (přepočteno na 1 fotku, čím nižší, tím lepší), velikost kapky (čím menší, tím lepší - tím vyšší počet odstínů a nižší dithering), počet inkoustů (čím více, tím lépe - tím vyšší počet odstínů a nižší dithering), rozlišení (čím více, tím lépe - vyšší rozlišení = vyšší možný počet průchodů, tzn. nižší dithering)

    V běžné cenové relaci má asi smysl uvažovat o iP4200 (dokud nezkusíte, neuvěříte, že za tak málo peněz může být něco tak kvalitního ), MP500 (chcete-li multifunkci) a nebo iP6600D (pokud budete tisknout z >95% fotky).


    Spotřební materiál

    Pokud chcete dosáhnout maximální kvality, používejte vždycky originální cartridge i fotopapíry. Na běžném papíře není u alternativních inkoustů (alespoň u těch lepších) poznat rozdíl, ale u fototisku už rozdíl bývá a také vám nikdo nezaručí stálobarevnost. Použití originálních fotopapírů je pak důležité z toho hlediska, že tyto papíry mají specifické fyzikální a chemické vlastnosti, které jsou třeba pro správnou absorbci a fixaci inkoustu na papír. Kombinace originálů pak zaručí vysokou stálobarevnost, odolnost proti světlu a v současné době i jakous-takous odolnost proti vlhku (tzn. inkoust by se ani ve vlhčím prostředí neměl dále rozpíjet).

    Seznam fotopapírů Canon najdete tady. K dispozici jsou ve většině případů rozměry 10x15 (9x13 ne), A4 a některé verze i A3 a A3+.

    Doporučil bych spíše použití lesklých papírů, výsledné fotky vypadají subjektivně výrazně lépe, než s použitím matného nebo saténového (semi-glossy) papíru. Píšu schválně subjektivně, protože na první pohled vypadají ostřeji a kontrastněji, ale při bližším zkoumání detailů prakticky rozdíl nenajdete. Samozřejmě to je věc názoru a vkusu, někomu se může víc líbit to, někomu ono a i ten saténový papír má něco do sebe, ale rozhodně není tak univerzální, jako lesklé (konkrétně tedy PR101, PP101, GP401, GP501).


    Úprava fotek před tiskem

    (tohle je spíš info pro začátečníky)
    Fotku před tiskem nezmenšujte. Tiskněte vždy z původního (nejvyššího) rozlišení. Nemusíte moc drasticky zvyšovat kontrast a saturaci, tyto tiskárny skutečně netisknou "vyblitě", aby bylo potřeba něco podobného jen kvůli tisku podstupovat. Fotku upravte podobným stylem, jako pro prezentaci/archivaci..., jen nezmenšujte.


    Software a nastavení

    Nejdůležitější část. Používejte originální SW EasyPhotoPrint. Díky tomu, že je od Canonu, dává širší možnosti, než většina neoriginálního softwaru.*

    * pozn. pro ty, kteří mě špatně pochopili: Píšu většina softwaru a tím myslím nejčastěji používané programy. Rozhodně nikde netvrdím, že s použitím profesionálního SW dosáhnete horších výsledků. EPP je základ, který je zadarmo, je přiložen u každé tiskárny a jeho správným použitím nic nezkazíte (jeho možnosti nastavení odpovídají možnostem tiskárny, takže tiskárnu nelimituje a nedegraduje její možnosti), Pokud to na někoho působí, že porovnávám kvality EPP s grafickými programy, jejichž cena se udává v desítkách tisíc, tak je skutečně na omylu, o nic takového se nesnažím. Navíc jsem předem jednoznačně uvedl, že tento FAQ není primárně určen pro pokročilé uživatele. Díky za pochopení.

    1. otevřete nabídku "file/preferences"
    2. v nabídce Print Quality bystě měli mít možnost vybrat mezi "default" a "quality priority". O téhle nabídce většina lidí neví a zbytečně se připravuje o kvalitu. Standardně se fotky tisknou ve čtyřech průchodech a přepnutím na "quality priority" by mělo dojít k použití šesti průchodů, což znamená o polovinu delší čas tisku, ale taky viditelně nižší dithering.
    3. pokud používáte některý z nových modelů tiskáren, najdete kousek pod zmíněnou položkou ještě tlačítko "Option", které vám otevře okno s jedinou nabídkou "Print with the best quality". Tato volba vám zpřístupní jinak nedostupný 16-průchodový tisk, který sice trvá nesmírně dlouho, ale s jeho použitím v kombinaci s 1pl technologií dosáhnete plného rozlišení 9600x2400 DPI. Takový tisk sice trvá hodně dlouho, ale výsledná kvalita za to rozhodně stojí - zmizí i poslední zbytky ditheringu a i s čtyřinkoustovou iP4200 dosáhnete lepšího výsledku, než s osmiinkoustovou iP8500 minulé generace.
    4. další důležitou položku najdete v záložce "advanced"
    5. "optimize images automaticaly" vypněte, pokud jste fotku sami upravovali. Tuhle položku taky většina běžných uživatelů přehlíží, a pak se diví, proč jsou fotky o tolik tmavší a sytější, než na monitoru.

    Ostatní položky v této nabídce se již kvality tisku přímo netýkají. Vraťte se tedy do hlavního okna, v záložce jedna vyberte obrázek (obrázky) k tisku a přejděte do záložky dvě. Zde jsou další položky, které se týkají kvality tisku.

    1. zvolte rozměr použitého papíru
    2. jako papír vyberte "Photo Paper Pro" (tj. PR101), vysvětlím proč
    3. zaškrtnutím položky Vivid photo dojde ke zvýraznění barev (nepoužívejte, pokud jste fotku již sami upravovali)
    4. Photo Noise Reduction pak slouží pro redukci šumu, opět nepoužívejte, pokud jste fotku editovali ručně (v každém případě je lepší použít speciální SW pro redukci šumu jako třeba Neat Image nebo Noise Ninja)
    5. V záložce tři už stačí jen kliknout na "print" (pokud nechcete využít možností speciálního rozložení snímků na papír)

    Zmíněný výběr papíru "Photo Paper Pro" (ať už do tiskárny nacpete jakýkoli lesklý fotopapír od Canonu) doporučuju taky kvůli kvalitě - konkrétně pro lepší věrnost barev. Vyzkoušel jsem tutéž fotku vytisknout na všechny lesklé papíry, které Canon nabízí (a vždycky jsem v programu vybral ten papír, který jsem do tiskárny vložil) a výsledek byl takový,ž e čím levnější papír, tím více se barvy rozcházely s originálem (přesněji řečeno tím výraznější nádech dofialova). Pak jsem to zopakoval ještě jednou, ale pro všechny papíry jsem nechal nastaveno "Photo Paper Pro", se kterým byl předtím výsledek nejlepší. A hle - všechny fotky byly OK a ani mezi nejdražším a nejlevnějším papírem nebyl prakticky žádný rozdíl v kvalitě.


    Uložení fotek

    Po vytištění nechte fotky alespoň přes noc vysychat (na pohled vypadají suché hned po vytištění, ale není tomu tak); určitě je rovnou nedávejte do alba nebo pod sklo.

    Pro dosažení maximální stálobarevnosti uložte fotky do alba, nebo (mají-li být vystavené), tak alespoň pod sklo.

    Inkousty jsou vodorozpustné, takže krom slunečních paprsků je chraňte i před vodou (a zvlášť teplou vodou). Ještě jsem sám odolnost nezkoušel - doplním časem. Proti běžné vzdušné vlhkosti by ale měly takto vytvořené fotky odolávat dobře.
    Naposledy upravil no-X; 19.07.2006 v 09:49. Důvod: překlep - iP4200/5200 se neliší kvalitou (ta je samozřejmě stejná), ale rychlostí tisku...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  2. #2

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Záslužná práce
    Citace Původně odeslal no-X
    (ať už do tiskárny nacpete jakýkoli lesklý fotopapír od Canonu)
    Tahle poznámka je tam zřejmě velice zásadní, pokud se tohle nastavení použije např. pro matné papíry (i Canon), nebo papíry jiných výrobců, nemusí to dopadnout dobře. Jinak slušní výrobci papírů udávají konkrétní custom nastavení barev/intenzity pro konkrétní papír na konkrétní tiskárně. Tisknu převážně právě na takové papíry (hlavně matné, případně pearl), takže jsem to zkoušel ... (a matných papírů bych se zastal - do alba jsou imho vhodnější než glossy, navíc gramáž je jedno, resp. nižší gramáž je spíš výhodou)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #3
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Jinak pro kalkulaci nákladů tisku na tiskárnách Canon je výborná tato adresa: http://www.tiskovenaklady.cz/kalkulator.php
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  4. #4

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Hmm no neprijde mi to moc vyhodne tisk 10x15, kdyz to vychazi na cca 10 -12Kc/fotka U vetsich rozmeru je to lepsi, ale zas kdo ma doma schopnou rezacku
    PC: AMD Athlon 64 X2 3800+ EE, 2x 1GB DDRII800 A-Data, 120GB + 500GB, externi disk 320GB, 23" LCD Apple Home Cinema HD + 20" LCD LG L2000C-SF, Logitech Cordless MX3100, Sennheiser HD580
    PDA: FSC Loox 420 + Koss The Plug + 1GB SD Transcend 80x
    Photo: Olympus E-500, 14-45mm 1:3.5-5.6, 40-150mm 1:3.5-4.5 + FL-36 + 8GB SanDisk Ultra II + 512MB Kingston + Lowepro EX 160 + Tamrac

  5. #5

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Výhodné to není, ale když vidím, co lidem dělaj s fotkama ve sběrnách, tak radši tisknu doma...

    Pro toho, kdo mě žádal o shelpy: Bohužel, s těmito tiskárnami nemám narozdíl od inkoustů zkušenosti, takže info ohledně těchto strojů radši nechám na někom jiném...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #6
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal Antiloopa
    Hmm no neprijde mi to moc vyhodne tisk 10x15, kdyz to vychazi na cca 10 -12Kc/fotka U vetsich rozmeru je to lepsi, ale zas kdo ma doma schopnou rezacku
    Řezačka stojí pár korun a hlavně je to dlouhodobá investice, která byla u dobrého fotografa vždy jednou z prvních... já sám nic jiného než formát A4 nekupuju a myslím, že ta možnost ovlivnit si kvalitu výstupu tisku doma za to fakt stojí...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  7. #7

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Rozhodně nesouhlasím s tímto:
    Nejdůležitější část. Používejte zásadně originální SW EasyPhotoPrint. Díky tomu, že je od Canonu, dává širší možnosti, než většina neoriginálního softwaru.

    Dva roky jsem tisknul na iP4000, nyní na iP6600D, za tu dobu jsem nasbíral dost zkušeností, tisknu si fotky dlouho dobu, takže se přidávám do party zavrhovačů labů, kde převážně výstup ujížděl do červené, žluté, apod.

    Je to velice jednoduché. Dodávaný soft od Canonu totiž nepřebírá vlastnosti nastavení samotné tiskárny (úprava barev, kontrastu, jasu, správa barev, apod.), tyto vlastnosti v tomto softu chybí, takže si můžete být jisti, že barvy Vám na výstupu pěkně ujedou, což jsem sám několikrát poznal a je naprosto jedno, jestli tam nacpete papír série Canon PR nebo GP. Tento software neumí nic, slouží jen k rychlému a snadnému tištění fotek bez zásahu uživatele něco ovlivnit.

    Na tisk doporučuji např. Adobe Photoshop nebo Zoner Photo Studio, případně jiné softy.

    Co se týče fotopapírů, jasná volba priority kvality je Canon série PR, o tom není žádný pochyb. Převážně kupuju jen velikost A4. Pokud ale někdo chce ušetřit na papírech menšího formátu (10x15, 13x1 nejen já vřele doporučuju fotopapíry Epson Premium Glossy Photo Paper (255g/m2), kde Epson má velmi dobrou cenovou politiku v menších rozměrech. Balení 50+50(bonus) 10x15 vyjde na cca. 280kč s DPH. O kvalitě těchto papírů se dočtete na diskusních fórech o fotografování (Grafika, apod.). Koupil jsem si zásoby těchto papírů a s kvalitou jsem naprosto spokojen.

    Kdo má nějaké dotazy o Canon Selphy (CP510), tak se klidně ptejte.
    Naposledy upravil Slimák; 17.07.2006 v 22:50.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  8. #8

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Slimák: Rozhodně s tebou nemůžu souhlasit. Pokud ujíždějí barvy, tak máš buďto zapnutou některou z funkcí, kterou jsem radil vypnout, nebo nevhodně zkalibrovaný monitor. Krom toho by mě zajímalo, jak bez EPP můžeš aktivovat 16-pass. Co se týká úprav jasu, kontrastu atp., tak to je snad vhodnější upravovat před tiskem v editoru a ne až při tisku, ne?
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  9. #9

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    10x15 jsou naprosto v pohodě Fomei Satin Nano (265 g/m2), jsou levné, povrch mi sedí a výstup je velice dobrý.

    V A4ce používám mimo Canonů (většinou MP-101 do alba, jinak GP-401) papíry Ilford Printasia Premium Photo Pearl Paper - není drahý, má solidní gramáž (280 g/m2) a povrch se mi líbí (mimo matu) ze všech nejvíc, na glossy si nepotrpím.

    Tisknu takřka výhradně A4, 10x15 výjimečně.

    Ad řezačka - mám nějakou poměrně levnou z Conradu a na moje užití bohatě stačí a zatím drží. (a při takových objemech bude ještě dlouho )
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #10

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal jan555
    Ad řezačka - mám nějakou poměrně levnou z Conradu a na moje užití bohatě stačí a zatím drží. (a při takových objemech bude ještě dlouho )
    Meli jsme prave doma nejake levne smecko za 3-4 stovky a po par narezanych kusech (klasika 80g) nuz sel do haje a jeho nahrada hold nesla sehnat Ale pokud pises, ze jsou i levnejsi a vydrzi, tak to je pak jina!
    PC: AMD Athlon 64 X2 3800+ EE, 2x 1GB DDRII800 A-Data, 120GB + 500GB, externi disk 320GB, 23" LCD Apple Home Cinema HD + 20" LCD LG L2000C-SF, Logitech Cordless MX3100, Sennheiser HD580
    PDA: FSC Loox 420 + Koss The Plug + 1GB SD Transcend 80x
    Photo: Olympus E-500, 14-45mm 1:3.5-5.6, 40-150mm 1:3.5-4.5 + FL-36 + 8GB SanDisk Ultra II + 512MB Kingston + Lowepro EX 160 + Tamrac

  11. #11

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    No, u tohohle konkrétního jsou rovnou i náhradní nože (ještě jsem nepotřeboval), ale viděl jsem už i docela drahé řezačky, které odešly po pár papírech
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  12. #12

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    uh, som tento thread prehliadol, myslel som, ze este len vznika velmi pekne No-X
    Ked dojdem domov, tak doplnim par tipov, ako tlacit veci priamo z PS, pretoze to je cesta ktoru bezne pouzivam. O nastaveniach tom SW EasyPhotoPrint som nevedel, ale myslim ze oproti tomu, co bezne pouzivam v PS (vratane profilu a uplneho vyradenia vsetkych automatik) tam je naviac asi ta zmena poctu priechodov, asi si to vyskusam vecer ked budem mat cas
    P.S.> asi najlepsi pomer cena/vykon ponuka papier GP-501/401, v nazve ma cosi s "everyday use" a v zasade dosahuje rovnaku kvalitu ako Photo Paper Pro (s rovnakym nastavenim) ale ma samozrejme nizsiu gramaz, teda je dobry skor do albumov
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  13. #13

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal no-X
    Slimák: Rozhodně s tebou nemůžu souhlasit. Pokud ujíždějí barvy, tak máš buďto zapnutou některou z funkcí, kterou jsem radil vypnout, nebo nevhodně zkalibrovaný monitor. Krom toho by mě zajímalo, jak bez EPP můžeš aktivovat 16-pass. Co se týká úprav jasu, kontrastu atp., tak to je snad vhodnější upravovat před tiskem v editoru a ne až při tisku, ne?
    V tomhle případě si budu stát za svým, prostě to, na co jsem regoval je naprostý nesmysl. O nevhodně zkalibrovaným monitoru nemůže být řeč, o to mám postaráno. Funkce mám všechny vypnuté, to je asi ta nejzákladnější věc. Nevím co je EPP (rád se poučim), takže pokud je řeč o tisku v plném rozlišení, což standardně tiskárna bez ručního nastavení neudělá, tak stačí jednoduše na vlastnostech tiskárny nastavit papír Photo Paper Pro a dále ještě v custom setting zvolit stupeň 1 maximální kvality, takže takto je možno ze Zoneru, Photoshopu a jiných tisknout v plném rozlišení! Pak fotka leze z tiskárny o dost dýl v plném rozlišení, takže závěr je ANO, jde to bez dodávaného softu! Jestli používáš dodávaný software od Canonu a lezou ti barvy z toho opravdu věrně přesně tak, jak vidíš na monitoru, tak ti gratuluju, mě se to bez kalibrace barev na tiskárně nikdy nepodařilo. Musel jsem provést úpravu barev, aby výstupy neujížděli do červeného nebo hnědého nádechu.

    Nejdůležitější část. Používejte zásadně originální SW EasyPhotoPrint. Díky tomu, že je od Canonu, dává širší možnosti, než většina neoriginálního softwaru.

    Takže mi prosím řekni, jaké jsou nyní širší možnosti dodávaného softu? Říká ti třeba něco Photoshop a ICC profily. O tom si v dodávaném softu můžeš nechat jen zdát. Závěr je takový, že dodávaný software od Canonu ti nepřinese vůbec nic širšího.
    Naposledy upravil Slimák; 19.07.2006 v 08:57.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  14. #14

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Já netvrdím, že jiné způsoby jsou špatné, nebo že s nimi nelze dosáhnout dobrých výsledků. Ale rozhodně si budu stát za svým, že pokud jsi při tisku z EasyPhotoPrint (=EPP) měl ujetý barvy, jak popisuješ, musela být někde chyba.

    Krom toho jsem jednoznačně napsal, že to není FAQ pro pokročilé uživatele a pokud už někdo má vyzkoušený vlastní postup tisku, se kterým je spokojený, neberu mu ho. Upozorňoval jsem hlavně na ty nejčastější chyby, které většina uživatelů dělá a které nejčastěji řeší.

    Pokud se ti nelíbí to, co jsem napsal já, nebrání ti nikdo napsat něco lepšího, podrobnějšího a kdyby to vydalo na celý článek, myslím, že by vedení nebylo proti jeho publikaci na mainpage...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #15

    Angry Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    , hlavne ze sa tu slimak ohana icc profilmi a bohvie cim este ale zeby napisal ako to vlastne chodi to nie (zeby to nevedel? ) doporucujem http://photo.madcap.info/temp/Canon_...file_Guide.zip co vam zaruci pri tlaci z PS povedal by som vybornu farebnu vernost. Snad vecer (streda) sa pohram s tym original softoma skusim si porovnat, aky je rozdiel medzi tymi nastaveniami kvality a co to vie dostat z PS vs. ten soft, tusim ze to moze byt rozdielne a preto nebudem taky radikalny vo svojich vyjadreniach na adresu no-Xovych rad, pretoze ich povazujem za spravne. Moj problem s farebami vyriesili prave data z toho PDF pouzivam metodu zo strany 5 a 6 toho PDF .
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  16. #16

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Madcap:

    Já se neoháním věcma a "bohvie cim" o kterých bych nevěděl nebo nezkusil. Radikální názory si myslím nemám, jen jsem to chtěl dát na pravou míru, když už jde o FAQ. Mimochodem, prvním postem jsem se to snažil normálně vysvětlit, ale když se no-X začne ohánět nějakým EPP a plným rozlišením bez použítí dodávaného softu, tak to nezní radikálně?
    ICC profil slouží pro přesné nastavení barevnosti, aby byla vytištěná fotka nebo obrázek adekvátní k originálu. Je to barevné ujednocení konkrétního zařízení. Mám už s tiskem něco zkušeností za sebou, takže díky všem za podporu a nedůvěru, smázneme to ze stolu, nic se tu nebude řešit, všechno je parádní a tak to bude.
    Takže přeju dobrou zábavu. V tomto threadu se už vyjadřovat nebudu, pro Vás ostatní to jistě dobře a aby Madcap ještě nezjistil, že o tom nic nevím.

    EDIT:
    Věřím, že si s originálním softem moc nepohraješ.
    Naposledy upravil Slimák; 19.07.2006 v 09:05.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  17. #17

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal no-X
    Software a nastavení

    Nejdůležitější část. Používejte originální SW EasyPhotoPrint. Díky tomu, že je od Canonu, dává širší možnosti, než většina neoriginálního softwaru
    Chtěl jsem ten software vyzkoušet a zjistit, zda-li je výstup skutečně v něčem lepší, nebo ne. Ale vzhledem k tomu, že umí tisknout jen z JPG a vlastní fotky tisknu výhradně z TIFFu, tak to fakt nevyzkouším
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  18. #18

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Co konkrétně tě odradilo? Vždyť jpeg komprese může být i bezztrátová, stejně jako tiff lze komprimovat ztrátově... Nebo jde o něco jiného?
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #19

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Nechci říkat, jaký je rozdíl v kvalitě při tisku na A4ku mezi ~50 MB TIFFem a ~5 MB JPEG (velikost při nejnižší kompresi při presavování v CS2), možná neznatelný. Ale vadí mi už jen fakt, že nemůžu tisknout z TIFFu, který principiálně kvalitnější je. Mám nějaké ověřené workflow a tohle nemám chuť ani testovat, vždyť TIFF umí vytisknout i prohlížeč ve Windowsech ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  20. #20

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    ja som na to bohuzial este furt nemal cas inak to ze pracuje len s jpeg je rozhodne minus, aj ked ako vravi no-X >> neni problem mat jpeg 100% kvality bez kompresie.
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  21. #21
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal MadCap
    ja som na to bohuzial este furt nemal cas inak to ze pracuje len s jpeg je rozhodne minus, aj ked ako vravi no-X >> neni problem mat jpeg 100% kvality bez kompresie.
    No, komprese tam samozřejmě bude - jen nebude ztrátová...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  22. #22

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal Darth Maul
    No, komprese tam samozřejmě bude - jen nebude ztrátová...
    jj sorry, zle som sa vyjadril
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  23. #23
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Tak to sa necham poucit, ako spravite nestratovy JPEG
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  24. #24

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Předpokládal jsem Lempel-Ziv-Welch algoritmus, ale nikdy jsem to nezkoušel ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  25. #25

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    http://www.hpl.hp.com/loco/
    stiahnutie pluginu do ps a tak
    http://www.hpl.hp.com/loco/locodown.htm
    akurat ze to je "trosku" outdated a "trosku" mimozne, ale funguje to akurat neviem ci by to ten easy-photoprint vobec prekusol ) toto je dosledok toho, co vsetko sa skryva za jednym oznacenim
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 20:12
  2. FAQ - Ctete prvni [UPDATE 25.11.2004]
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2006, 23:40

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •