Stránka 11 z 44 PrvníPrvní ... 78910111213141521 ... PosledníPoslední
Výsledky 251 až 275 z 1091

Téma: Intel Conroe - novy kral

  1. #251
    Banned Avatar uživatele SirThunder
    Založen
    08.01.2006
    Bydliště
    Brno - Kr.Pole
    Věk
    39
    Příspěvky
    58
    Vliv
    0

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Eagle
    Takže podle tebe je taktovatelnost prvních Northwoodů (na cca. 2.6 GHz) úplně stejná jako taktovatelnost posledních Northwoodů (na asi 3.5 GHz) ? Stejně tak u Prescottu - první kusy stěží na 3.5 GHz, dnes přes tuto hranici spolehlivě. Proč AMD ukazuje v prezentacích, jak se jejich výrobní proces s časem vyvíjí a umožňuje jim uvádět rychlejší modely? Obávám se, že tvoje poznatky právě narazily.
    Vyjmka potvrzuje pravidlo...

  2. #252
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    2SirThunder: Pokud mas nejakou predstavu o vyrobe CPU, tak bys moh vedet, ze rozdil mezi CPU ktery bezi na 2GHz a 2,5GHz neni vubec zadny, jde jen o to, jak vyhovel/nevyhovel danym kriteriim v testu. Procesor se projektuje na nejaky maximalni parametry. Na zacatku vyrobniho procesu dany modelovy rady se ale vyrabi spousta CPU, ktery sice nejsou vadny, ale kvuli vadam fyzikalnim se trebas vic zahrivaji ... => jsou oznaceny jako modely s nizsi frekvenci. Jak se vyrobni proces doladuje, vyrabi se takovych kusu cim dal min, ale z marketingovych duvodu nelze vyrabet vsechny CPU 2,5GHz. Tudiz se jako 2GHz oznacuji i kusy, ktere bez zavahani projdou testem na maximalni parametry.

    Tudiz nejlepe pretaktovatelny CPU ziskas pri trose stesti tak, ze koupis nejnizsi model na konci vyrobniho cyklu. S vysokou pravdepodobnosti mas naprosto bezvadny kus.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #253
    Banned Avatar uživatele SirThunder
    Založen
    08.01.2006
    Bydliště
    Brno - Kr.Pole
    Věk
    39
    Příspěvky
    58
    Vliv
    0

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Jezevec
    2SirThunder: Pokud mas nejakou predstavu o vyrobe CPU, tak bys moh vedet, ze rozdil mezi CPU ktery bezi na 2GHz a 2,5GHz neni vubec zadny, jde jen o to, jak vyhovel/nevyhovel danym kriteriim v testu. Procesor se projektuje na nejaky maximalni parametry. Na zacatku vyrobniho procesu dany modelovy rady se ale vyrabi spousta CPU, ktery sice nejsou vadny, ale kvuli vadam fyzikalnim se trebas vic zahrivaji ... => jsou oznaceny jako modely s nizsi frekvenci. Jak se vyrobni proces doladuje, vyrabi se takovych kusu cim dal min, ale z marketingovych duvodu nelze vyrabet vsechny CPU 2,5GHz. Tudiz se jako 2GHz oznacuji i kusy, ktere bez zavahani projdou testem na maximalni parametry.

    Tudiz nejlepe pretaktovatelny CPU ziskas pri trose stesti tak, ze koupis nejnizsi model na konci vyrobniho cyklu. S vysokou pravdepodobnosti mas naprosto bezvadny kus.
    Mno ono vse ma sve pro a proti... i kdyz dnes uz je jak bylo zmineno chraneno proti OC kde co.... Jde uz jen o to jak...

    Ale dle meho, se ten conroe porad oplati koupit... Navic kdyz bude za docela slusne prachy... Pokud mi nebude vyhovovat, tak ho zase prodam... to je to nejmensi...

  4. #254

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    jasne, procaky sa sekaju jak cvicky, cele roky furt rovnako :LOL: a co tak pentium D ktore ma "zrazu" o 20-30% mensiu spotrebu ako tie starsie? to sa im podarila seria, dobry rok, kvalitny kremik? proste vyvoj, prve kusy cpus nemozu byt nikdy lepsie ako tie co pridu neskor ... to ze bola prva varka opteronov ina (mozno, neviem, tvrdi sa to, sam tomu neverim) neznamena vobec NIC ...
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  5. #255
    Banned Avatar uživatele SirThunder
    Založen
    08.01.2006
    Bydliště
    Brno - Kr.Pole
    Věk
    39
    Příspěvky
    58
    Vliv
    0

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal MadCap
    jasne, procaky sa sekaju jak cvicky, cele roky furt rovnako :LOL: a co tak pentium D ktore ma "zrazu" o 20-30% mensiu spotrebu ako tie starsie? to sa im podarila seria, dobry rok, kvalitny kremik? proste vyvoj, prve kusy cpus nemozu byt nikdy lepsie ako tie co pridu neskor ... to ze bola prva varka opteronov ina (mozno, neviem, tvrdi sa to, sam tomu neverim) neznamena vobec NIC ...
    Proc tu porad kazdej kritizuje jeden prispevek co sem sem napsal....
    Tu se resej Intel procesory...
    Budiz... s tou technologii uznavam, ze to s postupem casu vetsinou zlepsuji... Ale to neznamena, ze bude kazdej cekat na posledni vydanej procesor co vyjede z vyrobni linky....

  6. #256
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    265

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Eagle
    ... když nebudeš mít první várku Conroe, protože ta obsahuje chyby, které rozhodně nepatří do kategorie minoritní.
    Uz si to tu spominal viac krat ze conroe ma chyby, mozem vediet ake su tie chyby? Pretoze vsade su testy engineering samples aj prvych kusov, takze teda az taka chyba ze by na tom nebezali programy to nie je, v com je teda problem?
    Inac co sa tyka technologii VT, snad to mal conroe podporovat, nie? chipset 975tiez? Lebo som este nikde nevidlel ziadne testy ani skusenosti, tak by ma zaujimalo v com je problem... (chýba sw?)
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  7. #257

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Chyby 6F6h jsou popsány tady - http://developer.intel.com/design/xe...pdt/313356.htm

    BTW, revize C2 čipsetu P965 bude dostupná 9. září - http://intel.pcnalert.com/content/eo...N106486-00.pdf

  8. #258
    Senior Member Avatar uživatele J.Wade
    Založen
    01.11.2003
    Bydliště
    Praha-> Jížní Město
    Věk
    39
    Příspěvky
    685
    Vliv
    256

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Jinak ad k tomu flamu ze nejlepsi je prvni kousek CPU to je docela slusnej blabol... A z vlastni vzkusenosti to potvrzuje koupe Sempronu 3000+ do áčka coz je vlastne barton a jak vsichni asi vime tak bartonum se pramalo povedlo prekonat 2200 Mhz az na XP-M a jake bylo moje prekvapeni kdyz sem zjistil ze ten sempron beha na 2500 Mhz na def Vcore na desce od PC Chips
    CPU: Q8200 @ 2,33Ghz, Graphyc:GTX 650 Ti, Gygabite 1150/5400 6GB patriot,Maxtor 500gb, Corsair 600W.

  9. #259
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    No vidíte, já mám zas zkušenosti, že někdy se povedou i první kousky cpu (intel) a spíš je to závyslé od výrobní linky a kvality substrátu. Pokud neberu v úvahu úpravy výrobního postupu. Jeden příklad za všecky, mám jeden z prvních P4 2,4C Northwood (Costarica), není pro něj problém 3,3GHz a výše, bohužel už pak nezvládá deska Všecko ostatní na co jsem pak narazil už tak dobře taktit nešlo a nic z toho už nebyla Costarica, ale Malay. Ale spíš bych to zařadit do těch vyjímek co potvrzují pravidlo. Podobně jsem narazil i na Celeron Tualatin 1,0GHz, kterej šel krásně točit na 1,6GHz + (také kousek z ranné serie)
    ...imho ale už odbočujem od tématu

  10. #260

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Over
    No vidíte, já mám zas zkušenosti, že někdy se povedou i první kousky cpu (intel) a spíš je to závyslé od výrobní linky a kvality substrátu. Pokud neberu v úvahu úpravy výrobního postupu. Jeden příklad za všecky, mám jeden z prvních P4 2,4C Northwood (Costarica), není pro něj problém 3,3GHz a výše, bohužel už pak nezvládá deska Všecko ostatní na co jsem pak narazil už tak dobře taktit nešlo a nic z toho už nebyla Costarica, ale Malay. Ale spíš bych to zařadit do těch vyjímek co potvrzují pravidlo. Podobně jsem narazil i na Celeron Tualatin 1,0GHz, kterej šel krásně točit na 1,6GHz + (také kousek z ranné serie)
    ...imho ale už odbočujem od tématu
    Tak nejak aj ja... Aj prve kusky mozu byt dobre na OC, ibaze je jasne, ze ta pravdepodobnost je vyssia u novsich CPU... Napriklad jd_oizo tlacil 1800@3600MHz a ja som mal starsi kusok a siel mi na default na 2700MHz = viac som nemohol skusit, nebola doska ( Potom som mal dokonca novsi 1800 a ten isiel MAX na 2400, tak isto 2GHz ten siel max na 2600 aj to uz som mu musel brutalne tlacit voltaz...
    empowered by Alfa Romeo 75 2.0TS
    109kW 148bhp 186Nm
    porsche transaxle sytem
    6L/100km 8)
    ...connected

  11. #261

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Over
    No vidíte, já mám zas zkušenosti, že někdy se povedou i první kousky cpu (intel) a spíš je to závyslé od výrobní linky a kvality substrátu. Pokud neberu v úvahu úpravy výrobního postupu. Jeden příklad za všecky, mám jeden z prvních P4 2,4C Northwood (Costarica), není pro něj problém 3,3GHz a výše, bohužel už pak nezvládá deska Všecko ostatní na co jsem pak narazil už tak dobře taktit nešlo a nic z toho už nebyla Costarica, ale Malay. Ale spíš bych to zařadit do těch vyjímek co potvrzují pravidlo. Podobně jsem narazil i na Celeron Tualatin 1,0GHz, kterej šel krásně točit na 1,6GHz + (také kousek z ranné serie)
    ...imho ale už odbočujem od tématu
    No ja bych to nepricital tomu zda to sou prvni kousky nebo ne. Pac vsechny Intel prociky co sem mel kdy doma sly krasne pretaktovat, ale spis je fakt, ze zadny z tech prociku sem nekupoval v dobe uvedeni na trh-takze to urcite nebyly zadny prvni kousky.

    celer 366@572MHz (nakonec jeste vic)
    P4 2,4@3,2GHz
    P4 3@3,6GHz
    P4 3@3,75GHz

    a
    °°PC již nemám, na svém 12" Thinkpadu nejde hrát, takže se výhradně věnuji jen své práci a to prodeji koupelnvého vybavení a koupelnového nábytku přes e-shop KOUPELNY-CZ.cz , njn co nadělám°°

  12. #262
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    275

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    co tak ukoncit tuto onaniu a premazat tento totalny Offtopic vyvolany istym syrom
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  13. #263

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Over
    mám jeden z prvních P4 2,4C Northwood (Costarica)
    Jenže 2.4C není zdaleka jeden z prvních Northwoodů, ale naopak jeden z posledních. Používá se u něj výhradně revize D1. Před ní byly ještě B0 a C1 a hlavně ta první zdaleka nešla tak dobře. Stejné to bude u Conroe.

  14. #264
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Eagle
    Jenže 2.4C není zdaleka jeden z prvních Northwoodů, ale naopak jeden z posledních. Používá se u něj výhradně revize D1. Před ní byly ještě B0 a C1 a hlavně ta první zdaleka nešla tak dobře. Stejné to bude u Conroe.
    ano, špatně jsme se vyjádřil, měl jsem i B0 a C1, ale pokud si to přečteš celé, chjtěl jsem poukázat na to, že zrovna tahle první várka "Céček" z Costariky šla geniálně taktit, následující modely 2,6 - 3,4 už zdaleky neměli takovej potenciál, pokud je někdo nedopoval značně voltáží a účině nechladil. Vyjímečně se našlo pár dobrej kousků.


    Otázka je, jestli potřebujem taktit Conroe víc jak na FSB 350MHz ? Nikde jsem neviděl test závyslosti FSB na výkon Conroa, jen nic neříkajicí porovnání DDR800 a DDR667. Bylo by zajímavé porovnat stejně taktované kusy se stejnou cache, ale rozdílnou FSB. Intelům vždy vysoké FSB značně prospělo.

  15. #265
    Senior Member mince Avatar uživatele Halen
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Martinice v Krkonoších
    Věk
    56
    Příspěvky
    1 742
    Vliv
    282

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Over
    Intelům vždy vysoké FSB značně prospělo.
    Jako ostatne i ostatnim CPU. Bracha do nej chce jit, jsem na to hodne zvedavej, ale rika ze ne driv jak za pul roku, aby se odhalily pripadne "nedostatky", ktere mohou byt v pocatecni euforii tolerovatelne.
    AMD A64-7750-X2-BE 2700@3000MHz (15x200/1,3V) | AC Freezer Extreme | 4xArctic FAN Pro TC 80x80 | Gigabyte MA78G-DS3H | A-DATA 2x2GB 1066Mhz 5-5-5-15-2T | WD 320GB/16MB | Samsung 500GB/16MB | Samsung SH-S223F | SAMSUNG 226BW | SB X-Fi Fatal1ty Champion+Thomson DPL2000+HomeMade bedny+subwoofer 12" 30-125Hz (-3dB) | Leadtek PX8800GT default+AC Accelero+ AC fan 12-1000ot/m | Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0 | Chieftec MATRIX SILVER+ FORTRON Blue Storm 400W |
    3DMk01 3DMk03 3DMk05

  16. #266

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Datasheet - http://developer.intel.com/design/pr...hts/313278.htm

    Informace o sériích (uvedeno s revizí B2) - http://developer.intel.com/design/pr...pdt/313279.htm

    Podle nich žádný rozdíl v opravě bugů mezi B1 a B2, což je ale evidentně nesmysl. Kvůli nulovému rozdílu by nedělali novou revizi -> něco tam chybí.

  17. #267

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    2 Eagle >> niekde som cital, ze Conroe ma v 64b rezime disablovany "Memory disambiguation". Je to pravda? Po kupeni kcem prejst komplet na 64b Linux.

    Kukam na tie errata co si sem postol, kua dost zavazne problemy.
    Naposledy upravil iPoK; 29.07.2006 v 14:09.
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  18. #268

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Má disablovaný Macro-Fusion. A taky může mít, vzhledem k větší bytové velikosti některých 64bit instrukcí, problémy s dekódováním dostatečného počtu instrukcí na microOPs (čili pak se chová jako 3-issue a ne 4-issue).

  19. #269

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    BTW nie su nejake odhady vykonu a vydrze notebookov s Meronom?
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  20. #270

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    vite uz nekdo kdy si budu moct v obchode koupit Conroe a k tomu zakladni desku?

  21. #271

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal schali
    vite uz nekdo kdy si budu moct v obchode koupit Conroe a k tomu zakladni desku?
    První dodávka Conroe do ČR přijde 2. srpna. Některé desky už jsou.

  22. #272

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Koukam, ze intel se drzi tradice vyrabet chybove cpu. Maji tyto chyby nejaky vliv na realny vykon?

  23. #273

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Phate
    Koukam, ze intel se drzi tradice vyrabet chybove cpu. Maji tyto chyby nejaky vliv na realny vykon?
    Skor maju tieto chyby vplyv na stabilitu? Nerad by som aby mi system mrzol pri vypinani (AI2)!
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  24. #274
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    Citace Původně odeslal Phate
    Koukam, ze intel se drzi tradice vyrabet chybove cpu. Maji tyto chyby nejaky vliv na realny vykon?
    Každé komplexní CPU co je vyrobeno, má v sobě jisté chyby v návrhu, takže to neni věc pouze Intelu, ale většinou jedinej Intel uveřejnuje seznam těch chyb (oproti konkurenci myšleno). Ty chyby jsou více, či méně závažné....u těch méně závažných se to řeší úpravou v BIOSu,ty horší pak novou revizí jádra.

    EDIT: to stejné platí i pro chipsety, o většině chyb se nikdy nedovíš, pokud se o to nebudeš aktivně zajímat, nebo mít přístup k potřebným informacím. Platí to v zásadě pro všecky výrobce chipsetů a cpu, gpu atd. Návrhy jsou tak komplexní a složité, že se vždy nějaká chybička najde.

  25. #275

    Standardní Re: Intel Conroe - novy kral

    to chapu, amd taky melo chybovej navrh, ale koukam, ze intel ma problemy nejen s conroe ale i s i965..

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Hitachi 7k250 - Nový král 7200ot disků !!!
    Založil Anonymous v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 69
    Poslední příspěvek: 01.06.2005, 20:03
  2. Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 12.08.2004, 15:57
  3. Genuine Intel, Family 15,step1=???
    Založil imported_Tuleň v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 13.02.2003, 00:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •