Výsledky 1 až 25 z 25

Téma: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

  1. #1

    Standardní DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Jaké máte zkušenosti s tímto snímačem INNOVATEK Flow-O-Matic Flow wheel 6-11mm. Někde už jsem četl i negativní zkušenosti, ale jeví se mi jako nejpraktičtější a poměrně cenově dostupné řešení.

    http://www.tntrade.cz/shop/index.php...ngepage&page=5

    Prosím napište mi vaše zkušenosti,názory, popřípadě jiná řešení. Díky

    Thread "Kam pro měřiče průtoku v ČR?" už jsem četl, nějaké nové či jiné zkušenosti pleas.

    Také sem můžete psát zkušenosti z monitorováním teplot (programy, snímače, ale i měřáky)
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    263

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal uib
    Jaké máte zkušenosti s tímto snímačem INNOVATEK Flow-O-Matic Flow wheel 6-11mm. Někde už jsem četl i negativní zkušenosti, ale jeví se mi jako nejpraktičtější a poměrně cenově dostupné řešení.

    http://www.tntrade.cz/shop/index.php...ngepage&page=5

    Prosím napište mi vaše zkušenosti,názory, popřípadě jiná řešení. Díky

    Thread "Kam pro měřiče průtoku v ČR?" už jsem četl, nějaké nové či jiné zkušenosti pleas.

    Také sem můžete psát zkušenosti z monitorováním teplot (programy, snímače, ale i měřáky)
    Zkusenost nemam zadnou...
    Pokud bys to chtel jako bezpecnostni prvek do okruhu, ktery by mel vypnout pocitac pri selhani cerpadla, tak to jde udelat jinak...

    V biosu zakladni desky si nastav nizkou shutdown teplotu (~60°C). Sam tohle reseni s uspechem pouzivam a vzdy mi to bez problemu vypnulo po chvili pocitac, kdyz jsem nezapnul cerpadlo (mam spatnou kratkodobou pamet ).
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  3. #3

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)


    Tak to opatrne, at treba nekdy nezapomenes, ze si dal bios na default
    Jako ochranan dobry napad, ale jedna se mi spis o monitorovani prutoku. Chci zjistit jak moc velky je vliv zmeny prutoku na účinnosti chlazení.
    Každopádně díky za radu.
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    263

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal uib

    Chci zjistit jak moc velky je vliv zmeny prutoku na účinnosti chlazení.
    Každopádně díky za radu.
    Tak to ale nepocitej s tim, ze se vyse uvedenym "zarizenim" dopracujes nejakeho rozumneho vysledku. Pokud bys mel vazny zajem poridit si nejaky prutokomer na urovni, tak se porozhledni po nejakem ultrazvukovem popr. indukcnim.

    Jinak ale kybl a stopky + skrceni na hadici odvede taky dobrou praci. Pamatuju si, ze ani ne pred peti lety se takhle merily vymeniky v laboratorich na FS CVUT.
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  5. #5

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Pirs
    Pokud bys mel vazny zajem poridit si nejaky prutokomer na urovni, tak se porozhledni po nejakem ultrazvukovem popr. indukcnim.

    Jinak ale kybl a stopky + skrceni na hadici odvede taky dobrou praci. Pamatuju si, ze ani ne pred peti lety se takhle merily vymeniky v laboratorich na FS CVUT.
    Mám trošku omezený rozpočet, takže ultrazvuk a indukce pro me nebude.
    Takze asi kybl a stopky, jenom nevim co stim skrčením na hadici? Důvodem je asi odpor, ale proč? Můžeš mi to trošku objasit, evidentně stim máš zkušennost.

    Jinak měl jsem v planu rozpojit obvod před vstupem do čerpadla. Hadici strčit do kanystru (třeba 10l) a na druhy konec (u mě tj výstup z radiatoru) pujde ten kybl s nějakou mírou hladiny. Vše pokud možno v rovině rozpojeneho spoje. Může být?
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    263

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Tim skrcenim jsem myslel normalni ztratovou regulaci prutoku, proste tu hadici necim budes deformovat (nejakou svorkou), abys menil prutok. Pokud jsem teda dobre pochopil tvoji predstavu mereni zavislosti prutoku na vykonu okruhu...

    Jinak stejne dostanes ty same vysledky jako mnoho lidi pred tebou, co delali tyto pokusy. Staci jen hledat na netu a vsechno tam najdes
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  7. #7

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Pirs
    Tim skrcenim jsem myslel normalni ztratovou regulaci prutoku, proste tu hadici necim budes deformovat (nejakou svorkou), abys menil prutok. Pokud jsem teda dobre pochopil tvoji predstavu mereni zavislosti prutoku na vykonu okruhu...

    Jinak stejne dostanes ty same vysledky jako mnoho lidi pred tebou, co delali tyto pokusy. Staci jen hledat na netu a vsechno tam najdes
    Ja měl na mysli měření s čerpadlem TT a pak nějakým výkonnějším. Na netu jsem hledal, ale asi málo, nebo spíš blbě Takže jdu na to a tentokrát pořádně, asi zase nocovka
    Jo a ty výsledky byly pozitivní? Pozitivní pro mě znamená malá závislost na rychlosti průtoku. Já vim, moc se ptám, už jdu hledat
    Naposledy upravil uib; 17.02.2006 v 21:13.
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Klon
    Založen
    16.06.2003
    Bydliště
    Vrchlabí
    Věk
    36
    Příspěvky
    659
    Vliv
    261

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    http://www.sweb.cz/erty/ - vlevo je indikator prutoku...
    e4400@3Ghz(def.v.+BOX),Gigabyte GA-965P-DS3P, 2x1024 ADATA 800mhz, 7600gt pasiv,2x80gb RAID0
    Vodník v rekonstrukci, DIY repro ve výstavbě.

  9. #9

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Klon
    http://www.sweb.cz/erty/ - vlevo je indikator prutoku...
    No ak by si si precital ocom sa tu pise, tak by si vedel, ze doticny hlada prietokomer a nie indikator prietoku Aj ked mi to teda dnes pride zbytocne ..
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  10. #10

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Je to tak, mám zájem spíš o měření průtoku. Ale díky za každý příspěvek a odkaz.
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  11. #11

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Hi

    nezkouseli jste nekdo prutokomer BEZ vrtulky? Neco jako tryska nebo Venturiho trubice? V kostce jde o to, ze se napr. zmensenim prurezu zmeni rychlost proudeni a tim i tlak a ten se meri pred a po zmene a z toho se urci rychlost a nasledne prutok. Teoreticky to vypada jednoduse, ale v praxi jsem to nikde nevidel. Nebo by teoreticky melo stacit mit v hadici T a na odbocce by mela vyska sloupce odpovidat prutoku viz. http://www.overclockers.com/articles752/ (King flowmeter).
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    263

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Iguaner Zobrazit příspěvek
    Hi

    nezkouseli jste nekdo prutokomer BEZ vrtulky? Neco jako tryska nebo Venturiho trubice? V kostce jde o to, ze se napr. zmensenim prurezu zmeni rychlost proudeni a tim i tlak a ten se meri pred a po zmene a z toho se urci rychlost a nasledne prutok. Teoreticky to vypada jednoduse, ale v praxi jsem to nikde nevidel. Nebo by teoreticky melo stacit mit v hadici T a na odbocce by mela vyska sloupce odpovidat prutoku viz. http://www.overclockers.com/articles752/ (King flowmeter).
    Predpokladam, ze to chces k vodnikovi, takze...

    Venturiho trubice ma prilis velkou tlakovou ztratu a zanese ti (vzhledem k charakteristice cerpadel pouzivanych u vodniku) do mereni prilis velkou chybu. Rotametr (ten z tveho linku) je uz k vodnikovi lepsi, akorat pro male prutoky (resp. rychlosti proudeni) se v nem projevuje vliv viskozity kapaliny (a ta je zavisla na teplote, a tu tezko uhlidas, atd...). Pro domaci podminky je nejlepsi, cenove nejvyhodnejsi a nejpresnejsi kyblik + stopky.
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  13. #13

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    HI

    nebo tohle http://becario-gymkt.wz.cz/bonus.html. Mohlo by to mit presnost radu jednotek procent. Akorat by to chtelo vhodnou expanzku.
    Jo a co znamena "pro male prutoky" a "velka chyba" me staci presnost kolem 10 - 20%.
    Naposledy upravil Iguaner; 21.08.2006 v 20:16.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    263

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Iguaner Zobrazit příspěvek
    HI

    nebo tohle http://becario-gymkt.wz.cz/bonus.html. Mohlo by to mit presnost radu jednotek procent. Akorat by to chtelo vhodnou expanzku.
    Jo a co znamena "pro male prutoky" a "velka chyba" me staci presnost kolem 10 - 20%.
    prutok = svetlost hadice x rychlost kapaliny

    svetlost je konstantni, tzn. mala rychlost => maly prutok

    Na rychlosti proudeni (krome dalsich parametru) zavisi take jeho charakter - laminarni nebo turbulentni (urceni dle Reynoldsova cisla) . A pro male prutoky (laminarni proudeni) se u rotametru projevuje vliv viskozity kapaliny na celkovy vysledek mereni. Chyba ale nebude zase tak velka, urcite se bude pohybovat do tveho pozadavku 10%. V podstate je rotametr asi jediny zpusob, jak merit prutok vodnikem trochu "na urovni", otazkou je ale jeho cena. Odhadoval bych ji na 5-10 tisic...
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  15. #15

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Hi

    koukam ze se celkem vyznas. No ja bych preferoval neco home-made. Rotametr by se mi libil, ale chtelo by to nejaky navod/tipy (rozmery, hmotnost zavazi, material atd.)
    Nebo neco na elektrickem principu, protoze elektriny se nebojim)). Neco jsem slysel o Hallove sonde, ale nejak mi unika princip. Ultrazvuk by byl asi celkem tezkej. Nebo vrtulka a fototranzistor, ale i samotna vrtulka je celkem draha.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  16. #16

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    no já jsem včera pokusně měnil rychlost průtoku pomocí zapnutí druhého silnějšího čerpadla a neviděl jsem znatelný rozdíl, a to byla nižší úroveň průtoku taková, že z hadice ta voda sotva vyleze...

    Na snímači teploty aktivně pracuju, koupil jsem dva 1-wire senzory Dallas DS18B20 (á 70 kč, cca) a pár součástek pro převod 1-wire na RS-232 (a USB, protože se mi dostal do ruky kabel pro připojení mobilu na usb se zničeným mobilovým konektorem, takže jenom předělám výstupy z toho pl2303)

    Jenom to musím dnes večer ještě celé dotěsnit, protože mi to místama přisává vzduch... ale to stačí jenom zakápnout sekunďákem rozhraní hadice-trubka (nepoužívám regulerní fitinky, takže to občas netěsní úplně ok..)
    skype drake.cz

  17. #17

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    jo, jinak problém mechanického měření a regulace průtoku je obrovská nelinearita, zvlášť u krajní polohy "neteče". Btw vodoměry se kalibrují na úzký rozsah teplot a dokonce se musí za vodoměr v domě dávat jednocestný ventil, aby se rozpínající se voda z bojleru nedostala do vodoměru, páč by ho silně rozhodila.
    skype drake.cz

  18. #18

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Asi na to kalsu, protoze prutok je stejne vetsinou konstantni. Nebo se pletu? Nebo si dam do expanzky vodorovne trubku a na protejsi stene si nakreslim stupnici jak je popsanu v odkazu vyse.

    Citace Původně odeslal Dr4k3 Zobrazit příspěvek
    Jenom to musím dnes večer ještě celé dotěsnit, protože mi to místama přisává vzduch... ale to stačí jenom zakápnout sekunďákem rozhraní hadice-trubka (nepoužívám regulerní fitinky, takže to občas netěsní úplně ok..)
    A jakou mas hadici a trubku? Ja mam 10/14 PVC a trubku 12 a celkem to drzi a to jsem to jeste ani poradne nenasadil.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  19. #19

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Iguaner Zobrazit příspěvek
    A jakou mas hadici a trubku? Ja mam 10/14 PVC a trubku 12 a celkem to drzi a to jsem to jeste ani poradne nenasadil.
    to samé, ale když je to nasunuté jenom 1cm a ta trubka je lehce zdeformovaná od kleští atp. tak to netěsní dokonale. Asi před rokem jsem koupil takové plastové kolínko s normálníma zubama pro dokonalé utěsnění navlečené hadice, drží krásně, akorát ho mezitím přestali v hornbachu prodávat. Navíc z různých lepených výměníků vedu tuhle hliníkovou trubičku.
    Mimochodem stahovací páska nepomůže.
    skype drake.cz

  20. #20

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Je to sice oftopic, ale tak si kup redukci trubka <-> zavit G1/4 (G1/2) a fitinku. Ale to se musi pajet.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  21. #21

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Dr4k3 Zobrazit příspěvek
    Na snímači teploty aktivně pracuju, koupil jsem dva 1-wire senzory Dallas DS18B20 (á 70 kč, cca) a pár součástek pro převod 1-wire na RS-232
    Mohl by ses podelit o podrobnosti a schematko ? Taky mam v supliku tyhle senzory protoze jsou krasne presny, ale zatim nemam podklady jak z toho 1-wire udelat neco srozumitelnejsiho..
    PS: Taky resim nekolik variant jak to cidlo umistit do okruhu.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  22. #22

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Mohl by ses podelit o podrobnosti a schematko ? Taky mam v supliku tyhle senzory protoze jsou krasne presny, ale zatim nemam podklady jak z toho 1-wire udelat neco srozumitelnejsiho..
    PS: Taky resim nekolik variant jak to cidlo umistit do okruhu.
    http://www.root.cz/clanky/nejjednodu...ne-teplomer-2/
    http://sweb.cz/trifid2/teplomer/index.htm
    skype drake.cz

  23. #23

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Diky, K+
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  24. #24

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Pirs Zobrazit příspěvek
    Predpokladam, ze to chces k vodnikovi, takze...

    Venturiho trubice ma prilis velkou tlakovou ztratu a zanese ti (vzhledem k charakteristice cerpadel pouzivanych u vodniku) do mereni prilis velkou chybu. Rotametr (ten z tveho linku) je uz k vodnikovi lepsi, akorat pro male prutoky (resp. rychlosti proudeni) se v nem projevuje vliv viskozity kapaliny (a ta je zavisla na teplote, a tu tezko uhlidas, atd...). Pro domaci podminky je nejlepsi, cenove nejvyhodnejsi a nejpresnejsi kyblik + stopky.
    Jasan, nakonec probehl kyblik + stopky , byla to nejpresnejsi mozna metoda a vysledky me ani neprekvapily, tece to pomalu jak sfina, takze vysledek = na rychlosti prutoku zase az tak nezalezi.
    Jinak diky vsem za prispevky, chvilku sem tu nebyl. Co se tech snimacu teplot tyce, taky hodne dobry, jdu na to, snad se povede
    CPU: Athlon XP 2600+@3200+BARTON(200x11); MEM: 2x1GB INFINEON CL3.2 Dual; MB: MSI K7N2 DELTA2 Platinum; VGA: ATI SAPHIRE 9800Pro @ 405/378; HDD: HITACHI 500GB 7200rpm SATAII 16MB 7K500; DVD+-RW: NEC ND4550; MONITOR: 21" HP 1130 + 22" COMPAQ P1210; MOUSE: LOGITECH MX518; KEYBOARD: C-TECH KB-9848; CASE: 3R System R700 + 2xArctic Fan 12; POWER SUPPY: KME 350W (MODIFY); SYS: WIN XP SP2; COOLING: CPU, PUMP, TUBING: TT BIGWATER; GFX, NORTH BRIDGE: ZALMAN ZM-GWB1; RADIATOR: ŠKODA FABIA AC radiator BEHR; MONITORING: CM COOLDRIVE 4

  25. #25
    Member Avatar uživatele 007
    Založen
    31.07.2004
    Bydliště
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    225
    Vliv
    244

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    V práci používáme snímače průtoku na svařovacích kleštích,a ty sou na tepelném principu.Topný odpor ohřívá dva termistory,jeden je ochlazován proudící vodou.Když není průtok,teploty se vyrovnají a čidlo sepne.
    C2D 4600,2*Kingston HyperX 1GB PC3200,Leadtek 7600GT,UATA 120G SEAGATE Barracuda+SATA 250G SEAGATE Barracuda,ADMtek AN983 10/100 PCI,Asus P5PE-VM,GSA 4163B,GCC 4480B,19\"LCD LG-L194WT-SF

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •