Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: [php] phpBB - zobrazení nových příspěvků jen v určitém fóru

  1. #1

    Standardní [php] phpBB - zobrazení nových příspěvků jen v určitém fóru

    Php vůbec nehovím, základy programování jako takového mám, a tak jsem z logického hlediska našel část skriptu pro hledání nových témat.

    Našel jsem tohle:

    if ( $search_id == 'newposts' )
    {
    if ( $userdata['session_logged_in'] )
    {
    $sql = "SELECT post_id
    FROM " . POSTS_TABLE . "
    WHERE post_time >= " . $userdata['user_lastvisit'];
    }
    else
    {
    redirect(append_sid("login.$phpEx?redirect=search. $phpEx&search_id=newposts", true));
    }

    Potřeboval bych to předělat na skript, který bude prohledávat pouze určité fórum. Dále bych potřeboval udělat to tak, aby na hlavní stránce byly tři odkazy místo "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" - Zobrazit nové příspěvky ve fóru (1,2,3) od poslední návštěvy, které by odkazovaly na tři verze tohoto skriptu. Jak na to? Poradí někdo? Pomůže to někdo napsat?

    Dík Jsem lama
    Brum brum, nezavazne...

  2. #2

    Standardní

    IMO docela jednoduse. Pokud se podivas do (typicky) phpbb_posts tak tam je fk forum_id do tabulky phpbb_forums takze rychle reseni by bylo:

    a, zjistit si id patricneho fora pro ktere to chces zjistovat

    b, zmenit ten dotaz na
    $sql = "SELECT post_id
    FROM " . POSTS_TABLE . "
    WHERE forum_id = " . $id_fora_xxx . " AND post_time >= " . $userdata['user_lastvisit'];
    Ale nezkousel jsem

  3. #3

    Standardní

    Vedel jsem, ze to nejak takhle bude, jen jak uz jsem rekl, do php nevidim, takze dik za prvni natuknuti

    Pokud tohle bude fungovat, tak zbyva vyresit, jak to co nejelegantneji volat z hlavni stranky...
    Brum brum, nezavazne...

  4. #4

    Standardní

    No pak snad bude stacit jen ve skinu v souboru(tipuju) overall_header.tpl pridat patricne odkazy(nevim jak je to s licencema na skiny) tam kam chces. Jako parametr budou predavat cislo sekce a ty to v tom dalsim php po validaci proste das do toho dotazu

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal jedik
    No pak snad bude stacit jen ve skinu v souboru(tipuju) overall_header.tpl pridat patricne odkazy(nevim jak je to s licencema na skiny) tam kam chces. Jako parametr budou predavat cislo sekce a ty to v tom dalsim php po validaci proste das do toho dotazu
    Tak to clovece nevim, jestli se tohle dava do skinu... Koukal jsem do fajlu langu a hledal tam Search_new a nenasel jsem to ani v indexu, ani ve viewforum, ani v overall_headeru...
    Brum brum, nezavazne...

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Sablona je vpodstate normalni html kod, ve kterym jsou casti textu nahrazovany osahem => kam co vlozit najdes podle struktury html, proste si najdi neco co je umisteno blizko, podivej se jak vypada html kod okolo a podle toho to najdes.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Sablona je vpodstate normalni html kod, ve kterym jsou casti textu nahrazovany osahem => kam co vlozit najdes podle struktury html, proste si najdi neco co je umisteno blizko, podivej se jak vypada html kod okolo a podle toho to najdes.
    Uz jsem na to kapl, ono to totiz ze sablony jenom vola kod ze souboru v adresari includes. Snad uz to ted nejak sesmolim
    Brum brum, nezavazne...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •