Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Jake vodni chlazeni - zadne homemade

  1. #1

    Standardní Jake vodni chlazeni - zadne homemade

    Cau lidi. Chci si koupit vodnika, neco All-in-one, aby to chladilo dobre (!!!) CPU, GPU a chipset a bylo to tiche. Na penezich mi moc nezalezi.
    Nasel jsem si par vodniku, napr. Reseator 1 plus od Zalmana. Ten splnoval me predstavy, ale pak mi ho nekdo vymluvil s tim ze moc dobre nechladi kdyz musi zvladat krom CPU i VGA a chipset.. Tak nevim. Nechcu zadne homemade, o kterych se bavi snad vsichni. Poradte plz.

    Me prozatimni shrnuti toho co jsem nasel:

    Zalman Reserator 1 Plus:
    + tichy, nabizi chlazeni pro CPU, VGA i chipset
    - pry to vse nedokaze uchladit

    Thermaltake Big Tower SE:
    nevim jak je vykonny
    + cele to bude schovano v case
    - nenasel jsem ze by nabizeli i blok na chipset

    AQ Cool 500RS:
    + ma vse co potrebuju
    - opet malo vykonne
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  2. #2

    Standardní

    Tak to mas vtom pripade skoro jedno .... pretoze vsetko stoho bude chladit odost horsie ako poskladane "homemade" chladeni .. ktore s homemade nema skoro nic spolocne

    Ked nezalezi na prachoch tak by som su uz objednal DangerDen set, alebo Inovatek set ..
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  3. #3
    Senior Member mince
    Založen
    09.01.2003
    Bydliště
    Mladá Boleslav
    Věk
    46
    Příspěvky
    807
    Vliv
    273

    Standardní

    Někdo má homemade, aby to měl levně, někdo aby měl opravdu dobrej výkon/kvalitu.

    Třeba bloky od borců tady na fóru, jsou vynikající a homemade bych je už nenazval, protože jejich výrobu maj vychytanou, je to kvalita a výkonem na ně nemá většina "komerčních" řešení. Bohužel momentálně je nové neseženeš.

    Ten DD a Innovatek jsou dobrý. Dobrý sety maj i na www.1A-cooling.de , ale osobně bych ti doporučil si sestavit vodníka ze špičkových dílů sám. Tj. vybrat si čerpadlo, bloky, výměník a epanzku zvlášť podle svých představ a jen to dát dohromady. Určitě tak docílíš lepší kvality/výkonu/ceny než s nějakým setem.
    Nedávno jsem vybíral díly na vodníka a mám taky celkem vysoké nároky. Prolezl jsem snad všechny testy, diskuze a obchody na netu, než jsem si vybral

  4. #4
    Member
    Založen
    21.10.2004
    Bydliště
    Bantice, prdel u Znojma
    Příspěvky
    459
    Vliv
    243

    Standardní

    Z těch tří, co jsi postoval bych možná vybral toho thermaltake...recenze vyzněly relativně dobře. A tuším, že v cybexu ho mají za 2500, na což se homemade nechytá.

    EDIT: http://www.overclockercafe.com/Revie...g/Tt_Bigwater/
    http://www.a1-electronics.net/Heatsi...ter_Sept.shtml
    http://www.tweaknews.net/reviews/waterse/

    Všude hodně kladné ohlasy. Ovšem není tam testováno jak chladí GPU a chipset. Jenom procák. Můj osobní názor je, že v dnešní době, kdy procesory hřejí méně a méně se voda jaksi nevyplatí. A když máš nestabilní procák a špatně taktovatelný, tak ti ani vodník nepomůže. Jediné na co bych vodu použil je GPU a třeba chipset.
    CPU:Sempron 1,6@2,72(max takt) @2,4 (provozní takt) Disk: Seagate 80 giga 7200 ot. 8 MB, Paměť:1024 MB kingmax original jednomodul cl 2,5 Deska: MB JETWAY 754GT6-P nV6100 s754, Case: Eurocase+zdroj Chill Innovation 400 W

  5. #5

    Standardní

    Me jde totiz o to, aby to i dobre vypadalo a to ten Zalman i BigWater vypadaji.
    Jinak nejdulezitejsi je u me, aby to bylo absolutne tiche (chci si zbavit vsech vetraku, co mam v case, snad krome zdroje ale tam jsem si ted koupil dost ticheho Chilla 520A2), tzn. nechci aby na radiatoru byly treba 2 vetraky - 1 max., 0 optimalne. A pak samozrejme i vykon.

    A take nejsem typ cloveka, ktery si s tim chce vyhrat, pro me je tak ze mi neco prijde, ja to za chvilku slozit a uz to jede...

    MK: co jsi si sestavil, muzu to vedet?
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  6. #6

    Standardní

    Jeste k tem Innovatek, DangerDen.

    Innovatek SET Passiv XxK - ten by sel, je to pasiv, jen nevim jak chladi a nelibi se mi, ze bych musel delat nejake diry do case (podle fotek je to pripevnene z boku, nehlede na to, ze z te strany nemam zrovna dost mista. Potreboval bych neco, co muzu dat nekam vedle pocitace.

    DangerDen - za boha mi nenajeli jejich stranky tak o nem nevim vubec nic...
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  7. #7

    Standardní

    No ak to chces fakt na okrasu a este ktomu plug&play .. tak by som bral asi toho zalmana plus .. u ktoreho to mozes dat aj na chipset a grafiku. Dnes je hlavne vyborna vec wb na grafiku, pretoze tie stock chladice od vyrobcu su velmi malo ucinne a hlucne. A dnesne high-end gk topia viac ako dnesne CPU

    Inak by si aspon mohol zacat rozmyslat o niecom fakt lepsom. Ti tu hodim nieco co je NE-homemade :
    radiator : bud NexXxoS Xtreme I alebo NexXxoS Xtreme II alebo NexXxoS Xtreme III .. podla toho kolko by si nasiel miesta. U toho dvojiteho a trojiteho by stacilo pouzit nejake dobre fany (napr. Papst) na 5V ktore niesu vobec pocut (sice nechces vobec fany, ale o tychto by si fakt nevedel), a uchladilo by to uplne krasne. Len by som podotkol ze radiator (alebo ine medium) je najdolezitejsia cast u vodnika.
    Pumpa : uplne vpohode staci EHEIM 1048 popripade sa da vybrat nieco na 12V .. alebo nieco uplne ine. Urcite nieco tiche.
    Bloky : to je skoro jedno ... nieco co sa ti paci, aj ked najlepsie by bolo nieco od Radka-b alebo Galaxiho. Bohuzial maju toho moc a prave nejak moc nevyrabaju.
    Expanzka/Res : tu by bola najlepsia cesta Trodasov Res, ale bohuzial tiez prave nevyraba. Takze by som asi vybral asi z caseking respektive by som sa po niecom pozrel.
    Ostatne veci ako hadice a tak sa daju uz vpoho zohnat tu.
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  8. #8

    Standardní

    janko_hrasko: oki, musim rict, ze ten reservoar Trodasov nevypada vubec spane, ale na druhou stranu se mi vubec nelibi, ze bych mel vrtat diry do case. Chcu neco, kde nemusim nic vrtat => kdyz pak budu napr. pocitac prodavat, tak at ho muzu mit v takovem stavu jako pred instalaci vodniho chlazeni...
    Nejvetsi problem je asi sehnat radiator, ktery vypada dobre. Jsem holt dost na tu estetiku..
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  9. #9

    Standardní

    A co takto http://www.viscool.com? Planujem od nich zobrat bloky na cpu, vga, nb, potom kombo expanzku, cerpadlo, rele a este obyc. radiator. Maju tam aj nejake all-in-one riesenie ale to sa mi nejak nezda.
    Na vga pamate hodim male zalman pasivy. Expanzka bude v case, radiator pojde cez zaslepku von (ten by som aj tak nechcel dnu).


  10. #10

    Standardní

    Tak jsem se koukal po netu a nasel jsem tyhle veci, co vy na to??
    Jedine co nevim, jestli je to vse komplet z medi kvuli elektrolyze. U tech Swiftech bloku psali, ze med je jen spodek, ale zbytek hlinik, nebude to delat problemy

    pumpa: Eheim 1048 - asi jistota
    reservoar: ??
    radiator: NexXxoS Xtreme III, HTF3-X Triple (3000,-),
    hadice:
    CPU blok: Swiftech MCW6000-64 (42,50Eur)
    VGA blok: Swiftech MCW50 GPU Cooler (33,-Eur)
    chipset blok: Swiftech MCW20-K™ Black Universal Chipset Cooler (38,-Eur)
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  11. #11
    Senior Member mince
    Založen
    09.01.2003
    Bydliště
    Mladá Boleslav
    Věk
    46
    Příspěvky
    807
    Vliv
    273

    Standardní

    Já si vybral toto:

    HPPS Plus - 12V Pumpe


    Tank-O-Matic PLUGON


    takto to pasuje dohromady



    ad bloky - pokud nejsou celo-měděný ,tak má určitě ta Alu část nějakou povrchovou úpravu - eloxování, poniklování.....

  12. #12

    Standardní

    Taky jsem řešil tento problém, ale rozhodil jsem se že si koupím díly a složím si to sam Měl jsem zálusk na toho TT BigWatera, ale nakonec jsem dneska obědnal toto:

    Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme II


    Thermaltake CL-W0031 AquaBay M3


    EHEIM 1048


    Alphacool Nexxos XP silver


    + Hadice a fitinky

    Vyšlo me to na +- 6000

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal M.K.
    Někdo má homemade, aby to měl levně, někdo aby měl opravdu dobrej výkon/kvalitu.

    Třeba bloky od borců tady na fóru, jsou vynikající a homemade bych je už nenazval, protože jejich výrobu maj vychytanou, je to kvalita a výkonem na ně nemá většina "komerčních" řešení. Bohužel momentálně je nové neseženeš.

    Ten DD a Innovatek jsou dobrý. Dobrý sety maj i na www.1A-cooling.de , ale osobně bych ti doporučil si sestavit vodníka ze špičkových dílů sám. Tj. vybrat si čerpadlo, bloky, výměník a epanzku zvlášť podle svých představ a jen to dát dohromady. Určitě tak docílíš lepší kvality/výkonu/ceny než s nějakým setem.
    Nedávno jsem vybíral díly na vodníka a mám taky celkem vysoké nároky. Prolezl jsem snad všechny testy, diskuze a obchody na netu, než jsem si vybral
    galaxi ma blokov dost neni problem
    inak vyhodil si cca 2000 doluftu a zbytocne
    alebo odporucam www.viscool.com robi to moj znamy tie bloky su vazne super
    PC:1 *C2D E6600~3600~1.4v * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled *Asus 2014-L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
    PC:2 Opty144 ~2800~ WaterCooled * Viscool V3 WB & Eheim1048 & "Monster" radiatorVITESTA EE 600+ 2x512MB DFI LP nF3 Ultra-D * Sapphire Radeon 9600 Pro * 80GB Hitachi * DVD-RW LG-4163 *DVD Pioneer500M * Genius SW 5.1 Home Theatre * CaseTek C1018 *PHILIPS 201B40
    WS1: iMac 7.1 A1224 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
    WS2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * Fortron FSP 400-60HLN *

  14. #14
    Senior Member mince
    Založen
    09.01.2003
    Bydliště
    Mladá Boleslav
    Věk
    46
    Příspěvky
    807
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sharker
    Citace Původně odeslal M.K.
    Někdo má homemade, aby to měl levně, někdo aby měl opravdu dobrej výkon/kvalitu.

    Třeba bloky od borců tady na fóru, jsou vynikající a homemade bych je už nenazval, protože jejich výrobu maj vychytanou, je to kvalita a výkonem na ně nemá většina "komerčních" řešení. Bohužel momentálně je nové neseženeš.

    Ten DD a Innovatek jsou dobrý. Dobrý sety maj i na www.1A-cooling.de , ale osobně bych ti doporučil si sestavit vodníka ze špičkových dílů sám. Tj. vybrat si čerpadlo, bloky, výměník a epanzku zvlášť podle svých představ a jen to dát dohromady. Určitě tak docílíš lepší kvality/výkonu/ceny než s nějakým setem.
    Nedávno jsem vybíral díly na vodníka a mám taky celkem vysoké nároky. Prolezl jsem snad všechny testy, diskuze a obchody na netu, než jsem si vybral
    galaxi ma blokov dost neni problem
    inak vyhodil si cca 2000 doluftu a zbytocne
    alebo odporucam www.viscool.com robi to moj znamy tie bloky su vazne super
    Jestli má bloky, tak by to ještě chtělo ty spony s939. Nečekáš náhodou taky na jednu
    To by mě fakt zajímalo kde jsem vyhodil 2000,- do luftu, trochu konkrétně prosím

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •