Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Problem s drivermy na SB Audigy

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Banska Bystrica (Slovakia)
    Věk
    51
    Příspěvky
    9
    Vliv
    0

    Standardní Problem s drivermy na SB Audigy

    Zdravim Vsetkych,
    Chcel by som vas poprosit o radu. Nedavno som kupil novu zvukovu kartu SB Creative Labs AUDIGY (internal) IEE1394. Bola to BULK verzia s prilozenym CD-cko s drivermy. V readme.txt subore dokonca pisali, ze drivery su odskusane na OS Win98se a Me. Avsak po spusteni instalacneho CD-cka a po nainstalovani vsetkych programov a driverov sa mi po restarte objavi Win98se len v 16 farbach a 640 x 480 ?? Evidentne tam dochadza k nejakemu problemu s grafickou kartou. Dopredu upozornujem ze mam dostatok volnych IRQ. Ani system mi nedetekuje ziaden hardwarovy konflikt. Mam dosku ABIT BX-133 RAID a graficku kartu MSI GeForce 4MX-460 VTP. Vsetko na oko vyzera byt O.K. lenze grafika ide len v najnizsom mode a system vypisuje rozne hlasky o problemoch s grafickym adapterom. Na stranke www.creativelabs.com som nasiel nejaky patch, ale po jeho spusteni sa nic nezlepsi a nemam k nemu ani nejaku doveru nakolko ma o tri mesiace starsi datum ako drivery na prilozenom CD.
    Nemate niekto skusenosti z touto kartou? Viete este o nejakych driveroch na tento typ zvukovky?

    P.S. Ktosi mi poradil skusit to rozbehat pod WinXP. Skusil som to. Pocas instalacie driverov mi XP-cko stale vyhadzovalo nejake hlasky o vhodnosti driverov. Nakoniec sa cely system na vonok javil byt O.K. ale ked ste klikli napr. na Prieskumnika tak sa vam okno otvaralo asi 1 min.!
    Intel Core 2 Duo E6600 2,4@3,4GHz / Asus P5B DeLuxe Wi-Fi / Asus GeForce 8800 GTS 640MB 513/1584@618/2000MHz / RAM 4GB A-Data 800MHz / SB X-Fi Fidel1ty Gamer Pro / Enermax 535W / LCD 22" Samsung 226CW / OS: Windows Vista x64 Ultimate

  2. #2

    Standardní

    Obecně doporučuju při instalaci win nedávat zvukovku do kompu.Až jsou kompletně nainstalovaný tak pak až zasunout .Konflikty pak nenastávaj .Jinak vrazit do jinýho slotu.
    doma: X2 4850+|Gigabyte 780g|tt7 @5v|4gb adata ddr800cl3|ati hd3200 + lg lcd 226wa|Hitachi250gb sata + seagate 500 gb esatal|case lian-li-black|black silent ps 550w|adsl
    experimenty: Celeron800 @ 1100|AOpen AX6BC&media: opteron @ 2,5| biostar 690|adata 1gb
    foto (systém): Pentax|těla:MeSuper+MZ5n+K100D|skla:Pentax fa 1,4/50+m 2,8/100+setový 18/55|Vivitar 1,9/28 S1+2,8/135+3,5/70-210|skener:canoscan 4200f

  3. #3

    Standardní

    Tak to jam mam zkusenost ze je lepsi komp instalovat uz se vsim ve vnitrku. Pridavani se mi (dost) neosvedcilo, a to mam obsazeny 4 z 5 PCI slotu. Jinak na tu audigy sezen nejnovejsi drivery treba od compaqu.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  4. #4

    Standardní

    .... no obecne receno ty vovladace sou dost iritozni, nakou chvilku uz me pekne serou .. do win 98se spis doporucuju VxDcka, pokud si chces neco zahrat, .. nepotrebujou instalacni cdcko win a sou vic optimalizovany pro multimedia .. u MEcek a dvoulitru ti to tam stejne nazene WDMka .. vopcas to muze delat bordel s via4in1 (.. at zije via a creative ) a nebo directem (specialne sem mel tenkrat problem s ceskou mutaci directu) .. pohoda co?
    : PRASoR's MACHINE :

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Banska Bystrica (Slovakia)
    Věk
    51
    Příspěvky
    9
    Vliv
    0

    Standardní Problem vyrieseny !

    Chcem sa vam podakovat za vsetky prispevky a navrhy. Vyskusal som to instalovat so vsetkymi doskami naraz aj s poloprazdnym kompom, ale nepodarilo sa to. Uz som tu Audigy dosku odpisal a dal som naspat do PC povodnu dosku "Sb Live! 1024". Ake vsak bolo moje prekvapenie ked podobny problem sa vyskytol aj pri povodnej zvukovke !!? Vyhadzovalo mi to modre okna s bielym textom, ze "Doslo k zadanej vynimke v module VxD ... bla, bla ...". Napadlo ma, ze taketo hlasky vypisoval komp ked som mal v nom kedysi pamate PC100 a snazil som sa ich nataktovat na vyssiu hodnotu. A tak som skusil vytiahnut dva 256MB moduly von. Len na okraj uvediem, ze som mal dosku plne obsadenu pamatami 3 x 256MB PC133 (2x Kingmax, 1x Apacer). Nechal som tam len tu Apacerku ktora mi dobre sluzi uz asi 3 roky. A cuduj sa svete zrazu sa to rozbehlo ! Nainstaloval som ako staru Live! kartu tak aj novu Audigy kartu. Potom som skusil vlozit aj zvysne dve pamate naspat, ale vysledok bol ten isty: po restarte len 16 farieb a 640 x 480. Skusil som tie posledne dva moduly vymenit v bankoch medzi sebou a po restarte sa to rozbehlo aj so 768MB pamate ako keby sa nic nestalo !?? Takze teraz mi nova Audigy bezi uplne bez problemov a v pohode. Musim este potvrdit vase slova, ze netreba spustit z instalacneho CD-cka subor: setup.exe pretoze ten vam tam bez opytania nainstaluje WDM drivery. Tie sa na vonok javia byt O.K. ale hry (GTA3, MAFIA) mi sekali ako svina ak som nastavil EAX. Treba ist rovno do adresara \\audio\drivers\ a spustit tam ten jeden exac ktory sa tam nachadza. Potom treba nainstalovat VxD drivery namiesto WDM.
    Este raz vam vsetkym dakujem !

    P.S. Je az neuveritelne co vsetko moze vplyvat na obycajnu instalaciu zvukovej karty ...
    Intel Core 2 Duo E6600 2,4@3,4GHz / Asus P5B DeLuxe Wi-Fi / Asus GeForce 8800 GTS 640MB 513/1584@618/2000MHz / RAM 4GB A-Data 800MHz / SB X-Fi Fidel1ty Gamer Pro / Enermax 535W / LCD 22" Samsung 226CW / OS: Windows Vista x64 Ultimate

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 20:12
  2. SB audigy 2 zs problem
    Založil 3rr0r v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 20.12.2005, 19:02
  3. SB Audigy Firewire vystup - problem
    Založil bart12 v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 21.07.2005, 14:20
  4. Zvukovka na doske ASUS A7N8X-E DELUXE vs SB AUDIGY ES
    Založil tom11 v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 25.05.2004, 14:58
  5. Audigy a problem na KinetiZ 7B
    Založil Kil v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.11.2003, 23:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •