Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 36

Téma: Problém s VIA K8T890 při instalaci WIN XP

  1. #1

    Standardní Problém s VIA K8T890 při instalaci WIN XP

    Prosím poradte mi, mam sestavu Athlon 64 3000+ Venice, desku GB Via K8T890-9, kongston ram,seagate SATA disk,GK GB 6600GT pci-e a při instalaci windows XP po restartu už nepokračuje v instalaci ale naskočí černá obrazovka s blikajícím kurzorem nebo se furt dokola restartuje. Předtim při instalaci to napiše chbu při instalaci diskdrive,CDROM a battery! Zkoušel jsem komponenty (krom desky a procesoru)v jiném PC a tam to nedělalo! Taky jsem se díval na stránky výrobce do sekce podporovaných procesorů a skoro jedninej athlon 64 kterej tam nebyl byl právě ten 3000+ venice, muže to snad být tím? dik moc za rady

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no to nemusi byt problem. mas tam nejnovejsi bios? zkousel si otestovat pameti ( memtestem pripadne goldmemory )?

    mas v pohode kabely ( PATA )?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    No vše by melo byt v pohode! ramky jsem tam zkoušel i jiný který 100% jedou!!

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    takze jeste jednou. zkousel si otestovat na te desce pameti? ( protoze se nemusi snaset s radicem! )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

  6. #6
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    tak co, kdybys to zkusil?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  7. #7

    Standardní

    no to bych mohl!!
    Ja ten comp ted nemam po ruce zkusim to zitra

  8. #8

    Standardní

    a jeste bych si poradne zkontroloval harddisk jestli nema nejaky problemy......... predpokladam ze ide kabel u mechaniky je taky novej a neposkozenej..... a navic bych asi zkusil vsechno nastaveni v biosu na safemod......
    AMD Athlon64 - s939 venice 2000@2500MHz, ABIT AX8 uGURU FSB250MHz, 2x512MB A-DATA 500 3-4-4-8, WF Leadtek GF 6600GT Extreme (550/1120), HDD 2x Maxtor DM+ 9 120GB/8MB + SG 200GB sata 8MB, Live!24bit 7.1, DVD-RW LiteOn SOHW 832 a 1693, Razer Diamondback Plasma Limited Edition>>>AMD Athlon 4EVER ***RAID0 SUUUXXXX***

  9. #9

    Standardní

    HDD jsem zkoušel ve dvou jiných PC a jel v pohode!!! BIOS byl na taky i na safe mode!!

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    vis, ty stale nechapes jednu vec. ty kompletujes svuj PC a ne cizi. takze jde o to, jak to chodi tobe!

    komponenty se spolu proste NEMUSI snaset. proto sem se te take hned na zacatku ptal na to, co jsi zkousel. precti si to znovu a odpovez, paklize chces dal poradit.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11

    Standardní

    Jo dnes jsem zkoušel goldmemory a v pohode!

  12. #12

    Standardní

    jo a dnes jsem zkoušel dat jiný komponenty který 100% fungují na tu desku GB K8T890 a zase to nešlo! Ale je divný že to vždy hází jinou modrou obrazovku s chybou nebo to pokažedé dělá neco jinýho ale widle tam proste nedostanu!!

  13. #13
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    a nechces nam trebas sdelit nejake dalsi podrobnosti? nebo ted budeme 10 prispevku resit, co ti to psalo za chybu s jakymi komponentami?

    chlapce, radi ti poradime. ale pokud to z tebe poleze jak z chlupate deky, tak ti to tady bez debat zamknu!

    EDIT: a prosim nauc se pouzivat tlacitko v pravem hornim rohu tveho prispevku nazvane "UPRAVIT"
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  14. #14

    Standardní

    Hmm tak bud me to bez debat zruš nebo ja fakt nevim co ti mam napsat podrobneji!!! Sem psal že to proste tu modrou obrazovku napise jen nekdy a nekdy se to proste furt dokola resetuje a nekd y ro hodí jen tu cernou obrazovku a tyto tři možnosti se dejou furt uplne nahodile!! Jako ja už fakt nevim co by to melo byt podrobnejsiho ta modrá obrazovka je opkaždý jiná, ja si všechny nepamatuju.
    Jo a co bych mel upravit za prispevek?

  15. #15
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    ad uprava prispevku > to abys nemusel postovat nekolikrat za sebou!

    ad modra obrazovka > tam vzdycky nahore vlevo napise, co je pricinou teto modre obrazovky a take si nenapsal s JAKYMI komponenty se toto deje.

    protoze mas pristup k internetu, tak si stahni pro svuj disk diagnosticke utility a otestuj ho.

    mas nejnovejsi bios v desce? btw zkousel si trebas jiny cpu?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  16. #16

    Standardní

    No prave že jsem tam vyzkoušel uplne všechny komponenty, proste jsem tam vymenil grafiku,dvd-rom,ram i procesor a delalo to furt to samý i s nima.Jediný co jsem tam na tu desku nedal je jinaj disk protože nemam k dispozici žádný disk který moho zformatovat!!! No a ty modrý obrazovky si fakt nepamatuju co tam bylo napsaný ale vim jiste že to nepsalo o tom že by tu chybu zapříčinil nejakej hardware konkrétně!!! Ale dik jsem zkoušel ve dvou jiných PC a jel v poho!!

  17. #17
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    BOZE! stahni si ty diagnosticke utility a OTESTUJ TEN DISK

    a pri BSOD to nepise zadny HW ale pise to chybu, ktera zpusobila pad. takze si to zapamatuj a napis nam ji!

    take jsem se ptal, jestli si zkousel pouzit jiny kabel PATA k mechanice, nez tam je.

    EDIT: uvedom si, ze pokud chces vedet odpoved, tak pak musis dodat relevantni informace. v opacnem pripade jdi do hospody a prober to tam nad patym pivem s kamarady! ( sorry za tu ironii )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  18. #18

    Standardní

    no on ten komp není muj tak to nemužu jen tak otestovat páč ho nemam doma a tak ani nezjistím ani tu hlášku !!!!!!!! Nevim proč bych zkoušel jinej pata kabel když to v pohodě soubory a načte to tu instalaci!!

  19. #19

    Standardní

    Mohl bys me poradit jestli to v této situaci co vim vypadá na reklamaci desky??

  20. #20
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    ne nemohl.

    EDIT: navic pokud neni primo uvedeno na webu vyrobce to, ze podporuje dotycny cpu, tak je to spis tvuj problem. a protoze nemame kristalovou kouli, tak ti vic poradit nemuzeme.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  21. #21

    Standardní

    tak jsem provedl ty tři veci cos psal a výseldek je takovej:

    1) PATA kabel je v pořádku

    2) Disk jsem zkontroloval seatools a všechny testy proběhly vpořádku až na:
    SERIAL ATA CONTROLER 0 - non tested
    STRUCTURE NTFS - faild

    3) když jsem provedl znova format a instalaci abych ti mohl napsat co to píše na te modré obrazovce tak to udělalo zase neco jinýho a to to že to hned při bootu napsalo "neplatná tabulka oddílů"

    Jo a jinak sem tam dal i winchestra kteryho by to podporovat mělo a taky to nejelo!!! (ale už odpoledne)

  22. #22
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    parada. no hlasilo ti to chybu struktury filesystemu. ale proc? co mas za zdroj?

    ted me napadla jeste jedna vec. pouzil si pri instalaci windows disketu s ovladaci na serial ata radic?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  23. #23

    Standardní

    zdroj je nejakej colors-it 350W!! Ale zkoušel jsem tam i Chill 400W a nepomohlo! No to sea tools vlastne žadnou chybu jakoby nenapsal jen ve výsledku testů bylo faild!
    Disket u jsem nepožil, u desky nebyla!!

  24. #24
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no tak to bude asi zakladni problem. u sata at chces nebo nechces ( i kdyz nektere radice/desky umeji emulovat ide ) proste musis pouzit disketu s ovladacem pro sata.

    je dost pravdepodobne, ze ji mas schovanou na cd k desce anebo je ten ovladac primo na cd k desce.

    tak jako tak pri startu instalace musis zmacknout F6 jako ze chces instalovat pridavny radic.

    bez toho to nepojede!

    mrkni trebas sem ( je to aktualni ) http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=86886

    EDIT: a ten zdroj, no take to neni zadna slava.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  25. #25

    Standardní

    takže při startu instalace zmačknu F6 a vložim tam to CD s tema ovladačema (jestli tam budou) a nejak je tam nahraju na ten disk či co? Jinak dik že se me tak věnuješ ale ja ten komp nemam doma a tak je to se mnou složitější! Jo a co když to na tom CD není?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •