Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Mail server na windows ? a Monitoring site na windows ?

  1. #1

    Standardní Mail server na windows ? a Monitoring site na windows ?

    Zajimalo by me zda existuje nejaky schopny mail server na windows a zda existuje neco jako HotSanic pod woknama ....

    abyste rozumeli ... jeden clovicek me porad presvedcuje ze na woknech to muze bezet stejne jak na linuxu
    ..:: Nas-Net.org ::.. programming,build-up and management networks,development,freenet,education

  2. #2
    Junior Member
    Založen
    01.06.2005
    Bydliště
    Žďár nad Sázavou
    Příspěvky
    22
    Vliv
    0

    Standardní

    na serverovejch widlich je integrovanej mail server a kdyz chces vic tak se doinstaluje MS Exchange server

  3. #3
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal matrix1
    na serverovejch widlich je integrovanej mail server
    muzes to trosku rozvest?

    Citace Původně odeslal matrix1
    a kdyz chces vic tak se doinstaluje MS Exchange server
    ...se doinstaluje.. on je taky uplne zadarmo ze jo
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  4. #4

    Standardní

    No, mail server pujde urcite, otazka jaky a za kolik (v zivote jsem mail server na windows nevidel, ale urcite to existuje). HotSaNIC pujde i na windech, kdyz nainstalujes Perl, rekl bych. Kdyby se ti nechtelo pouzivat HotSaNIC, zkus SICM - je rychlejsi, konfigurovatelnejsi...
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal tosuja
    No, mail server pujde urcite, otazka jaky a za kolik (v zivote jsem mail server na windows nevidel, ale urcite to existuje). HotSaNIC pujde i na windech, kdyz nainstalujes Perl, rekl bych. Kdyby se ti nechtelo pouzivat HotSaNIC, zkus SICM - je rychlejsi, konfigurovatelnejsi...
    Jo? A to wokna jako maji i /proc Perl tam spustis bez problemu, ale nepojedou ti moduly hotsanicu, neb berou data z /proc, ze SNMP, ifconfigu (mozna) apod... Utilitky jako ping maji taky uplne jinou syntaxi, ale ty se daji preportovane najit.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Mail srv (za $) neni problem. Nikdy to sice nebude umet veci jako pod Linuxem, ale "funguje to" (nekdy). Delam totiz mimo jiny praci pro pobocku jedne velke firmy, pouzivajici M$ only reseni a nefunguje jim nic .

    HotSanic bys pod widlema mozna rozjel, ale musel bys to cely prekopat.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Jo? A to wokna jako maji i /proc Perl tam spustis bez problemu, ale nepojedou ti moduly hotsanicu, neb berou data z /proc, ze SNMP, ifconfigu (mozna) apod... Utilitky jako ping maji taky uplne jinou syntaxi, ale ty se daji preportovane najit.
    a jo, na to jsem zapomnel - HotSaNIC je zjevne jeste horsi, nez jsem myslel. Fakt je, ze on je pouze pro monitorovani lokalni masiny. SICM (http://sicm.sourceforge.net/), ktery jsem doporucoval (a koneckoncu vetsina podobnych reseni, ktere jsem zkoumal), je multiplatformni, staci jim v cili mit SNMP (ktere na windech jede, v tom problem neni).
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal tosuja
    a jo, na to jsem zapomnel - HotSaNIC je zjevne jeste horsi, nez jsem myslel. Fakt je, ze on je pouze pro monitorovani lokalni masiny.
    Pres SNMP muzes vzdalene monitorovat cokoliv.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •