Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Nestálá kvalita DVD médií?

  1. #1

    Standardní Nestálá kvalita DVD médií?

    Tak jsem zkoušel už několik DVD+R Verbatim 16x AdvancedAZO (Mitsubishi Chemicals) a nemůžu se zbavit dojmu, že jejich kvalita je tak trochu podivná. Výsledky vypalování na mém Liteonu 1673S jsou často dost jiné. Mám média, na které vypálím 250 PIF chyb, pak kusy, kde je 700 až 1500 PIF chyb. Počet chyb PI je poměrně stabilní - 14000 až 20000. Vypalováno rychlostí 6x (nejmenší možná). Co jsem zkoušel 8x, se nijak výsledky nelišilo.

    Jedno médium dopadlo tak příšerně, že se na něm v jednom souvislém úseku vyskytuje asi 7000 PIF chyb a přes 600 tisíc PI. Nezdá se mi, že by to bylo vypalovačkou, protože to by vypalovala všechno zle. Předem říkám, že všechna média jsou ze stejné krabičky. Co jsem se díval nedávno na CDR.cz, tak jim také vychází, že např. dual-layer médium dosáhne (i při dvojnásobné kapacitě) polovičního počtu chyb oproti jednovrstvému, což je přinejmenším zvláštní.

    Můžete mi někdo potvrdit, jestli taky něco takového pozorujete?


    ---
    U CD-R Verbatim SuperAZO (Mitsubishi Chemicals) vůbec žádné problémy nepozoruju. Kvalita vypalování je super, běžně mám pod 300 C1 chyb a žádnou C2 (dost často i pod 100 C1). Takto to dopadlo u všech médií, která jsem zkoušel. Je ale fakt, že na CD-R má obrovský vliv rychlost pálení. Optimum pro Liteona je 16x, jak dám méně nebo víc, jsou výsledky podstatně horší.

  2. #2

    Standardní Re: Nestálá kvalita DVD médií?

    Citace Původně odeslal Eagle
    Tak jsem zkoušel už několik DVD+R Verbatim 16x AdvancedAZO (Mitsubishi Chemicals) a nemůžu se zbavit dojmu, že jejich kvalita je tak trochu podivná. Výsledky vypalování na mém Liteonu 1673S jsou často dost jiné. Mám média, na které vypálím 250 PIF chyb, pak kusy, kde je 700 až 1500 PIF chyb. Počet chyb PI je poměrně stabilní - 14000 až 20000. Vypalováno rychlostí 6x (nejmenší možná). Co jsem zkoušel 8x, se nijak výsledky nelišilo.

    Jedno médium dopadlo tak příšerně, že se na něm v jednom souvislém úseku vyskytuje asi 7000 PIF chyb a přes 600 tisíc PI. Nezdá se mi, že by to bylo vypalovačkou, protože to by vypalovala všechno zle. Předem říkám, že všechna média jsou ze stejné krabičky. Co jsem se díval nedávno na CDR.cz, tak jim také vychází, že např. dual-layer médium dosáhne (i při dvojnásobné kapacitě) polovičního počtu chyb oproti jednovrstvému, což je přinejmenším zvláštní.

    Můžete mi někdo potvrdit, jestli taky něco takového pozorujete?
    Ja uz jsem s DVD+R Verbatim skoncil uz nekdy loni v listopadu. Kvalita u nekolika baleni DVD+R 8x (baleno v cake ulozeno v papirove krabicce s vyrezem), byla silne kolisava. Z prvniho balicku jsem pulku vyhodil protoze verifikace neprosla. Uz jsem myslel ze mam problem bud v software nebo odchazi LiteOn 812. Druhy balicek perfektni. Treti balicek jsem zacal od 4 dvd vyhazovat.

    Pak jsem koupil Memorexy DVD+R 8x a no problemo.

    Rekl bych ze falesne nebyly, vsechno byly MCC a mechanicky vypadaly perfektne.
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  3. #3

    Standardní

    Sledujete z jake tovarny pochazely? I driv za doby CD-R byla kvalita kolisava, predevsim z Indicke tovarny (vyrabeno u Moser Baer India, ale ATIP bylo Mitsubishi). Media vyrebene na Taiwanu chodily vzdycky perfektne.

    Jinak i na cdr.cz si stezovali na kvalitu DVD+R Verbatim 12x, ale ty se nastesti u nas moc dlouho neprodavalay.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4

    Standardní

    pisou praveho vyrobce popripade tovarnu na krabicce? Asi ne, ze? A ta tou tovarnou jsi myslel co? Ja mam u Verbatim vzdy napsano "MMC 003" a zadnou tovarnu nikde nevidim..

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Sledujete z jake tovarny pochazely? I driv za doby CD-R byla kvalita kolisava, predevsim z Indicke tovarny (vyrabeno u Moser Baer India, ale ATIP bylo Mitsubishi). Media vyrebene na Taiwanu chodily vzdycky perfektne.

    Jinak i na cdr.cz si stezovali na kvalitu DVD+R Verbatim 12x, ale ty se nastesti u nas moc dlouho neprodavalay.
    Na krabičce je napsáno Reorder 43498, Made in Taiwan, A MITSUBISHI CHEMICAL COMPANY. Média jsou ve spindlu po deseti. Jinak se identifikují jako MCC 004.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Eagle
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Sledujete z jake tovarny pochazely? I driv za doby CD-R byla kvalita kolisava, predevsim z Indicke tovarny (vyrabeno u Moser Baer India, ale ATIP bylo Mitsubishi). Media vyrebene na Taiwanu chodily vzdycky perfektne.

    Jinak i na cdr.cz si stezovali na kvalitu DVD+R Verbatim 12x, ale ty se nastesti u nas moc dlouho neprodavalay.
    Na krabičce je napsáno Reorder 43498, Made in Taiwan, A MITSUBISHI CHEMICAL COMPANY. Média jsou ve spindlu po deseti. Jinak se identifikují jako MCC 004.
    hmm no jo Ja mam 43290 MCC 003 a jsou taky z Taiwanu..

  7. #7
    Member mince
    Založen
    14.09.2003
    Bydliště
    Uherské Hradiště
    Příspěvky
    274
    Vliv
    253

    Standardní

    ja zase na Liteonu 832s palim 4x na verbatimy DVD-R 8x a v kprobe vetsinou:
    Kód:
    Model: 1-0-1-0 F:LITE-ON DVDRW SOHW-832S  VS0E
    Disc: DVD-R , MCC 01RG20   [Mitsubishi Chemical Corporation]
    Speed: 4x
    ECC blocks sum (PI/PIF)  : 8/1
    Scanned range: 0 - 2286104
    Sampling count: 124138
    Errors: 0
    PI Max: 119
    PI Average: 31,17
    PI Total: 511707
    PIF Max: 4
    PIF Average: 0,13
    PIF Total: 2136
    jeste jsem zkousel minusove slimove pastely 4x TY a kupodivu vysledky o neco horsi....
    DVD+R jsem jeste nezkousel

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Sledujete z jake tovarny pochazely? I driv za doby CD-R byla kvalita kolisava, predevsim z Indicke tovarny (vyrabeno u Moser Baer India, ale ATIP bylo Mitsubishi). Media vyrebene na Taiwanu chodily vzdycky perfektne.

    Jinak i na cdr.cz si stezovali na kvalitu DVD+R Verbatim 12x, ale ty se nastesti u nas moc dlouho neprodavalay.
    Moje problematicke (cca 11 kusu z 30 na vyhozeni) byly Advanced AZO DVD+R 8x Reorder 43471, Made in Taiwan. MCC003
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sasa
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Sledujete z jake tovarny pochazely? I driv za doby CD-R byla kvalita kolisava, predevsim z Indicke tovarny (vyrabeno u Moser Baer India, ale ATIP bylo Mitsubishi). Media vyrebene na Taiwanu chodily vzdycky perfektne.

    Jinak i na cdr.cz si stezovali na kvalitu DVD+R Verbatim 12x, ale ty se nastesti u nas moc dlouho neprodavalay.
    Moje problematicke (cca 11 kusu z 30 na vyhozeni) byly Advanced AZO DVD+R 8x Reorder 43471, Made in Taiwan. MCC003
    U mě jsou zatím všechna média čitelná, jen mě velmi překvapuje, že se jednotlivé kusy tak výrazně liší. Ten extrém s 600 tisíc PI se mi taky vůbec nelíbí.

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    256

    Standardní

    Taky bych rád věděl jak mi pálí CDRW, ale nevím jakým softem to zjistím. Nějak jsem našel jen nějakej program za pár tisíc, jinak nic.......
    IBM ThinkPad T40

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •