Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Partition Magic 8.0 + win98 SE + win XP HELP

  1. #1

    Standardní Partition Magic 8.0 + win98 SE + win XP HELP

    Caute chlapi mam takyto problem :

    chcem rozbehat win 98 se + win xp na jednom kompe a to nasledovne :
    1. particia 2047.32 MB - win 98
    2. extentedX 37000 MB
    3. NTFS 6000 MB
    4. FAT32 31000 MB

    a problem je v tom ze ked dam oscandiskovat poslednu particiu vo win98 tak mi hodi error ze malo pamate, uvolnite pamat atd...Popritom vsetky mozne diskove utility co mam aj z dosu aj z winxp nenajdu ziadnu chybu na tej 31000 MB particii. Po prvej instalacii si win 98 nevedeli oscandiskovat ani svoj vlastny disk, scandisk sa stale restartoval a tak stale dokola... Tak som to preinstaloval a teraz to uz horko tazko otestuje cecko, ale tu poslednu stale neprejde.

    Nie je problem ze som tie particie robil v PqMagic 8.0 v dose

    Inac komp je 1667 Mhz AMD Sempron 2400+ nepretaktovany
    RAM 256 MB
    doska nejaky ASROCK s AMI BIOSOM
    a disk 40 Gb.

    Diky za rady.
    small PC user...

  2. #2

    Standardní

    tak tenhle problem jsem mel taky, neni to chyba pqmagicu, ale patrne scandisku, protoze i kdybys uvolnil uplne vse, co v systemu bezi, tak ti tohle vzdy vytroubi. nevim proc to dela, ale me alespon fungoval dosovej scandisk (tedy ten, co se spousti po chybnem ukonceni win). ten samo neopravi dlouhe nazvy, ale to vetsinou nebyva problem. ztracene clustery, prekrizene soubory, blbou koupii fat apod zvladne.

  3. #3

    Standardní

    ibaze mne sa restaruje aj scandisk od norton utilities ktore mam pod win98SE, vypise ze sa 10x restartoval a ked som to 100x odklikol ano tak ma to prestalo bavit...
    small PC user...

  4. #4

    Standardní

    no já jsem měl ten problém, že v mym případě byla ta partišna 70GB, takže ten dosovej scan byl na ní dlouhej snad hodinu. No a tak jsem ho dělal jednou za 10-20 chybnejch ukončení win. Kupodivu se na ní dalo v poho fachat i ve chvíli kdy na ní bylo několik desítek MB ztacenejch clusterů a hafo překříženejch souborů. A to jsem na ní graboval z TV . Norton je v tomhle ohledu stejnej dřevák. Pomohla mi vždy reinstalace w98 ale tu ty asi nechceš dělat s ohledem na ty wxp.

  5. #5

    Standardní

    neni to tym ze ta NTFS particia nie je az na konci disku , inac kym som mal 32K clustery, alebo 4 K v tej FAT32 tak fachal v pohode, po konverte na 8 K zacal blbnut. Napriek tomu ze som clustery konvertoval na 4 K. Rozumie tomu este niekto
    small PC user...

  6. #6

    Standardní

    Ted nevim jestli jsem to pochopil správně... Nejde ti nainstalovat W98 protože ti scandisk naj chybu na tom poslednim oddilu? Jestli jo tak by melo stačit ho skryt, nainstalovat W98 a pak ho odkryt ne?
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •