sestava:

EPoX EP 8RDA3i, Fortissimo IV, zdroj Fortron 350W a pokud by ještě mohlo záležet na ostatním: AthlonXP, HDD Seagate ATA 120GB/8MB, repro Genius SW-5.1 Home Theater

SW: XP SP2

problém:

Když přehrávám audio (je jedno, jestli ve Winampu, nebo vč. videa v media playeru) a zároveň píšu na klávesnici, jsou ve zvuku výrazně slyšet jakési lupance. Více-méně kopírují ťukání do kláves, ale není to, jako efekt zesilovače. Někdy je lupanec slyšet zároveň, někdy s určitou latencí a navíc je to celkem různé, v určité chvíli se vůbec problém neprojevuje, a pak se to zas nedá poslouchat (co ťuknutí, to lupanec, případně se třeba i nakumulují, když píšu rychleji).

Je těžký je popsat, ale zdá se jakoby se při ťuknutí do klávesy zvuk o zlomek vteřiny zpozdil (lupne a původní zvuk pokračuje, narušuje to rytmus ). Pokud se žádný zvuk nepřehrává, není samozřejmě při psaní nic slyšet.

Klávesnici mám starší (din přes redukci na ps2, ale nikdy takový problémy nedělala)

už jsem zkusil:

-dva různý pci sloty
-ovladače jak z CD (na webu žádné nejsou), tak přímo nové od VIA
-kontroloval jsem IRQ, zvukova jej s ničím nesdílí
-projel jsem FAQ na Hercules webu (nic)
-zkoušel jsem si hrát s nastavením direct-sound output ve winampu, nemělo to žádné výsledky (což jsem stejně očekával, projevuje se to bez ohledu na přehrávač)

výhledově chci ještě zkusit:

-update BIOSu desky
-jinou klávesnici

Poradíte někdo?