Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: propojeni PC a TV -> brum

  1. #1

    Standardní propojeni PC a TV -> brum

    kdyz propojim video s PC setkavam se s problemem hlasiteho bruceni zvuku...

    ...na jedne strane je PC s integrovanou zvukovkou a graf. kartou s VIVO pripojenou k videu pres 12m S-video a audio kabelu (3,5jack--2xcinch) do redukce pripojene do scartu videa.
    nekvalitu kabelu bych z problemu vyloucil, protoze kdyz vypojim kabely z PC a napojim diskmen zadny brum neslysim, ale staci zapojit jen kabel S-video a jemny brum opet zacne, stejne to je, kdyz vypojim S-video a zapojim jen audio kabel -> hlasity brum...

    ...jinak video i pc je zapojeno v jedne zasuvce na stejne fazi, stejny zemnici kolik...

    ...jedine reseni, ktere me napada je dat do obou kabelu mezi stineni nejaky kondenzator, nez ale budu kabely kuchat ptam se Vas na Vase rady, zatim jsem tady na foru nasel podobne problemy zpusobene rozdilnymi fazemi a antenou, ale antenou ani fazemi to zpusobeno neni!

  2. #2

    Standardní

    mal som ten isty problem .. akurat ze mam video cez cinch a kabel 25m

    zistil som akurat jednu vec .. ze ked vytiahnem vonkajsiu antenu z videa, tak rusenie zmizne .. s tym som sa vsak neuspokojil .. tak som sa pytal typka v radioamaterovi, ten mi povedal nech odpojim uzemnenie, koli kondikom v zdroji .. velmi som nechapal, az potom som pozrel a hned na vstupne zasuvke zdroja su kondiky asi tak ze: faza--||--zem--||--nulak
    + este jeden medzi faza--||--nulak
    takze som odpajil tu zem, zem som dal na kostru .. a rusenie zmizlo

  3. #3
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    A urcite si pouzil tlacitko hledat, vid?

    Je to to tu resene nescetnekrat ... jelikoz jde o video, co pripojujes, tak se obavam, ze dela problem jeho anteni vstup, pokud je do nej strcena antena.

    Pokud antena pripojena neni, a ty nemas v PC TV kartu, tak ti nekde plave zem. tzn video na vystupu pouziva jinou zem, nez vstup v PC.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    A urcite si pouzil tlacitko hledat, vid?

    Je to to tu resene nescetnekrat ... jelikoz jde o video, co pripojujes, tak se obavam, ze dela problem jeho anteni vstup, pokud je do nej strcena antena.

    Pokud antena pripojena neni, a ty nemas v PC TV kartu, tak ti nekde plave zem. tzn video na vystupu pouziva jinou zem, nez vstup v PC.
    antenu jsem vypojil, v pc zadna TV karta neni a pokud prinesu pocitac k videu propojim to stejnym zpusobem, jen kratsimi kabely a pc, tv, video napojim do jedne prodluzovacky porad to bzuci.
    bohuzel porad nemuzu najit kde ta zem lita! vyresi tento problem kondenzatory pripojene mezi stineni kabelu?

    mfk: diky za radu ale takove HC upravy delat nechci

  5. #5
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Ne filtrovat stineni kabelu, jako filtrovat primo zem ... evidentne jedno ze zarizeni pouziva jinou(filtrovanou/digitalni) zem, nez zarizeni druhe.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  6. #6

    Standardní

    Kup si filtr coax - coax strc ho na antenni kabel a mas po starostech..
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  7. #7

    Standardní

    k mojmu rieseniu, dnes som zistil ze to zase bruci .. a zistil som ze ked odpojim monitor zo zaswuvky tak to zmizne.. a dost velke napatie je na zemi monitora dobre supy to dava

  8. #8
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Citace Původně odeslal mfk
    a dost velke napatie je na zemi monitora dobre supy to dava
    Na zemi nebo na kostre monitoru checkni zapojeni zasuvky, jestli neni faze treba na koliku ... nesmejte se, uz sem videl vrucici pracku, proste nekomu je to jedno a $5 a 6 mu nic nerikaji.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele Halen
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Martinice v Krkonoších
    Věk
    56
    Příspěvky
    1 742
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    Citace Původně odeslal mfk
    a dost velke napatie je na zemi monitora dobre supy to dava
    Na zemi nebo na kostre monitoru checkni zapojeni zasuvky, jestli neni faze treba na koliku ... nesmejte se, uz sem videl vrucici pracku, proste nekomu je to jedno a $5 a 6 mu nic nerikaji.
    Ja bych to jeste zkusil upresnit - checknout jestli neni v zasuvce STAREJ typ rozdvojky, co na jedny strane otaci fazi !!!
    AMD A64-7750-X2-BE 2700@3000MHz (15x200/1,3V) | AC Freezer Extreme | 4xArctic FAN Pro TC 80x80 | Gigabyte MA78G-DS3H | A-DATA 2x2GB 1066Mhz 5-5-5-15-2T | WD 320GB/16MB | Samsung 500GB/16MB | Samsung SH-S223F | SAMSUNG 226BW | SB X-Fi Fatal1ty Champion+Thomson DPL2000+HomeMade bedny+subwoofer 12" 30-125Hz (-3dB) | Leadtek PX8800GT default+AC Accelero+ AC fan 12-1000ot/m | Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0 | Chieftec MATRIX SILVER+ FORTRON Blue Storm 400W |
    3DMk01 3DMk03 3DMk05

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Halen
    Citace Původně odeslal Arteee
    Citace Původně odeslal mfk
    a dost velke napatie je na zemi monitora dobre supy to dava
    Na zemi nebo na kostre monitoru checkni zapojeni zasuvky, jestli neni faze treba na koliku ... nesmejte se, uz sem videl vrucici pracku, proste nekomu je to jedno a $5 a 6 mu nic nerikaji.
    Ja bych to jeste zkusil upresnit - checknout jestli neni v zasuvce STAREJ typ rozdvojky, co na jedny strane otaci fazi !!!
    nie nie, zapojenie je spravne, lava zdierka faza, prava + kolik nulak .. problem rozvodky poznam .. na vlastnej kozi

    proste .. vytiahnem monitor zo zasuvky, dotknem sa kolika, auu - supa (zabit ma to ofkoz nezabije).. prilozim skusacku ku koliku v 6-zasuvke (koncovka na predlzovaku) - nic, pripojim monas, dam skusacku na kolik - diodka svieti .. (merak nemam)

    no ale k dalsiemu nemilemu zisteniu .. ako som uz spominal, od vyrovnavacich kondikov v zdroji som odpajil tu zem, robil tam sarapatu monitor, takze zem od monitora odpojena .. rusenie zmizlo, tak som skusil uzemnit kostru PC, a rusenie mam spat

    ps: a akom coax filtre sa bavime ? problem som riesil v radioamaterovi a nic take mi nebolo spomenute, potreboval by som presny nazov toho 'zariadenia'

  11. #11

    Standardní

    Podivám se doma co sem tam zapojil, v podstate shanis galvanicky oddelovac, dej si ho do googlu. Kdyz neuspejes muzes pouzit i filtr, ktery sice filtruje urcity rozpeti signalu, ale jeho soucasti je prave kyzeny galvanicky oddelovac, ale bezproblemove funguje ten mam doma.

    A tady ho najdes http://www.antenex.cz/eshop.html v rubrice konektory spojky az uplne na konci.
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  12. #12

    Standardní Re: propojeni PC a TV -> brum

    Jen bych doplnil ze neni treba tak drahy oddelovac, ja sem si koupil toto (Galvanický oddělovač FM2-K): http://www.omko.cz/index.php?uid=aca...b=1&text=galva
    za 70,- a mam po problemu
    Barton 2500+, AC Copper Silent 2, Gf4 Ti4200, Assus A7V880, Kingston 512 DDR, WD 800JB 80GB, DVD-RW NEC 3500, LCD Samsung 710T, Creative I-Trique 3200, PSU 400W, ATI Remote Wonder

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •