Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Nastavení S-ATA vedle ATA

  1. #1

    Standardní Nastavení S-ATA vedle ATA

    Tuhle jsem si koupil ke svýmu starýmu Maxtoru novejsi S-ATA Barr 7200.7 a pomocí programku DiscWizzard od Seagate jsem ho ve Win 2000 připojil a uvedl v činnost. Bohužel pracuje stále jako jakási vetší flashka. Pokud bych z něj chtěl udělat Master musel bych v pri bootování z CD w2k a pri odpojené staré ATě nainstalovat drivyry pro řadič S-ATA. Je nutný mít inst. disketu a nebo překopírovat drivery pro S-ATA řadič desky z CD. (typ desky Asus A7V600). A tady je problém: který sobory mám dát na disketu? jedinej o kterým vím že tam má být je TXTSETUP.OEM a dál VT8237 nebo VT6420 což by měl bejt vlastní ovladač. Háček je v tom že problémi mi dělá soubor viasraid.sys nevým jestli tam má být nebo ne? Moje deska Raid ani SCSI nepodporuje ale instalace driveru vždy zkončí na hlášce Soubor\win200\viasraid.Sys ...způsobil neočekávanou chybu na řádku 1211 v D:\nt\private\ntos\boot\setup\oemdisc.c.
    ...asi kopíruju na disketu špatný soubory nebo nevim. Který tam po TXTSETUP.OEM teda patří? (thx 4 solution

  2. #2

    Standardní

    na A7V600 to jde celkem dobre : mam SATA jako sys. disk s win a jde to. makedisk.exe (kdyz stahnes via raid drivery tak to tam nekde musi byt) ti udela disketu s ovladacema a pak pri instal. winu si to z toho nacte (teda aspon pro XP, 2k nevim - nezkousel jsem)
    aurora + 500W, maximus formula, 4*2GB, C2Q 9400, cnps10x ex., 560Ti HAWK, vertex 60GB, 2*3TB WD, Lenovo L220x, lycosa + diamondback
    Acer 1810T
    www.highdef.cz

  3. #3

    Standardní Re: Nastavení S-ATA vedle ATA

    Citace Původně odeslal ozzi
    Tuhle jsem si koupil ke svýmu starýmu Maxtoru novejsi S-ATA Barr 7200.7 a pomocí programku DiscWizzard od Seagate jsem ho ve Win 2000 připojil a uvedl v činnost. Bohužel pracuje stále jako jakási vetší flashka. Pokud bych z něj chtěl udělat Master musel bych v pri bootování z CD w2k a pri odpojené staré ATě nainstalovat drivyry pro řadič S-ATA. Je nutný mít inst. disketu a nebo překopírovat drivery pro S-ATA řadič desky z CD. (typ desky Asus A7V600). A tady je problém: který sobory mám dát na disketu? jedinej o kterým vím že tam má být je TXTSETUP.OEM a dál VT8237 nebo VT6420 což by měl bejt vlastní ovladač. Háček je v tom že problémi mi dělá soubor viasraid.sys nevým jestli tam má být nebo ne? Moje deska Raid ani SCSI nepodporuje ale instalace driveru vždy zkončí na hlášce Soubor\win200\viasraid.Sys ...způsobil neočekávanou chybu na řádku 1211 v D:\nt\private\ntos\boot\setup\oemdisc.c.
    ...asi kopíruju na disketu špatný soubory nebo nevim. Který tam po TXTSETUP.OEM teda patří? (thx 4 solution
    ... http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=84091 -> tu je k tomu dost napisane (aj ked k inej doske, ale SB je ten isty a predpokladam ze aj na tvojom ASUS CD najdes subor X:\Drivers\ViaRaid\6420Raid\Driverdisk\makedisk.ex e)

    ...v roote na diskete ma byt ten subor TXTSETUP.OEM a potom prislusny adresar obsahujuci samotne drajvre
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  4. #4

    Standardní Bootování z S-ATA

    Stahl jsem si ten drievr ze stranek asusu no a vytvoril disketu pomoci makedisk.exe (problem byl v tom ze CD k desce tenhle program vubec neobsahovalo a chybelo tam jeste par dalsich bez kterych to proste ninstalovt neslo) ted mam ale problem nabootovat z toho novyho S-ATA hdd..starej ATA jsem odpojil a zacal sem instalovat w2k na S-ATA ale po restartu nenabootoval...chtel jsem ho nastavit v biosu jako bootovací ale nenasel sem ho ...bios ho asi nevidí

  5. #5

    Standardní Re: Bootování z S-ATA

    Já řešil právě stejný problém. U desky Epox a pomocí výše uvedeného postupu se mi to podařilo vše. Jen mám jeden problém. Mám tedy dva disky SATA+ATA na každém z nich mám systém.A potřeboval bych (slyšel jsem že to jde) aby jsem si mohl vybrat při spuštění PC jestli chci pracovat se systémem v SATA nebo ATA. Jak to mám nastavit a pomocí čeho ?Protože teď se mi vlastně zpouští system na SATA a v systému vidím ten druhej HDD.

  6. #6

    Standardní Re: Bootování z S-ATA

    Citace Původně odeslal Dusan
    Já řešil právě stejný problém. U desky Epox a pomocí výše uvedeného postupu se mi to podařilo vše. Jen mám jeden problém. Mám tedy dva disky SATA+ATA na každém z nich mám systém.A potřeboval bych (slyšel jsem že to jde) aby jsem si mohl vybrat při spuštění PC jestli chci pracovat se systémem v SATA nebo ATA. Jak to mám nastavit a pomocí čeho ?Protože teď se mi vlastně zpouští system na SATA a v systému vidím ten druhej HDD.
    ...neviem jak na Epoxoch, ale na ASUSoch pred zacatim bootovania stlacenie F8 vyvola kontextovu ponuku na vyber bootovacieho media
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •