Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Zachrana dat oprava mbr atd.... help pls.

  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    281

    Standardní Zachrana dat oprava mbr atd.... help pls.

    Nevim jak zacit, zkratka je to dost markantni problem ktery by nenastal diky lidske blbosti a diky lehkovaznosti, zkratka prosim o radu a ne o reseni toho co a jak melo byt a ze sem... atd.

    Nevim ani jak vse bylo, ale alespon priblizne:

    Disk Seagate 60GB rozdelen na 4part.

    no vemu to vseobecne protoze by to bylo opravdu na dlouho vse rozepisovat.

    Proste jsem posjkodil mbr 3 oddily ze 4 se mi podarilo zachranit, ale jeden nejdulezitejsi samozrejme ne.
    Byl to tusim rozsireny oddil NTFS puvodne nejakych 6.83GB(asi), ktery byl PM8 z nouze rozsiren o asi 1.05GB ted po vsech laboracich a obnove mbr se tento oddil rozdelil na jeden primarni (tech 6.83) a unused (1.05) je samozrejme ve win necitelny, v PM8 poskozeny atd.

    Jde to jeste zachranit a dat dokupy, aby byly data citelna?
    Mam tam par dulezitych dat, rad bych se pokusil to opravit, ale nejsou zas tak dulezita, abych daval nejakych 5k a vice za obnovu.

    Diky za vsechny cene rady.

    Jeste upozornim, ze se na tom disku nachazi XPprof a udelal sem cistou instalaci na jiny oddil. Dale mam UBCD diky kteremu se podarilo zachranit ostatni oddily, ale tento uz nejsem sam schopen dat do kupy.j
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  2. #2

    Standardní Re: Zachrana dat oprava mbr atd.... help pls.

    Citace Původně odeslal Arg
    Nevim jak zacit, zkratka je to dost markantni problem ktery by nenastal diky lidske blbosti a diky lehkovaznosti, zkratka prosim o radu a ne o reseni toho co a jak melo byt a ze sem... atd.

    Nevim ani jak vse bylo, ale alespon priblizne:

    Disk Seagate 60GB rozdelen na 4part.

    no vemu to vseobecne protoze by to bylo opravdu na dlouho vse rozepisovat.

    Proste jsem posjkodil mbr 3 oddily ze 4 se mi podarilo zachranit, ale jeden nejdulezitejsi samozrejme ne.
    Byl to tusim rozsireny oddil NTFS puvodne nejakych 6.83GB(asi), ktery byl PM8 z nouze rozsiren o asi 1.05GB ted po vsech laboracich a obnove mbr se tento oddil rozdelil na jeden primarni (tech 6.83) a unused (1.05) je samozrejme ve win necitelny, v PM8 poskozeny atd.

    Jde to jeste zachranit a dat dokupy, aby byly data citelna?
    Mam tam par dulezitych dat, rad bych se pokusil to opravit, ale nejsou zas tak dulezita, abych daval nejakych 5k a vice za obnovu.

    Diky za vsechny cene rady.

    Jeste upozornim, ze se na tom disku nachazi XPprof a udelal sem cistou instalaci na jiny oddil. Dale mam UBCD diky kteremu se podarilo zachranit ostatni oddily, ale tento uz nejsem sam schopen dat do kupy.j
    Zkus Get data back for winnt:

    http://www.runtime.org/gdb.htm
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  3. #3

    Standardní

    Presne tak, skus Get data back pre NTFS, ale musis ho ma regnuty inak nic neobnovis.
    Mne to pomohlo velmi, ked sa mi podarilo zmazat partition.
    Intel C2D 6750 2,66Ghz@3,21Ghz;ASUS P5KC;RAM OCZ DUAL CHANNEL KIT 2x1GB DDR2/800;MSI ATI RADEON 2600XT 512MB;LCD 19" LG L1953TR;2xWD SATA2 250GB & 400GB;PIONEER DVR 212;Fortron 500W

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    281

    Standardní

    Ted testuji Zero Assumption Recovery, uvidim co to najde a pak hned zkusim to co rikate.
    Zatim diky za radu
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Jak jsi to poskodil ? Nejakou cinnosti v PM8 ? Pokud ano, tak jsi nemel zadny takovy soft pouzit a obratit se na web/faq Symantecu...

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  6. #6
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    281

    Standardní Re: Zachrana dat oprava mbr atd.... help pls.

    Citace Původně odeslal Arg
    zkratka prosim o radu a ne o reseni toho co a jak melo byt a ze sem... atd.
    Citace Původně odeslal PetrT
    Jak jsi to poskodil ? Nejakou cinnosti v PM8 ? Pokud ano, tak jsi nemel zadny takovy soft pouzit a obratit se na web/faq Symantecu...
    Ne PM8 to neposkodil, poskodila to lidska blbost pri zmene BootMangeru a nasledne dalsi pokusu oprav pri teto cinosti byl pouzit jeste jeden disk, ktery bohuzel uz nemam a podilelo se na ni vic lidi nezavisle na sobe.... Zkratka jak sem psal nahore.....
    Nepotrebuji rady co a jak melo byt tim mi moc nepomuzes Dik za pochopeni.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  7. #7
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    281

    Standardní

    No tak diky ZAR a GDB se mi podarilo zachranit nejdulezitejsi data. Diky rad bych ovsem dal do kupy cely oddil, tak aby chodil system co je na nem... coz asi bude problem. Mno du se pokuset dal, kdyby jeste nekoho chytreho neco napadlo tak pls poradte. Dik
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  8. #8

    Standardní

    ja by som chcel tiez poradit...
    kamos mal 40GB HDD a ja mu to menil za 160GB
    na tom 40GB mal data ktore som mu mal zalohovat na tu 160GB
    ale ja mu to neurobil jeden v den, a tak tu 40GB si zobral naspät domov, ale nevlozil to do PC ale do supliku, tusim to tam nejak poskodilo data, predtym uz tam znicilo jeden HDD, aspon si myslim... tusim ze to bolo tym ze kabel na napajanie, konkretne cierny, nebol nasadeny v HDD, myslite si ze to bol problem?
    na druhy den mi kamos doniesol tu 40GB ked som mu zalohoval data tak niektore uz nesko z tej 40GB kopirovat, kopiroval som to na tu 160GB a niektore na DATA na moje HDD...
    problem je ten ze kamos uz nemôze citat niektore DATA ktore som mu zalohoval na tu 160GB su poskodene, a neviem preco? niektore DATA co som skopiroval ja na svoje HDD su v poriatku...
    tu jeho 160GB som naformatoval cez PartitionMagic 8.0 na NTFS myslite si ze zle to naformatoval? inak aj ked som mu instaloval winXP mal som mensi problem... ale ked teraz stahuje data z netu a uklada ich na HDD vsetko je vporiatku... kde sa stal vlastne problem? dali by sa tie data nejak opravit? ma poskodene mp3 a nejake obrazky?

  9. #9

    Standardní

    Prave riesim podobne veci:
    Perfektna vec je VirtualLab, naslo mi to 100% suborov. Lenze treba cvakat.
    GetDataBack tiez naslo skoro vsetko, lenze chybaju nazvy suborov


    EDIT: File Scavenger 2.1 - 100% obnova v priebehu 1 hodiny.
    AMD Athlon 1700XP+@2400XP+ DUT3C JIUHB default VCore, MB Epox 8k9a, Arctic Cooling Copper Silent TC, 256MB DDR266 Apacer CL2, HDD Hitachi DeskStar 250GB PATA, Sapphire ATI 9100 64MB, TEAC CDW58E, EIZO L568 @ DVI, 2x audio zostava

  10. #10

    Standardní

    Pouzil som GetDataBack asi hodinu to scanovalo az som dosiel na 5 step a skoncilo to podobne ako na tomto http://www.runtime.org/images/x_gdbntbig.gif a co dalej? Nic sa neopravilo. Tie data su take ako boli pred tym poskodene! Co robim zle?

  11. #11

    Standardní

    Ted ti to naslo adresare na tom zborenem disku. Ty ted musis vybrat adresare, ktere budes chtit obnovit, a das je obnovit do nejakeho adresare na jinem disku. Predpokladam, ze mas nabootovani z jineho disku, nez ze ktereho zachranujes data.
    PC: Intel Pentium G2020, GigaByte GA-Z68AP-D3, Crucial 2 x 4096MB DDR1333 Dual, Maxtor DiamondMax 23 500GB S-ATA, Asus Radeon HD6770 10242MB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T, Windows 8.1 Pro
    NB: Dell D830, T7500, 2 x 2GB RAM, 160GB HDD, WSXGA+, Nvidia Quadro NVS 140M

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •