Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Jak vysetrit co zpusobuje kousnuti systemu

  1. #1

    Standardní Jak vysetrit co zpusobuje kousnuti systemu

    Uz delsi dobu resim nasledujici problem:
    Pocitac se obcas kousne .. tj. ve Windows se prestane hybat kurzot mysi - proste zatuh - daleko radsi bych byl. kdyby se mi objevila BSOD, v ni sou alespon nejake informace, ktere muzou vest k ostraneni priciny (i kdyz u pocitacu obvykle plati, ze se odstranuji nasledky problemu, priciny byvaji nezname

    Na kousani ma zasadni vliv (tj. zvysuje pravdepodobnost vyskytu)
    a) Pustena TV-karta
    b) Prace s USB
    c) kombinace cinnosti vice zarizeni na PCI sbernici (tj. AGP nevyjimaje)
    V praxy to znamena
    - pustena TV-karta + USB modem => velka pravdepodobnost zatuhu.
    - pustena TV-karta + pozavek do sitove karty => velka pravdepodobnost zatuhu
    Ovsem beh TV-karty neni podminkou !!
    Stava se to jak kdy .. nekdy treba 3x za den .. nekdy za 14 dni nic.
    Vim ze pes je zakopany v naprosto "genialni" konstrukci KT133A cipsetu, pres to bych rad vedel, zda existuje zpusob jak odchytit co konktretne zatuh zpusobilo

    Jeste doplnim .. Asus A7V133 rev 1.04 , v PCI sou (poradi zezdola nahoru)
    1. Sitova karta RLT8139
    2. TV karta Aver-TV studio 330
    3. Audigy ZS
    4. Druha sitova karta RLT8139
    5. slot prazdny

    Drive sem mel misto druhe sitovky Matrox G450, a misto Audigy sem mel Live 5.1, na poradi umisteni komponent v PCIkach zalezi .. obvykle nefungovala TV-karta .. proste nesmi byt v nespodnejsim slotu (tady ovsem podezrivam sdileni IRQ, imho plnohodnostne PCI sloty jsou pouze 4)

    SETUP biosu mam nastaveny spise konzervativne, CPU-Idle nepozivam (protoze CPU-Idle + USB => BSOD), na overclocking v posledni dobe uz taky moc nehraju.

    Je mi jasny ze KT133A je prehistorie, ale rad bych na tyhle desce jeste s Socket A platformou dozil .. upgradovat cely system zatim nemam v planu.

    Spise me zajima jestli nekdo neresil problem Jak vysetrit co zpusobuje kousnuti systemu (coz se zjistuje velice nesnadno, protoze jak je vseobecne znamo, po kousnuti pocitac uz zadnou cinnost nevyviji, tj. tezko by na tuto udalost mohli reagovat nejake formy debugeru nebo system-logu)
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  2. #2

    Standardní

    viděl bych to na VIA čipset. máš nejnovější drivery? Zkoušel jsi kombinovat karty ve slotech? CO znamená občas? Po 5 minutách nebo při určité akci?
    MB: DFI LanParty UT Ultra-D, CPU: AMD® Athlon X2 3800+@280*10, Thermaltake Tower 112+80mm RAM: ADATA DDR500 2x1GB 3-4-4-8- 1T, 9/10, 2.8v
    VGA: HIS x800GT 256MB GDDR3Audio: SB Live! 5.1,Inspire 5300 HDD: WDC600JB DVD: Toshiba SD-M1612,Case: NitroAX, Monitor: LG Flatron 1915s
    NET: 5+5mbps www.volyne.net ROUTER: PII 400MHz, 128RAM, CF flash, StarOS


  3. #3

    Standardní

    S Via to mozna nebude mit co spolecnyho, dela mi to v praci na NForce naprosto to samy.
    Win 2KCZSp4, vsechny zaplaty (automatickej update), pripojeni pres BT nebo USB kabel na GPRS telefon, zapnuta TV karta (vetsinou jen na FM).
    Zjistil jsem, ze velika pravdebodobnost vytuhnuti je kdyz mam zapnutej internet, TV kartu a jeste mi pripada dost specifickej vliv nekterejch dlouhej stranek na Webu.
    Nekdy celej den bez problemu, nekdy to ztuhne 2 x za hodinu.
    Myslel jsem na zdroj, ale jeho hodnoty jsou i pri maximalni zatezi dost ukazkovy, vetsina napeti se hejbe maximalne v ramci jedny dvou desetin, Vcore je +- nejaky setiny, takze naprosto OK. Teplota pod 45C prakticky furt.
    Jinak je jedno, jestli mam pameti CL2, procesor nahozenej na maximalni OC atd, tuhne to tahkle i na defaultech, nastaveni hardwaru s tim nic moc nedela.
    Cisty instalace asi 5x, nic specifickyho a narocnyho na PC nedelam a taky mi to vrta hlavou, proc se tohle deje.
    Jen vim, ze kdyz neco dulezityho pisu, nebo vubec delam, tak vypinam internet a i TV tuner a nestalo se mi, ze by mi to zatuhlo.
    A jeste to zatuhnuti - neni to klasickej zatuh, ale napr Tuner hraje dal, mysi muzu hejbat, ale to jen omezene, vemu za mys a teprve za par vterin mi kurzor lehce popojede a musim 4x prejet podlozku, abych napriklad projel celej screen. Na stisky tlacitek mysi, pokusy otevrit nejakej file nebo adresar to nereaguje, to mam vyzkouseny. Plati na to jen restart tlacitkem.
    Taky badam, cim to muze bejt...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal tiktak
    ..... pripojeni pres BT nebo USB kabel na GPRS telefon, zapnuta TV karta (vetsinou jen na FM).
    Zjistil jsem, ze velika pravdebodobnost vytuhnuti je kdyz mam zapnutej internet, TV kartu a jeste mi pripadaj dost specificky nektery stranky.
    Presne - USB kabel s telefonem + TV karta - do 3 minut zatuh, restart a pul hodiny bez problemu
    BTW: jakou mas grafickou kartu?
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal karf
    viděl bych to na VIA čipset. máš nejnovější drivery? Zkoušel jsi kombinovat karty ve slotech? CO znamená občas? Po 5 minutách nebo při určité akci?
    Drivery na VIA cipset? V 4in1 imho driver na PCI neni (co ja vim, tak tam je AGP, Ide a Chipset Inf).
    Kombinovat karty ve slotech sem zkousel - podarilo se mi tom zpusobil ze zatuhavani zpusobovala treba zvukovka
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  6. #6

    Standardní

    TV tam je ted Avermedia TV Studio, no a moje NForce drivery jsou ve verzi snad 5.0. Ale delalo mi to i na 4.xx.
    A jak rikam, na 90% mi to vytuhlo kdyz jsem mel pustenou TV na FM, k tomu inet a otevrel jsem si hodne oken a jeste neapr. na Autohifi, nebo Annonci, tak ta pravdepodobnos tohohle vytuhu byla vyssi. Rovnez prohlizec, at uz IE ver. 6 nebo Mozilla Firefox 1.0 a tuhlo to na obouch...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  7. #7
    Member mince
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Frýdlant n.O.
    Příspěvky
    250
    Vliv
    265

    Standardní

    To Caleb:Zkus nainstalovat PCI Latency patch a USB Filtr.
    Intel Core i5 2500K, Asus P8Z68V Pro Gen 3, 2x4GB/1600MHz Corsair, Gigabyte Radeon HD 7950 ,Intel SSD 520 180GB , WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB, LG GH22LS70, Asus Xonar DX, FS P19-2.

  8. #8

    Standardní

    S PCI Latency patchem mam veskrze negativni zkusenosti, USB filter zkusim.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •