Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: Reklamace a nasledna vymena za jiny vyrobek

  1. #1

    Standardní Reklamace a nasledna vymena za jiny vyrobek

    Hoj,

    takhle jednou u piva sme zacali resit muj pripad a chtel bych vedet kdo z nas ma pravdu.

    Jak to zacalo. Koupil sem si palirnu TEAC W50G. Palila k me spokojenosti asi rok. Pak prestala palit CD, DVD a snad uz ani necetla. Tak sem vyklusal reklamovat a po mesici mi dali novejsi typ TEAC W58G.

    No a ja se chci zeptat zda sem mel pravo odmitnout ten novejsi typ a pozadovat penize. Pro obchodnika tohle bylo vyhodne, protoze puvodni cena palirny byla cca 4500,- a po roce to vsechno kleslo na 2500,- Vsichni mi tvrdej, ze sem si mel vzit penize a koupit si jinou(a tim padem bych vydelal 2000,-) nebo zmizet. Jenze me v te chvili nenapadlo, ze bych po nich mohl pozadovat prachy.

    Tak jak to prosim vas je?
    -=][Jops[cz][=-
    a wvvvvo tom to nejni

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Laskave si precti FAQ.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Tantalos
    Založen
    29.07.2003
    Bydliště
    Liberec
    Věk
    49
    Příspěvky
    1 170
    Vliv
    265

    Standardní Re: Reklamace a nasledna vymena za jiny vyrobek

    Citace Původně odeslal Jops
    Hoj,

    takhle jednou u piva sme zacali resit muj pripad a chtel bych vedet kdo z nas ma pravdu.

    Jak to zacalo. Koupil sem si palirnu TEAC W50G. Palila k me spokojenosti asi rok. Pak prestala palit CD, DVD a snad uz ani necetla. Tak sem vyklusal reklamovat a po mesici mi dali novejsi typ TEAC W58G.

    No a ja se chci zeptat zda sem mel pravo odmitnout ten novejsi typ a pozadovat penize. Pro obchodnika tohle bylo vyhodne, protoze puvodni cena palirny byla cca 4500,- a po roce to vsechno kleslo na 2500,- Vsichni mi tvrdej, ze sem si mel vzit penize a koupit si jinou(a tim padem bych vydelal 2000,-) nebo zmizet. Jenze me v te chvili nenapadlo, ze bych po nich mohl pozadovat prachy.

    Tak jak to prosim vas je?
    Vybírat si nemůžeš, pakliže jsi neměl palírnu s tou samou chybou v reklamaci potřetí. Podrobnosti viz FAQ!
    CPU: AMD Opteron DualCore, AC Freezer64 Pro, MB: DFI LP UT NF4 Ultra-D, modded bios N4D704-2BTA, RAM: 2x1GB 400DDR 2.6V, Graphic: Leadtek PX6800GS TD 256MB, PCI-E (425/1000), CASE: Chieftec 410W Silent DX-01SL-D, DVD: DVD-ROM Plextor 116A, DVD-RW LG GSA-4163B, fw:A105, HDD: 1x Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB cache, 1x Seagate Barracuda 7200.8 250GB 8MB cache.
    3DM01: xxx 3DM03: xxx 3DM05: xxx 3DM06: xxx Aquamark: xxx Sandra2005: xxx SuperPI: xxx

  4. #4

    Standardní Re: Reklamace a nasledna vymena za jiny vyrobek

    Citace Původně odeslal Tantalos

    Vybírat si nemůžeš, pakliže jsi neměl palírnu s tou samou chybou v reklamaci potřetí. Podrobnosti viz FAQ!
    No hele a co tohle?

    ustanovení o kupní smlouvě
    ODDÍL ČTVRTÝ

    § 622

    (1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo,
    aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je
    povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem
    k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo
    týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový
    postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci
    nebo od smlouvy odstoupit.

    (2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu,
    aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující
    právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva
    přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže
    však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo
    pro větší počet vad věc řádně užívat.

    (3) Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu
    věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci nebo může
    od smlouvy odstoupit.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  5. #5

    Standardní

    Jak už bylo řečeno:
    "Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit."

    To znamená, že prodejce ti mohl vadný výrobek vyměnit za výrobek stejné značky i typu (nikoliv tedy novější model) případně jste mohli odstoupit od smlouvy. I kdyby tvrdil v reklamačním řádu něco jiného, na zákonem danou záruční dobu (první dva roky) se takové ustanovení nevztahuje, protože je v rozporu se zákonem. Tím, že jsi podepsal převzetí jiného výrobku, jsi (pro tebe bohužel) souhlasil s postupem výměny za jiný typ.

    Toť můj skromný názor na věc.

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    2Eagle:
    To je podle mne ptákovina, žádat prachy může zákazník do 6ti měsíců od zakoupení výrobku (při výskytu vady), po této lhůtě je volba na prodejci, jak reklamaci vyřeší a samozřejmě prodejce volí opravu nebo výměnu za stejný nebo lepší kousek HW (přičemž důležité je to "stejný nebo lepší"... nikdo nemůže prodejci zakázat, aby poskytl v rámci vyřešení reklamačního řízení lepší výrobek, pokud se původní model třeba nevyrábí)...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  7. #7
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    2Eagle:
    To je podle mne ptákovina, žádat prachy může zákazník do 6ti měsíců od zakoupení výrobku (při výskytu vady), po této lhůtě je volba na prodejci, jak reklamaci vyřeší a samozřejmě prodejce volí opravu nebo výměnu za stejný nebo lepší kousek HW (přičemž důležité je to "stejný nebo lepší"... nikdo nemůže prodejci zakázat, aby poskytl v rámci vyřešení reklamačního řízení lepší výrobek, pokud se původní model třeba nevyrábí)...
    eagle ma tady pravdu, co se tyce zarucni doby od 7 do 24 mesice zaruky, pred tim se reklamace posuzuje jako rozpor s kupni smlouvou.
    prodavajici nema na vyber, zda poskytne ten samy typ a samou znacku. je predevsim vazan obsahem kupni smlouvy. kupni smlouva napr. rika, ze mi prodavajici proda epox 8k3a. v naslednem reklamacnim rizeni mi nabidnou 8k3a+. neexistuje zadna pravni norma, ktera by te mohla nutit, abys vlastnil neco, co nechces, coz vyplyva z obecne konstrukce kontraktacni volnosti. takze prodavajici neni opravnen te nutit akceptovat lepsi typ a ty nejsi povinen to prijmout. takove neprijeti nelze v zadnem pripade povazovat za poruseni prava. takze, kdyz se puvodni model jiz nevyrabi, tak ma prodavajici smluvu a nebude-li schopen zajistit reklamaci vymenou, je kupujici opravnen od smlouvy odstoupit
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    2Eagle:
    To je podle mne ptákovina, žádat prachy může zákazník do 6ti měsíců od zakoupení výrobku (při výskytu vady), po této lhůtě je volba na prodejci, jak reklamaci vyřeší a samozřejmě prodejce volí opravu nebo výměnu za stejný nebo lepší kousek HW (přičemž důležité je to "stejný nebo lepší"... nikdo nemůže prodejci zakázat, aby poskytl v rámci vyřešení reklamačního řízení lepší výrobek, pokud se původní model třeba nevyrábí)...
    Podle mě ne. Zákon jasně stanovuje, že neodstranitelná vada se řeší buďto výměnou nebo odstoupením od smlouvy. Výměnou se myslí za nový (= nepoužitý) výrobek stejné značky i typu. Výměna za jiný výrobek by byla v rozporu s kupní smlouvou, ustanovení v podmínkách "vyhrazuje si právo na výměnu za stejný nebo lepší" je v rozporu se zákonem, tudíž neplatné - platí pouze pro záruku nad rámec zákonem stanovené záruční doby.

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Eagle
    Citace Původně odeslal Vykuk
    2Eagle:
    To je podle mne ptákovina, žádat prachy může zákazník do 6ti měsíců od zakoupení výrobku (při výskytu vady), po této lhůtě je volba na prodejci, jak reklamaci vyřeší a samozřejmě prodejce volí opravu nebo výměnu za stejný nebo lepší kousek HW (přičemž důležité je to "stejný nebo lepší"... nikdo nemůže prodejci zakázat, aby poskytl v rámci vyřešení reklamačního řízení lepší výrobek, pokud se původní model třeba nevyrábí)...
    Podle mě ne. Zákon jasně stanovuje, že neodstranitelná vada se řeší buďto výměnou nebo odstoupením od smlouvy. Výměnou se myslí za nový (= nepoužitý) výrobek stejné značky i typu. Výměna za jiný výrobek by byla v rozporu s kupní smlouvou, ustanovení v podmínkách "vyhrazuje si právo na výměnu za stejný nebo lepší" je v rozporu se zákonem, tudíž neplatné - platí pouze pro záruku nad rámec zákonem stanovené záruční doby.
    No a tu výměnu za stejný výrobek nebo odstoupení od smlouvy vybírá kdo? Kupující nebo prodávající? Ze znění zákona plyne, že kupující. Jde mi o situaci neodstranitelná vada rok a půl po koupi. A ještě mám dotaz: Měl jsem grafiku Hercules, ale ten už je nedělá, takže mi ho asi budou chtít při reklamaci vyměnit za Sapphire. Mám pocit, že obě karty jsou build by ati, tudíž asi identické. Ale stejný výrobek to už není? Nebo jo? Dík
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  10. #10
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Postup do 6ti mesicu vybira kupujici, od 7 do 24 prodavajici.

    Do pul roku muze kupujici odstoupit od smlouvy i v pripade, ze mu prodavajici nabidne vymenu za stejny vyrobek. Po pul roce uz vymenu za stejny vyrobek musi prijmout, ovsem zaruka zacina bezet znovu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Postup do 6ti mesicu vybira kupujici, od 7 do 24 prodavajici.

    Do pul roku muze kupujici odstoupit od smlouvy i v pripade, ze mu prodavajici nabidne vymenu za stejny vyrobek. Po pul roce uz vymenu za stejny vyrobek musi prijmout, ovsem zaruka zacina bezet znovu.
    A je to někde napsaný? Mě z toho § 622 (2) připadne jako bych měl vybírat já, jestli dostanu peníze nebo nový výrobek.
    A nevíš jak by to bylo s tím Hercules x Sapphire?
    Dík
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  12. #12
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Je to dany tim, ze do pul roku se to bere, jako ze ti vlastne uz vadnej vyrobek prodali. Je jedno jestli na to prijdes druhej den nebo za 3 mesice.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal brazilterrorist
    No a tu výměnu za stejný výrobek nebo odstoupení od smlouvy vybírá kdo? Kupující nebo prodávající?
    To nevím, nejsem právník. Chtělo by to zákoník s výkladem.

    Citace Původně odeslal brazilterrorist
    Měl jsem grafiku Hercules, ale ten už je nedělá, takže mi ho asi budou chtít při reklamaci vyměnit za Sapphire. Mám pocit, že obě karty jsou build by ati, tudíž asi identické. Ale stejný výrobek to už není? Nebo jo? Dík
    Rozhoduje to, co je napsáno v kupní smlouvě. Pokud je tam vysloveně "Hercules", pak ti nemůžou vnutit "Sapphire". Jakým způsobem byla karta vyrobena, není rozhodující. (Logicky vzato bys při změně dostal něco jiného - např. jiný bundle software, jinou podporu ovladačů atd.). Pokud by ale v kupní smlouvě bylo pouze "ATi Radeon", pak by ti to vnutit mohli.

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal brazilterrorist
    No a tu výměnu za stejný výrobek nebo odstoupení od smlouvy vybírá kdo? Kupující nebo prodávající?
    kupujici.

    viz
    Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu,
    aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující
    právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit
    . Táž práva
    přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže
    však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo
    pro větší počet vad věc řádně užívat.
    jedna se o dve ruzna opravneni kupujiciho, mezi kterymi voli vyhradne kupujici
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  15. #15

    Standardní

    Zdravim vsechny,

    takze muj problem, pri reklamaci a reknu Vam, ze sem z toho uz fakt tele.

    Napisu to bodove, aby se to lepe cetlo.


    1) nakup DVD-RW TEAC W50G (nechci kecat, ale myslim, ze stala 4500,- mozna i vic)
    2) palila cca rok v pohode, pak prestala palit, tak sem sel reklamovat
    3) reklamace uznana, dostal sem jinou vypalovacku TEAC W58G (v te dobe stala cca 2500) (tady by me zajimalo, zda zaruka mela pokracovat, nebo mit na ni znovu 2 roky??)
    4) Tusim, ze mesic pred vyprsenim zarucni doby prestala palit, sel sem reklamovat
    5) reklamoval sem ji 12.1.2005 a sel sem si pro ni 14.2.2005
    6) kdyz sem tam priklusal, tak mi bylo oznameno, ze vypalovacka jim jeste neprisla, prej jestli bych mohl prijit za 2 dny, tak sem jim slusne rekl, ze za dva dny neprijdu, ze tu vypalovacku chci hned ted a ze me nejake nemoci pracovniku opravdu vubec nezajimaji. A rikal sem, ze chci bud tuhle vypalovacku, nebo vratit penize. Samozrejme, ze tahle se uz nedela tak sem jim navrhl, ze bych bral LG-4163B "mam pravo navrhnout jinej vyrobek na vymenu??"

    Me bylo oznameno, ze LG mi nedaji, ze jediny co mi daj je TEAC W516GA a ze na nic jineho nemam narok. Ja sem jim rekl, ze tenhle TEAC mi nevyhovuje a ze chci vratit penize. A me bylo oznameno bud vezmete tuhle vypalovacku nebo nic. Penize ode me nedostanete. Tak rikam dobre, kdyz vezmu tu vypalovacku TEAC W516GA budu mit na ni jakou zaruku, predpokladam, ze 2 roky. Jednoduse mi oznamili, ze mam narok pouze na pokracovani zaruky. ZADNE 2 ROKY.


    Tak sem se s nima jeste chvili dohadoval a prodavac mi normalne rikal, tak na me klidne zavolejte ČOI (a pritom sem se o ČOI ani nezminil) a oni Vam reknou uplne to same co ja.

    Takze to dopadlo tak, ze sem tu vypalovacku vzal, protoze uz sem ji fakt nutne potreboval, protoze mi cvaka HDD a musim tu zalohu nejak udelat.


    Ale fakt, tak dlouho sem se jeste s nikym nedohadoval a fakt by me zajimalo jestli sem byl ja v pravu nebo ne....

    Vim, ze ted uz je pozde, ze ja s tim mym problemem asi moc neudelam, ale fakt uz sem byl v haji a oni po me chteli paragraf na kterym si zakladam, to sem samozrejme nevedel. A mohlo by to bejt pouceni aspon pro dalsi reklamujici
    -=][Jops[cz][=-
    a wvvvvo tom to nejni

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    3) novy kus = nova zaruka.
    6) Navrhovat muzes, ale prodejce s tim nemusi souhlasit, pokud jde o jiny vyrobek.

    Vzhledem k jejich jednani, ses hloupej. Mel si jit koupit palku jinam a jim to dat k uhrade. Smlouva je vlastne puvodni co se tyce $ => ma hodnotu tech 4500, ale zaruku mas na novy kus vzdy novou. COI je volat zbytecny, podas na ne zalobu. Oni proste pocitaj s tim ze to neudelas.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jops
    3) reklamace uznana, dostal sem jinou vypalovacku TEAC W58G (v te dobe stala cca 2500) (tady by me zajimalo, zda zaruka mela pokracovat, nebo mit na ni znovu 2 roky??)
    Převzetím výrobku ti vznikla nová záruka v délce 2 roky zákonné lhůty + možná další záruka dohodnutá v kupní smlouvě (což ti asi nedali ). Záruka začíná běžet převzetím výrobku.

    Citace Původně odeslal Jops
    5) reklamoval sem ji 12.1.2005 a sel sem si pro ni 14.2.2005
    6) kdyz sem tam priklusal, tak mi bylo oznameno, ze vypalovacka jim jeste neprisla, prej jestli bych mohl prijit za 2 dny, tak sem jim slusne rekl, ze za dva dny neprijdu, ze tu vypalovacku chci hned ted a ze me nejake nemoci pracovniku opravdu vubec nezajimaji. A rikal sem, ze chci bud tuhle vypalovacku, nebo vratit penize.
    Ano, protože nebyli schopni reklamaci vyřídit do třiceti dnů, má se za to, že vada je neodstranitelná. Náleží ti tedy možnost požadovat výměnu dle kupní smlouvy, tj. v tomto případě za Teac W58G, nebo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz.

    Citace Původně odeslal Jops
    tak sem jim navrhl, ze bych bral LG-4163B "mam pravo navrhnout jinej vyrobek na vymenu??"
    Navrhnout jim to můžeš, ale oni nejsou povinni to přijmout, protože to by bylo dohodou, zákon to po nich nevyžaduje.

    Citace Původně odeslal Jops
    Me bylo oznameno, ze LG mi nedaji, ze jediny co mi daj je TEAC W516GA a ze na nic jineho nemam narok. Ja sem jim rekl, ze tenhle TEAC mi nevyhovuje a ze chci vratit penize. A me bylo oznameno bud vezmete tuhle vypalovacku nebo nic. Penize ode me nedostanete. Tak rikam dobre, kdyz vezmu tu vypalovacku TEAC W516GA budu mit na ni jakou zaruku, predpokladam, ze 2 roky. Jednoduse mi oznamili, ze mam narok pouze na pokracovani zaruky. ZADNE 2 ROKY.
    V žádném případě. Pokud budou toto tvrdit i nadále, podej podnět na Českou obchodní inspekci.


    Jde o to, že lidi u nás se bojí a nejsou schopni se svých práv domáhat. Obchodníkům jejich neetické praktiky prochází.

  18. #18
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Ono je to hlavne o neschopnosti soudu rozhodovat. Tu je to trocha OT, ale viz pripad "prevelene" soudkyne, byl bych podstatne tvrdsi. Je to smutny, ale bohuzel jsem cim dal vic presvedcenej, ze u nas se pravo jinak nez nasilim zjednat neda.

    Tenhle bordel tu bude trvat presne tak dlouho, dokud nebudou mit urednici a ostatni flakaci osobni zodpovednost alespon za to, co podepsali. Nebo tu prijde nekomu normalni, ze urednik podepise napr stavebni povoleni a pokutu (kdyz uz je cirou nahodou udelena) dostane stavebni/mestsky urad ? Pripadne soudce rozhodne v rozporu se zakonem a je tak maximalne "ustne pokaran s pokutou 5000Kc". Totez je bordel s odvolacimi soudy, ktere misto aby rozhodly => bud rozsudek potvrdit nebo zmenit, tak ho zrusi a vrati soudu 1. urovne. Cest vyjimkam.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    Pozor s tou zarukou !!!!

    1. Vyrobek je v reklamaci a ja dam zakaznikovi novy, zaruku ma novou, tj. dva roky !
    2. Vyrobek je v reklamaci, a zakaznik ceka, ze 20 dnu se vrati NOVY, nebo JINY lepsi a dam ho zakaznikovi, zaruka je porad stejne dlouha + tech 20 dnu reklamace.
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  20. #20
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal svaca
    Pozor s tou zarukou !!!!

    1. Vyrobek je v reklamaci a ja dam zakaznikovi novy, zaruku ma novou, tj. dva roky !
    2. Vyrobek je v reklamaci, a zakaznik ceka, ze 20 dnu se vrati NOVY, nebo JINY lepsi a dam ho zakaznikovi, zaruka je porad stejne dlouha + tech 20 dnu reklamace.
    ad 1) - ok
    ad 2) ne, v pripade vymeny se zarucni lhuta vzdy prerusuje (tedy obnovuje na 2 roky). navic vymenit za jiny a lepsi muzes pouze se souhlasem kupujiciho, ktery neni povinen to prijmout
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    ad 2) jasne musi souhlasit, ale jinak se mi to nezda. Vis proc? Nebot mezi mnou (dealerem a VO) je to PRESNE tak jak jsem to napsal. Na 100 pro.

    Nevidim duvod, proc by to pro zakaznika melo byt jine, koupil si VYROBEK, ma na jenZARUKU 2 roky, PROC BY MEL MIT VIC !? Nee. To si muze nechat menit HW KAZDY 1 rok, za novy a ma NEKONECNY vyrobek ... ) Blbost.
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  22. #22
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    2svaca: je to skutecne tak, viz § 627 odst. 2 OZ - "Dojde-li k vymene, zacne zarucni doba bezet znovu od prevzeti nove veci" - zadna limitace tam neni. je to dano ochranou spotrebitele dle EU

    jinak to, ze ve vztahu mezi VO a dealerem to funguje jinak, je normalni, protoze tenhle vztah je podrizen obchodnimu zakoniku, kde vzajemna uprava prav a povinnosti je predevsim dana do uvahy smluvnich stran.

    btw, na gymplu jsem mel porad novy boty - bata to spocital tak blbe, ze se vzdycky rozpadly pred koncem 6mesicni zarucni lhuty. vzdycky to resili vymenou za novy kus a vzdycky se obnovila zarucni doba
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  23. #23

    Standardní

    pocujte a ako to je v pripade ze som dostal vramci zarucnej opravy do mojho ntb novy hdd (vacsi, lepsi, iny proste nemali a mne to vyhovovalo ) vymenou za stary .. a teraz otazka > ako to je so zarukou nanho? nemeni to nic na tom ze skoncila spolu s tym ako skoncila zaruka na cely notas, alebo sa nastartovala 2roky zaruka na ten vymeneny komponent? hmm
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Ma novou zaruku na vymenenou soucast. Takze ac zbytek ntb treba uz v zaruce neni, ty mas 2 roky na ten hdd. Je to tak vzdy, pokud dojde k oprave, musis dostat zaruku jak na praci (trebas ze se nepovolej srouby ...) tak na pouzity material.

    2svaca: Neznam zadnej VO, kterej by ti "prodluzoval" zaruku. Kdykoli se neco reklamuje u dodavatele, tak prvni na co se podiva je datum vyroby. Pokud se vejde do zaruky od svyho dodavatele/vyrobce, vubec neresi, jestli to je kus z nejaky faktury, ktera byla ped X lety a mezi tim si ho 5x vymenil za novej. Mozna bys mel zauvazovat nad zmenou dodavatele.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  25. #25
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    2svaca: Neznam zadnej VO, kterej by ti "prodluzoval" zaruku. Kdykoli se neco reklamuje u dodavatele, tak prvni na co se podiva je datum vyroby. Pokud se vejde do zaruky od svyho dodavatele/vyrobce, vubec neresi, jestli to je kus z nejaky faktury, ktera byla ped X lety a mezi tim si ho 5x vymenil za novej. Mozna bys mel zauvazovat nad zmenou dodavatele.
    OK. Me Elko dela tohle, poslu liteon 48x24x48 a on uzna reklamaci, NEPTA se me o posle Liteon 52x32x52 - UPLNE novou a pro me to znamena, ze kdyz tamta byla koupena pred rokem, tak TAHLE ma zaruku rok ! Mezi mnou a ELKEm + pocet dnu co se resila ta reklamace ...
    Takhle se ke me PROSTE chovaji ... )

    Nevim zda je to dobre, ale pripada mi to naprosto logicke, ale jestli je to jinak, tak je to drsny ....
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •