Stránka 5 z 18 PrvníPrvní 12345678915 ... PosledníPoslední
Výsledky 101 až 125 z 431

Téma: Vsetko o NF4 doskach

  1. #101

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    Tak to ani omylem, z recenze na SH
    MSI vybavilo svoji K8N Diamond zvukovým čipem od firmy Creative. Konkrétně se jedná o stejný DSP čip jaký mají zvukové karty Creative Audigy LS a Creative Live! 24bit.
    Mohu potvrdit - nevyrovna. Viz tech. specifikace:
    Pisu pouze rozdily, spousta parametru je shodnych.
    K8N SLI Platinum (Blaster Live 24-bit) vs. AUDIGY 2 Value(nejslabsi rev.):

    (SNR): 100dB vs. 106dB (az 113dB Audigy4Pro)
    DACs: 24-bit/96kHz vs. 24-bit/192kHz
    EAX 4.0 ADVANCED HD: NA vs. Yes
    Hardware Acceleration of EAX &/or EAX ADVANCED HD: NA vs. Yes
    Dolby Digital 5.1 Playback: NA vs. Yes
    Dolby Digital EX 6.1 Playback: NA vs. Yes

    Rodilu je vic ale nechce se mi je vypisovat. viz. http://www.soundblaster.com/products...it/compare.asp

  2. #102

    Standardní

    cituji z mailu z ceskeho zastoupeni DFI:

    "první zásilka s nF4 by měla dorazit koncem příštího týdne, ale přijde pouze omezený počet desek s nF4. Od poloviny února by již mělo být desek s nF4 dostatek. Vše se opozdí oslavou Čínského Nového roku.

    Desku si samozřejmě můžete i dopředu objednat u některého z prodejců ve Vašem městě. "

    v nemecku uz byla - http://www.hpm-computer.de/assets/s2...utnf4slid.html

    je tam krasna poznamka - dodavka z 27.1. je vyprodana - Lieferung vom 27.01.05 ist bereits ausverkauft

    ceny v nemecku u socketu 939 http://www.geizhals.at/deutschland/?cat=mb939

    a to co jsem chtel po massterovi a jinych mi vytvorili na anandtechu, mooc se ta review libi - oficielne se jmenuje Half Life 2 CPU Performance a prevazna cast testu je s x850xt a asusem Nf4, ale jdou do hloubky a na 5 mapach z hry testuji hodne veci, napr. amd versus intel, amd jednotlive nastaveni pameti [singl v.dual, tcl, trcd,trp ] vliv 512m pameti versus 1M a to co mne obvzlast zajimalo - kdy u jake frekvence procesoru prestane stihat grafika [ testovano 10 ruznych grafik vcetne 6600GT] - http://www.anandtech.com/cpuchipsets...spx?i=2330&p=7

    PS. MAIL JSEM PREPOSLAL MASSTEROVI, snad mu ho nejakej antispam neznici
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  3. #103
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Vidis a ja uz jsem chtel patrat, kdo ze mi to poslal mail

    Uvidime jestli bude muj dodavatel ( ) schopny nejaky kus toho DFI-cka pro me urvat, jinak jsem do 11.2 bez desky

    Jinak bych rad videl jak bude vypadat Abit Fatal1ty AN8 SLI

    EDIT: Tak uz jsem ji nasel, sice to neni SLI, ale ten layout me teda moc nepotesil
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  4. #104

    Standardní

    clovek rad potesi ... kdyz muze

    ten abit ma pro me vodnikarske srdce moc pekne rozlozeni cpu, chipsetu a grafiky jen ty dva male vetracky zrovna nemusi byt

    jinak z http://amerika.digisoft.cz/category....8&cuid=6&UID=1 nastrel prvnich ceskych cen u DFI nforce4:

    Ultra D 3770,- bez dane 4487,- s dani
    SLI-D 4767,- 5673,-
    Sli-DR 5354,- 6371,-
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  5. #105

    Standardní Ceny DFI na Digisoftu

    No já mám trochu jiné zprávy: Ultra má být za 5100, UT nF4SLI za 6300 a LP nF4 SLI za 7000. Ten nesmyslný název u Ultry je opsán přímo z ceníku Ridey, která je jediným autorizovaným distributorem DFI v Česku.Já čekám na Ultru. SLI pro mainstream (6600GT nemá smysl) a 2 high endy trochu drahý špás. Nehledě na to, že tzv. morální zastarání HW má světelnou rychlost, zvláš't u grafiky. Jinak nejlepší cenu v Německu jsem zjistil : 196 EUR za LP nF4 SLI, což by sice odpovídalo něco málo přes 6000,-, Ultra je za 136,- čili nějakých 4200-4300,-, což by odpovídalo cenám Digisioftu, ale od Ridey mám jiné informace. Uvidíme.Podle zprávy z Tchajwanu se měla první zásilka nakládat koncem tohoto týdne. Jen jestli Nancy nekecá: " If you mean the availability of LP NF4 boards in Czech, it is not their fault, but DFI's problem. Our delivery time is delayed one week and the first shipment to them will leave Taiwan this weekend only. Please kindly be patient to wait another 1-2 weeks to get the board locally. Thanks,
    Nancy Lee
    Regional Sales Manger" Oni je myšlen český importér Ridea

  6. #106

    Standardní

    ta rozdilna cena oproti venku je mozna, proto uvadim zdroje

    desku lze objednat venku, jestli chtej kopirovat ASUSE, ktery v nemecku v obchode, kde ho ted maji stoji 159[*30] =4770, koncovka u nas u CC 7 165,- tak u mne maj smulu... nejak nechci nenazranym ceskym dovozcum byt za b.l.b.a

    jeste ceny v anglii, taky s dph 106liber, 129,2liber a 152,70 za sli-dr
    tech 129 [*42,70]= 5508,30 za sli verzi ...

    aspon pozitivni zprava, ze deska bude v evrope k dostani
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  7. #107

    Standardní cena DFI - Digisoft

    Ceny jsem si prohlédl, možná, že firma nakupeje v Německu

  8. #108
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  9. #109

    Standardní

    no na toho abita jsem fakt zvědavej, nějak mě mrzí ty větráky - lehká demontáž to jistí , layoud je parádní až na ten floppy konektor - to je skoro důvod proč bych nedal do kompu disketovku - >
    Pašák erda.

  10. #110

    Standardní

    Ten abit je fakt zaujimavy. Len ma trosku mrzi ze chipset je umiestneny presne pod AGP slotom, co znemozni jeho lepsie chladenie, po pripadnom OC, vtedy sa asi bude zahrievat.
    AthlonXP 1700+ B0@2200mhz,1.825V(watercooled)|Abit NF7-SL ver.2.0 (watercooled)|Giga-byte Radeon 9000pro @ 320/300|Seagate 30GB|CD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|WC: 2 erty waterbloks,Sicce Nova 800l/h,mosadzny radiator,silikonové hadice|

  11. #111

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sikino
    Ten abit je fakt zaujimavy. Len ma trosku mrzi ze chipset je umiestneny presne pod AGP slotom, co znemozni jeho lepsie chladenie, po pripadnom OC, vtedy sa asi bude zahrievat.
    omg ten slot není AGP, ale PCIe a ten chipest je tam danej dobře narozdíl od mnoha jiných desek
    Pašák erda.

  12. #112

    Standardní

    A ak ma oci neklamu, tak ten cipset je nad PCIe slotom, ci nie ?
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  13. #113

    Standardní

    Ano ano, je to PCI-e, stale radim ohladom AGP tak to uz je taka profesionalna deformacia
    2Janko_hrasko:NO podla obrazkov je chipset pod PCI-e http://www.tweakers.net/ext/f/33951/full.jpg
    EDIT: Inak teraz som si vsimol, ze na inej fotke je chipset umiestneny nad PCI-e slotom.
    http://img194.exs.cx/my.php?loc=img1...llboard2tr.jpg

    Pravdepodobne bude viacej revizii, resp. kazda odnoz tejto dosky ma layout inak porieseny.
    AthlonXP 1700+ B0@2200mhz,1.825V(watercooled)|Abit NF7-SL ver.2.0 (watercooled)|Giga-byte Radeon 9000pro @ 320/300|Seagate 30GB|CD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|WC: 2 erty waterbloks,Sicce Nova 800l/h,mosadzny radiator,silikonové hadice|

  14. #114

    Standardní Umístění chipu

    se mi zdá dost nešťastné, je moc posunutej do středu desky a pěkně z každý strany obloženej jako chlebíček,všichni výrobci mají chip ať už nF3 nebo nF4 situovaný na pravé dolní polovině desky, takže přímo na ráně foukacího větráku v čele PC, ale hlavně trošku dál od CPU, tady jsou chip a CPU na sebe doslova nalepený, na desce nevidím konektor pro přídavné napájení a moc se mi nelíbí ta změť kondíků vedle pamětí. Ale určitě to budou zas kvalitní boardy, já mám NF7 a jsem plně spokojený, na nF4 jsem se rozhodl pro DFI Lanparty UT nF4 Ultra D, SLI jsem vydejchal, nemá to naprosto žádný smysl ( s ohledem na náklady za grafiku a na to, že nikdo nezaručí kompatibilitu, když si druhej kus dokoupíte třeba za čtvrt roku), to dám radši ušetřený peníz do prasátka na novou grafiku za rok.

  15. #115

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sikino
    Ano ano, je to PCI-e, stale radim ohladom AGP tak to uz je taka profesionalna deformacia
    2Janko_hrasko:NO podla obrazkov je chipset pod PCI-e http://www.tweakers.net/ext/f/33951/full.jpg
    EDIT: Inak teraz som si vsimol, ze na inej fotke je chipset umiestneny nad PCI-e slotom.
    http://img194.exs.cx/my.php?loc=img1...llboard2tr.jpg

    Pravdepodobne bude viacej revizii, resp. kazda odnoz tejto dosky ma layout inak porieseny.

    heh, kdyz koukam na tu desku. Tam je kondenzatoru to zas bude mit co bouchat. Serie Abit a jejich povestne desky SL6, ST6 a ja nevim co to bylo za serii, ale v praci sme si to hezky uzili, to bylo vymen, kvuli vyteklejm kondikum
    -=][Jops[cz][=-
    a wvvvvo tom to nejni

  16. #116
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Citace Původně odeslal Erda
    no na toho abita jsem fakt zvědavej, nějak mě mrzí ty větráky - lehká demontáž to jistí , layoud je parádní až na ten floppy konektor - to je skoro důvod proč bych nedal do kompu disketovku - >
    A co konektor pro pridavne napajeni? Ten mi prijde dost blbe umisteny prave. Jinak ta zvukovka u Fatal1ty me zajima. Nevedel jsem, ze uz je neco do PCI-E.

    Tady je info o tom chipu http://www.realtek.com.tw/products/p...odelid=2004058
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  17. #117

    Standardní

    Takze tu Abitku vcera vydali na trh : http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=51876

    No 218$ je "trosku" vela
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  18. #118
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Citace Původně odeslal janko_hrasko
    Takze tu Abitku vcera vydali na trh : http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=51876

    No 218$ je "trosku" vela
    Pokud ta zvukovka opravdu stoji za to, tak ani ne
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  19. #119

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    Citace Původně odeslal janko_hrasko
    Takze tu Abitku vcera vydali na trh : http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=51876

    No 218$ je "trosku" vela
    Pokud ta zvukovka opravdu stoji za to, tak ani ne
    NO ak si na tolko cenis zvukovku tak dobre. Ja mam Audigy 2 ZS a nic lepsie mi netreba, a tak mi pride ako zbytovne kvoli zvukovke davat 2k navia oproti konkurencii. No ale uvidime testy a ake moznosti ponukne tato doska.
    Inak layout sa mi paci, az fakt na ten FDD konektor krtory ale nepouzivam Ak natom bude dobre, tak casom az dozrie, do nej pojdem urcite (dufam ze dozrie aj cena ).
    HP Compaq 8710p: T9300 | 4GB DDR2 | 250GB | Quadro NVS 320M @ 700/1730/950 |WSXGA+ 1680x1050 | Win7x64u ...

  20. #120
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Pokud to prepocitam na Kc, tak ta deska vyjde na 5000,--, za zvukovku rekneme aspon tech 1500,-- , takze ta deska nakonec stoji 3500 a to neni moc
    Vim, ze cena u nas bude nakonec na 99% uplne jina, ale i ta cena desky se muze zmenit.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  21. #121

    Standardní

    Citace Původně odeslal janko_hrasko
    Takze tu Abitku vcera vydali na trh : http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=51876

    No 218$ je "trosku" vela
    uvodna cena by sa aj dala, ved kolko sme niektori dali za nf7-s ale viete mi niekto povedat, kolko je tam ventilatorov?
    1x v strede dosky, predpokladam na casti chipsetu
    2x na okraji pri vystupoch mb
    2x nad pamatami - ale to nejak dobre neviem rozozonat z toho maleho obrazku
    5 ventilatorov len na samotnej doske, to sa mi vobec nepaci


  22. #122
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Abit AA8XE Fatal1ty ma taky OTES, takze neni problem si precist nejakou recenzi, jak moc hlucne ty vetracky jsou
    Zatim jsem prosel asi 4 recenze a bud hluk vubec nezminuji nebo rikaji, ze jsou tiche.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  23. #123
    Moderátor Avatar uživatele NOD
    Založen
    04.11.2002
    Bydliště
    Bratislava-5trzalka
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 792
    Vliv
    279

    Standardní

    a pokial viem tak sa ventilatory vzdy daju odpojit a potom budu urcite tiche.
    KILL -9 .If U step out of line :),Pre Zillu SILENCE!!! I KILL YOU!!!:)

  24. #124

    Standardní

    Citace Původně odeslal NOD
    a pokial viem tak sa ventilatory vzdy daju odpojit a potom budu urcite tiche.
    Asi tak. Problém u těch Abitů je, že zezačátku o tom člověk neví, ale po 2 měsících provozu se to mění v cirkulárku.
    Jinak layout je opět bída, sice je lépe umístěnej SB, ale to přídavný molexový napájení fakt nechápu, v případě osazení zvukovkou typu Audigy to bude přímo horor zapojovat, půjde to jedině vytáhnutím zvukovky, zapojením molexu a pak zase zvukovku zpátky. Jinak díky mým posledním zkušenostem s Abit deskama bych o ní hodně přemýšlel, než bych tam ty peníze nasypal.
    Náchápu, proč ASUS může udělat naprosto geniální layout s nF4 chipsetem. Ostatní firmy snad soutěží, kdo víc dokáže narvat SB k PCI-E slotům a tudíž otrávit uživateli život tím, když tam chce dát pasiv. Mám objednané DFI, tak se konečně uvidí, co ta deska umí, rozhodně u ní nečekám podobnej požár jako u AuŠUSu, jenom ale výroba pasivu bude na palici.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  25. #125
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní

    Citace Původně odeslal BeachKEN
    Jinak layout je opět bída, sice je lépe umístěnej SB, ale to přídavný molexový napájení fakt nechápu, v případě osazení zvukovkou typu Audigy to bude přímo horor zapojovat, půjde to jedině vytáhnutím zvukovky, zapojením molexu a pak zase zvukovku zpátky.
    Jenze my se tu uz delsi dobu bavime o Fatal1ty a ta to pridavne napajeni nema
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •