Stránka 11 z 18 PrvníPrvní ... 789101112131415 ... PosledníPoslední
Výsledky 251 až 275 z 431

Téma: Vsetko o NF4 doskach

  1. #251

    Standardní

    Citace Původně odeslal BeachKEN
    Souhlasím, ten Digisoft je přístupem k zákazníkovi dost zvláštní, sám jsem si tam objednal DFI a když jsem viděl, že nejsou pomalu schopný updatovat stav volných kusů, případně odpovědět na blbej E-mail, telefony zásadně bere záznamník, tak mi to tedy moc OK nepřijde. Sice jsou ceny pěkný, ale tenhle přístup nehodlám zažít znovu a raději si připlatim 100 - 200 navíc za spolehlivého dodavatele.

    Jinak mně si teda pak netroufli říct o 20% storno poplatek. Taky jsem jasně udal termín, do kdy to chci, takže z toho raději sami nakonec vycouvali.
    No, já nakoupil bez problémů, skladem sice deska oficiálně nebyla, ale zavolal jsem si, domluvil se, jestli přijde v dohledné době a pak na webu objednal. To bylo v pondělí, ve čtvrtek jsem desku dostal. Je třeba si uvědomit, že ani Digisoft ani ten pán z Uničova nejsou oficiální prodejci DFI pro český trh (viz RIDEA a její prodejci) a zboží zřejmě nakupují z Německa potažmo z Polska. Pokud byste si chtěli objednat zboží sami v těchto státech přes e-shop, museli byste platit předem a poštovné by taky nebylo jen 100,- Kč. Takže mě deska vyšla levněji než u nejlevnějšího německého e-shopu (140+15 EUR na OC-WEAR proti 4628,- od Digisoftu).Těch 20% storno penále je samozřejmě nesmysl a je to nevymahatelné, ovšem v případě, že jde o prodej koncovému zákazníkovi, u firem by se to řídilo Obchodním zákoníkem a tam je to o něčem jiném. To jen k těm výhradám k Digisoftu. Zkuste se podívat, jak to funguje třeba u CzechComputer, jak se tam dlouho čeká nebo jestli je vždy exaktní přehled o tom, čeho je kolik kusů na skladě.
    Jinak DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D je SUPER.

  2. #252

    Standardní

    Kdo má DFI SLI-DR

    Měli jste u toho ten Flexo KIT Jaksi mě schází.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  3. #253
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Citace Původně odeslal BeachKEN
    Kdo má DFI SLI-DR

    Měli jste u toho ten Flexo KIT Jaksi mě schází.
    Chybel tam zatim vsem i me.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  4. #254

    Standardní

    Citace Původně odeslal Masster
    zatim vsem i me.
    Bylo mi řečeno, že to podělali ve fabrice, takže mi ho posílají.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  5. #255

    Standardní

    Mám problém s mojí deskou MSI K8N DIAMOND.(a 64 3200+, Vitesta 566Mhz DDr, X800XT PCI-E), nevím proč ale po nastavení přetaktování v biosu, mi PC nenabootuje. S beta biosem dám uložit, sem tam naběhne a sem tam naběhne když dám reset. Nevíte jestli je to problém biosu nebo dělám něco blbě?
    Nastavím -
    HT 4x
    FSB 250
    CPU voltáž na 1.5V
    Chipset - 1.65
    Paměti 2.7V - timing nechám na auto
    Alienware m17x r3 /I7,16gb dd3, hd 6990m 2gb ddr5 .../

  6. #256

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kulda
    Mám problém s mojí deskou MSI K8N DIAMOND.(a 64 3200+, Vitesta 566Mhz DDr, X800XT PCI-E), nevím proč ale po nastavení přetaktování v biosu, mi PC nenabootuje. S beta biosem dám uložit, sem tam naběhne a sem tam naběhne když dám reset. Nevíte jestli je to problém biosu nebo dělám něco blbě?
    ...je nas tusim viac co maju tento problem...
    ...zda sa mi, ze mi pomohlo zvysenie vcore. odvedy som to nepozoroval, resp. som nemal cas sa s tym hrajkat, kedze som od pondelka nebol doma... ale par vypnuti a resetov to zatial zvladlo bez problemov...
    ...better to reign in hell, than serve in heaven... [john milton - paradise lost]
    hraj or die anywhere and always GL & HF

  7. #257

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kulda
    Mám problém s mojí deskou MSI K8N DIAMOND.(a 64 3200+, Vitesta 566Mhz DDr, X800XT PCI-E), nevím proč ale po nastavení přetaktování v biosu, mi PC nenabootuje. S beta biosem dám uložit, sem tam naběhne a sem tam naběhne když dám reset. Nevíte jestli je to problém biosu nebo dělám něco blbě?
    Nastavím -
    HT 4x
    FSB 250
    CPU voltáž na 1.5V
    Chipset - 1.65
    Paměti 2.7V - timing nechám na auto
    Jsi si jistej, že tu tvou požadovanou frekvenci zvládne to CPU při této VCore To mi totiž přijde jako hlavní příčina všech problémů, možná máš taky špatnej timing pamětí, takže sem napiš detaily, takhle je to zase jako věštění z koule.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  8. #258

    Standardní

    Mam takovou blbou otazku....jak je to s podporou NCQ u nForce4 a nFroce4-4X chipsetem ? Ultra a SLI maji, ale tyto dva ? jsou to jeste SATAni 150, ale zas maji podporu NVRAIDu..netusi nekdo ?
    PC: AMD Athlon 64 X2 3800+ EE, 2x 1GB DDRII800 A-Data, 120GB + 500GB, externi disk 320GB, 23" LCD Apple Home Cinema HD + 20" LCD LG L2000C-SF, Logitech Cordless MX3100, Sennheiser HD580
    PDA: FSC Loox 420 + Koss The Plug + 1GB SD Transcend 80x
    Photo: Olympus E-500, 14-45mm 1:3.5-5.6, 40-150mm 1:3.5-4.5 + FL-36 + 8GB SanDisk Ultra II + 512MB Kingston + Lowepro EX 160 + Tamrac

  9. #259

    Standardní

    Citace Původně odeslal Antiloopa
    Mam takovou blbou otazku....jak je to s podporou NCQ u nForce4 a nFroce4-4X chipsetem ? Ultra a SLI maji, ale tyto dva ? jsou to jeste SATAni 150, ale zas maji podporu NVRAIDu..netusi nekdo ?
    Než se na to ptát, to bys měl 2x rychlejší se na to podívat http://www.nvidia.com/page/nforce4.html
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #260

    Standardní

    Je to jak to psal smoox - pár resetů či vypnutí a komp šlape jako hodinky , propustnost pamětí když sem je ještě nešteloval je 7010Mb/s. zatím teda jedu 2.5ghz - paměti jsou auto tj 8 3 3 3.
    Alienware m17x r3 /I7,16gb dd3, hd 6990m 2gb ddr5 .../

  11. #261

    Standardní

    ...ako je to s vcore v biose na k8n neo4?
    totiz su tam dve polozky cpu core VID (co je vid neviem) - zmena tohto u mna nema ziadny v plyv na napatie cpu. da sa nastavit 0.825 - 1.550v... napatie menim len pomocou % increase of VID a tam je +3.3%, 5.0% a 8.3%... na co tam je preboha ta polozka cpu core VID, ked to nema ziadnu funkciu?
    ...better to reign in hell, than serve in heaven... [john milton - paradise lost]
    hraj or die anywhere and always GL & HF

  12. #262

    Standardní DFI nForce4: SLI and Ultra for Mad Overclockers

    DFI set out to create the absolute best nForce4 boards that an enthusiast could find on the market. www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=94589

  13. #263
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    A mame tu novy bios pro majitele DFI
    http://oskarwu.myweb.hinet.net/dfi/b...s/nf4ld217.rar
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  14. #264

    Standardní

    No já spíš čekám až vydá nějaký BIOS pro svoje NF4 desky MSI - dřív na každou novou desku prděli každýt týden nový BIOS a na tyhle novinky ani ň, což mě dost štve, protože se stávajícím BIOSem se nedá taktovat...
    Desktop: Intel C2Q Q9300 ASUS Striker Leadtek GeForce 8800GTX 2 x A-DATA 2GB DDR800+ Extreme Edition 2 x Samsung Spinpoint 320GB (RAID0) Creative X-Fi Creative G500 Pro-gamer Gigabyte Aurora 3D 570 Thermaltake Toughpower 750W Samsung SyncMaster 226BW Microsoft Habu Microsoft Reclusa Logitech MOMO Racing Wheel
    Notebook: DELL Studio 1535
    Mobil: SonyEricsson W910i

  15. #265

    Standardní

    novy bios na dfi testuji, zatim mi pripada o chloupek stabilnejsi, ma moznost nastaveni pro SLI 6600GT, jine F7 hodnoty v nastaveni pameti, ale k novym stabilnim rekordum jsem se zatim nedostal

    letem svetem k dfi a mym zhruba tydennim zkusenostem:

    mam koupeno u Digisoftu, dotycny mi odpovedel na mail az kolem 10 vecer a do puljedne v noci jsme pres maily resily me pozadavky, ochotni jsou, ale jestli ve firme jsou dva az tri lidi, tak je to asi vsechno

    flexo kit je v reseni i u digisoftu

    hlasitost vetraku na chipsetu mne nepali, jde SW ztisit a pri ztiseni zkousne 260*10

    moc vadilo pripojeni disketove mechaniky, u mne by se kabel od ni dotykal a blokoval provoz 120 vetraku na vymeniku vodnika

    druhy problem byl najit nastaveni pameti, nebot v dlouhodobych testech mi vyhodilo prime 24.6 verze chybu a nasledne jsem zjistil ze budu muset prenastavit pameti - zatim mne nefungovalo zcela korektne asynchro nastaveni, ani moznost nechat vetsinu nastaveni pameti na auto a hejbat pouze s par nastavenima

    skvele je ze to znova opakuje bootovani, pritom se da jit hned do biosu a opravit spatnou hodnotu

    musim podle datoveho toku plynule menit vetsinu nastaveni pameti a je jich tu cca 25, proto mam rad screeny z xt fora s detailnim nastavenim pameti

    jelikoz stabilni je u mne stabilni pokud mozno vsude, tak se mi testovani protahlo, zatim testuji v memtestu86, start v win2000, superpi 32M, prime95 verze 24.6 torture test 3 vcetne pameti, 3dmarky, hry,[farcry a HL2], tam vsude to nekde nekomu padalo

    proto se mi stabilni nastaveni pameti podarilo najit az v sobotu po 4 dnech a poladil jsem az v utery - 260x10 na 1,504 vcore a pameti na 2,5 vmem synchro dual [ty moje nerady zvedani voltaze, brani se narustem chybovosti]

    naprosto mne dostalo Vcore - regulace mi funguje tak jako nefungovala na zadne jine desce - v zatezi je prikovana na 1,504 a nehne se - u msi mi litala v hodnotach 1,504 az 1,54x
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  16. #266

    Standardní

    2 short24: hodil by jsi sem foto jak mas nastavene ram z biosu? Moc by mi to pomohlo
    AMD64 3200+ / DFI LanParty UT nF4Ultra-D / 2x512MB Kingstone HyperX ULL2 TCCD / MSI NX6600GT / 160GB Samsung SATA / LG GSA-4163B / Sony 52x / Audigy 2 / Enermax NoiseTaker EG495AX-VE(W)

  17. #267

    Standardní

    hm tak už mám komplet tu sestavu v podpise, montoval sem to, smontoval sem to , šups a ono to tuhlo po minutě v biosu , teplota , napětí nastavení vše ok jak jinak že no pak sem laboroval s napájením .. máte zapojenej ten molex ? pak sem prohazoval grafárnu, taky nic ... nakonec ramky a bingo svi.ně zjebaný nechtějí jet v duálu , má někdo nějaký typ prosím? mám je ted v bakách 1 a 2 sem rád , že sem to rozchodil, už sem si rval vlasy , ted du nahodit ten new bios, mělsem tam 0125 ...

    btw: ta deska s jednou grafárnou se nemusí napájet s tím dodatečným molexem , že ?

    hmm ta grafárna to je hukot to je hukot - zatím mám na cpu boxe ale jede si na 800 rpm tak to de chipset je taky zpomalenej a 3 AC pro fan TC tak okolo 1400 rpm a grafárna hučí jak prase
    Pašák erda.

  18. #268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Erda
    hm tak už mám komplet tu sestavu v podpise, montoval sem to, smontoval sem to , šups a ono to tuhlo po minutě v biosu , teplota , napětí nastavení vše ok jak jinak že no pak sem laboroval s napájením .. máte zapojenej ten molex ? pak sem prohazoval grafárnu, taky nic ... nakonec ramky a bingo svi.ně zjebaný nechtějí jet v duálu , má někdo nějaký typ prosím? mám je ted v bakách 1 a 2 sem rád , že sem to rozchodil, už sem si rval vlasy , ted du nahodit ten new bios, mělsem tam 0125 ...

    btw: ta deska s jednou grafárnou se nemusí napájet s tím dodatečným molexem , že ?

    hmm ta grafárna to je hukot to je hukot - zatím mám na cpu boxe ale jede si na 800 rpm tak to de chipset je taky zpomalenej a 3 AC pro fan TC tak okolo 1400 rpm a grafárna hučí jak prase
    Mno, me se to rozjelo bezproblemu. Predpokladam ze jsi je daval do 2 a 4, jedine tak jedou v dualu . No jinak bych ramky dal po 1 kousku a testnul je.
    AMD64 3200+ / DFI LanParty UT nF4Ultra-D / 2x512MB Kingstone HyperX ULL2 TCCD / MSI NX6600GT / 160GB Samsung SATA / LG GSA-4163B / Sony 52x / Audigy 2 / Enermax NoiseTaker EG495AX-VE(W)

  19. #269

    Standardní

    2 4 to sou ty oranžový že jo?

    jasně, že sem s nima čachroval , dokonce kolikrát jedna 512 nejela vůbec

    ted to mám v těch žlutých a jede to v dualu snad bez problemu
    Pašák erda.

  20. #270

    Standardní

    Zajímavé, mně zatím RAMky tuhle paseku nedělaly a to tam jedu teďka zkusmo ty Kingston ULL co tu máte.

    2short24:

    Co se týče stabilní VCore, tak je to holej nesmysl, lítá to pořád, jenom né v tak krátkých cyklech, jako je tomu na jiných deskách.
    Jestli mi řekneš, že mám nekvalitní zdroj, tak prrrr, brázdím v tom nově s 480W Enermaxem.

    Jinak to, že ti ty tvoje Platinum OCZka nerady vyšší VDimm je mi záhadou, jelikož naopak rády 2.8-2.95V při synchro 275-290 při CL2.5. Zakopanej pes je spíš v BIOSu, poslední dobou totiž co BIOS, to unikát na různé TCCD RAMky. Některej jede parádně, update a ejhle, výsledky jsou zase úplně jiné.
    Tohle se mi přestává líbit, co jsem měl DFI nF3 250Gb, tak tyhle problémy prostě neexistovaly, akorát jsem 1 udělal update a víc se o to nemusel starat. Tady se babrám pomalu každých 14 dnů s novým. Oskar už by s tím konečně něco měl udělat, aby to šlapalo konečně pořádně.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  21. #271

    Standardní

    mam zapnuty molex.

    Vcore mi skutecne pripada stabilnejsi, je mozne ze pri zatezi Smartguardian, Cpuz ani Speedfan zmenu nezaznamenaji. Mimo zatez zmena Vcore je - lita to mezi 1,488 a 1,504.

    Detailni nastaveni serazene dle biosu: 200, enable, 2.5 , 3, 6, 3, 8, 16, 5, 3, 2, 5, 3120, auto, enabled, auto, 0, auto, 8, 5, 16clck, enabled, 8x, 7x a posledni je disable. [mam nekolik papirku s popsanymi a testovanymi komfiguracemi]

    Erda, dik za tip, zkusim prehodit ramky do jineho slotu, u K8n neo2 mne to pomohlo.
    AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)

    vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS
    :[

  22. #272

    Standardní

    np

    napětí mi to ukazovalo 11,90 a to se na toho enermaxe nesluší - mám taky 485 ta 420 šla prič - tak sem vzal voltmeter a vida žida 12,18

    molexe sem vyhodil - štval mě ten konektor

    btw je tu nějakej machr co namontoval zalmana 7000A já to zkoušel ale vzdal sem to , ta spodní vložka , co se dává pod desku je tak velká , že překrývala smd rezistory pod paticí a když bych jí přitáh tima šroubama tak by šli asi dollů - takže box - ale ten boc na cca 1800 se dá , nemám čas ted taktik tak jedu jen na 233*9

    btw asi sem fakt luma nebo mi tu straší , ale nejde mi nastavit CL na 2,5
    Pašák erda.

  23. #273

    Standardní

    Citace Původně odeslal Erda

    btw je tu nějakej machr co namontoval zalmana 7000A já to zkoušel ale vzdal sem to , ta spodní vložka , co se dává pod desku je tak velká , že překrývala smd rezistory pod paticí a když bych jí přitáh tima šroubama tak by šli asi dollů - takže box - ale ten boc na cca 1800 se dá , nemám čas ted taktik tak jedu jen na 233*9

    btw asi sem fakt luma nebo mi tu straší , ale nejde mi nastavit CL na 2,5
    Zalmana přidělat není problém, spíš je problém v tom, že tam koliduje s RAMkama, dával jsem na to osobně 7000A-Cu a Corsairy se tam prostě nevlezly, XMS PRO tj. ty s těma LED diodama, což mi bylo jasný, ale abych tam narval i normální RAM s heatpreaderem no nevím. Nedovedu si tam ale vůbec představit 7700 sérii, ač tu Akakarma tvrdil, že ho tam narval (nebo kdo?). Přijde mi to opravdu jako dost nešťastné řešení. Bohužel musím konstatovat, že ikdyž má DFI hafo OC možností (jsem sice zvědavej, kdo kdy posype víc než 3V do RAM u TCCD RAMek a až 2V do CPU - taky mimo mísu), ten příšernej layout to prostě nezachrání.

    CL 2.5 někomu s novým BETA BIOSem nefunguje!!!

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  24. #274

    Standardní

    hm kingstony by to CL 2,5 celkem potřebovali a do 3 nejdu - hold si počkám na bios

    btw co tak poslouchám , tak se mi zdá , že to karajan audio je zatím ta nejlepší zvukárna co sem kdy slyšel, co se týče těch integrovaných
    Pašák erda.

  25. #275

    Standardní

    new bios

    http://www.ocxtreme.org/onepagebook/nf4ld218.rar

    vychází snad každej den

    OPB říká, že je o trochu lepší jak předešlý
    Pašák erda.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •