Výsledky 1 až 17 z 17

Téma: Problem s WiFi siti

  1. #1

    Standardní Problem s WiFi siti

    ahojte, prosim vas vsechny o radu protoze je tu mezi vama spousta lidi co tomuto rozumi vice nezli ja... problem je takovy, ze jsem pripojen k internetu pres Wifi. vsechno bylo v pohode ale najednou se to zaclo nejak sr** Ve Windowsech mi to psalo ze sitovy kabel byl odpojen ale pritom jejich antena jela vesela dal a net jim fungoval. z niceho nic se zase kabel "sam pripojil" a jelo to dal. Nebo proste sitova karta mela jak signal tak kvalitu linky (takove ty lajny co ukazuji hodnoty v %) ale net nejel a nemohl jsem pingnout ani na branu, DNS server proste nikam.... a z niceho nic vsechno zase fungovalo.... tedkonc to same jeste ze to zase naskocilo.... byli tady technici a menili antenu ale jak odjeli tak 3 hodky potom se to zase odpojilo a naskocilo to az ted... problem neni u nich.. je to nekde u me. Muze to delat sitovka?? ze by se nejak "pokazila"?? Diky moc za vsechny rady a pripominky.

  2. #2

    Standardní

    Jakou máš kartu a anténu?
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal KUBA
    Jakou máš kartu a anténu?
    Jo toto je dost postatna otazka. Takze mam:

    ANTENA: nevim nejaka "8" v krabicce jak rikali technici
    SITOVKA: MIRCRONET Wireless Lan PCI Adapter SP906BB

    EDIT:Cetl jsem si na Czechcomputeru ze tato sitovka ma ty same problemy uz snad od udelani... borci psali ze kdyz restartujou PC tak se jim nepripoji ztraci signal a tak....

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    18.09.2003
    Bydliště
    Albrechtice
    Příspěvky
    51
    Vliv
    252

    Standardní

    Zkus pouzit genericke drivery primo od realteku http://www.realtek.com.tw/downloads/...x?Keyword=8180

  5. #5

    Standardní

    no zkousel jsem ty posledni co tam jsou a delalo to jeste vetsi kokotiny. STahovalo to strasne na malo a net padal, tak jsem tam dal ty puvodni co byly na CD k sitovce a je to lepsi... jeste vyzkousim pokud nema primo vyrobce novejsi ke sve sitovce a uvidime. Jinak to napisu poskytovateli netu a budu chtit vymenit sitovku a pokud mozno jinej typ protoze je to vazne hruza....
    viz http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25239

    EDIT:
    Citace Původně odeslal VAS
    Zkus pouzit genericke drivery primo od realteku http://www.realtek.com.tw/downloads/...x?Keyword=8180
    tak to jsou presne ty drivery ktery jsem tam dal a pak to slo jeste hur

  6. #6

    Standardní

    Jo, to je Realtek chipset. Měl jsem pár síťovek od Edimaxu a taky to dělalo. Pomáhalo třeba přendávání do jinejch PCI a podobně, řešení jsem nenašel, ale u dvou uživatelů to pa karetních šachách jede už asi půl roku bez výpadku.
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal KUBA
    Jo, to je Realtek chipset. Měl jsem pár síťovek od Edimaxu a taky to dělalo. Pomáhalo třeba přendávání do jinejch PCI a podobně, řešení jsem nenašel, ale u dvou uživatelů to pa karetních šachách jede už asi půl roku bez výpadku.
    tak to si me moc nepotesil....ona ta sitovka je v serveru a tam sachovat s PCI je o hubu protoze vsechny PCI jsou plna ale kdyz to vezmu kolem a kolem a ta sitovka mi takto blbne, tak ji zprostredkovatel internetu musi vymenit protoze takto kdyz to jede - nejede tak je to poruseni smluvnich podminek z jejich strany ne?!

  8. #8
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Pokud ti ji prodali oni, s tim ze ti to pojede, tak to proste normalne reklamuj a pozadej je o poradnej kus HW.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Pokud ti ji prodali oni, s tim ze ti to pojede, tak to proste normalne reklamuj a pozadej je o poradnej kus HW.
    no nejspis to udelam ale ted budou zkousky tak to necham chvilku plavat a uvidim co a jak. ale dozajista to resit budu protoze me to fakt stve. Jinak mi prosim porad, pokud vis nebo i ostatni, nejakou dobrou sitovku kterou bych jim napsal ze "treba jako tuto:". Podminkou je ze potrebuju sroubovaci antenu, protoze co vim tak hodne sitovek ma antenu napevno, ale ja ji potrebuju protahnout nebo spis pripojit ke kabelu co vede pres pokoj a na balkon. DIKY MOC

  10. #10

    Standardní

    Sítovku jim omlat o hlavu a at ti daj APčko kdyžtak is přidej nějaký prachy za tu bezproblémovost to stojí.
    Abych tady neúrpsazoval pořád ty svoje APčka tak jsem měl dobrý zkušenosti s PCI kartama od SMC myslim že tip 2602 nebo tak nějak je to 11ka ty nám chodili dobře.

  11. #11

    Standardní

    no koukal jsem na net a jako dobra mi pripada tato sitovka...

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25298

    ale nevim jestli ten konektor bude sedet k tomu co tam mam ja... muzete mi to nekdo nejak vysvetlit?? diky

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lisak
    no koukal jsem na net a jako dobra mi pripada tato sitovka...

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25298

    ale nevim jestli ten konektor bude sedet k tomu co tam mam ja... muzete mi to nekdo nejak vysvetlit?? diky
    Jo to je klasika, ale stale dobre slouzi. Snad ti bude fungovat i regulace pod Wirama, nekdo to napsal na Czfree.net.
    ITF FreeNet Liberec

  13. #13
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal hwsoft
    Citace Původně odeslal Lisak
    no koukal jsem na net a jako dobra mi pripada tato sitovka...

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25298

    ale nevim jestli ten konektor bude sedet k tomu co tam mam ja... muzete mi to nekdo nejak vysvetlit?? diky
    Jo to je klasika, ale stale dobre slouzi. Snad ti bude fungovat i regulace pod Wirama, nekdo to napsal na Czfree.net.
    jj, pod XP beha regulace v pohode
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  14. #14
    Junior Member
    Založen
    18.09.2003
    Bydliště
    Albrechtice
    Příspěvky
    51
    Vliv
    252

    Standardní

    jo xi626 je dobra volba ja mam teda osobne dobre zkusenosti i s realtekem 8180 v podani ovislinku. Co sem cet ruzna fora tak u toho realteku hodne zalezi na vyrobci jake pouzije a popripade oreze PCB, neni totiz jen jedna referencni verze.


    Sítovku jim omlat o hlavu a at ti daj APčko kdyžtak is přidej nějaký prachy za tu bezproblémovost to stojí.
    No s tim bych si dovolili nesouhlasit takove kousejici se AP v klient rezimu na nepristupnem miste je taky sado maso, hodne zalezi stejne jak u klasickych PCI reseni co za hardware se pouzije.

  15. #15

    Standardní

    Jestli jsem to pochopil správně, tak máš nestabilní připojení do sítě samotné. Zkus si dát budíka na 4 ráno a koukni, jakou rychlostí budeš připojen do sítě. Řekl bych, že síť kterou jsi připojen je přetížená. konkrétně to AP na kterém visíš. Optej se poskytovatele, kolik uživatelů tam má připojeno a kolik to AP umí. Jsem připojen od sdružení, které používá wl500g. 25 připojených už mu dělá problémy.

    BTW: jako máš vzdálenost a viditelnost?
    MB: DFI LanParty UT Ultra-D, CPU: AMD® Athlon X2 3800+@280*10, Thermaltake Tower 112+80mm RAM: ADATA DDR500 2x1GB 3-4-4-8- 1T, 9/10, 2.8v
    VGA: HIS x800GT 256MB GDDR3Audio: SB Live! 5.1,Inspire 5300 HDD: WDC600JB DVD: Toshiba SD-M1612,Case: NitroAX, Monitor: LG Flatron 1915s
    NET: 5+5mbps www.volyne.net ROUTER: PII 400MHz, 128RAM, CF flash, StarOS


  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal karf
    Jestli jsem to pochopil správně, tak máš nestabilní připojení do sítě samotné. Zkus si dát budíka na 4 ráno a koukni, jakou rychlostí budeš připojen do sítě. Řekl bych, že síť kterou jsi připojen je přetížená. konkrétně to AP na kterém visíš. Optej se poskytovatele, kolik uživatelů tam má připojeno a kolik to AP umí. Jsem připojen od sdružení, které používá wl500g. 25 připojených už mu dělá problémy.

    BTW: jako máš vzdálenost a viditelnost?

    vzdalenost od anteny je: 50m
    viditelnost dobra protoze je to pres cestu

    linka je v pohode priklanim se k tomu ze to je tou sitovkou protoze kdyz se mi sama od sebe odpoji a nejsem jedinnej s touto sitovkou tak to bude i tim... zkousel jsem ovladace od realteku a je to horsi nez kdyz tam mam originalni ovladace od vyrobce

    jinak co jsem se ptal tech techniku tak rikali ze "ve vzduchu" je volnech 10Mb a na ten AP je pripojenejch jenom cca 20 na rychlost 128 Kb

  17. #17

    Standardní

    Tak uz mi prijdou vymenit sitovou kartu ale nejspis to bude to same no uvidime snad to bude lepsi....

    EDIT:tak mi dali novou ale tu samou sitovou kartu, no uvidime, ale technik rikal, ze pokud to bude delat tak ze mu mam primo zavolat a ze druhy den prijedou a daji mi 11Mb SMC sitovou kartu, psali jste ze byly dobre a spolehlive, tak premyslim ze i kdyz to "jede" tak ze bych mu zavolal ze to jako nejde ze bych vzal tu SMC. Snad si polepsim a nebudou uz zadne problemy, protoze to obtezuje

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •