Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    236

    Standardní Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX

    PS:dodatek:jedná se o MSI GeForce FX5950Ultra-měděné chlazení z oboustran dva větráčky.Stejné chlazení má i MSI FX5900Ultra.
    Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX5950U 256Mb.
    Jde o to že kartu jsem sehnal přes známého novou,jenže přední chladič sedí skvěle za to zadní také ale jen ten s větráčkem na gpu,ten na pamětech na zadní straně nedoléhá.Na jednom místě se jen lehce dotýka paměti a na tom druhém je tam mezera nějaký ten mm.Takže když na chladič zatlačím je vidět že tam je volný,prostě ho drží takový cvoček,je všude jen na hlavně té jedné sraně je nadoraz ale je tam mezera mezi chladičem a ram.

    Dotaz jak poznám že se mě ramka na vga přehřívá a že by se mohla zničit nebo tak něco?
    Nemůžu tu ramku poškodit když jsem zkoušel přitlačit na vhladič aby to dolehlo a tím i zkoušel že když na něj přitlačím,dole´hne to krásně na doraz.Nemůžu ten pam.čip nalomit/ulomit,nebo při nejhorším srhnout ho z tišténého spoje?Kdybych tam měnil pastu jakou dát?
    A jak tento problém vyřešit co tam dát něco na vypodložení a co ať to vydrží a je to na úrovni.Něco teplovzdorného.
    Díky za případné radyyy
    [img]PS:dodatek:jedná se o MSI GeForce FX5950Ultra-měděné chlazení z oboustran dva větráčky.Stejné chlazení má i MSI FX5900Ultra.
    Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX5950U 256Mb.
    Jde o to že kartu jsem sehnal přes známého skoro novou,jenže přední chladič sedí skvěle za to zadní také ale jen ten s větráčkem na gpu,ten na pamětech na zadní straně nedoléhá.Na jednom místě se jen lehce dotýka paměti a na tom druhém je tam mezera nějaký ten mm.Takže když na chladič zatlačím je vidět že tam je volný,prostě ho drží takový cvoček,je všude jen na hlavně té jedné sraně je nadoraz ale je tam mezera mezi chladičem a ram.

    Dotaz jak poznám že se mě ramka na vga přehřívá a že by se mohla zničit nebo tak něco?
    Nemůžu tu ramku poškodit když jsem zkoušel přitlačit na vhladič aby to dolehlo a tím i zkoušel že když na něj přitlačím,dole´hne to krásně na doraz.Nemůžu ten pam.čip nalomit/ulomit,nebo při nejhorším srhnout ho z tišténého spoje?Kdybych tam měnil pastu jakou dát?
    A jak tento problém vyřešit co tam dát něco na vypodložení a co ať to vydrží a je to na úrovni.Něco teplovzdorného.
    Díky za případné radyyy
    http://www.svethardware.cz/photo_doc...B005513F1.html
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

  2. #2

    Standardní Re: Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MS

    Při přehřívání pamětí se začnou objevovat artefakty v obraze-vypadávaj textury,maj nesmyslný barvy a tvary atd...Při manipulaci s chladičem postupuj opatrně,ale čipům by se nemělo nic stát.Pastu bych na paměti nedával,zdá se mi to zbytečný.Stejně tak nedoléhavost chladiče na paměti nebude mít dle mě velký vliv,protože chladič je zahřátý od jádra a tak paměti ani moc nechladí,někdy spíše naopak.Pokud ti karta běží stabilně a bez artefaktů v obraze,tak bych to neřešil,ale jestli tě to trápí,tak by to mělo jít vyreklamovat.
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    236

    Standardní Doufám že mě to vydrží,ale...

    Vyřešil jsem to že jsem tam dal par podložek,které se normálnš dávají na zákl.desky když se uchycuje deska k bedne ke sloupkům a před šroubkem se tam dávají tyto izol.destičky.Nevíte někdo jakou vydržejí teplotu?Aby nezačaly trouchnivět,lámat se rozpadat se nebo aby nechytyly.Jsou vlastně na měd.pasivu vzadu kde prochazi ten plastový držák dotýkají se jak toho plastu který drží chladič tak i měd.chladičče co chladí žhavé ramky.Díky za info
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •