Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Lian-Li V1100B Plus a nonplus

  1. #1

    Arrow Lian-Li V1100B Plus a nonplus

    Tak Nam vysla recenze, takze kdo ma zajem ctete.

    http://www.svethardware.cz/art_doc-A...B005020D5.html

    Mam tam sice prispevek v diskuzi, ale hodim ho i sem, preci jen tady se udrzi dele a kdyz uz jsem to psal. Pokud by nekoho zajimalo vice, tak napisu, preci jen tady mohu byt mnohem otevrenejsi.

    Tuhle skrin uz 8 mesicu vlastnim, proto všechny poznatky, co zde budu psat jsou z vlastni zkusenosti.

    Predeme prispevku musim upozornit, ze ta skrin je zatim nejlepsi, co jsem testil a prechod na jinou bude zapricinen pouze 6ti pozicemi na disky(malo pro me ucely).

    Tak k clanku.
    citace : "Oddělený prostor pro disky+zdroj a ostatní komponenty "

    Autor ostatnimi komponenty myslel asi napajeci zdroj - zde vznika nejvetsi problem tehle skrine a to mizernou osaditelnost vyssi tridou zdroju. Prostor pro zdroj je nesmyslne omezen na hloubku a zdroje typu Tagam Silverstone, OCZ a podobne se bez odstraneni delici prepazky nemaji sanci vejit - pak logicky zasahuji do prostoru disku a problem je na svete HW . Zdroje typu, kde pripojite pouze kabely co potrebujete, jsou vylouceny - kombinace jejich hloubky a rozmisteni plugu - viz odkaz http://www.caseking.de/shop/catalog/...oducts_id=3549 Pak je lepsi pouzit zdroj s dvemi 80mm ventilatory pro horizontalni proudeni vzduchu v dolni casti skrine. 1x120 + 2x80 se stejnou orientaci proudeni vzduchu. Jeste jsem netestoval zdroj s 120mm a vetsim vetrakem na spodu, ale neslibuji si od toho nejake lepsi vysledky. Osobne jsem pouzil OCZ PowerStrem 520W - vyoperovana delici mrizka a hodne natesno s kabely - urcite ne idealni reseni, vzhledem k hlucnosti zdroje a pouzitych zarucnich peceti.

    Citace "Řešení je elegantní – záslepka není jen prostý plech, má trojúhelníkový profil a tak se o ni dvířka nemohou zarazit."

    Tak tady autor naprosto mystifikuje Uvedena zkusenost s NEC3520A ukazala fatalni nefunkcnost tohoto systemu a mechanice se nepodarilo vyjet ani jednou Pomohla by uprava pera - zmenseni vzdalenosti od dvirek mechaniky k dvirkam zaslepky nemelo kyzeny efekt. Pri nakupu nove mechaniky (NEC 4550) jsem system predelal a dal jsem cernou mechaniku bez krycich dvirek. Jejich vyndani neni taky uplne jednoduche, musi se vyndat vsechny ostatni, pak po lyzinach posunout az uplne do dolni pozice, a pak jsou teprve mozne vyndat - toto jsem zjistil po 30 minut laborovani a povoleni vsech sroubu, na kterych kryci mechanismus drzel.

    Citace "Druhou speciální záslepkou je až ta dolní s vyraženým otvorem pro disketové mechaniky. Lian Li nás ovšem v době, kdy jsou diskety spíše počítačovým archaismem, nenutí k jejímu ponechání a je tak velmi snadné ji ze skříně vymontovat a nahradit plnohodnotným 51/4 zařízením."

    No tady si dovolim taky nesouhlasit, ma pouziti s dokoupitelnym regulatorem otacek od Lian-li, FDD + cteckou pametovych karet, regulator od jineho vyrobce - je to potrebna vec a jen me mrzi, ze jich Lian-Li nepribalilo vice.

    Citace " (škoda, že jich výrobce dodává jen 24 – přesný počet k instalaci všech šesti disků)"

    Ano to je opravdu velka skoda, zvlaste kdyz pro opravdu bezproblemovou instalaci na kazdy disk spotrebuje 6 sroubku. Odmenou Vam bude naprosto snadna instalace, ktera se da zvladnou v podstate potme i ve znacne podrousenem stavu Nastesti jsem si koupil druhou skrin od Lian-Li, tak mam sroubku dost, ale individualne jsem je schanel a je to opravdu orisek..

    citace " Pro tuto a další podobně uspořádané skříně bych proto doporučil zdroje, které dovolují nepotřebné kabely jednoduše odpojit, protože jak můžete vidět z obrázku, přebytečné kabely zbytečně zabraly jednu pozici pro pevný disk"

    Pro nabusene sestavy, ktere se do teto drahe skrine budou davat, je u teto skrine volba zdroje naprosto klicova vzhledem k argumentum uvedenym nahore v mem prvnim prispevku.Takze pred koupi zdroj zmerit a podivat se na vyvedeni kabelu! Ohledne toho zahnuteho kabelu, mam pocit ze se da koupit. Ja ho k druhe skrini dostal pribalen, u teto zadne tunely nepouzivam.

    Pokud by byl zajem o podrobne specifikace a pouzite komponenty a chlazeni v mem pripade, mohu dopsat, ale svym zbusobem nechci zaplacavat diskuzi OFFTOPIC prispevky.



    Tak snad to nebude na Vas moc dlouhe POkud by byl zajem o foto, nahodim nejake vlastni, nebo vam muzu odfotit detaily. Zalezi na Vas, ono pri dane cene je mozna i recenze zbytecna.
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  2. #2

    Standardní Re: Lian-Li V1100B Plus a nonplus

    Link na tu recenzi nejde

    EDIT: Tak uz jde, divny...
    Naposledy upravil -- Charlie --; 06.01.2006 v 12:54.
    IMHO Trance will never die...

  3. #3

    Standardní Re: Lian-Li V1100B Plus a nonplus

    Citace Původně odeslal -- Charlie --
    Link na tu recenzi nejde

    EDIT: Tak uz jde, divny...
    Neni SH bylo chvilku down. Tady je dalsi z postrehu z diskuze.

    Pak by mozna bylo dobre zminit predni prachovy filtr a cele to hlinikove uchyceni - spocivajici v dvou rukou utazitelnych sroubkach. U tehle skrine je vazne vyhoda, ze ani tyto na vetrak, ani ty dva z bocnice, nemate sanci ztratit. Jinak otocena deska ma jine nevyhody, treba pripojeni Led diod, power a ostatnich dratku se stava dost problematickou. Zvlast kdyz je karta v druhem(v pohledu na skrin hornim) PCI-Express slotu. A zakomponovat do takovehle skrine vodnika taky neni uplne nejjednodusi.
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Perfect_
    Založen
    22.06.2004
    Bydliště
    Brno
    Věk
    36
    Příspěvky
    1 368
    Vliv
    258

    Standardní Re: Lian-Li V1100B Plus a nonplus

    http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=43401&page=2
    Tak tady se řešily alternativy...
    pc i5, etc.
    ntb i5, etc.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. case ala lian li
    Založil Cujo v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 65
    Poslední příspěvek: 24.04.2006, 11:54
  2. Lian Li - PC Value Serie
    Založil NUGGET** v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 01.08.2004, 16:11
  3. Celohliníkový case LIAN LI za 3750,-Sk
    Založil jankela v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 16.10.2003, 22:41

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •