MB: ALI M1621 BXcel chipset
CPU: PII-400Mhz

Uz som tu raz riesil svoj problem s nemoznostou nastavit fsb na 100Mhz, no ani spolocne sme nedokazali problem vyriesit.

Pred nedavnom som vsak ziskal dalsie dolezite info a fakty. Vo winME mi system zmrzne/ani nespusti(modra smrt) pri nastaveni fsb na 100Mhz. Na FSB 75MHz (cpu300Mhz) vsetko bezi ako ma. Do teraz som myslel, ze chybna bude asi doska (inac strasny shit), ale asi to nebude hardwarovy problem.
Mudrejsi som totiz od vtedy, co som sa pokusal spojazdnit WinXP na tomto kompe (z dvovodu moznosti spravovat FTP a s tym suvisiace vyhody). V XP som po niekolkych hodinach rozluskol aj problem so svukom (SBpro on-board), no jeden problem som nedokazal vyriesit. Islo tu o spravne nainstalovanie detonatorov a s tym spojenu detekciu grafiky a monasu. Detonatorov som skusal asi 6 roznych s whql digitalnym podpisom a samozrejme aj original ku grafike, no system nedokazal grafiku rozbehat. Jej typ zistil, ale to bolo tak vsetko. S tym suvisela aj nemoznost nastavenia rozlisenia, refresh-rate a pod.Monitor ostal tak isto "neznami". Po dlhsom patrani po probleme, som zistil, ze sa jedna o AGP problem, resp. radic agp. V zozname sys. zariadeni stale varovny vykricnik na graf. adapteri a ked som pozrel vlastnosti, tak system hlasil: "Zariadenie nie je povolene (Kod 10)". SiSoft Sandra hlasila pri diagnostike nieco v zmysle zleho priradenia grafiky ku agp a zaroven aj nepritomnost agp. Samozrejme som skusal aj nove/stare ovladace Ali AGP Controller, no stale nic. Dalsia vec co ma zarazila je, ze v XP mi v pohode fungovalo FSB100 aj FSB112 so 100 percentnou stabilitou.

Tak ma napadlo, ze tieto dva problemy zrejme so sebou suvisia (ME-nefunkcnost FSB100 a XP-problem s agp(radicom)).

TAK BY SOM VAS CHCEL VELMI POPROSIT O KAZDU RADU A POTENCIALNY PROBLEM, ZE CO BY TO MOHLO SPOSOBOVAT. Dakujem