Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Samsung XL20 - problémová kalibrace

  1. #1

    Standardní Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Zdravím!

    Po zakoupení v lednu 2009 jsem úspěšně rozjel kalibraci (emulaci) na LCD Samsung XL20 s programem Natural Color Expert (NCE) s dodávanou sondou od Xrite.

    Bohužel, když jsem se pokusil o novou kalibraci na stejném počítači teď v poslední době, tak mi kalibrace (i emulace) v NCE po změření zeleného a modrého kanálu, jakmile naskočí červený, klekne. Systém NCE napíše "Measurement device is misplaced, please check and continue.." a toť vše - mohu leda skončit bez dokončené kalibrace zpět do NCE.

    Nechce se mi věřit, že by dříve funkční sonda byla porouchaná. Mám stažené nejnovější NCE a driver k sondě ze stránek samsungu.

    Zvláštností je i to, že sonda dokáže změřit aktuální nastavení monitoru (v NCE složka Miscellaneous) až do konce. Ale kalibrovat nezvládá.

    Nemáte někdo podobnou zkušenost, než ponesu monitor do servisu?

    Například odkaz (či přeposlaní) staršího ovladače k sondě - protože si pořád říkám, že v tom bude zakopaný pes..

    Díky.

  2. #2
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Imho klakla sonda.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  3. #3

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal Hugo Fisher Zobrazit příspěvek
    Zdravím!

    Po zakoupení v lednu 2009 jsem úspěšně rozjel kalibraci (emulaci) na LCD Samsung XL20 s programem Natural Color Expert (NCE) s dodávanou sondou od Xrite.

    Bohužel, když jsem se pokusil o novou kalibraci na stejném počítači teď v poslední době, tak mi kalibrace (i emulace) v NCE po změření zeleného a modrého kanálu, jakmile naskočí červený, klekne. Systém NCE napíše "Measurement device is misplaced, please check and continue.." a toť vše - mohu leda skončit bez dokončené kalibrace zpět do NCE.

    Nechce se mi věřit, že by dříve funkční sonda byla porouchaná. Mám stažené nejnovější NCE a driver k sondě ze stránek samsungu.

    Zvláštností je i to, že sonda dokáže změřit aktuální nastavení monitoru (v NCE složka Miscellaneous) až do konce. Ale kalibrovat nezvládá.

    Nemáte někdo podobnou zkušenost, než ponesu monitor do servisu?

    Například odkaz (či přeposlaní) staršího ovladače k sondě - protože si pořád říkám, že v tom bude zakopaný pes..

    Díky.
    Mám obavy, že pes bude zakopaný v samotném kalibračním softu za 1500Kč . Nehledě na to, že sonda je jenom sRGB a je dodávaná k monitoru který je wide gamut což bez konvergenční tabulky (sRGB do AdobeRGB)nejde korektně zkalibrovat.

  4. #4

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Pokud chceš vyloučit, že nefunguje sonda, pak můžeš použít některý z kompatibilních kalibračních softů, je jich dost - např. X-Rite i1Match, ColorEyes, LaCie BlueEye. Nainstalovanou máš poslední verzi NCE? Jaký OS? Jaké ovladače?

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Mám obavy, že pes bude zakopaný v samotném kalibračním softu za 1500Kč .
    Ten software je zadarmo a funguje. Mimo jiné (obdobně jako u ostatních LCD s kalibrací) nelze HW kalibrovat panel jinou aplikací (alespoň o tom nevím), tudíž je celkem zbytečné to řešit.

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Nehledě na to, že sonda je jenom sRGB a je dodávaná k monitoru který je wide gamut což bez konvergenční tabulky (sRGB do AdobeRGB)nejde korektně zkalibrovat.
    Je fajn vidět, že si jsi svým názorem jistý a ani náznakem nepřipouštíš pochybnost. Tak pro rozšíření obzorů - sonda dodávaná s XL20 není standardní i1d2, ale speciální wide-gamut i1d2 LED ed., která možnostem monitoru samozřejmě plně odpovídá.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #5

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Pokud chceš vyloučit, že nefunguje sonda, pak můžeš použít některý z kompatibilních kalibračních softů, je jich dost - např. X-Rite i1Match, ColorEyes, LaCie BlueEye. Nainstalovanou máš poslední verzi NCE? Jaký OS? Jaké ovladače?


    Ten software je zadarmo a funguje. Mimo jiné (obdobně jako u ostatních LCD s kalibrací) nelze HW kalibrovat panel jinou aplikací (alespoň o tom nevím), tudíž je celkem zbytečné to řešit.


    Je fajn vidět, že si jsi svým názorem jistý a ani náznakem nepřipouštíš pochybnost. Tak pro rozšíření obzorů - sonda dodávaná s XL20 není standardní i1d2, ale speciální wide-gamut i1d2 LED ed., která možnostem monitoru samozřejmě plně odpovídá.
    Děkuji, že tak pečuješ o mé obzory,ale bohužel na stránkách X-rite http://www.xrite.com/top_products.aspx "All Products"jsem nenašel ani zmíňku o i1Display2 LED speciální wide-gamut i1d2 LED ed
    Neberu ti tvé přesvědčení, že X-rite vyrobil na zakázku za 5800,-Kč specielní sondu i1D2 LED coby "spectrofotometr" včetně SW.
    Ja jenom tvrdím že wide-gamutový LCD monitor sondou i1D2 nakalibrovat nejde. To je fakt.
    Lze to udělat buď spectrofotometrem (nejlacinější ColorMunki -cca 10500,-Kč bez DPH) a nebo i1D2 coby colorimetrem, který lze použít pouze se SW s konver. tabulkou (sonda + SW určitě né za 5800,-Kč). Záměrně uvadím nejlacinejší verzi "ekonomy"

    Škoda že sondy jako jsou i1Pro,Monitor,Color munki (25k,38k10k)se asi přestanou vyrábět, protože je hravě nahradí sonda i1D2 LED ed za 6k

    Hodně zdaru při kalibrování!

  6. #6

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Děkuji, že tak pečuješ o mé obzory,ale bohužel na stránkách X-rite http://www.xrite.com/top_products.aspx "All Products"jsem nenašel ani zmíňku o i1Display2 LED speciální wide-gamut i1d2 LED ed
    Neberu ti tvé přesvědčení, že X-rite vyrobil na zakázku za 5800,-Kč specielní sondu i1D2 LED coby "spectrofotometr" včetně SW.
    Kdybys nebyl zahleděný do svých "pravd", tak by ses alespoň rozhlédl. Tahle sonda se běžně dodává jako standardní OEM řešení kalibrace profi RGB-LED a wide-gamut monitorů. Naprosto stejná (jen v jiné barvě a s jiným potiskem) je např. jedinou podporovanou sondou pro LaCie 730 (snad víš, o co jde, mimochodem ten má gamut dokonce 125% NTSC!). A ano, dokonce i LaCie si za sondu k monitoru účtuje jen cca 200 GBP. A obdobně je tomu např. u wide-gamut LCD od NEC, používají pro SpectraView opět tu samou sondu.

    Představa, že Samsung, NEC či LaCie jsou hovada, kteří bundlují se špičkovými wide-gamut LCD nevyhovující sondy a že jejich zákazníci jsou blbci, kteří to nepoznají, je možná pro zástupce Eizo lákavá, ale trošku mimo realitu.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #7

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Kdybys nebyl zahleděný do svých "pravd", tak by ses alespoň rozhlédl. Tahle sonda se běžně dodává jako standardní OEM řešení kalibrace profi RGB-LED a wide-gamut monitorů. Naprosto stejná (jen v jiné barvě a s jiným potiskem) je např. jedinou podporovanou sondou pro LaCie 730 (snad víš, o co jde, mimochodem ten má gamut dokonce 125% NTSC!). A ano, dokonce i LaCie si za sondu k monitoru účtuje jen cca 200 GBP. A obdobně je tomu např. u wide-gamut LCD od NEC, používají pro SpectraView opět tu samou sondu.

    Představa, že Samsung, NEC či LaCie jsou hovada, kteří bundlují se špičkovými wide-gamut LCD nevyhovující sondy a že jejich zákazníci jsou blbci, kteří to nepoznají, je možná pro zástupce Eizo lákavá, ale trošku mimo realitu.
    Tady nikdo netvrdí,že NEC či LaCie jsou hovada, kteří bundlují se špičkovými wide-gamut LCD nevyhovující sondy .... Nepodsouvej mi tvoje myšlenky!
    Nevím proč NEC i LaCii hážeš do jednoho pytle se Samsungem to neznamená, že když používají stejnou sondu budou používat stejný kalibrační software jako Samsung? U NEC nebo LaCie jde o profi-grafické LCD kde kalibrační SW opravdu dělají profesionálně (tomu i odpovídá i cena HW monitorů),ale srovnávat tyto dvě značky s Samsungem je přinejmenším nedůstojné.
    Doporučuji se podívat na http://forum.grafika.cz/read.php?112...08#msg-3052008 takové problémy NEC nebo LaCie
    nemají. To tě dostane do reality.
    Naposledy upravil NANAO; 29.06.2009 v 15:05.

  8. #8

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Pánové tohle téma mne zajímá, leč ve vašich příspěvcích vynikají především výrazy jako "standartně" či "profesionální" ale jaký je rozdíl mezi sondou kolorimetrickou a spektrofotometrickou jsem nezjistil, stejně jakým způsobem se liší uváděné softy rúzných firem Bylo by prosím nějaké vysvětlení poučenému laikovi?
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  9. #9

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Nevím proč NEC i LaCii hážeš do jednoho pytle se Samsungem to neznamená, že když používají stejnou sondu budou používat stejný kalibrační software jako Samsung? U NEC nebo LaCie jde o profi-grafické LCD kde kalibrační SW opravdu dělají profesionálně (tomu i odpovídá i cena HW monitorů),ale srovnávat tyto dvě značky s Samsungem je přinejmenším nedůstojné.
    Opět překrucování a vytáčky ... Abych ti připomněl:
    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Ja jenom tvrdím že wide-gamutový LCD monitor sondou i1D2 nakalibrovat nejde. To je fakt.
    Fakt je, že wide-gamut LCD pomocí určitých verzí i1d2 nakalibrovat jde, měl by sis zamést před vlastním prahem a ne ještě křičet. Co se týče těch aplikací, tak podle tvého vyjadřování předpokládám, že je ani pořádně neznáš a NCE jsi pravděpodobně ani neviděl.


    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Doporučuji se podívat na http://forum.grafika.cz/read.php?112...08#msg-3052008 takové problémy NEC nebo LaCie
    nemají. To tě dostane do reality.
    Jaké problémy? Nic není bez problémů, ale tohle je k smíchu. Takže se někdo snaží nakalibrovat monitor sondou a softwarem, které nejsou podporované - to je problém zařízení, nebo uživatele? A že jsou obecně sondy od X-Rite každý pes jiná ves víme, nakonec Spydery jsou na tom, zdá se, ještě mnohem hůř.

    berraneck: je mi líto, já takové pojednání nevytvořím, na to vím málo. Třeba pan "Eizo reklama" stvoří aspoň jednou něco hodnotného, ale doporučil bych se spíš obrátit na google, nebo colour mgmt fóra.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #10

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    -
    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    jaký je rozdíl mezi sondou kolorimetrickou a spektrofotometrickou jsem nezjistil?
    Aby mne někdo pořád nenapadal ze zaujatosti raději posílám link http://www.grafika.cz/obecne/pruvodci/cms3.html

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    jakým způsobem se liší uváděné softy rúzných firem
    Myslím, že kvůli nestrannosti raději navštivte poradnu Color Managementu p. Viktora Navrátila ,který se profesně potkává se všemi LCD monitory s HW kalibrací včetně příslušných SW http://forum.grafika.cz/read.php?112,2908587
    To této debaty již přispívat nebudu. Pokud by jste měl zájem vidět skutečnou HW kalibraci na profesionálním grafickém LCD monitoru mohu vám to zdarma předvést v showroomu EIZA www.eizo-shop.cz Určitě podobnou nabídku na prezentaci HW kalibrace dostanete i od jan555, tak toho využijte!

  11. #11

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Opět překrucování a vytáčky ... Abych ti připomněl:

    Fakt je, že wide-gamut LCD pomocí určitých verzí i1d2 nakalibrovat jde, měl by sis zamést před vlastním prahem a ne ještě křičet. Co se týče těch aplikací, tak podle tvého vyjadřování předpokládám, že je ani pořádně neznáš a NCE jsi pravděpodobně ani neviděl.
    Příště se podívej co píšeš! Nejdříve uvedeš, že sondy i1D2 jsou OEM a pak v druhé větě si z nich udělal modifikované sondy LED.
    Tak ještě jednou:
    i1d2 je jenom jedna modifikace (střeva sondy) viz http://www.xrite.com/top_products.aspx a nebo si myslíš, že ji tam zapomněli uvést? Rozdíl je v kalibračních SW jednotlivých výrobců LCD monitoru. Ani jeden výrobce monitorů s HW kalibrací nepoužíva na kalibrování svých monitorů stávající SW X-rite. Rozdíly jsou v těch SW jestli je na krytu namalováno logo EIZA, NEC, nebo Samsung nehraje roli.

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Jaké problémy? Nic není bez problémů, ale tohle je k smíchu. Takže se někdo snaží nakalibrovat monitor sondou a softwarem, které nejsou podporované - to je problém zařízení, nebo uživatele? A že jsou obecně sondy od X-Rite každý pes jiná ves víme, nakonec Spydery jsou na tom, zdá se, ještě mnohem hůř.
    Taky si mne pobavil. Když tak mi pošli link na někoho kdo si stěžuje na Color Navigátor u EIZA!

    Dík

  12. #12

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Příště se podívej co píšeš! Nejdříve uvedeš, že sondy i1D2 jsou OEM a pak v druhé větě si z nich udělal modifikované sondy LED.
    To se jaksi nevylučuje. Jsou to OEM wide-gamut sondy a to, že se jedná o nestandardní i1d2 pro wide-gamut uvádí NEC, LaCie i Samsung. Jakým způsobem jsou konkrétně modifikované, to nevím a ty zjevně taky ne, když ani nevíš, že existují různé verze.

    Citace Původně odeslal NANAO Zobrazit příspěvek
    Taky si mne pobavil. Když tak mi pošli link na někoho kdo si stěžuje na Color Navigátor u EIZA!
    A kdo si v té tebou linkované diskuzi stěžuje na NCE? Nikdo.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  13. #13

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    To se jaksi nevylučuje. Jsou to OEM wide-gamut sondy a to, že se jedná o nestandardní i1d2 pro wide-gamut uvádí NEC, LaCie i Samsung. Jakým způsobem jsou konkrétně modifikované, to nevím a ty zjevně taky ne, když ani nevíš, že existují různé verze.
    Taky mi přijde divný, že sondu kterou uvádíš není v nabídce X-rite. Asi ji omylem vyrobili za stejný peníze jako nemodifikovanou i1D2.
    Naposledy upravil Wisew; 30.06.2009 v 22:25.

  14. #14

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Takže jsem komunikoval s člověkem, který se na tuhle problematiku specializuje a ten mi to popsal zcela jasně:

    1. X-Rite produkuje pro různé výrobce wide-gamut LCD speciální modifikované sondy pro konkrétní modely / modelové řady
    2. Konkrétní sondy se dají koupit (nebo přikoupit) výhradně s konkrétními panely, nejsou dostupné samostatně (a nemělo by to ani moc smysl, viz níže)
    3. Modifikace se mají týkat "colour filters" (jiné barevné filtry před foto sensory) a "reading matrix" (vyčítací matrice - netuším, co je to za komponentu)
    4. Standardní i1d2 stále wide-gamut nepodporují, tyhle modifikované ano a to přesně k danému modelu / řadě modelů, i1d2 Pro wide-gamut podporuje přímo od X-Rite
    5. Pro každého výrobce / řadu monitorů se jedná o fyzicky jinou sondu, není možné kalibrovat sondou modifikovanou pro jeden panel jiný, resp. vede k nepřesné kalibraci
    6. Různé modely se snadno rozliší i tím, že mají různé part numbery (všechny OEM modifikované sondy obsahují i P/N X-Rite)
    7. Spyder3 podporuje wide-gamut a je podporovaný jako kalibrátor i některými výrobci, ale nedosahuje stejně kvalitních výsledků - pro ně je třeba používat výhradně kombinaci modelu sondy dedikovaného výrobcem a firemní kalibrační aplikace

    Požádal jsem o vyjádření i přímo X-Rite, pokud dostanu odpověď, dám ji sem.

    btw: Nanao, ty krm své zákazníky výmysly klidně dál, ale připomínám, že tohle je diskuzní fórum a nikoliv reklamní bulletin!
    Naposledy upravil jan555; 01.07.2009 v 22:02.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  15. #15

    Standardní Re: Samsung XL20 - problémová kalibrace

    Takže abychom to dokončili ... Od Wolfganga Rennera z X-Rite jsem se dozvěděl přesně to samé, co je psáno výše. Takže jen pár poznámek, které mi předal:

    1. Kolorimetry musí být obecně kalibrovány na konkrétní RGB citlivost
    2. Standardní i1d2 je nakalibrován na "průměrné RGB monitoru", což poskytuje kvalitní výsledky u běžných monitorů, ale může vést k nepřesným výsledkům u high-end a wide-gamut monitorů
    3. Potvrzuje, že X-Rite dodává Samsungu (XL série), LaCie (wide-gamut panely) a HP (Dreamcolor série) modifikované sondy, které jsou upravené přesně pro daný model daného výrobce
    4. Jediným univerzálním řešením pro přesnou kalibraci monitorů různých výrobců, gamutů, atd. jedinou sondou jsou jen spektrofotometry (i1 Pro / ColorMunki), které měří standardně plné spektrum a nepotřebují být upraveny pro konkrétní panel

    Závěrem - ano, Samsung, LaCie i HP dodávají v základním bundlu, nebo za příplatek kolem 6000, X-Rite i1d2 sondy, které podporují wide-gamut a pomocí kterých je možné přesně nakalibrovat konkrétní monitor.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Samsung XL20 vs HP LP2475w
    Založil Aigor v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 20.05.2009, 08:45

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •