Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Problém s DVD mechanikou

  1. #1

    Standardní Problém s DVD mechanikou

    Zdravím všechny,

    čas od času se mi stane na mém počítači (Athlon XP 2000+, 256 MB DDR 333 Mhz, Maxtor 80 GB 7200, GeForce 4 MX 440 64MB DDR, DVDROM Pioneer 105S, CDROM Teac CD552E, DVDRW Teac DV-W58D, Soundblaster Audigy, Windows XP Professional), že při ripování DVDfilmu na mechanice Pioneer pozoruji, že místo obvyklých rychlostí čtení orginálního disku okolo 3,6 - 10,8x běží ripování na rychlosti max. 2,2-2,4x.
    Zjistil jsem příčinu : Nevím z jakého důvodu se samovolně mechanika Pioneer, která je jako SLAVE na Primárním IDE kanálu, přepne z režimu DMA do režimu PIO, který zapříčiní takto pomalou rychlost čtení. Našel jsem i jednoduché řešení, protože přepnutí do režimu DMA ve správci zařízení se prostě neprojeví a tedy se nekoná. Odinstaluji tedy ovladače VIA 4in1, ve správci zařízení odeberu oba řadiče, provedu restart počítače, on si řadiče opět doinstaluje a nainstaluji VIA 4in1, přepnu na DMA a je to v pohodě.

    Ale teď k mému problému , se kterým si opravdu nevím rady:
    Výše uvedená situace znovu nastala, ale já se nemohu dostat do správce zařízení, jelikož i když se otevře nepustí mne do svého menu k řadičům protože hlásí, že konzola MMC vyžaduje instalaci MS Internet Explorer 5 a vyšší.
    Nedávno mne totiž natolik obtěžovala jistá domovská stránka, že jsem se pokusil odinstalovat ze systému Internet Explorer 6.0....což se samozřejmě nepovedlo. A teď v systému je a přitom není, rozumějte, že když jej chci nainstalit hlásí se, že tam je, dokonce i funguje, když něco chci od systému , tak tam není a mám si ho nainstalovat....Potřebuji tedy poradit s tímto problémem, abych mohl vyřešit problém s řadičem, ale nemohu:
    Přeinstalovávat systém na počítači, protože tam mám ke své práci tolik software (video, zvuk, kamera, databaze, atd.), že bych nad tím strávil 2 celé dny jako posledně a na to v současné době nemám čas.
    Současně mne zajímá zda někdo netušíte příčinu onoho přepnutí z DMA na PIO.

    Děkuji za jakékoli názory a rady, případně doporučení na nějaký software, jakým bych mohl změnit PIO zpět na DMA aniž bych musel lézt do správce zařízení. Případně jak doinstalovat IE6 zpět do původního stavu, opět bez nutnosti reinstalace celého systému a tedy celého počítače.

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    343

    Standardní

    no tak problem dma vs pio tu resen byl. to s odebranim ovladacu take. proc tomu tak je...

    ohledne obtezovani homepage tu je thread nazvany spyware v sekci ostatni OS.

    ted protoze sis evidentne poku.vil system je mozna rada odebrat z registru klice tykajici se IE a pak se pokusit znovu instalovat. ovsem je to napovazenou. i kdyz je jasne, ze system uz je nacaty.

    no schvalne co na to reknou ostatni.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Za přepínání z DMA na PIO určitě nemůže mechanika, je to v ovladačích a nejspíš v již zmiňovanejch VIA 4in1 + kombinace s vypalovacím softwarem.

    Když se ti nechce přeinstalovávat OS, tak zkus jenom reinstal, chybějící části se doplní ale 100% to nebude. Jinak existuje způsob, jak čistě odebrat IE se systému a někde jsem to už četl, jenomže skleróza ...

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    343

    Standardní

    2.Voivod. no jo dik, ze si mi to pripomel

    Citace Původně odeslal howard
    Citace Původně odeslal mtrix
    Jak mám odstranit Internet Explorer Nainstaloval jsem si mozillu a jsem s ní spokojený, proto bych chtěl úplně ostranit IE 6.0

    Jak na to

    XPlite/2000lite 1.3.0246 (646 kB) - odinštaluje z Windows XP/2000 súčasti, ktoré sa bežne odinštalovať nedajú (IE, OE, služby a pod.); trial

    http://www.getafile.com/cgi-bin/merl...lite_trial.zip

    viz www.qr.cz
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní

    Diky za rady, samozřejmě, že máš pravdu, že jsem si pokurvil system, ale to všechno už vím, akorát jsem línej ho přeinstalovat, zkusím tedy výše uvedené postupy a uvidíme...

    Ještě jednou díky...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •