Stránka 1 z 5 12345 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 114

Téma: Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx

  1. #1

    Standardní Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx

    Ahoj vsichni, prosim o radu.

    Chtel bych si koupit stolni DVD prehravac a vubec nevim do ceho mam jit. Vim jen, ze potrebuji aby prehraval DVD a Divx (+vyber ruznych titulku i s jinym nazvem nez je film + aby umel cestinu) a kdyby to slo, tak v sirce HiFi 430, analogovy 5.1 a digitalni vystup coax nebo optikou.
    Doufam ze se neco takoveho vubec vyrabi....
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx

    Citace Původně odeslal Halen tech
    Ahoj vsichni, prosim o radu.

    Chtel bych si koupit stolni DVD prehravac a vubec nevim do ceho mam jit. Vim jen, ze potrebuji aby prehraval DVD a Divx (+vyber ruznych titulku i s jinym nazvem nez je film + aby umel cestinu) a kdyby to slo, tak v sirce HiFi 430, analogovy 5.1 a digitalni vystup coax nebo optikou.
    Doufam ze se neco takoveho vubec vyrabi....
    Trosku jsem se o to taky zajimal, ale zatim jsem nenasel zadny prehravac, ktery by splnoval vsechny moje pozadavky (a ani nevim jestli neco takoveho existuje). Takze budu taky jen rad, pokud se ozve nekdo kdo do toho vidi vic jak ja a neco poradi

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  3. #3

  4. #4

    Standardní

    Protože Kiss prodávám, mohu doporučit. Nicméně je tu problém v analog 5.1. To nesplňuje ani jeden kus. Wifi má tuším DP 1500
    ASUS P5Q-SE, CD 5200@3,3Ghz 1,28V, 4GB DDR2, 1x Samsung F1 1TB, 2x640GB WDC AAKS, ASUS HD4850 1GB, Corsair HX520

  5. #5

    Standardní

    chlapci co říkáte na toto:
    http://www.yamada.cz/detail.do?id=4000004
    nechci dát za přehrávač víc než 4k...
    nebo poraďte jaký z těchto? Jsou si specifikací tak podobné...
    http://www.yamada.cz/catalog.do?clea...ategory=AAKBBB
    Máte někdo nějaké zkušenosti? Díky

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Radim Štěpanec
    Protože Kiss prodávám, mohu doporučit. Nicméně je tu problém v analog 5.1. To nesplňuje ani jeden kus. Wifi má tuším DP 1500
    Orava 503 ma 5.1 analog zvuk aj divX a Xvid mp3 u nas je tak 3500Sk.

    Ale doporučujem radšej phillips. teraz nejaký nový ma aj divx ale či má analog 5.1 to neviem.

  7. #7

    Standardní

    ja mam doma clatronic dvd592 tusim a slape pekne.
    Mam aj DVD napalku a ak najdem nejake filmy, tak si ich hned zo 7 hodim na DVD vo formate *.avi , alebo *.mpeg a zijem.
    Je to proste super, vrelo odporucam.Nestal ani vela, no neviem ci je aj v CR, no treba hladat

    pocul som uz aj o tej orave, len nebola akosi v obchodoch
    [size=9]Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    ty co sem pastujete, umi u Xvidu korektne prehrat Qpel, zvladaji i MKV a DTS zvuk v OGM/MKV ? O nekterych vim, ze to nezvladaji. Vi nekdo o nejakym ktery to 100% korektne prehraje ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  9. #9

    Standardní

    jdu do tohoto: http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    tento by to umět měl viz recenze na puschpull.org
    Má s ním někdo nějaké zkušenosti??

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    jdu do tohoto: http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    tento by to umět měl viz recenze na puschpull.org
    Má s ním někdo nějaké zkušenosti??
    Pokud jej nekdo ma, mohl by mi dat vedet jestli opravdu umi Qpel/Bframy u Xvidu. Pak MKV, OGM i s DTS zvukem a nejlepe vyber titulku rucne (neni potreba aby se jmenovaly stejne jako video) ...

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal sofokless
    jdu do tohoto: http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    tento by to umět měl viz recenze na puschpull.org
    Má s ním někdo nějaké zkušenosti??
    Pokud jej nekdo ma, mohl by mi dat vedet jestli opravdu umi Qpel/Bframy u Xvidu. Pak MKV, OGM i s DTS zvukem a nejlepe vyber titulku rucne (neni potreba aby se jmenovaly stejne jako video) ...
    neumí samozřejmě všechno... za ty love
    PLUSY:

    - široká podpora různých médií
    - široká podpora různých formátů
    - české menu
    - podpora českých znaků v titulkách
    - rychlá reakce při vyhledávání a přepínání audio stop
    - podpora B-framů, Q-pixelů (XviD), GMC (DivX)
    - VGA výstup
    - lze úplně vypnout od sítě


    MINUSY:

    - není plně kompatibilní s nastavením "Packed Bitstream" u XviD
    - hlučnější mechanika
    - horší vkládání disků do mechaniky
    - obrázky čte pouze ve formátu JPG
    - chybí podpora OGG, OGM, MKV

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    neumí samozřejmě všechno... za ty love
    PLUSY:
    - podpora B-framů, Q-pixelů (XviD), GMC (DivX)

    MINUSY:

    - není plně kompatibilní s nastavením "Packed Bitstream" u XviD
    - chybí podpora OGG, OGM, MKV
    Tak ty Bframy a Qpel me tesi, Packed bits. nepouzivam, ale OGM a MKV je neprekonatelny minus ... skoda, jinak vypada skvele (za ty penize). Diky za info.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  13. #13

    Standardní

    Len aby to malo dostatočný vyrovnávací bufer.Aby sa nestalo ako na tej orave že trochu poškodené CD a hneď ide film (divx) 10 alebo 15 fps.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Manji
    Len aby to malo dostatočný vyrovnávací bufer.Aby sa nestalo ako na tej orave že trochu poškodené CD a hneď ide film (divx) 10 alebo 15 fps.
    takhle bychom tu mohli diskutovat týden...
    od toho jsou recenze...
    tak si ji ptečti (dával jsem tam odkaz) a dozvíš se víc ...

    EDIT: Tohle ale fak vypadá pěkně.... http://www.acomp.cz/kiss/cz/dp1000/index.asp
    škoda ta cena

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Manji
    Citace Původně odeslal Radim Štěpanec
    Protože Kiss prodávám, mohu doporučit. Nicméně je tu problém v analog 5.1. To nesplňuje ani jeden kus. Wifi má tuším DP 1500
    Orava 503 ma 5.1 analog zvuk aj divX a Xvid mp3 u nas je tak 3500Sk.

    Ale doporučujem radšej phillips. teraz nejaký nový ma aj divx ale či má analog 5.1 to neviem.
    no doporucuj si co chces ale Philips a Orava su smejdy ktore ani neprehraju normalne titulky vo (Win) CP-1250 kodovani, v ktorych je asi LEN 99% vsetkych titulkov u vsetkych ludi, takze ak ste ochotni u kazdeho jedneho filmu ktory vam niekto da ho prepalovat kvoli konvertovaniu titulkov do kodovania ISO 8859 tak odporucam Philips a Oravu (jo a na funkcnu diakritiku bez spekulovania s 35 firmware tiez zabudnite)

    z novsich playerov sa mi pozdava trebars ten maxton, bol pred par tyzdnami testovany aj na Technet.cz, aj na Zive.cz, ma 5.1 dekoder a nacita bez problemov titulky s diakritikou (Win CP-1250) z akehokolvek suboru

    H&B vyzaduje aby mali titulyk rovnaky nazov ako video

    ja mam inak skusenosti so Sencor 6101 ktory tiez nacita titulky z akehokolvek suboru bez problemov s diakritikou, ale nema 5.1 dekoder

    najjednoduchsie je si zajst do elektroobchodu s DVDckom s filmami, k nim mat titulky s inym nazvom ako video, v kodovani Win a uz si akurat pustit film, ak titulky idu v poriadku je player OK, ak predavac slubuje podporu nedockate sa jej, pak vas uz musi zaujimat akurat pritomnost 5.1 dekodera a pripadnych vystupov ktore moze niekto pozadovat (VGA...)
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    z novsich playerov sa mi pozdava trebars ten maxton, bol pred par tyzdnami testovany aj na Technet.cz, aj na Zive.cz, ma 5.1 dekoder a nacita bez problemov titulky s diakritikou (Win CP-1250) z akehokolvek suboru
    jaký typ přesně myslíš?
    a na co je vlastně OGG, OGM, MKV? jsem v tomto oboru Lama

    EDIT: asi tento, že http://www.zive.cz/h/Domacikino/AR.asp?ARI=118927
    ale nezdá se ti tento lepší? http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp

  17. #17

    Standardní

    http://technet.idnes.cz/hw/dvd/DuelD...ona=clanek_txt

    tam si precitaj porovnanie Maxton MDVD-101 ktory odporucam v porovnani s H&B DX-3220, ktory neodporucam - v zakladnej vybave nemal firmware ktory zvlada korektne titulky a navyse aj po upgrade sa musia titulky nazyvat rovnako ako video (to myslim v clanku nie je, bavil som sa s recenzentom), navyse je oproti Maxton o dost drahsi a nic nove prakticky neprinasa, Maxton ma 5.1 dekoder, titulky OK z akehokolvek suboru

    OGG je zvukovy format, taky isty ako MP3, z mojich cca 600 filmov v nom nema zvuk ani jeden film, je to vhodne len na prehravanie pesniciek ak nejake v nom mas (ale beztak dominuje MP3, zriedkavo WMA a OGG), OGM je myslim nieco take ako DivX ale narozdiel od OGG taky subor moj comp ani v zivote nespatril, co je to MKV uz naozaj netusim...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    OGM ci MKV jsou jen kontejnery - stejne jako AVI. Maji jine parametry jako AVI - nejsou omezeny velikosti souboru, maji mensi hlavicku (nevim jestli to formuluju spravne) a MKV oproti OGM ma jine vnitrni usporadani (rychleji se presunuje). Kapitoly napr. do AVI vubec nedostanes. Ty se daji dat do OGM ci MKV. Driv jsem OGM zkousel, ale po nejake dobe jsem presel na MKV. Napr. AVI defaultne "nezvlada" vic streamu a pri kombinaci AC3+MP3 stopy v nekterych prehravacich nastane problem.
    Proto me zajima prima podpora techto formatu + DTS zvuk (u DivX/Xvidu). Na sliby, ze to bude mozne casem novym FW moc neverim...

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  19. #19

    Standardní

    Jasně u maxtona jsou dobrý ty titulky jinak nic moc
    Ale protože vnímám DVD přehrávač hlavně jako přehrávač DVD a ně DivX a Xvid potřebuji DTS, 5.1 decoder a to splnuje jen jeden z těchto dvou levných a to http://www.zive.cz/h/Domacikino/AR.asp?ARI=118283
    půjdu do něho protože nic lepšího za 4.000,- Jsem nenašl... ale dík za postřehy

  20. #20
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    277

    Standardní

    Mám na DivX/XviD a další video kopresní formáty trošku skeptický názor. Hodně se mi usadil v hlavě v momentě, kdy jsem si pořídil DVD vypalovačku. Tím jednak zlikviduješ nutnost umění DVD přehrávače zvládat přehrávání obrázků-fotek ve formátu JPG či jiných a také využití DivXků začne skomírat a začneš se soustředit rovnou na DVD-Video. Do formátu DVD-Video (mpeg2), nebo i VCD, S-VCD, které samozřejmě přehrávají všechny běžně dostupné DVDpřehrávače vpohodě převedeš jakýkoliv titul z DivX/XviD a máš po problému. Do budoucna odpadá problém s reálnou nekompatibilitou verzí DivX/XviD. Ta se bude jen rozšiřovat, protože už teď je skoro co film to jiná verze codecu, to aby se v tom pomalu pra-se vyznalo. Jak tohle dostat do "stolních mašin" mi není moc jasné a ccesta tudy určitě nevede. DVDvypalovačky a cena DVD medií se mohou velmi snadno stát killerem i takových formátů, jakým DivX/XviD jsou. Valnou budoucnost to nemá, přeci jen je to něco jiného, než MP3.
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aliencz
    Mám na DivX/XviD a další video kopresní formáty trošku skeptický názor. Hodně se mi usadil v hlavě v momentě, kdy jsem si pořídil DVD vypalovačku. Tím jednak zlikviduješ nutnost umění DVD přehrávače zvládat přehrávání obrázků-fotek ve formátu JPG či jiných a také využití DivXků začne skomírat a začneš se soustředit rovnou na DVD-Video. Do formátu DVD-Video (mpeg2), nebo i VCD, S-VCD, které samozřejmě přehrávají všechny běžně dostupné DVDpřehrávače vpohodě převedeš jakýkoliv titul z DivX/XviD a máš po problému. Do budoucna odpadá problém s reálnou nekompatibilitou verzí DivX/XviD. Ta se bude jen rozšiřovat, protože už teď je skoro co film to jiná verze codecu, to aby se v tom pomalu pra-se vyznalo. Jak tohle dostat do "stolních mašin" mi není moc jasné a ccesta tudy určitě nevede. DVDvypalovačky a cena DVD medií se mohou velmi snadno stát killerem i takových formátů, jakým DivX/XviD jsou. Valnou budoucnost to nemá, přeci jen je to něco jiného, než MP3.
    jo tak s timhle souhlasim... DVD vypalovačku už má každej! Nové codeky jsou každkou chvíli hlavně aby to přehrávalo veškeré dnešní DVD a tím to končí proto výše uvedený odkaz...
    PS:supr podpis

  22. #22

    Standardní

    no pánové tak jsem zakoupil
    http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    a musím říct, že jsem udělal moc dobře! Ne jen, že ho o 500,- kč zlevnili než jsem se dokopal ke koupi
    ale přehraje to snad i brusnej kotouč
    Titulky s českou diakritikou! veškerý DivX, Xvid, MP3, A DVD formáty!
    Je to fakt supr a za ty love....
    Takže kdyby někdo hledal něco za méně penez a vela funkcí je to ta pravé koupě...

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    no pánové tak jsem zakoupil
    http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    a musím říct, že jsem udělal moc dobře! Ne jen, že ho o 500,- kč zlevnili než jsem se dokopal ke koupi
    ale přehraje to snad i brusnej kotouč
    Titulky s českou diakritikou! veškerý DivX, Xvid, MP3, A DVD formáty!
    Je to fakt supr a za ty love....
    Takže kdyby někdo hledal něco za méně penez a vela funkcí je to ta pravé koupě...
    Fakt spokojenost? Tak do nej taky pujdu.
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  24. #24
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    no pánové tak jsem zakoupil
    http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    a musím říct, že jsem udělal moc dobře! Ne jen, že ho o 500,- kč zlevnili než jsem se dokopal ke koupi
    ale přehraje to snad i brusnej kotouč
    Titulky s českou diakritikou! veškerý DivX, Xvid, MP3, A DVD formáty!
    Je to fakt supr a za ty love....
    Takže kdyby někdo hledal něco za méně penez a vela funkcí je to ta pravé koupě...
    Ehm Cetl jsi si napred toto nez jsi si ho koupil ?? Sorry, ale jen z diskuse k te recenzi jsem se docetl o lepsim prehravaci. Imho to veskery formaty neprehraje a to je jeho slabina spolu s "problematickou" podporou titulku.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal sofokless
    no pánové tak jsem zakoupil
    http://www.hb-direct.cz/hb-direct/cz/dx3220/index.asp
    a musím říct, že jsem udělal moc dobře! Ne jen, že ho o 500,- kč zlevnili než jsem se dokopal ke koupi
    ale přehraje to snad i brusnej kotouč
    Titulky s českou diakritikou! veškerý DivX, Xvid, MP3, A DVD formáty!
    Je to fakt supr a za ty love....
    Takže kdyby někdo hledal něco za méně penez a vela funkcí je to ta pravé koupě...
    Ehm Cetl jsi si napred toto nez jsi si ho koupil ?? Sorry, ale jen z diskuse k te recenzi jsem se docetl o lepsim prehravaci. Imho to veskery formaty neprehraje a to je jeho slabina spolu s "problematickou" podporou titulku.
    Četl, a taky ti ho vůbec nenutim... Tenhle trend byl založen od 7. října 2004 a nezaznamenal jsem, že bys našel lepší za stejnou cenu... Když chceš DVD přehrávač s DivX a Xvid a zabudovaným dekodérem máš hodně omezený výběr...
    Každopádně kritizovat umí každý sorry
    Já jsem spokojen!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •