Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Nepovedený flash, lze opravit?

  1. #1

    Standardní Nepovedený flash, lze opravit?

    Mám (měl jsem) R9000 od Manli, asi nějaká špatná série, protože mi nefachali nějaký hry, který na jinejch R9000 běží normálně.
    Tak jsem se rozhodl flashnout bios, stáhnul jsem si pár biosů od Halena, a nějakej bios, kterej jsem vygoogleoval (v popisu měl "DirectDraw bug fixed"). Biosy od Halena fungovali, ale chyby se naopravily.
    Pak jsem zkusil ten divnej bios, nahrál se, ale po restartu .........
    Už se mi počítač nespustil.
    Tak se zoufale ptám, lze nějak obnovit starej bios, bez toho, aby mi nastartoval s tou grafikou PC.
    Napadlo mě, že bych nastartoval z jiný VGA, připravil flash biosu, za chodu vyměnil karty, zmáčknul ENTER a flashnul novej bios do radeona.
    Nebo bych si sehnal PCI grafiku, nastartoval z ní a pak bych atiflash nastavil, aby flashnul grafiku v AGP (koukal jsem helpu a tam takový nastevení byly).
    Nejsem si ale jistej, jestli to flashnout pude, když vlastně počítač asi neví, že tam nějaká karta je.
    Exestuje ještě alespoň malikná šance, nebo mám dát Radeonu sbohem, bye bye, astalavista,...

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Snorri
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    36
    Příspěvky
    656
    Vliv
    269

    Standardní Re: Nepovedený flash, lze opravit?

    Citace Původně odeslal Smitka
    Mám (měl jsem) R9000 od Manli, asi nějaká špatná série, protože mi nefachali nějaký hry, který na jinejch R9000 běží normálně.
    Tak jsem se rozhodl flashnout bios, stáhnul jsem si pár biosů od Halena, a nějakej bios, kterej jsem vygoogleoval (v popisu měl "DirectDraw bug fixed"). Biosy od Halena fungovali, ale chyby se naopravily.
    Pak jsem zkusil ten divnej bios, nahrál se, ale po restartu .........
    Už se mi počítač nespustil.
    Tak se zoufale ptám, lze nějak obnovit starej bios, bez toho, aby mi nastartoval s tou grafikou PC.
    Napadlo mě, že bych nastartoval z jiný VGA, připravil flash biosu, za chodu vyměnil karty, zmáčknul ENTER a flashnul novej bios do radeona.
    Nebo bych si sehnal PCI grafiku, nastartoval z ní a pak bych atiflash nastavil, aby flashnul grafiku v AGP (koukal jsem helpu a tam takový nastevení byly).
    Nejsem si ale jistej, jestli to flashnout pude, když vlastně počítač asi neví, že tam nějaká karta je.
    Exestuje ještě alespoň malikná šance, nebo mám dát Radeonu sbohem, bye bye, astalavista,...
    zozen si PCI grafiku, nabootuj cez nu a normalne flashni do Radeona povodny BIOS, musi to fungovat, inak uz sa to tu parkrat riesilo takze skus si to vyhladat...
    ASUS F3 series - powered by Core 2 Duo T5500 + Geforce Go 7300

  3. #3

    Standardní

    ROZHODNĚ NEPŘEDĚLÁVAT ZA CHODU!
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  4. #4

    Standardní Re: Nepovedený flash, lze opravit?

    Jsou reseni dve, viz. search na oc4um.

    1. mit boot disketu/cd se systemem dos a autoexec.bat, ktery spusti flashovani se spravnym biosem

    2. pci vga kartu, nabootovat (pripadne vyndat AGP kartu nabootovat nastavit v BIOSU ze je primarni karta ve slotu PCI a potom vratit kartu)
    a spustit flash rucne.
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  5. #5

    Standardní

    Predelat za chodu nooo to je dobry. To bych chtel videt ten ohnostroj dej vedet nebo to nafot
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    Predelat za chodu nooo to je dobry. To bych chtel videt ten ohnostroj dej vedet nebo to nafot
    To by mohl bejt dobrej zahul..
    There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

  7. #7

    Standardní

    Nejjednodušší je použít PCI kartu. Párkrát mi to už pomohlo.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  8. #8

    Standardní

    Tak už zase radeonuju
    Pomohla mi PCI TNT2, tak jsem se k tomu ohňostroji nedostal .
    Dokonce už i ty hry, co mi nefungovali, mi se zálohvanym stejnym bisem už fungujou, je to divný, ale už to tak necham. V pohodě.

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    39
    Příspěvky
    636
    Vliv
    249

    Standardní

    este takovej lame dotaz. kdyz najedu pres tu PCI grafiku, zapnu ten flash toho biosu tak to samo pozna jakou grafiku to ma flashovat ? ze se bojim aby to este nejak nezrasilo tu PCIku..

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal NazQul
    este takovej lame dotaz. kdyz najedu pres tu PCI grafiku, zapnu ten flash toho biosu tak to samo pozna jakou grafiku to ma flashovat ? ze se bojim aby to este nejak nezrasilo tu PCIku..
    Melo by Wono to flashuje kartu na urcitem portu. Jenom by me zajimalo jak se to s PCI grafikou strcunou do PCI slotu se shared IRQ.
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

  11. #11

    Standardní

    Když flashuješ Atiflashem, tak musíš (možná nemusíš) zadat "číslo" portu na kterej chceš flashovat, myslip že je to příkaz atiflash -p 0 bios.bin.
    Ta 0 je pro AGP.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •