Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Brutalni voda, aneb jak to delaji profici

  1. #1

    Standardní Brutalni voda, aneb jak to delaji profici

    Mozna to sem uplne nepatri, ale jako inspirace je to hezky:





    Jedna se o chlazeni z jenoho vetsiho mainfamoveho serveru IBM.

    Obcas ty fotky nejedou, protoze WZ je jaky je... , takze pokud..., tak reload.

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní

    No vypadá to zajímavě no
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  3. #3

    Standardní

    Nejak to nechapu

    ...to je jako nejaky spesl bazmek na chlazeni primo pole CPU die chipu, ci co?

    Kde se to pouziva, co jsou to za ty cpucka a na kolika bezej Mhz + Vcore, to as asik nedovim, ze? Tim mene na jake teplote tohle cely bezi - predpokladam, ze to cely je pak vystaveno proudo vody, jenz ze strany odebira teplo tecm chladicum a zvrchu je injektovan primo na ty core (neco jako Cascade ve velkym)

    Chapu to dobre, nebo mi neco uniklo?

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal trodas
    ...Chapu to dobre, nebo mi neco uniklo?
    Unikol ti rok výroby
    Toto je z IBM múzea - asi tak z IBM360 alebo ešte staršieho systému. Vtedy boli CPU z bitových rezov (teda tie všetky čipy - TO JE PROCESOR )

    BTW: voda prúdi hore, medzi tými veľkými rebrami. Tie "prsty" s pružinami iba prenášajú teplo z čipov do chladiča. Dole je okolo čipov natlakovaná ochranná atmosféra (cez ten ventil vpravo). Celé to má na spodku mohutný konektor...
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  5. #5

    Standardní

    Mel jsem asi specifikovat co presne to je abych zamezil dohadum. Je to presne jak pise PetreM. BTW v tech odkazech se to dozvite ...

    Proste mi to prislo zajimavy a z konstrukcniho hlediska hodne vymakany, tak jsem to sem soupnul. Vubec si myslim, ze spusta lidi netusi co to Mainframe je, tak by to mohlo byt zajimavy i z tohohle hlediska.

  6. #6
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní

    Citace Původně odeslal jecnak
    Vubec si myslim, ze spusta lidi netusi co to Mainframe je, tak by to mohlo byt zajimavy i z tohohle hlediska.
    No, ona se jich taky vetsina k mainframu moc nedostane, tak se nediv...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  7. #7

    Standardní

    PeterM - paneboze! Jezisi kriste... bitove rezy, eh, to je teda sila To jsem este nevidel

    jecnak - kdyby ty "odkazy" byly jako hyperlinky, tak bych na ne mozna i klepnul, ale takhle...
    A jo, mainframe, to teda neznam...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •