Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: UDMA u HDD v sufliku na kanali s DVDRW nefachci

  1. #1

    Standardní UDMA u HDD v sufliku na kanali s DVDRW nefachci

    Mam:
    PM - HDD Seagate 120GB 7200+
    PS - nic
    SM - DVDRW Toshiba 5112
    SS - ATA33 suflik

    Svojho casu, mam dojem ze pred instalaciou DVDRW, ale mozno este aj vtedy fachcil HDD v sufliku, ked mi ho doniesli normalne - UDMA. Teraz sa mi pravidelne stava, ze novy HDD v sufliku ma pri nabehu do Win UDMA, mozno este prvych par sekund/minut kopirovania je UDMA (15-20MB/s), pak sa ale sam prepne do PIO modu (cca 3MB/s, coz bych mal vcelku v pazi cas mam, ale zvysne softy su nepouzitelne) co je pre mna absolutne nepochopitelne ako sa moze sam po chvili HDD prepnut z UDMA do PIO modu, ked zjavne v UDMA fachcil (samozrejme HDD je UDMA, teraz mam v PC napr. 80GB Maxtor).

    Nech som odbral vsetky skryte diskove jednotky ktore kedy boli, nech rucne prehodim HDD spat na PIO a pak spat na UDMA nepomoze to. Vzdy fachci v UDMA len kratku chvilku po ktorej sa prepne do PIO a z toho ho uz bez opatovneho pridania nedostanem.

    Riesenim je zapojenie HDD na PS, kde fachci normalne v UDMA celu dobu, ale ako ho prinutit aby fachcil normalne v UDMA aj ako SS s DVDRW?

    Alebo sa proste neznasa DVDRW a suflik (HDD) a nerozbehnem to?

    Ako sa da ale vysvetlit, ze chvilu fachci v UDMA a po chvili sa sam prepne do PIO?
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no problem muze byt v supliku ( kdyz pises ata33 - to jako ze ma klasicky 40kovy kabel? ). take se opravdu nemusi snaset s tou mechanikou. ovsem spadne to i kdyz ten suplik nezapojis a pripojis primo disk na tu ksandu? nemuze byt problem v te ksande?

    take jak mas naswitchovan ten disk a tu mechaniku? i v tom muze byt problem.

    anebo neprehriva se ten disk? co smart?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    mal som podobny problem, jeden wd 40 gb disk som nevedel ani za svet rozchodit (niena udma ale vobec) v sufliku, tiez som mal pm-disk, ps-nic, sm-cdrw, ss-suflik, rozchodil som ho iba z nastavevim CS (cabnle select) - skus, je to rychly test

    nemenil si ovladace alebo bios dosky, radica, atd?

    este ten tvoj suflik je ata33 a disk je zrejme ata66 a vyssie, co mi nikdy nerobilo problem ale mozno u teba ano


  4. #4

    Standardní

    no, takze som skusil HDD zapojit na to SS bez sufliku priamo na kabel a nepomohlo to

    pokial HDD na SS prehodim zo Slave na CS tak ho system pre zmenu vobec nenajde (to by asi chcelo aby DVDRW nebola Master a tiez aby bola CS, lenze ta by pre zmenu nefachcila ked by nebol ziadny HDD v sufliku co vacsinou nie je a nebudem prehadzovat jumperi pri kazdom pripajani HDD ked navyse nie je iste ze to fachci, proste DVDRW moze byt nastavena jedine na Master)

    HDD v tom sufliku inak fachcili uplne normalne UDMA, aspon urcite v casoch ked bola na SM CDRW, neviem ci to nezacalo blbnut odkedy je na SM DVDRW (az tak casto nepripajam HDD)

    HDD sa urcite neprehrieva, navyse neviem co by to malo spolocne s tym, ze prakticky kazdy v tom sufliku ide chvilu v UDMA a az pak sa prepne do PIO

    ovladace som ziadne nemenil, uz to tak vyzera ze sa asi ta DVDRW neznasa so suflikom ci inymi zariadeniami na kabli, asi skusim prehodit suflik na PS, tam snad bude fachcit normalne a beztak ho pouzivam len obcas, to kopcenie nebude tak pomale urcite ako PIO a navyse sa bude dat s PC robit

    asi to vyriesim tak ze ten suflik zo SS na PS, len ta jedna vec mi vrta hlavou, preco dokaze fachcit v UDMA chvilku a pak sa prepne do PIO? mam taky dojem ze to ma nieco s neprerusovanym tokom dat, ze ked dam kopcit 1CD tak ho skopci ako UDMA a pak sa prepne do PIO a rovnako kebych dal 20CD tak az po ich skopceni sa prepne do PIO, ale viem ze sa mi uz aj stalo, ze to slapalo napr. do 30% uplne pekne (UDMA) a pak to spadlo na PIO, len to si neviem vysvetlit, inak bych bral ze sa proste neznasaju...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    ad prepinani za chodu: to same mi delal jeden suplik taky - po vymene datoveho kabelu problemy prestaly.

    Zkousel jsi prehodit DVDRW na slave a suplik na master (oboje na sec. radici)? Kdyz odpojis DVDRW a nechas na kabelu jen suplik, tak jede na UDMA porad ? Pokud ano, a vymena kabelu nepomuze, tak se asi budou opravdu hadat ty dve zarizeni.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  6. #6

    Standardní

    prehodit DVDRW na SS a suflik na SM je nemozne, kedze by to fachcilo len s HDD v sufliku (ktory tam mam len obcas), inak BIOS vrieska a odmieta mat SM prazdny a DVDRW na SS, odmieta bootovat vtedy

    odpojit DVDRW som asi neskusal, mozem skusit, tak by to malo fachcit pokial sa neznasaju, ale to beztak nie je ziadne riesenie, len potvrdenie ze sa neznasaju, ine riesenie ako hodit ho na PS mi nezostava
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    23.06.2003
    Bydliště
    Amstelveen
    Příspěvky
    1 061
    Vliv
    266

    Standardní

    Cable select myslim znamena, ze master/slave sa urci podla toho, do ktoreho konektora na kabli pripojis zariadenie. Ak by si teda dal aj disk aj dvdrw na CS a dvd dal na masterovu pripojku a disk na slaveovsku, tak dvd by bolo tak ci tak vzdy master. CS funguje aj ak je na kabli iba jedno zariadenie - v tom pripade je masterom.
    Prosim opravte ma, ak to nie je tak.
    3570K, 16G, x25-m, itx
    xj40

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal THX_Corp
    Cable select myslim znamena, ze master/slave sa urci podla toho, do ktoreho konektora na kabli pripojis zariadenie. Ak by si teda dal aj disk aj dvdrw na CS a dvd dal na masterovu pripojku a disk na slaveovsku, tak dvd by bolo tak ci tak vzdy master. CS funguje aj ak je na kabli iba jedno zariadenie - v tom pripade je masterom.
    Prosim opravte ma, ak to nie je tak.
    podla mna je to v zasade tak ale da sa s tym vyhrat
    napr. ja to teraz uplne chaoticky: na konci kabla mam suflik kam davam disk (jumper na master) a na ten druhy konektor mam cd-rw (jumper na master) a beha to

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    prehodit DVDRW na SS a suflik na SM je nemozne, kedze by to fachcilo len s HDD v sufliku (ktory tam mam len obcas), inak BIOS vrieska a odmieta mat SM prazdny a DVDRW na SS, odmieta bootovat vtedy
    Tak to cumim. Co mas za desku Pak mas asi opravdu jedinou moznost - hodit suplik na PS

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  10. #10

    Standardní

    jo blby BIOS, pokial je na kabli len jedno zariadenie, tak to musi byt ako master, takze DVDRW musi byt vzdy master nakolko v sufliku je HDD len obcas, inak odmietne doska na drzovku nabootovat, nie ze by ma nechala len nieco odklepnut, proste drzo povie nech si prehodim DVDRW na master inak sa so mnou neserie...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •