Výsledky hlasování: Jaký používáte při focení filtry ?

Hlasující
1297. Nemůžete hlasovat
  • polarizační

    13 1,00%
  • UV

    7 0,54%
  • infra

    0 0%
  • šedý

    1 0,08%
  • jiný

    0 0%
  • žádný

    3 0,23%
  • více najednou

    5 0,39%
  • 1 268 97,76%
Stránka 9 z 9 PrvníPrvní ... 56789
Výsledky 201 až 216 z 216

Téma: základní použití filtrů pro DF

  1. #201

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Dobrá rada - zapomeň především na závitové kruhové filtry a kup si čtvercové a držák. Asi nejlepší poměr výkon najdeš u Formatt (Hitech), pokud potřebuješ levnější, tak Kood (nemám osobní zkušenost), pokud chceš utratit ranec, tak Lee, pokud ještě větší ranec, tak SinghRay . A na Cokin se ani nedívej, tam tě štěstí nečeká.
    Dôvod? Viem si predstaviť iba to že by sa dal posúvať, ale ešte som nevidel taký držiak v ktorom by to bolo možné. A vlastne potom by už bol potrebný skôr obdĺžnikový filter ako štvorcový.
    Intel Core i7-6700K @4.4 GHz | Noctua NH-D14 | GA-Z170-HD3 | 4x 8GB 2400 MHz CL12 DDR4 RAM | Sapphire HD 7770 GHz Edition Vapor-X | Samsung 850 EVO 250 GB SSD | Adaptec 71685 | RAID 5: 4x Samsung F2 HD154UI (1500GB, 32MB cache, 5400rpm) | RAID5: 4x WD30EFRX (WD Red 3TB) | Asus DRW-2140L1T | Dell U2515H | Seasonic X-750 | Fractal Design Define R2 black | 3x Noctua NF-P14 FLX | Noctua NF-S12B FLX | APC Smart-UPS XL 750VA
    Intel Core 2 Quad Q9300 | 2x 2GB A-DATA Vutesra 800 MHz DDR2 RAM | Adaptec 5405 | RAID1: 2x WDC R3 WD57502ABYS (750GB, 32MB cache, 7200rpm) | Fractal Design Define R3 black | APC Smart-UPS XL 750VA + APC Smart-UPS XL 24V Battery Pack
    Nikon F100 | AF 35/2 D | SB-800 | Velbon Sherpa 450n | JOBY Gorillapod SLR-Zoom | Lowepro Mini Trekker | Lowepro Orion Trekker II | Crumpler Pretty Boy 2500 (M)
    Dell Latitude D830 | Intel Core 2 Duo T7300 @2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB | Intel 965 (Santa Rosa) | 2x 1GB DDR2 RAM, 667MHz | GMA X3100 | 15,4" WSXGA+ LCD | Hitachi 120GB HDD, 7200rpm 16MB cache | Wifi 802.11 b/g/n
    Lenovo Thinkpad X200s | Intel Core 2 Duo SL9400 @1,86 GHz, 6MB L2 cache | 2x 4GB DDR3 RAM | Intel HD 4500 | 12" LED WXGA+ LCD | Intel 320 80GB SSD

  2. #202

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Právě, že ty deskové jsou od toho, že se dají v držáku posouvat... kdyby to nešlo, neměly by smysl
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #203

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    A obdélníkové právě taky jsou.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  4. #204

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    docela fayn článek o přechodových filtrech http://www.karf.cz/jak-na-prechodove-filtry/
    Koss Porta Pro°°Sony DSC H1°°stativ Velbon CX 560°°Mini stativ HAMA°°Canon Eos 40D°°Canon Ef 17-40mm F4/L,Canon EF 70-200 F4/L°°HOYA HD CPL°°HOYA HD Protector

  5. #205

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    nie len posuvat, ale aj otacat, ak je horizont sikmy

  6. #206

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal ICE29 Zobrazit příspěvek
    odporucam predajcu "besteastern" na ebay, 77mm hoyu hd som kupoval pred 2 mesiacmi, do tyzdna doma a za 100$
    Můžu se zeptat jak byl filtr zabalený? Přece jen je to celkem daleko.
    A další věc, je lepší filtr koupit na ebay, nebo přímo v tom jejich e-shopu - maxsaver.net? V e-shopu ho mají o $8 levnější (konkrétně Hoya 67mm Pro1D CPL)...

  7. #207

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal AXB Zobrazit příspěvek
    Můžu se zeptat jak byl filtr zabalený? Přece jen je to celkem daleko.
    A další věc, je lepší filtr koupit na ebay, nebo přímo v tom jejich e-shopu - maxsaver.net? V e-shopu ho mají o $8 levnější
    Zabaleny byl peclive, v bublinkove obalce a samotny filtr jeste v dalsich bublinkach. Nikdy zadny problem. Objednavat je lepsi primo pres maxsaver.net, je to levnejsi a mozna i rychlejsi. Zaplatit se da uplne stejne pres PayPal, maji to pekne integrovane.

    FYI: maji tam pekne popsane druhy B+W filtru: http://maxsaver.net/types-of-b-w-uv-haze-filter.aspx
    Naposledy upravil Gargamel; 12.08.2009 v 13:37.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  8. #208
    Senior Member Avatar uživatele ICE29
    Založen
    25.12.2003
    Bydliště
    TO,BA
    Věk
    37
    Příspěvky
    583
    Vliv
    257

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    ak je lacnejsie v eshope tak asi racej tam je to inak to iste tak preco neusetrit
    samotny filter je v umelom puzdre kde sa nehne ani milimeter, puzdro je v papierovej krabicke a cele este zabalene riadne v bublinkovej folii (aj ked pro1d papierovu krabicku nema, ale tie puzdra na filtre su podla mna dostatocne v kombinacii so spominanou foliou, neviem si predstavit ako by to niekto mohol poskodit ak po tom teda narocky nedupe )
    C2D E6550 & Athlon X2@4200+ + FSC Loox N560 + Nokia E51 + Dell Latitude D630
    Sony a700+bordel okolo

  9. #209

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Tak mám objednáno (CPL a Protector) z maxsaver.net. Až zásilka dorazí tak poreferuju jak to dopadlo. Dík za informace

    update 24.8.: Zatím nic nedorazilo, podle honkongské pošty zásilka odletěla z HK minulé pondělí, tak snad tento týden...

    update 25.8.: Filtry jsou doma. Jak psal Gargamel, v bublinkové obálce a každý filtr zvlášť obalený bublinkama. Nikde ani náznak nějakého poškození a navíc jsem dostal i utěrku zdarma, takže spokojenost
    Naposledy upravil AXB; 25.08.2009 v 23:09.

  10. #210

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Pro zajímavost... Singh-Ray ColorCombo na Sigmě SD14:

    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  11. #211

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Pekne, i ty barvy nevypadaji tak umele (hlavne zelena), jako kdyz jsem chvili pouzival kombinaci B+W Redhancer + bezny C-PL. Jake mas dlouhodobe zkusenosti s ColorCombo? Zajima me predevsim vhodnost pouziti pro ruzne situace ve srovnani s beznym polarizakem.

    Pro zajimavost, testoval jsem polarizaky, co jsem tu mel (resp. jeste mam) a cumel jsem na ty obrovske rozdily. Pri pouziti auto WB je videt jen rozdil v pomeru jednotlivych barev, ale fotak vicemene stahne barevny zavoj do neutralniho. Naopak pri manualni WB jsou teprve videt samotne vlastnosti filtru. Barevne nejvice neutralni vychazel Heliopan, na druhou stranu Hoya HD tahne vyrazne do zelenozlute, vice, nez je zdravo. Nic, co by se v RAWu nedalo spravit, ale je to prace navic a vysledek neni tak prirozeny. Sklo je sklo a za ty usetrene penize namaha navic opravdu nestoji.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  12. #212
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Hele ale ono je to drahý jako prase, to platí i o těch Heliopanech - je mi trochu proti srsti dát za filtr polovinu ceny objektivu
    Nicméně téma filtrů jsem začal teď dost aktivně řešit. Po přechodu na Lka jsem si ještě neměl prostor pořídit polarizák(y), který mi občas chybí.
    Zkraje jsem si jen pořídil - konkrétně na 17-40 - obyčejné UV a nedávno jsem si udělal malý testík. To, jak dokáže negativně ovlivnit obraz, mě šokovalo - takže se chystám koupit jiný. Když už jsem se takto rozepsal, tak poprosím o radu:
    Sháním 77mm protector, za účelem uzavření těla 17-40 - má sice výsuvnou konstrukci, ale uvnitř tubusu - po nasazení filtru je zvenku úplně uzavřený.
    Mám prostě obavy o přední čočku - ač úzkostlivě používám krytku, nemám z toho dobrý pocit. Pravda, že za tu dobu, co fotím se zrcadlem, jsem ani ten UV filtr nijak nepoškodil, ale náhoda je blbec... tahám foťák na výpravy, po horách a stát se může leccos (i když spoustu nárazů a bůh ví čeho odstíní sluneční clona).
    Zatím mám v merku Marumi DHG MRC UV-Haze za ceny kolem 30 USD. Nějaké další tipy?

    A druhý krůček, asi si o něj řeknu k narozeninám, je polarizák na tentýž objektiv. Zdůvodní mi někdo investici přes 100 USD ?
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  13. #213

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Gargamel: Rozsáhlejšímu testování polarizáků jsem se nijak moc nevěnoval, takže ti k tomu moc neřeknu. ColorCombo mi tu řadu let leží - co jsem nahradil Panasonic FZ30 Sigmou SD14, tak jsem neměl příliš velkou potřebu zvýrazňovat barvy nebo polarizovat. Teď mám ale nově Sigmu 8-16 mm, která má shodou okolností filtrový průměr stejný jako to ColorCombo, tak jsem to jen tak pro zajímavost testnul. Ve skutečnosti to byla spíš taková šedá cesta, tmavošedý strom, světlešedá suchá tráva, takže to překvapivě nějaký barvy vytahlo, ale celkově ten filtr přidává o dost teplejší odstín, než by bylo třeba (holt jeho cílem není neutrální výstup). Při konverzi z RAWu se Sigmou tahám vyvážení barev směrem k fialové (jinak je celkový nádech do žlutozelena), s tímhle filtrem naopak spíš k zelené nebo tyrkysové, jinak to tahne až moc do červena.

    Nedokážu ani říct, jak ColorCombo ovlivňuje kresbu - vzhledem k tomu, že žere dost světla (víc než obyčejný polarizák), tak to chce delší expozici a výstup je zase roztřesenější (stativ ven moc nenosím). Rozhodně to ale na kresbě ubírá řádově míň, než kombinace klasickýho Hoya polarizáku + intensifieru + skylightu, která na FZ30 dávala barevně trochu podobné výsledky. Pokud na něco zajímavého při experimentech narazím, dám vědět (uvažuju, že s ohledem na použitelnost s objektivem 8-16 budu ColorCombo nosit s sebou).
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  14. #214

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Marty, neni to zase takova palka, kdyz vis, kde hledat Ja jeste za vysokeho bezcelniho limitu a slusneho dolaru poridil nekolik B+W XS-PRO UV a kdyz jsem testoval polarizaky, zahrnul jsem do toho i to UV. Vsiml jsem si jen nepatrneho ubytku svetla (kdyz prezenu tak tretinu clony?), coz je teda divne, ale jinak ostrost a kontrast zustaly nezmeneny. Testovano na 17-40 a 1Ds mkII, ktery sam o sobe neni narocny na objektivy, s tvym 50D na tom muzes byt jinak.

    A polarizaku uz jsem nekolik vymenil, nez jsem se dostal k rozumnemu reseni. Takze bude zalezet, jak jsi narocny a co se ti bude libit. Rozdily v barevnosti jsou videt uz v hledacku, jinak je to spis o mechanicke odolnosti - nektere objimky se zasekavaji v objektivu, jine drhnou pri otaceni predni casti, ruzne antireflexni vrstvy se ruzne cisti a jsou ruzne odolne proti mastnotam (typicky opalovaci krem), pak je tu rozdilna tloustka, vaha a ubytek svetla. Tak si vyber

    A aby toho nebylo malo, rozhodl jsem se vymenit ND Hitech za Lee. Zakladni rada Hitech ND filtru je cokoliv jen ne barevne vyvazena. K tomu u silnejsich ND je problem odolnost na IR slozku svetla, takze vysledna fotka je ruzovo-fialova. Hodne spatne se to opravuje v RAW editoru, dost casto v takovych pripadech saham radeji ke konverzi do BW nebo fotku vyhodim uplne. A tim si treba zduvodnuji dalsi potrebnou investici.

    Jo a k 17-40: slim filtry maji sklo blizko roviny spodku zavitu a predni cocka na 17mm narazi na sklo. S tim jsem se setkal uz u Tokiny 12-24, ktera ma velice podobnou konstrukci. V praxi to neni problem, pokud si pri zoomovani das pozor. 17-40 sama pri 17mm vinetuje, pridanim slim filtru se jeste zvysi ale diky soudkovitosti pri narovnani v RAW editoru rohy zmizi, aspon z velke casti. Na APS-C s tim ale nebudes mit problemy. A co se tyce vodotesnosti, 17-40 mi prezila nekolik destiku, castecne i diky uzavrenosti prednim filtrem, takze rozhodne doporucuju.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  15. #215

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Pokud na něco zajímavého při experimentech narazím, dám vědět (uvažuju, že s ohledem na použitelnost s objektivem 8-16 budu ColorCombo nosit s sebou).
    Docela by me zajimalo, jakym zpusobem se ti podarilo narvat filtr na tu vypouklou cocku Jedine, co me napada, tak pres redukci-cast krytky a se zoomem smerem k delsimu konci. Pak by to uz vinetovat nemuselo.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  16. #216

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Ano, redukční část má filtrový závit. S filtrem to vinětuje i na 16 mm, takže je třeba trošku říznout (z 2640×1760 na 2400×1700). Je pravda, že jsem s použitím filtru vůbec nepočítal (takže mě i částečná použitelnost potěšila), ale mohla to Sigma vyřešit líp. Kdyby sluneční clona nebyla vestavěná, ale snímatelná, šel by adaptér zasunout o pár milimetrů hlouběji a bylo by to úplně bezproblémové.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •