Výsledky hlasování: Jaký používáte při focení filtry ?

Hlasující
1297. Nemůžete hlasovat
  • polarizační

    13 1,00%
  • UV

    7 0,54%
  • infra

    0 0%
  • šedý

    1 0,08%
  • jiný

    0 0%
  • žádný

    3 0,23%
  • více najednou

    5 0,39%
  • 1 268 97,76%
Stránka 6 z 9 PrvníPrvní ... 23456789 PosledníPoslední
Výsledky 126 až 150 z 216

Téma: základní použití filtrů pro DF

  1. #126

    Wink Re: základní použití filtrů pro DF

    Superní diskuze, stojí za přečtení, potřebuji si časem vybrat polarizační filtr a tak nějak se rozhoduji a tohle se bude hodit
    Koss Porta Pro°°Sony DSC H1°°stativ Velbon CX 560°°Mini stativ HAMA°°Canon Eos 40D°°Canon Ef 17-40mm F4/L,Canon EF 70-200 F4/L°°HOYA HD CPL°°HOYA HD Protector

  2. #127
    Senior Member Avatar uživatele Holda
    Založen
    22.10.2004
    Bydliště
    Kladno
    Věk
    39
    Příspěvky
    614
    Vliv
    247

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Cau, premyslel jsem pod strom poridit blesk na moji amaterskou dslr Olympus E-500. Vidim to na FL-36, na Megaphoto za 5,5k coz jeste jde.
    Ale chci i filtry, tak pisu sem. Chtel bych IR, sedy prechodak, neutralni sedy a nejakou sadu close-up lensu. Poradite vyrobce s ohledem vykon/cena? Mohl bych koupit vsechno treba B+W ale to by bylo jaksi finanacne mimo ze...
    Dik za tipy

  3. #128
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Holda Zobrazit příspěvek
    Cau, premyslel jsem pod strom poridit blesk na moji amaterskou dslr Olympus E-500. Vidim to na FL-36, na Megaphoto za 5,5k coz jeste jde.
    Ale chci i filtry, tak pisu sem. Chtel bych IR, sedy prechodak, neutralni sedy a nejakou sadu close-up lensu. Poradite vyrobce s ohledem vykon/cena? Mohl bych koupit vsechno treba B+W ale to by bylo jaksi finanacne mimo ze...
    Dik za tipy
    navic ten sedy prechodak je onicem. i na cropu i na FF.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  4. #129
    Senior Member Avatar uživatele Holda
    Založen
    22.10.2004
    Bydliště
    Kladno
    Věk
    39
    Příspěvky
    614
    Vliv
    247

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    ehm jaky?

  5. #130

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Na přechoďák ti doporučím systém cokin. Klasický šroubovací přechodový filtr je IMO na nic. Kup od Cokinu redukční kroužek a držák + třeba polarizák. A přechodový a neutrální filtr vezmi třeba hitech. V téhle sekci máš o nich thread, budou se hromadně objednávat snad začátkem přespříštího týdne.
    S IR a předsádkama neporadím, nemám zkušenosti.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  6. #131

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal brazilterrorist Zobrazit příspěvek
    Na přechoďák ti doporučím systém cokin. Klasický šroubovací přechodový filtr je IMO na nic. Kup od Cokinu redukční kroužek a držák + třeba polarizák. A přechodový a neutrální filtr vezmi třeba hitech. V téhle sekci máš o nich thread, budou se hromadně objednávat snad začátkem přespříštího týdne.
    S IR a předsádkama neporadím, nemám zkušenosti.
    Presne.. tak to mam ja a parada.. ty prechodaky od Cokinu jsou strasny smejdy.. fakt silne nedoporucuju.

  7. #132
    Senior Member Avatar uživatele Holda
    Založen
    22.10.2004
    Bydliště
    Kladno
    Věk
    39
    Příspěvky
    614
    Vliv
    247

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    tak uz to nejak poresim diky za rady. Jeste neco dalsiho. Pritulka chce nejaky filtry pod strom na Oly C-760UZ, ale nejak si nejsem jistej, jak je to tam s nasazovanim, musi se kupovat nejaka redukce, ktera je od Olyho pekne mastna, nevite, kde sehnat nejakou neorigos?

  8. #133

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Holda Zobrazit příspěvek
    tak uz to nejak poresim diky za rady. Jeste neco dalsiho. Pritulka chce nejaky filtry pod strom na Oly C-760UZ, ale nejak si nejsem jistej, jak je to tam s nasazovanim, musi se kupovat nejaka redukce, ktera je od Olyho pekne mastna, nevite, kde sehnat nejakou neorigos?
    http://www.fotoredukce.com/redukce_o...p?f=C760UZ&r=3
    a asi i jinde...

  9. #134

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    zajimava alternativa, hlavne cenove, ke cokin filtrum KOOD http://www.digivig.cz/Produkty.aspx?kat_id=16
    uz tady ta znacka padla, netusil jsem ze jsou tak cenove vyhodny
    jsou vzajemne kompatibilni
    Naposledy upravil Vinc Black; 11.01.2007 v 19:35.
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  10. #135

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    jo ja jsem to rikal, kazdopadne to je total lowend.. v prechodacich neuveritelnej shit... jeste vetsi jak Cookin, hruzna

  11. #136

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Skodik Zobrazit příspěvek
    jo ja jsem to rikal, kazdopadne to je total lowend.. v prechodacich neuveritelnej shit... jeste vetsi jak Cookin, hruzna
    hm to je mozny za tu cenu bych se nedivil, ale co jsem nasel tak na to skoro nikdo nenadaval coz je divny...
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  12. #137

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    heh a na grafice jsi cetl? ja jsem cetl prave jen kritiku skoro

  13. #138

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Skodik Zobrazit příspěvek
    heh a na grafice jsi cetl? ja jsem cetl prave jen kritiku skoro
    je fakt ze tam jsem to necetl cely, nejvetsi problem meli s dodavkou, vetsinou to prirovnavali ke stejny kvalite jako cokin (za polovicni cenu a bez barevnyho tonovani u prechodaku)
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  14. #139

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    No ja jsem se hlavne zameroval a hoooodnee nastudoval o prechodacich a tam to bylo jeste o neco horsi nez Cokin a fakt jsou to proste neprijatelne kvality, jako opravdu. Vim, ze tam bylo i par ukazek a des a hruza :/

    edit to Vinc
    , no nenjak tak s tim bych souhlasil
    Naposledy upravil Skodik; 12.01.2007 v 07:13.

  15. #140

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    ted ctu to vlakno na fotografovani a je vic neutralni nez Cokin, odlesky tam jsou, nema to zadny vrstvy, z tech fotek se toho moc vykoukat neda, kvalita je priserna...
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  16. #141

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    No já jsem zvolil filtry hitech, akorát čekám na objednávku z temworkphoto (17. by jim měli dorazit). Na ty jsem totiž nikde nenašel žádnou stížnost a cena je přijatelná.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  17. #142

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal brazilterrorist Zobrazit příspěvek
    No já jsem zvolil filtry hitech, akorát čekám na objednávku z temworkphoto (17. by jim měli dorazit). Na ty jsem totiž nikde nenašel žádnou stížnost a cena je přijatelná.
    jj, muzu jen souhlasit vcetne toho, ze ja uz je mam delsi dobu doma Cena paradni za ten vykon

  18. #143

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Přemýšlel jsem, jak by se dalo objektivně zjistit, jestli filtry, které mají být neutrální, skutečně neutrální jsou. Napadl mě skener. Použil jsem starší HP 3970, naházel na něj filtry, překryl papírem a oskenoval s o 20% zvýšenou citlivostí na barvu (tedy lehce zvýšená saturace, aby případné rozdíly byly víc patrné). Následně jsem zkaliborval RGB podle bílého papíru a vypadlo z toho toto (zmenšeno + komprese):



    pro úplnost - jsou to:

    (1. sloupec)
    HAMA UV (digital)
    Tiffen UltraContrast 3
    Marumi Skylight 1A
    Marumi C-PL
    (2. sloupec)
    OEC Soft-Focus
    OEC ND4
    OEC color (sepia)
    OEC PL
    (3. sloupec)
    Hoya Didymium intensifier
    Hoya G-ND
    Hoya G-Blue

    a výsledek:

    - hoya G-ND (třetí sloupec, druhý řádek) jde do červena
    - OEC ND4 (druhý sloupec, druhý řádek) je nazelenalý
    - Marumi C-PL ujíždí mírně dozelena (vlevo dole)
    - OEC PL ujíždí do žlutozelena (vpravo dole)

    jinak je na tom docela hezky vidět, že ultra-contrast (první sloupec, druhý shora) opravdu snižuje kontrast a skylight 1A (pod ním) lehce otepluje

    Jenže je tu jedna zásadní otázka - dá se tenhle výsledek považovat za objektivní, když jako zdroj světla není použito slunce, ale výbojka ve skeneru? K tomu, že by to nemuselo být objektivní, mě přivedl výsledek didymového intesifieru (vpravo nahoře), který má schopnost měnit barvu podle typu světla (ve slunečním světle je bezbarvý nebo namodralý, pod zářivkou zelený a pod žárovkou fialový). Jenže ve světle výbojky tohoto skeneru je žlutý. Není tedy možné, že ty ostatní filtry (ND, G-ND) ve skutečnosti neutrální jsou, ale ve světle výbojky skeneru se barvivo, které bylo v jejich případě použito, chová jinak, než ve slunečním světle, pro které jsou určené?
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #144

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Nedalo mi to, zkusil jsem jiný skener (na Canon MP500 - horší snímač - nesejme ostře cokoli, co není přímo v kontaktu s deskou, ale používá imho spektrálně kvalitnější světlo) a výsledek je mírně jiný...



    polarizáky a ND sice taky utíkají k chladnějším odstínům (ale tentokrát spíš do zeleno-modra), ale přechoďák vyšel úplně opačně, nejde do červena, ale taktéž spíš ochlazuje...



    takže závěrečný poznatek je asi takový, že skenerem se objektivně nedá zjistit prakticky nic použitá barviva zřejmě do jisté míry reagují na typ světla...

    Ale je hezký aspoň sledovat, jak dydimové sklo mění barvičky podle skeneru (vpravo nahoře - u HP žlutá, u Canonu růžová )
    Naposledy upravil no-X; 28.01.2007 v 17:48. Důvod: překlepy...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  20. #145

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Podej si ruku s J. da Cimrmanem, to byl taky průkopník slepých uliček
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  21. #146

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Ono by to ještě bylo tak nějak pochopitelný, zvlášť u polarizáků (jestli vyšel žlutozelený, nebo modrozelený už není takový rozdíl), ale ten G-ND od hoyi je mi opravdu záhadou... u jednoho typu světla zvyšuje barevnou teplotu, u jiného snižuje. Na druhou stranu - už ho stejně používat nebudu, takže mě to ani moc netrápí
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  22. #147
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    A co keby si si to polozil za slnecneho dna na stol na zahrade, cvakol zvlast s manualnou a automatickou WB a to iste, ked bude pod mrakom?
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  23. #148
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    A co keby si si to polozil za slnecneho dna na stol na zahrade, cvakol zvlast s manualnou a automatickou WB a to iste, ked bude pod mrakom?
    tak cmuze to zkusit i pred zarovkou pokud to bude jediny zdroj svetla.
    a bude to i test vyvazeni bile
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  24. #149

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    A co keby si si to polozil za slnecneho dna na stol na zahrade, cvakol zvlast s manualnou a automatickou WB a to iste, ked bude pod mrakom?
    To je fajn nápad, ale momentální problém je v tom, že bydlím v paneláku, takže zahrada v dosahu není a na Lipně nám při pádu stromu (při té nedávné vichřici) ze stolu zbyla jen kovová konstrukce (a to byl z dubu ).

    Ale mohl bych to zkusit příští víkend na balkoně - pokud nebude moc pod mrakem, budu doma a chytím okamžik, kdy tam jde světlo
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  25. #150

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Podařilo se mi najít super stránku se spektrogramy fitrů HOYA:

    http://www.2x36.ru/articles/filters/hoya_spector.html

    je tam mj. nádherně vidět rozdíl v kvalitě UV filtrů, nebo jak fungují color-intensifiery:



    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •