Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: problém po výměně MX-440 za FX5900XT

  1. #1

    Standardní problém po výměně MX-440 za FX5900XT

    Čau. Dříve sem měl místo Leadteku a 400 W Nexus AXLE GF4 MX-440 a nějaký Noname 300 W (B&C tuším - ty co jsou standartně v RedStarech). Počital sem s tím, že to ten zdroj nedá, tak jsem Koupil ten Nexus. Namontoval sem Leadtek a nechal 300W. Zapnu a píííííííííííp. Říkám si, tak přeci zdroj. Nedalo mi to a zkusil sem znovu zapnout - vše najelo v pořádku. Vyhozené prachy za zdroj... doufám že né, ale k problému. Další zapnutí opět pííííííp. 300 W ven, namontuju Nexus a pííííííííp. No nic začal sem pátrat a zjistil sem toto:
    1) při MX-440 sem měl fsb na 177 (AGP 70Mhz), pokud jsem dal víc než odpovídalo 70 na AGP tak se mi vždy po přechodu do 3D (hry, 3Dmark) spomalila grafarna (na cca 5fps) (i na default MHz), stačilo hops do 2D a vše OK. Tenkrát sem si říkal že ta grafárna prostě ve 3D nesnese víc jak 70 na AGP.
    2) Leadtek i s Nexusem sem nechal na těch 177 fps. Zjistil sem, že pokud to pííííííípne (jako že to pípne cca v 80% zapínání), tak se neroztočí větrák na GPU (nepomohlo ani napájení větráku z "HDD" konektoru, ani ponechání grafy na samotném napájecím kabelu ze zdroje), monitor zůstává ve Standby módu. Systém žřejmě nenajíždí, stačí zmáčknout Power ON knoflik a PC se bezproblémů vypne (ale já bych spíš chtěl aby se bez problémů zapnul ). Zajímavý je, že po pííííííííípnutí to Vždy (zkoušel sem to už minimálně 20 krát) na druhý pokus najede OK. Vypadá to, že to pípání má navíc nějakou souvislost s odpojením zdroje ze sítě (vždy když sem zkoušel prohazovat co se dalo, jsem PC úplně odpojil od 230V~, ale nechci tu tvrdit, že pokud to úplně neodpojím od 230V tak to nedělá, ale dělá to rozhodně méně.
    3) Takt CPU sem nechal tak jak sem ho měl ověřený na stejbl.
    4) Víte někdo co by s tím mohlo být?? Mám opět smůlu že grafule nedá ani 70 na AGP?
    5) Tento týden ještě zkusím fsb na 166 (AGP bude 66), napadá mě že to může být díky Noname MB (i když je na 99,9% stejná s jedním starším Epoxem) s nevychytaným AGP tak jak sou vychytaný značkový MB. Teď mě napadlo "přiVoltovat" malilinko na AGP...
    6) Dík za rady i za poučení, že některý předchozí úvahy sou hovediny.

    p.s. nejvíce mě zaráží souvislost s odpojením zdroje od 230V~ a napájecí konektor jsem do grafárny nezapoměl zapojit .
    3RSystems R202; INtake 1 x 120mm FAN Nexus + 1 x 80mm @ 7V; OUTtake: 1 x 80mm @ 7V + zdroj|| Nexus NX4090 400W; 16.2dB || LITEON AA261; KT400 || AXP 2000+ @ 2,047GHz (178*11,5); 1,60V || ZALMAN CNPS 7000B (1800 min-1) ; ALCU || 2 x 1 GB noname DDR 400 CL3; (2,5-3-3-6) || 160 GB HDD Seagate ST3160023A || Leadtek FX5900XT (390/700@470/900MHz); A-C NV Silencer 3 (Rev. 2) || LCD: 20" Philips 200W6CS/00 || DVDRW LG GSA-4163 || REALTEC 10/100MB; || TV: ASUS My cinema-P7131 Hybrid || SOUND on BOARD - REALTEC AC97 || TECHNICS SA-GX 130; (2*70W)|| AQ Kentaur 650; (2*110W)||

  2. #2
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní

    Zkus dat vsechno na default, jak uz si psal, grafice se nemusi libit vyssi takt AGP, pak bych tu grafiku zkusil v jinem pc, problem bych videl v desce nebo ve zdroji.
    Btw. Nexus je imho tezky noname
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •