Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: DF na focení venku ( krajiny )

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Třebíč
    Příspěvky
    87
    Vliv
    263

    Standardní výběr DF

    Vzhledem k pozastaveným registracím mě poprosil kamarád o umístění tohohle dotazu:

    Zdravím. Nemám moc zkušeností s DF a proto by mě zajímalo zda je tohle pro začínajícího amatéra dobrá volba:
    Panasonic DMC-FZ2E-K : "12x optický zoom, světelnost f2.8 po celém rozsahu, MEGA optický stabilizátor obrazu, nastavení priority času a priority clony, rozlišení 2.11MP, Venus Engine LSI , JPEG, objektiv Leica Vario-Elmarit f 2.8 / 35 - 420mm (35mm), šestilamelová clona, motivové programy, 1.5"" LCD panel (114 000 pixelů), snímání 4 snímků/s MEGA BURST, režim makro (od 5cm), zonální/bodové měření, korekce expozice +/- 2EV, ISO 50/100/200/400, LCD hledáček, vestavěný výklopný blesk, ozvučené videoklipy, audiodabing, přiložena 8MB SD, vysokokapacitní Li-ion akumulátor 7.2V / 680mAh, přiložena masivní sluneční clona.
    Současná cena je pod 12.tis s DPH

    Jediná věc která mi pravda vadí nejvíce je, že je to "jen" 2,1Mp ...ale neplánuji tisk fotek větších jak 10*15 cm, a nejsem si jistý zda vzhledem k zoomu který tenhle FD má budou 2Mp velkým omezením. Zvažoval jsem taky třeba Canon S1 IS ale cena je i s příslušenstvím(karta, záložní zdroj) trochu jinde a je to jen +1Mp.

    Pokud by zde někdo měl nějaké zkušenosti s tímto DF, a dokázal poradit zda ano/ne bylo by to prima . Případně navrhnout jiné alternativy DF.
    Martind (martikn@centrum.cz)
    Pilooooooot!

  2. #2

    Standardní

    1) co to znamena zacinajici fotoamater ? co hodla, chce fotit ? pokud se chce hlavne seznamit s nejakymi pravidly foceni a postupy atd. tak mu myslim bude klidne stacit olympus c-740...ktery se dnes urcite da sehnat pod 10k...a kdyz ho to chytí, tak pak treba koupí DSLR...

    2) ty 2MPx se mi preci jen zdaji malo. ono nejde jen o fotky, ale taky o to, ze z nich bude delat vyrezy apod....

    3) Jinak jsou ty parametry moc moc pekne...a kdyby to preci jen melo alespon ty 3mpx tak bych nevahal....
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Třebíč
    Příspěvky
    87
    Vliv
    263

    Standardní vyběr DF

    Hlavně focení převážně krajiny. Proto chci foťák s velkým zoomem. Jedná se o focení ze zábavy, pro posílání fotek známým po netu a tak. Rozhodně ne žádné komerční aktivity . Dělání výřezů je dobrá věc, nicméně tady by mohl pomoci slušný zoom (?). ...DSLR je trochu jiná cenová kategorie, nejdříve chci zjistit co a jak, pak někdy za 30 let možná něco dražšího

    C-740 mám v práci a upřímně řečeno jsem z něj docela rozpačitý/zklamaný (pravda focení je většinou za nepřiznivých podmínek ...protisvětlo, noční záběry). zejména mi vadí extrémně malá výdrž baterek(4xAA 2100mAh při použivání blesku a občasném prohlédnutí fotek na displeji). Může být jen náhoda, špatné baterky(Sanyo?,hmm) nebo moje chyba, ale takovou mám zkušenost. C-740 může rozhodně být dobrá volba ale přeci jen bych raději něco jiného .

    Martind (martikn@centrum.cz)
    Pilooooooot!

  4. #4

    Standardní Re: vyběr DF

    Citace Původně odeslal Keyoke
    Hlavně focení převážně krajiny. Proto chci foťák s velkým zoomem. Jedná se o focení ze zábavy, pro posílání fotek známým po netu a tak. Rozhodně ne žádné komerční aktivity . ..DSLR je trochu jiná cenová kategorie , nejdříve chci zjistit co a jak, pak někdy za 30 let možná něco dražšího

    Martind (martikn@centrum.cz)
    tak na krajinu bych doporucoval neco s hodne kratkym ohniskem (sirokouhleho), coz je u digitaku docela problem...takze se spis orientovat podle toho...da se to resit i predsadkou, i kdyz (omlouvam se zas za priklad C-740, ale mam ji tak o ni vim nejvic) napr. C-740 + WCON 07 da nejakych 27mm ekvivalent a to stale neni to prave orechove...cghtelo by se to dostat na hodnoty 20 az 24 mm ekvivalentu...
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  5. #5

    Standardní

    To Keyoke: Ad. FZ2 - foťák je za ty peníze dost v pohodě, pokud preferuješ zoom a s digi začínáš, tak asi nebudeš mít problém. Pokud nepotřebuješ tisknout, dělat výřezy, atd. a chceš "jenom" fotit, měl by Ti 2 mpx v pohodě stačit. Optika je v pořádku (rozhodně lepší než u UZ Olympusů), zpracováním je foťák velice kvalitní. Jediné, co bych mu (v rámci ceny) vytknul, je dost neoperativní ovládání, zvlášť manuálu, ale to Tě trápit nebude ...

    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal jan555
    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    jenom jeste doplnuji - vetsina nejhezcich fotek krajiny co jsem videl je objektivy 19-24mm, i 16mm neni az takovou vyjimkou...a dale samozrejmne objektivy 28-80 jako nejrozsirenejsi, ale i tam je to v drtive vetsine 28mm...
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal Chocen
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    jenom jeste doplnuji - vetsina nejhezcich fotek krajiny co jsem videl je objektivy 19-24mm, i 16mm neni az takovou vyjimkou...a dale samozrejmne objektivy 28-80 jako nejrozsirenejsi, ale i tam je to v drtive vetsine 28mm...
    Ještě jsem neviděl nikoho, kdo fotit umí, aby fotil krajinky krátkým koncem Ten je totiž (spolu s předsádkama) spíš pro případ "nouze" - interiéry, architektura. Makro a portrét fotíš taky krátkým koncem
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    Ještě jsem neviděl nikoho, kdo fotit umí, aby fotil krajinky krátkým koncem Ten je totiž (spolu s předsádkama) spíš pro případ "nouze" - interiéry, architektura. Makro a portrét fotíš taky krátkým koncem
    ok. takze nejake priklady (taky posli jestli muzes, kdyz jsi nevidel nikoho, kdo to foti kratkym koncem, tak by mne to docela zajimalo, kdo to je a jak foti):

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...9426&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...9521&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...1816&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...0179&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...9739&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...4302&gal=photo

    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r...2325&gal=photo

    to snad zatim bude stacit, ale je toho samozrejmne mnohem vic...Ona samozrejmne krajina jde fotit i dlouhymi ohnisky, ale jednak to ma za nasledek mensi prostorovost fotografie, dale je obraz takovy "plochy" atd.. Je faktem ze nekdy to jinak nejde (nejaky krajinny motiv v dalce), ale to sirokouhle proste vypada lip...

    ruku v ruce s krajinnou fotografii jde taky samozrejmne pouziti filtru, zvlaste sedeho prechodoveho a polarizacniho. ale to uz se tu rozepisuji moc - pockejte na dalsi clanek meho fotoserialu ( http://www.pcarea.org/modules.php?na...s&new_topic=10 ) , ktery bude venovan prave krajine...
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  10. #10

    Standardní

    U většiny těch fotek se dá pochopit, proč jsou focený krátkým ohniskem (když je to na výšku, nemá kam odejít, chce do toho dostat ještě něco dalšího), nicméně - většina z těch fotek nejsou krajinky v pravém slova smyslu a taky prakticky na všech (byť jsou pěkné, o tom žádná) je vidět, jak to, že je toho z daného místa "víc vidět" fotky odskákaly - ta deformace se srovnat prostě nedá.

    Zatím jsem snad neviděl, že by profík - krajinkář, fotil něčím jiným, než pevnou 70 - 500.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  11. #11

    Standardní

    Tak jo, asi máš pravdu. Já si pod "krajinou" přestavuju obvykle něco jiného a ta "deformace" je evidentně v módě (ono, když je to "naschvál", tak to bývá často moc pěkný, když je to "z nouze" tak ) Když jsem si ale projel ty fotky na fotoaparatu.cz, tak stejně když se objeví (on na to samozřejmě zdaleka ne každý má) fotka na objektivu s pevným ohniskem, tak vypadá ta fotka "malinko" jinak.

    Večer se mrknu a hodím sem nějaký odkazy na to, co jsem měl na mysli já.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  12. #12

    Standardní

    tak jsem tedka nasel jeden clanek, jehoz jedna cast nas asi rozsoudi :

    Při fotografování krajiny z hlediska ohniskové vzdálenosti uplatníme všechny typy objektivů. Širokoúhlé objektivy (28-35 mm) oceníme v horách, kde jsme často v údolí a není možný odstup od objektu. Výborné jsou i na průhledy (oknem, mezi kmeny stromů atd.).
    Základní objektivy (50-70 mm) jsou výborné v mírně zvlněné krajině, kde v případě používání širokoúhlých objektivů jsou zajímavé detaily krajiny příliš daleko.

    Teleobjektivy (100 a více) jsou vhodné pro potlačení perspektivy a samozřejmě pro získání detailů vzdálenějších objektů. Vzdálenější zajímavá místa si takto můžete přímo vybírat.
    Společným požadavkem pro krajinářské objektivy je vysoká kresebnost (ostrá kresba detailů) a dobrý přenos kontrastu. Ideálním řešením jako náhrada za pevná ohniska je transfokátor (ZOOM). Problémem však někdy bývá kvalita.

    Zejména v poslední době se v krajinářské fotografii dostávají do obliby super-širokoúhlé objektivy (17 - 20 mm). Výhodou je možnost záběrů s výraznými a relativně velkými předměty v popředí.
    Důležitým doplňkem, který by se měl stát automatickou součástí objektivu je sluneční clona. Vyrábějí se pevné nebo pružné gumové. Clona brání vzniku nežádoucích reflexů a zároveň chrání objektiv.
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  13. #13

    Standardní

    Vida, vida, dobrý článek, ten popisuje to, co jsem vlastně až dneska pořádně zjistil - fakt jsem neměl tušení, že se v takové míře používají krátká ohniska

    Nuže, jsem poučen, zkusím si s tím taky pohrát, člověk se pořád učí (a ve foto to platí dvojnásob, že )

    EDIT: A omlouvám se za poněkud prasečí první post - občas si holt musím připomenout, že nejsem nejchytřejší

    Díky.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  14. #14
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Třebíč
    Příspěvky
    87
    Vliv
    263

    Standardní

    Diky za informace a pěknou diskuzi pánové. Docela dost tedka zvazuji co ted . Zrejme ale pro zacatek vyhraje ten panasonic se zoomem a stabilizatorem a na sirsi zaber si zkusim vyhrat s panaromatem. btw.nejake praktické rady k vytvareni panoramat by nebyly?

    Martin (martikn@centrum.cz)
    Pilooooooot!

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Keyoke
    Diky za informace a pěknou diskuzi pánové. Docela dost tedka zvazuji co ted . Zrejme ale pro zacatek vyhraje ten panasonic se zoomem a stabilizatorem a na sirsi zaber si zkusim vyhrat s panaromatem. btw.nejake praktické rady k vytvareni panoramat by nebyly?

    Martin (martikn@centrum.cz)
    No, k tomu imho jediné - nevytvářet panoramy ve foťáku, ale nafotit rozumné množství fotek (spíš víc) a pak si s tím hrát na počítači. Softwarků na to najdeš spousty, záleží na tom, který Ti sedne, a který bude mít lepší výsledky. Já si s tímhle moc nehraju, takže víc neřeknu, ale připadalo mi docela dobrý třeba PanoramaFactory a tuším, že je free ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal jan555
    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    ... že chceš mít na fotce všechno a pomoci širokáče to tam dostaneš, to ještě neznamená, že umíš fotit....

    Nevím, co tu furt řešíte, žádná difitální fotografie neexistuje. Fotografie je jen jedna. No vlastně dvě; dobrá a špatná. Krabička s čočkama je jenom prostředek, je úplně jedno, jaké má střevo...
    WS - iPentium D 945+ 3,4 GHz | self - made water cooling | Asus P5WD2 Premium | Transcend DDR2 2GB (2x1GB/800) | Matrox Millenium P650 | EIZO FlexScan L568 (17") | Hitachi HDT72250VLA380 (4x 250GB SATA2 - RAID 0 + 10) | LG GSA-4163B | Logitech Internet Navigator Keyboard | Logitech MX1000 Laser | Aver TV | Adaptec AHA 2940AU | CanoScan FS4000US | HP 930c | MSI Bluetooth USB |
    NB - Asus V1S

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal kamil
    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal jan555
    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    ... že chceš mít na fotce všechno a pomoci širokáče to tam dostaneš, to ještě neznamená, že umíš fotit....

    Nevím, co tu furt řešíte, žádná difitální fotografie neexistuje. Fotografie je jen jedna. No vlastně dvě; dobrá a špatná. Krabička s čočkama je jenom prostředek, je úplně jedno, jaké má střevo...
    nechapu smysl tohoto prispevku...a btw jsem nemluvil o sobe, kdyz jsem napsal "ten kdo krajinu fotit umi"....
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal kamil
    Citace Původně odeslal Chocen
    Citace Původně odeslal jan555
    To Chocen: Fotit krajinu nejkratším koncem, nebo dokonce s předsádkou - to si děláš legraci
    No to si samozrejmne legraco nedelam, to je bezna praxe. Teda u tech, co krajinu fotit umi...
    ... že chceš mít na fotce všechno a pomoci širokáče to tam dostaneš, to ještě neznamená, že umíš fotit....

    Nevím, co tu furt řešíte, žádná difitální fotografie neexistuje. Fotografie je jen jedna. No vlastně dvě; dobrá a špatná. Krabička s čočkama je jenom prostředek, je úplně jedno, jaké má střevo...
    nechapu smysl tohoto prispevku...a btw jsem nemluvil o sobe, kdyz jsem napsal "ten kdo krajinu fotit umi"....
    tak davam hlas kamilovmu postu.To ze si clovek kupi fotak(digitalny/analog, dnes uz skor ten digital) vobec neznamena ze aj nieco poriadne odfoti(aj napreik tomu ze na novych fotakoch staci uz len stlacat spust).Ked som videl fotky spoluziaka co robil ked sme mali kruzkovicu + nejake dalsie foto tak som myslel ze sa povraciam(a nie koli tomu co sa tam dialo ).Niektorym ludom by ani fotaky nemali predatvat.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marek

    tak davam hlas kamilovmu postu.To ze si clovek kupi fotak(digitalny/analog, dnes uz skor ten digital) vobec neznamena ze aj nieco poriadne odfoti(aj napreik tomu ze na novych fotakoch staci uz len stlacat spust).Ked som videl fotky spoluziaka co robil ked sme mali kruzkovicu + nejake dalsie foto tak som myslel ze sa povraciam(a nie koli tomu co sa tam dialo ).Niektorym ludom by ani fotaky nemali predatvat.
    jo, s tim ja samozrejmne souhlasim, jen nechapu, proc to byla reakce na moji diskuzi s jan555. Ono ale taky s tim jak a co fotit souvisi s cim - a jak bylo z nasi diskuze videt, nejake megapixely a podobne hovadiny s tim ani tak moc co delat nemaji, ovsem optika, to je vec jina...na te visi hodne moc....
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •