Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: wifi uvnitř paneláku

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní wifi uvnitř paneláku

    Ahoj
    Mam dotaz...Myslite ,ze bych rozchodil wifi sit v panelaku v rozsahu 1-2 patro ?
    Jedna se mi o to ,jestli projde signal skrz zelezobetonové panely.
    Nemate s timto nekdo zkusenost ?
    Delam si zalusk na malou sit 3-4 uzivatele na ADSL
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27796
    Libi se mi tento kousek jako AP + ADSL modem+ nejake karty do pc.
    Myslite ze to zvladne ten signal protlacit skrz ?
    Dik
    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  2. #2

    Standardní

    No me se zda ze pri tomhle by bylo lepsi pouziz normal ethernet, protoze provrtani popripade uplaceni cloveka, ktery je mezi vami je IMHO levnejsi nez 2 Wifi.

  3. #3

    Standardní

    zelezobeton byva obvykle dost problem, pokud to bude spatny, taxe se std. antenou nedostanes ani za zed..

    ale je to potreba otestovat
    spyBook: HP nx9010 => C 2.4Ghz | 512 MB DDR | 30 GB HDD | DVD | 15" display
    spyPc No.1: SOLTEK SL75-DRV5-E | AMD ATHLON XP1700+ | 512 MB DDR | ATI R9200 | SEAGATE B7200.7+ 120 GB | NEC ND2510A | GENIUS SM Value 5.1 | ASKEY TView99 | acer AL1721ms | GENIUS SP-G106 | GENIUS Twin Touch Wireless | MODE COM Impact Black
    spyPC No.2: ABIT KT7A | AMD Duron 1Ghz | 256 MB SDRAM | GeForce 4 MX440 SE | SEAGATE BIV 40GB | MSI X52P | 15" AOC LM520A

  4. #4

    Standardní

    Bydlim pod strechou v panelovem dome, nad bytem je jeste strojovna (take ZB) a nad ni je teprve vsesmerovka. Do bytu to prosviti s prehledem.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  5. #5
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    no myslim, ze by s tim nemel byt problem. nicmene pokud by byl, tak se to da resit umistenim routeru ( pripadne antenky ) do mezipatra.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  6. #6

    Standardní

    No mozna to bude lepsi( a hlavne levnejsi) resit normalni siti.
    Muzu jeste dotaz?
    Zeptam se jeste laicky.
    Potreboval bych reseni nasledujici..
    Napisu to zak jak to myslim a nebudu to psat odborne,doufam ,ze mne pochopite.
    4 pocitace v sitina kterych by mel chodit internet z ADSL.
    Adsl u mne,1 pc ve stejnem patre 2x pc o patro vis.
    Musi byt neustale spusten muj pc ,aby to vse chodilo ,nebo je nejaka krabicka ,ktera umi obslouzit toto vse i bez neustale zapnuteho pc (servru)

    Diky vsem
    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  7. #7
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    na rozhoz site bud musi byt spusten neustale tvuj pocitac, ktery pobezi jako router anebo si poridis router separatni ( paklize ho v sobe uz nema adsl modem ) coz je krabicka bez vetraku s malym odberem.

    dalo by se to resit jeste jinak, ale to by ti nejspis poradili vic sitari.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    na rozhoz site bud musi byt spusten neustale tvuj pocitac, ktery pobezi jako router anebo si poridis router separatni ( paklize ho v sobe uz nema adsl modem ) coz je krabicka bez vetraku s malym odberem.

    dalo by se to resit jeste jinak, ale to by ti nejspis poradili vic sitari.
    Ale pozor kdyby jsi chtel jeste sdilet net, tak je potreba router s NAT Coz ti asi ADSL krabka neumi.

  9. #9

    Standardní

    No mě jde prave hlavne o ten net...
    Neměli by jste pro mě nejake konkretni reseni ?

    Sit 3-5 PC + sdilene pripojeni k netu pres ADSL
    Diky vsem za nejake konkretni rady a řešení.
    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    2Dominator: vidis, na preklad adres sem zapomel. vsak rikam, nejsem sitar

    2Zizi: rekl bych, se s timto pristupem ti to brzo nekdo zamkne. zkus se poohlednout kolem. rekl bych, ze se dozvis hodne zajimavych veci.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11

    Standardní

    Zamkne ?
    Proč ?
    To se teď dělá ?
    Dřív to fungovalo jinak...Ja vím ,že moc postů nemám ,ale pamatuju úplně původní forum a tam to fungovalo jinak

    Myslím ,že jsem mel tak cislo 8-10 v poradi zaregistrovanych.
    Prede mnou byli Carlos,Spec..a mozna jeste par.
    Já nemam moc cas sem chodit ,ale pro radu si rad nekdy poctu a zeptam.
    Nu což časy se mění...

    Budu muset víc číst

    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  12. #12

    Standardní

    S rekl bych vzrustajici stupiditou nekterych dotazujicich ano .

    Jako router si bud stahni nejake floppy distro, k tomu energeticky nenarocnou 386ku bez disku a postupuj podle manualu toho distra - jednoduche. Nebo si kup onu "zazracnou" krabicku, kterou sezenes za par stovek, kde uz si to pak v klidu naklikas. Natahnout kabelaz (5kc/m) vyjde levneji a navic budete mit sit o trochu rychlejsi.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  13. #13

    Standardní

    No za prve to ze jsi se registroval brzo apod. te neomlouva

    Ale poradim no.
    mas nekolik zpusobu jak to resit:
    1) budes mit tvoje PC pernamentne zapnute a tam budes mit nastaveno sdileni (pomici proxy ci NAT). a dal budes mit switch a od nej kabely k PC
    2) budes mit switch, kterej se jmenuje router a ten router jeste musi mit podporu "prekladu adres" (NAT). No a z tehle krabicky zase natahas kabely k PC.

    Nastaveni jednotlivejch PC uz je hracka.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal mISHA
    na rozhoz site bud musi byt spusten neustale tvuj pocitac, ktery pobezi jako router anebo si poridis router separatni ( paklize ho v sobe uz nema adsl modem ) coz je krabicka bez vetraku s malym odberem.

    dalo by se to resit jeste jinak, ale to by ti nejspis poradili vic sitari.
    Ale pozor kdyby jsi chtel jeste sdilet net, tak je potreba router s NAT Coz ti asi ADSL krabka neumi.
    Cios samozrejmne ADSL router umi
    ITF FreeNet Liberec

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal CompCrasher
    S rekl bych vzrustajici stupiditou nekterych dotazujicich ano .

    Jako router si bud stahni nejake floppy distro, k tomu energeticky nenarocnou 386ku bez disku a postupuj podle manualu toho distra - jednoduche. Nebo si kup onu "zazracnou" krabicku, kterou sezenes za par stovek, kde uz si to pak v klidu naklikas. Natahnout kabelaz (5kc/m) vyjde levneji a navic budete mit sit o trochu rychlejsi.

    Stupiditou dotazu ?
    No sorry ,ze jsem ten dotaz napsal tak jak jsem ho napsal.
    Ale je to lepsi jak si plest pojmy .
    par vecem hovim ,ale necemu nerozumim ....
    Tak snad neni problem se zeptat.
    Nejsem zadny mistr sveta...jako nekteri

    Jinak děkuju všem co odpověděli na par stupidnich dotazu..

    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal CompCrasher
    Bydlim pod strechou v panelovem dome, nad bytem je jeste strojovna (take ZB) a nad ni je teprve vsesmerovka. Do bytu to prosviti s prehledem.
    Jo ale neleze to pres panel, ale odrazem, mam to podobny a kdyz zadelam zaluzie, mam konec .
    ITF FreeNet Liberec

  17. #17

    Standardní

    Hm, sorry, ze to vyznelo, jak to vyznelo. Tebe a tvuj dred jsem samozrejme na mysli nemel, nevidim na nem nic nesrozumitelneho, jen se to tu posledni dobou opakuje. Jinak tipu uz tady mas vic jak dost .
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal CompCrasher
    Hm, sorry, ze to vyznelo, jak to vyznelo. Tebe a tvuj dred jsem samozrejme na mysli nemel, nevidim na nem nic nesrozumitelneho, jen se to tu posledni dobou opakuje. Jinak tipu uz tady mas vic jak dost .
    O.K. v pořádku nic ve zlým
    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  19. #19
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    ja bych poprosil vsechny, aby se uz zdrzeli ot. pokud ma Zizi konkretni dotaz/problem > sem s nim.

    EDIT: Zizi vsiml sis, ze mas SZ?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  20. #20

    Standardní

    te si dovolim dotazek...
    Vyhledal jsem onu kouzelnou krabicku.

    http://www.zive.cz/h/Testcentrum/AR.asp?ARI=117879
    Stoji neco kolem 2100 s DPH a to je myslim dobra cena.
    I ohlasy na kvalitu a spolehlivost na netu jsou dobre.
    Tak jen dotaz...

    Zvladne toto zarizeni tohle ?
    Bude fungovat i bez neustale zapnuteho pc ?
    Jestli jsem to dobre pochopil ,tak ho staci jednou nastavit a nepotrebuje ke svemu chodu nejake permanetne zaple pc ?
    Tzn.
    Kdykoliv se k nemu pripojim z jednoho ze ctyr pc tak to bude fungovat ?
    Nebo jsem to spatne pochopil a je nutnost mit zaply pocitac neustale?
    Dik
    Zizi
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

  21. #21

    Standardní

    Pokud bude pripojen (router) k internetu, tak jasne ze bude nezavisle na necem jinem. Tzn bude to jak jsi psal.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  22. #22

    Standardní

    Diky toto presne jsem potreboval..
    CPU:C2D E8200@3,6 GHz Vcore def.|MB:GB P35-DS4 11|COOL: scythe Ninja rev. B|MEM: 2 x 1 GB A-DATA extreme|VGA:Sapphire 3850/512 MB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •