Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Prvni kontakt pri reklamaci v Softcom Group v Brne

  1. #1

    Standardní Prvni kontakt pri reklamaci v Softcom Group v Brne

    Dobrý den,
    chtěl bych u Vás reklamovat závadu na MB EPOX EP-8RDA+. Na desce něco shořelo, přitom ale normálně fungovala. Potřeboval bych vědět jak se to bude řešit. V případě, že by se to neopravovalo a měli by mi být vráceny peníze, bych si sehnal s předstihem jinou.

    Děkuji za rychlou odpověď
    EPOX EP-8RDA+, daňový doklad číslo 2324004702 ze dne 24.4.2003
    (tady byla fotka)


    Odpoved:
    Dobry den,
    v tomto pripade vyrobce desek neuznává reklamaci jako opravnenou, casto se jedna o externi zdroj prepeti. Casty problem u PC, kde neni pouzitra prepetova ochrana.
    Desku Vam prijmeme jako pozarucni reklamaci a posleme na posouzeni k vyrobci. To vsak trva vic jak mesic.

    S pozdravem

    Martin Sedlmajer
    Softcom Group s.r.o.
    Jiráskova 41
    60200 Brno
    tel.: 549216222

    Tak co vy na to
    MSI KT880 Delta, Barton 2500+, 512 MB DDR400 Hyper-X, ATI RADEON 8500 250/250@260/260, CHIEFTEC DA-01B-D, SEAGATE BARRACUDA 120GB

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Snorri
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    36
    Příspěvky
    656
    Vliv
    270

    Standardní

    normalne im ju tam dones na reklamacku, musia ti ju zobrat... zober si potvrdenie o prevzati a ak to za 30dni nevybavia, vypytaj si naspat peniaze... Ked im nebude nejak moc do reci, ozen sa COI...
    ASUS F3 series - powered by Core 2 Duo T5500 + Geforce Go 7300

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Presne tak, cim byla zavada zpusobena musi zjistit oni a musi to take prokazat. To ze elektronika ohorela je preci uplne normalni stav, kdyz neco umre.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4

    Standardní

    Dobry den,

    Dekuji za odpoved, vasich problemu s vyrobcem je mi opravdu lito. Ale nyni zpet k memu problemu. Z vasi odpovedi jsem pochopil, ze reklamace je vzdy pres 30 dni, v tom pripade se muzeme domluvit ihned na vraceni kupni castky a hned si mozna vyberu jinou desku. Doklad o nakupu samozrejme vezmu sebou pro vyrizeni vsech formalit.
    Upresnete mi prosim zda je mozne se u Vas stavit ihned, nebo se domluvime na konkretnim terminu.

    Dekuji za tak bleskove a bezproblemove vyrizeni reklamace, tak vstricny pristup se opravdu hned tak nevidi.

    S Pozdravem,...
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  5. #5

    Standardní Pokračování

    Moje reakce:

    Vážený pane,
    tím mi chcete říct, že je na libovůli výrobce, zda uzná moji reklamaci u evidentí závady? Já si myslím, že důkazní břemeno je na jeho straně. Pokud tedy on mě neprokáže, že jsem poškodil výrobek špatným užíváním, musí reklamaci uznat. A jsem si téměř stoprocentně jist, že mi to neprokáže. Navíc žádné doporučení, které by se týkalo použití přepěťové ochrany jsem v návodu nenašel. Já jsem jenom doufal, že v případě Epoxu, kterého jsem považoval za jednoho z těch "lepších" výrobců, by mohla být lhůta na vyřízení reklamace kratší. Naštěstí jsou zde zákonem dané lhůty na vyřizování reklamací a tudíž se domnívám, že překročení jednoho měsíce by pro výrobce mělo stejný efekt, jako kdyby reklamaci uznal. Navíc mi nemůžete přijmout desku jako pozáruční reklamaci, protože je ještě půl roku v záruce.

    Nevím, co Vás vede k takto rychlým závěrům o neoprávněnosti reklamace a musím konstatovat, že mě přístup z Vaší strany vcelku zaráží. Původně jsem chtěl vše vyřídit poštou, ale od tohoto záměru jsem rychle upustil. Pokud by se jednalo o Vaše špatné zkušenosti s průběhem reklamačního řízení, chtěl bych Vás požádat o kontakt na firmu, která zajišťuje servis v České republice, abych ji mohl kontaktovat přímo a Vy se tím vyhnuli zprostředkovávání komunikace mezi námi. Pokud nic takového neexistuje, tak budu nucen dojet k Vám osobně a vše vyřešit až na místě.


    Odpoved:

    Dobry den,
    uznání či zamítnutí reklamace není na libovůli výrobce. Výrobce je schopen stanovit příčinu, vznik i rozsah vzniklé vady.
    Podle informací, které mi poskytl kolega Sadílek, s kterým jste si dopisoval přes ICQ, je deska funkční a došlo tedy k vyhoření regulačního obvodu IEEE1394. Aspoň tak to vypadá z přiložené fotografie. Váš problém byl konzultován s vedoucím servisního odděleni naší firmy panem Michalem Šebkem.
    Desku můžete zaslat na pobočku k bližšímu ohledání.
    MSI KT880 Delta, Barton 2500+, 512 MB DDR400 Hyper-X, ATI RADEON 8500 250/250@260/260, CHIEFTEC DA-01B-D, SEAGATE BARRACUDA 120GB

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    S vyrobcem nemas nic, jestli reklamaci uzna nebo ne rozhoduje prodejce. Jestli ji jemu uzna vyrobce/dodavatel uz je jeho problem. Viz to dukazni bremeno - neni na vyrobci, ale na prodejci.

    Ze neco vyhori, je zpusobeno v 90% pripadu nejaky prepetim (pruraz). Druha vec je, jak prodejce (jak rikam, vyrobce s tim nema nic spolecnyho) prokaze, ze to prepeti nebyla chyba reklamovany soucastky, ale soucastky jiny.

    BTW: Kdyz na to prijde, veskery skody v PC by mel hradit v dusledku vyrobce (nikoli prodejce) zdroje, paac je ze zakona za skody zodpovednej a kdyz se prokaze, ze to bylo zdrojem ... .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •