Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 58

Téma: Mandrake 10

  1. #1

    Standardní Mandrake 10

    Cau, xel by som sa spitat ci visiel nejaka oprava na Mandrake 10, lebo tu verziu co mam mi zrusi XP tak ze nejde

  2. #2

    Standardní Re: Mandrake 10

    Citace Původně odeslal jama
    Cau, xel by som sa spitat ci visiel nejaka oprava na Mandrake 10, lebo tu verziu co mam mi zrusi XP tak ze nejde
    Chyba myslim jeste opravena neni, protoze nikdo nevi proc to MDK dela. Ale da se to opravit jednoduse tak, ze v BIOS nastavis svuj disk na LBA. A vse ti pojede, jako predtim.

  3. #3

    Standardní

    okey, diky za odpoved, skusim to

  4. #4

    Standardní

    V pripade dalsich problemu se muzes podivat na http://www.mandrake.cz/index.php?aid=100&stid=30.
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  5. #5

    Standardní

    kdyz uz odkazujes na erratu, tak musim dodat, ze kdyz bylo MDK nove, tak bylo dost tezke najit v googlu cim by to mohlo byt. A az po nekolika hodinach jsem si vzpomnel na Erratu. Takze neplati to, ze kdyz to neni v googlu tak to neexistuje

    A jinak me to na MDK taky dost vytocilo. Clovek kterej prechazi z Win na Linux je timhle pekne rozcilenej, obvzlast kdyz mu to sebere jeho matersky system Win. /nepisu o sobe / Nechapu proc tohle MDK dela a proc to jeste neni OPRAVENO

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    kdyz uz odkazujes na erratu, tak musim dodat, ze kdyz bylo MDK nove, tak bylo dost tezke najit v googlu cim by to mohlo byt. A az po nekolika hodinach jsem si vzpomnel na Erratu. Takze neplati to, ze kdyz to neni v googlu tak to neexistuje
    Mandrake ma nejaky manual a je tam i napsano co to je Errata
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  7. #7

    Standardní

    No a ete ma jedna vec napadla, viem ze mandrake 10 mal problemy zo sata diskami.No a ja mam MAXTOR DiaMaxPLUS 120GB 8MB CACHE SERIAL ATA, pojde to? ako sa to da nainst.?

  8. #8

    Standardní

    Zkus se podivat na Mandrake Linux Hardware Database.
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  9. #9
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Standartne jadro 2.6 podporuje skoro všechny diskové řadiče (a to i můj GigaRAID), ale problém je v tom, že pokud je v biosu nastaven APIC mod, tak stím louská do nekonečna ... proto je potřeba na dobu instalace v BIOSu vynutit PIC mód a po instalaci do lila/grubu nastavit parametr "force pic" a v BIOSu vratit APIC.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  10. #10

    Standardní

    Tak disk mi rozpoznalo, ale ked zacina inst. balicky tak to zamrzne(instalacia je v graf. rezime).
    Aj ked vypnem APIC, neviete mi niekto poradit?
    Zakl. doska: MSI K7N2-ILSR DELTA nVIDIA nForce2, grafika:FX5600XT, na disku mam OS XP

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal jama
    Tak disk mi rozpoznalo, ale ked zacina inst. balicky tak to zamrzne(instalacia je v graf. rezime).
    Aj ked vypnem APIC, neviete mi niekto poradit?
    Zakl. doska: MSI K7N2-ILSR DELTA nVIDIA nForce2, grafika:FX5600XT, na disku mam OS XP
    noapic
    a pridal jsi i nolapic ? me to taky neslo (nforce2) jsou potreba oba parametry
    GEEK CODE BLOCK : Version: 3.1
    GIT d- s++:-- a-- C+++ UL>++++ P L++(+++) W+++@ !N o? w+(++)$>! PS++(+) PE Y+ PGP(+) X+ R+(+++) tv- b++@ DI++ D+++ G+ e(*) h+ !r y?

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal rADOn
    noapic
    a pridal jsi i nolapic ? me to taky neslo (nforce2) jsou potreba oba parametry
    Mohlo by si mi to vysvetlit? apic mam vypnute. Ako mam pridat nolapic? je to tiez v biose?

  13. #13
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    To noapic je až po instalaci do bootloaderu (ja psal force pic ... správně je to force noapic)...

    před instalací, je zapotřebí vypnout to v biose, a pak už žádný parametry nejsou zapotřebí...

    Ale tohle zasekávání v době instalací balíčků bylo hodně řešený v foru přímo na www.mandrake.cz ... tak tam zkus hledat...
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    To noapic je až po instalaci do bootloaderu (ja psal force pic ... správně je to force noapic)...

    před instalací, je zapotřebí vypnout to v biose, a pak už žádný parametry nejsou zapotřebí...

    Ale tohle zasekávání v době instalací balíčků bylo hodně řešený v foru přímo na www.mandrake.cz ... tak tam zkus hledat...
    V biose som to vypol, ale vsak to mrzne tak ci tak. No a esate divnejsie je to, ze to mrzne aj pri format disku (konkretne,ked dam automaticky prerozdelit cast vyhradenu na linux,a dam done ), ale niekedy to prejde zamrzne pri inst, balickou.
    Neviem ci by to mohlo byt mozno mam cd 1 ktore som stahoval z poskodene www.linuxiso.com, ale uz som ho skusil prepalovat tak uz fakt neviem

  15. #15

    Standardní

    Vypnuti APIC v BIOSu plati jenom na windoze, Linux si APIC hleda primo v procesoru, takze ho stejne pokazde zapne. Mne pomaha parametr noapic.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Vypnuti APIC v BIOSu plati jenom na windoze, Linux si APIC hleda primo v procesoru, takze ho stejne pokazde zapne. Mne pomaha parametr noapic.
    Som tak trochu zaciatocnik co sa tyka linuxu tak sa xem spitat Gargame-la, ze kde zadava parameter noapic?

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal jama
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Vypnuti APIC v BIOSu plati jenom na windoze, Linux si APIC hleda primo v procesoru, takze ho stejne pokazde zapne. Mne pomaha parametr noapic.
    Som tak trochu zaciatocnik co sa tyka linuxu tak sa xem spitat Gargame-la, ze kde zadava parameter noapic?
    Myslimze to uz tady bylo napsano nekolikrat i v tomhle threadu (Artee to psal) - je potreba predat tenhle parametr jadru pri bootovani - tzn. nastavit commandline kernelu.

    Doporucuju hledat v tehle sekci, je to tu uz popsany milionkrat.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    je potreba predat tenhle parametr jadru pri bootovani - tzn. nastavit commandline kernelu.
    A nemohol by si mi to napisat nejakym jednoduchym sposobom?

  19. #19

    Standardní

    Mam problem s MDK 10 nemozem zapisovat na win odiely
    ako to spojazdnit?a este mi linux nevidi poslednu logicku
    jednotku da sa to spravit,aby ju videl?ale hlavne ma zaujima
    ako zmenit nastavenie a kde aby sa dalo zapisovat na disky
    win
    dakujem
    Barton 2500+AbitKV7,Twister433MHzCL2
    SATA Maxtor120GB,Asus5224,LG4082,Pinnacle

  20. #20
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Citace Původně odeslal Peter Chovanec
    Mam problem s MDK 10 nemozem zapisovat na win odiely
    ako to spojazdnit?a este mi linux nevidi poslednu logicku
    jednotku da sa to spravit,aby ju videl?ale hlavne ma zaujima
    ako zmenit nastavenie a kde aby sa dalo zapisovat na disky
    win
    dakujem
    Filesystem? jestli je tam NTFS, tak musíš jedině konvertovat na FAT32 linux officiálně zapisovat na NTFS neumí (záměrně píšu officiálně ... v jádře 2.6.x je už zakomponován komponent, který to dokáže, ale je to ve vývoji, takže je to EXPERIMENTAL ... zkušel jsem to a bez úspěchu)

    A pokud je máš v FAT32, tak nemáš nastavená práva nad přípojnými adresáři ... pokud ano, tak ještě podívej do /etc/fstab jestli je na řádku s patřičným oddílem parametr umask=0
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  21. #21
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Citace Původně odeslal jama
    Citace Původně odeslal Gargamel
    je potreba predat tenhle parametr jadru pri bootovani - tzn. nastavit commandline kernelu.
    A nemohol by si mi to napisat nejakym jednoduchym sposobom?
    Pří bootvání z CD, místo enter, zmáčkni Fx (tuším F1) ... dostaneš se do konzole s již připravenýmy příkazy .... (začni třeba s příkazem help )
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  22. #22
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    Pří bootvání z CD, místo enter, zmáčkni Fx (tuším F1) ... dostaneš se do konzole s již připravenýmy příkazy .... (začni třeba s příkazem help )
    A pak to dej jako parametr do lila/grubu, at to tam nemusis psat pokazdy.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    Filesystem? jestli je tam NTFS, tak musíš jedině konvertovat na FAT32 linux officiálně zapisovat na NTFS neumí (záměrně píšu officiálně ... v jádře 2.6.x je už zakomponován komponent, který to dokáže, ale je to ve vývoji, takže je to EXPERIMENTAL ... zkušel jsem to a bez úspěchu)

    A pokud je máš v FAT32, tak nemáš nastavená práva nad přípojnými adresáři ... pokud ano, tak ještě podívej do /etc/fstab jestli je na řádku s patřičným oddílem parametr umask=0
    ani neoficialne nevie linux pisat suborovo do NTFS a pochybujem ze niekedy aj bude vediet, ta podpora zapisu do NTFS v kerneli je pre ntfsutils aby vedeli opravovat chyby a pracovat s NTFS partitions, a jediny mozny suborovy zapis je pokial sa zapisuje subor s rovnakym nazvom a rovnakou dlzkou, nie je mozne vytvarat nove subory alebo mazat, premenovavat stare.
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Citace Původně odeslal Arteee
    Pří bootvání z CD, místo enter, zmáčkni Fx (tuším F1) ... dostaneš se do konzole s již připravenýmy příkazy .... (začni třeba s příkazem help )
    A pak to dej jako parametr do lila/grubu, at to tam nemusis psat pokazdy.
    Tak som to skusil, uz mi to ide. diky

  25. #25

    Standardní Mandrake10+nvidia

    Mám MDK10 official se standartním jádrem 2.6.3-7(tusim) a Nvidia GeForceIV 4200 TI a mám nainstalovaný kernel-sources. Když jsem zkusil nainstalovat ovladače na grafiku (5...) tak po zapnutí X vše běhalo ok, ale po vypnutí a zapnutí pc se to v X hned zasekne. Myslel jsem, že to dělají ovladače tak jsem stáhnul nový (611..) ale ty se mi nerozeběhnou vůbec. Nemáte někdo tehle problém? Nevíte jak na něho?
    AMD Sempron 1800@2209Mhz, Spire FalconRock II, GigaByte 7S748-L, 512MB DDR400 A-data CL2,5-3-3-7, Gainward GF4 Ti4200@Ti4400 8x 64MB, 40GB SG Baracuda IV + 160GB Hitachi Deskstar, DVDRW LG4163B, CDRW Sony CRX-210A, EC JSP 400W, repro 4.1 Creative FPS1600, Samsung SyncMaster 765MB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •