Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 41

Téma: vodnik nestiha chladit GPU 9800Pro

  1. #1

    Standardní vodnik nestiha chladit GPU 9800Pro

    nevim proc ale mam tyto dily ve vodnikovi :
    cerpadlo Eheim 1048
    cpu blok (med + plexi) Aquacool http://www.aquacool.cz/photos/f_border_top.gif
    gpu blok (med + plexi) Aquacool http://www.aquacool.cz/produkty/gpu_01.jpg
    expanzni nadobka Aquacool - http://www.aquacool.cz/produkty/nadobka.jpg
    Maxxxpert Mono Radiator http://www.maximum3d.com/admin/imageview.php?image=3433
    Primecooler vetracek 12x12cm
    silikonove hadice 12/8
    teplotu na procaku mam pri 2200 mhz @ 1,6V pri idle 40°C
    bedna je otevrena a radiator mam venku polozenej na stole
    pustil sem si ATI Tool abych zkusil taktnout GPU a misto toho mi to zacalo hazet chyby uz na zakladni takty... ..z 378 to slo na 360 a furt to hazi chybicky...pastu tam mam stribrnou ...
    myslite ze by to vazne nestihalo to GPU uchladit ....
    teplotu vody v obehu nevim ale kdyz sahnu na hadicky tak muzou mit tak do 30°C

    zapojeno je to takto: cerpadlo vymenik CPU GPU Expanzka

  2. #2

    Standardní

    A sedká na tom gpu dobre Skús ho dať dole, očistiť gpu a znova naniesť jemne pastu a skúsiť....Ta strieborná pasta nie je TITAN
    ** MB: Gigabyte P35 DS3R ** CPU: E4500 @ 3300 11x300 ** RAM: Corsair DDR3 2x2GB 1200MHz ** GK: Gigabyte GTX 260 OC ** HDD: Samsung 1TB + Samsung 250GB ** AC Freezer ** Leadtek WinFast TV2000XP Global ** Benq MP512st **
    ** MB: MSI P35 Neo ** CPU: E2160 @ 3150 ** RAM: Apacer 2x2GB 800MHz ** GK: Gigabyte 9600GT ** HDD: Samsung 160GB ** AC Freezer **

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal mortician
    A sedká na tom gpu dobre Skús ho dať dole, očistiť gpu a znova naniesť jemne pastu a skúsiť....Ta strieborná pasta nie je TITAN
    No rekl bych ze na tom sedi jak prisitej ... dotazeny je to dost dle me....kdyz kouknu na ty uchyty tak sou uz lehounce jakoby prohly jak sou dotazeny ... ta stribrna pasta je SPIRE ...

    netusim cim by to mohlo ale pekne me to stve ...kdyz nic nedelam tak pri idle mam ted 38°C coz je parada ale netusim proc to nestiha to GPUcko ale kdyz hrabnu na tu kartu tak je cela v ohni ...hlavne pameti me prijde ze viiic topiii ...mam na nich pasivy ale ty tak predtim netopily....esi ja nahodou neudelal omylem nejakej Vmod...

    jinak kondiky taky topi jak svina ....mozna esi kdyz sem tu pastul nanasel esi se treba neroztahla i kolem a nespojila na tom jadre neco...protoze ta karta tak netopila predtiim
    EDIT: kua .... ted sem v ATI Tool testnul i taktnout pameti a taky nestihaj...kua ja udelal nejakej V mod a ted to nestiha a topi to jak svina takovej ten "cernej kondik s tou civkou" co je na te karte na tom prst neudrzim ani 2sec

  4. #4

    Standardní

    jde oto ze kdyz na ni byl fan tak trosku celou kartu ofukoval takze byla logicky chladnejsi zato ted nani asi nic nefouka? mas nejakej foukaci fan do case? ja na svy 9800 neudrzim prst ani sekundu(VGA silencer-taky neofukuje) ale staci na 1500 rmp pres celou case a disk fan a uz je kraaasne vlazna
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Commander
    jde oto ze kdyz na ni byl fan tak trosku celou kartu ofukoval takze byla logicky chladnejsi zato ted nani asi nic nefouka? mas nejakej foukaci fan do case? ja na svy 9800 neudrzim prst ani sekundu(VGA silencer-taky neofukuje) ale staci na 1500 rmp pres celou case a disk fan a uz je kraaasne vlazna
    no mam tu dva arcticy silenty tak je pripojim zezadu a uvidim ... jak ho mam dat dozadu na IN ci OUT aby to pomohlo diky za radu

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Tukancheez
    Citace Původně odeslal Commander
    jde oto ze kdyz na ni byl fan tak trosku celou kartu ofukoval takze byla logicky chladnejsi zato ted nani asi nic nefouka? mas nejakej foukaci fan do case? ja na svy 9800 neudrzim prst ani sekundu(VGA silencer-taky neofukuje) ale staci na 1500 rmp pres celou case a disk fan a uz je kraaasne vlazna
    no mam tu dva arcticy silenty tak je pripojim zezadu a uvidim ... jak ho mam dat dozadu na IN ci OUT aby to pomohlo diky za radu
    takze fan jak rikas zezadu to bude asi pod zdrojem ze jo tak tam urcite aby foukal Z CASE VEN (budes prekvapen az za nej das ruku jak je to varici ) a pokud muzes tak druhej dej aby foukal dovnitr, ale ne dozadu, nej je dolu dopredu case, ja nevim jak tva kysna vypada.. nebo proste udelej pokus normalne nejak provizorne pridelej vetrak aby foukal primo na kartu zkus testnout a uvidis na cem ses
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  7. #7

    Standardní

    tak sem zapojil jeden zezadu IN protoze je bliz karte a zepredu mam danej taky jeden dovnitr a zdroj to vytahuje ven

    case je tato ... http://sweb.cz/tukancheez/bedna.jpg
    akorat ten fan nahore je pryc kvuli zdroji s 12 fanem ...uz se mi to tam nevleze

    za chvili to teda testnu dam vedet jak sem dopadl

  8. #8

    Standardní

    takze trosku to pomohlo uz muzu zvednou aspon o 10 Mhz jadro bez chyb na 388 ale s origos chladicem sem to dal na 430 bez problemu takze problem stale pretrvava...pameti si nedaly rict vubec....

    nepodelal sem to nahodou a neudelal tam neco spatne...esi treba jak je to jadro a ty piny malinky kolem esi se ta pasta k tomu nedostala a nespojila tam neco a nepredelala tam neco....topi to totiz furt jak svina...jeste testnu foukat primo na tu grafcu ze to budu drzet ale nevim nevim

  9. #9

    Standardní

    Neni to ten vodňas, co jsem ti prodal? Mě uchladil 9800 Pro v pohodě.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Pinďoureček
    Neni to ten vodňas, co jsem ti prodal? Mě uchladil 9800 Pro v pohodě.
    nene prodal mi xbungie ...mozna si ho prodal jemu to ja netusim...
    je mi to strasne divny ale prijde mi ze sem te karte fakt neco udelal ... no asi budu muset to zesroubovat a zkusit to nasadit znova akorat nevim jak to zmaknu bo je v tom voda a je to takovy docela zradnyy
    a na kolik si ju dostal tu 9800PRO s vodnikem?
    EDIT: takze foukani primo na grafiku nepomohlo ...je to jeste horsi ...takze mi asi nezbyva nez to sdelat a zkusit to nanest radneji ze?
    se mi vazne chce sakra

  11. #11

    Standardní

    Co takhle tam zkusit na zkousku nasadit puvodni vzduchovej chladic. Pak budes vedet jestli je problem ve vodnikovy nebo v karte .

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Crus
    Co takhle tam zkusit na zkousku nasadit puvodni vzduchovej chladic. Pak budes vedet jestli je problem ve vodnikovy nebo v karte .
    dobrej napad ja uz sem z toho tak zmeteny ze tohle me nenapadlo no zkusim [OT]ale ted se jdu usmazit pro zmenu ja ven ...sportem ku zdravi (fotbalek) [/OT] ...
    no pak navecer to testnu ale vodnik na CPU chladi dobre (38°C pri idle je toho snad dukazem na 2,2Ghz)
    no kdyby mel jeste nekdo nejaky napady ta sup sem s nima


    diky vsem za ne
    EDIT: jo a jeste jeden poznatek prijde mi ze se mi zhorsila i Hz u monitoru ... proste ze se to vicv vlni ...nevim zda se mi to jen zda ale pri 60 Hz mi ten obraz skace nejak vic nez normalne ...na 100Hz to neni uz tak znatelny ...rikal sem si ze mi to rusi napajeci kabel o toho cerpadla protoze blizko monitoru mam prodluzku na stole ale tim to neni .... ze by to fakt rozdrbalo tu kartu

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní

    No viděl bych to tak žes tu kartu nechtěně "modnul", mám totiž velice podobnou zkušenost. Na mojí Tornado GF4 MX440 sem vyměňoval ten mrňavej řvoucí chladič za chladič z PII a "valinko víc" sem dotáhnul šroubky. Když sem to zapnul tak jakmile se to přeplo do grafickýho režimu začalo to házet děsný haluze. V tu chvíli mě polil studej pot a myslel sem že je karta v háji, ale naštěstí stačilo troško ty šroubky povolit a zase šlape. Po týhle "úpravě" karta topí jako blázen a aby běžela na default taktu musej bejt na pamětech pasivy Navíc jakmile jdou paměti přes 39°C tak se to úplně sekne Ty paměti normálně snesou větší teplotu ne?

    OC strop sem zatim nenašel protože nejsem schopnej to uchladit, teď běhá spolehlivě GPU 274@300, paměti 330@370 MHz
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  14. #14

    Standardní

    vy mě děsíte :/ zejtra chci dávat VGA silencer na 9500@9700 a mám strach
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ladron
    vy mě děsíte :/ zejtra chci dávat VGA silencer na 9500@9700 a mám strach
    jezis proc bys mel mit? dyt je to eazy, neboj to das
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ladron
    vy mě děsíte :/ zejtra chci dávat VGA silencer na 9500@9700 a mám strach
    Myslím, že není třeba mít strach...pokud budeš postupovat opatrně Teď jsem dělal úpravy chlazení na svém Leadteku a funguje to...chladí lépe než předtím..ještě se mi nestalo, že bych někdy grafiku podělal, když jsem se hrabal v jejím chlazení. Stačí dávat pozor
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  17. #17

    Standardní

    takze sem si s tim pohral dosel sem na to ze bohuzel ten blok na to asi nejspis nedoseda uplne proto se to prehriva ... dal sem tam totiz origos chladic a pohoda...
    tomu bloku tam totiz brani ty okraje na tom jadre 9800 pro ...to jadro bych rekl ze je asi o par mm niiz...uz jenom kdyz sem to sdelal tak nebyl skoro zadnej otisk pasty na bloku ...
    co byste mi teda poradili aby to na to dolihalo....

    dat mezi to nejakej plisek kterej vodi teplo? nejakej kousek medi sem premyslel ze mezi to dat ...nebo vyrabi se neco co bych tam mohl narvat dik za info

  18. #18

    Standardní

    Tukancheez: ja s tim taky chladil 9800Pro (odemcenou SE) a stihalo to v pohode, to ze mas teplotu v idle 38 je fajn a jedinej logickej zaver je, ze ti ten gpu blok nesedi na jadru poradne.. ale pokud ti doseda ok originalni chladic, tak neni duvod aby nedosedal ten gpu blok.. koukej si s tim pohrat poradne

  19. #19

    Standardní

    někde tady na foru sem cetl ze zkouseli vylapovat jadro grafiky.... aspon by si ten plast kolem jadra zarovnal s jadrem.. no ale nevim....
    Athlon 2400+ (T/Bred: 14x166); Tt CooperShim; ASUS A7V880; 2x 512/400 hynix CL2.5 - dual channel; MSI GeForce4 Ti4800 SE; Maxtor 40GB + WD 250 GB; blue cold cathode Thermaltake + fans;
    CPU & GPU - WaterCooled (thx to eRty - wb & vymenik) + big casemodding - complete: 100%
    SE T630 (T-mobile black) + MSI bluetooth MS-6967

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Tukancheez
    takze sem si s tim pohral dosel sem na to ze bohuzel ten blok na to asi nejspis nedoseda uplne proto se to prehriva ... dal sem tam totiz origos chladic a pohoda...
    tomu bloku tam totiz brani ty okraje na tom jadre 9800 pro ...to jadro bych rekl ze je asi o par mm niiz...uz jenom kdyz sem to sdelal tak nebyl skoro zadnej otisk pasty na bloku ...
    co byste mi teda poradili aby to na to dolihalo....

    dat mezi to nejakej plisek kterej vodi teplo? nejakej kousek medi sem premyslel ze mezi to dat ...nebo vyrabi se neco co bych tam mohl narvat dik za info
    tak IMHO teda jadro NENI pod plechem, zkus to preject treba pravitkem a uvidis.... ten ramecek jak ¨ty rikas muzes BEZ OBAV opatrne dat pryc, treba lamaci nuz je na to OK. rozhodne tam necpi zadny plisek
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    39
    Příspěvky
    636
    Vliv
    250

    Standardní

    Galaxi to ma vyreseny ze ma proste ten blok tvarovanej tak ze zapadne do toho ramecku. Jinak bych zkusil tam dat nakou teplovodivou zvejkacku, sundat ji treba z origos chladice

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal NazQul
    Galaxi to ma vyreseny ze ma proste ten blok tvarovanej tak ze zapadne do toho ramecku. Jinak bych zkusil tam dat nakou teplovodivou zvejkacku, sundat ji treba z origos chladice
    zvejka je humus, ale ja mam teda R9800np, ale prijde mi blbost aby bylo jadro pod urovni ctverecku... a kdyz, tak at ho proste jemne odloupne
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  23. #23

    Standardní

    kdyby bylo jadro pod urovni "ctverecku" tak to musi poznat na jinak tvarovanym original chladici.. spis tipuju blbe pripevnenej ten blok, preci jen se to spatne sroubuje a v pc to je orientovano smerem dolu, takze se to vlastni vahou posune..

  24. #24

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal Commander
    tak IMHO teda jadro NENI pod plechem, zkus to preject treba pravitkem a uvidis.... ten ramecek jak ¨ty rikas muzes BEZ OBAV opatrne dat pryc, treba lamaci nuz je na to OK. rozhodne tam necpi zadny plisek
    testnu to pravitko ale muzu vam rict ze na original chladici je vystupek na jadro hodne malej ale je tam ..odloupnout nejde jelikoz je tam vyfrezovanej....
    a nevim zda kdybych odloupl tu ochrannou desticku kolem jadra zda tim prijdu o zaruku ne dle me urcite

    plisek tam rvat zadnej nebudu jelikoz sem usoudil ze je to blbost

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •