Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: [PHP, HTML] jaký je rozdíl mezi PHP a HTML ve vytváření menu

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Jižní Morava
    Věk
    44
    Příspěvky
    625
    Vliv
    270

    Standardní [PHP, HTML] jaký je rozdíl mezi PHP a HTML ve vytváření menu

    Potřeboval bych trošku teorie od pokročilejších.
    Začal sjem se před pár měsíci učit PHP.... celkem to chápu, lae zatím po stránce teorie a ještě jsem nic kloudného nevytvořil protože nechápu jednu důležitou věc.

    U HTML jsem měl vždy jednu stránky např. index, která byla dělaná ve formě tabulky a ta měla např. v levé části menu, kde stačilo kliknout na požadovaný odkaz např.
    games
    prostě jednoduché.
    Ostatní stránky byli vlastně kopií této původní, pouze se měnil obsah textu a obrázků.....prostě klasika....

    Jak to ale funguje u PHP? Jak budou ty odkazy vypadat teď?
    takto? games
    Ostatní stránky budu dělat úplně stejně? Chápu že budu mít výhodu vkládání urč. skriptů apod. ale to je teď vedlejší...... nebo je v tom jěště něco co mi uniklo?

    Hoďte mi prosím někdo trošku vysvětlení
    PS: Literatura je u mě Kosek ale tam jsem tohle pro mě podstatné zatím nenašel
    MSI P67A-GD55, Intel Core i5-2500 3,3GHz, 4GB DDR3 1600 KINGSTON (9-9-9-27) dual, Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5850 1GB DDR5, 640GB WD SATA, 160GB SEAGATE SATA, 60GB Seagate šuplík, DVD-RW SAMSUNG SH-S203D, SB X-Fi Xtreme Music, 22" LCD LENOVO 220x, GENIUS Deluxe SW-5.1 Home Theatre dřevo, Microsoft RECLUSA Keyboard, Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0A, Revoltec gamepad precision ADV, case ANTEC 1000w, FORTRON Blue Storm II. 500W

  2. #2

    Standardní

    bude to vypadat uplne stejne....

    na miste menu budes includem vlozenej soubor menu.htm, nebo menu.inc (ta koncovka muze bejt jakakoliv) ve kterym budes mit JENOM

    a to samy v kazdym dalsim souboru...
    nic....

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    307

    Standardní

    HTML a PHP se navzájem doplňují...pomocí HTML vytváříš vzhled stránky a pomocí PHP je přidáváš interaktivitu (nějaké fce)...PHP není jazyk pro psaní webových stránek ale skriptovací jazyk....to ti asi uniklo
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Jižní Morava
    Věk
    44
    Příspěvky
    625
    Vliv
    270

    Standardní

    díky za rady už mi to trošku dochází.....

    nemohl by jste mi někdo priopůjčit zdroják ukázky nějakých www v php.... nějaké úplně jednoduché abych je mohl rozpitvat a pochopit... nebo alespoň kde by se mohly stáhnout, protože jak sejm pochopil když už jsem na php stránkách tak stahuji jen jejich vygenerovanou formu v html a z toho už moc nepochopím

    díky
    MSI P67A-GD55, Intel Core i5-2500 3,3GHz, 4GB DDR3 1600 KINGSTON (9-9-9-27) dual, Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5850 1GB DDR5, 640GB WD SATA, 160GB SEAGATE SATA, 60GB Seagate šuplík, DVD-RW SAMSUNG SH-S203D, SB X-Fi Xtreme Music, 22" LCD LENOVO 220x, GENIUS Deluxe SW-5.1 Home Theatre dřevo, Microsoft RECLUSA Keyboard, Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0A, Revoltec gamepad precision ADV, case ANTEC 1000w, FORTRON Blue Storm II. 500W

  5. #5

    Standardní

    muj ti nedam protoze tam mam este naky kraviny, ale zkusim neco napsat...
    tak..budes mit soubor index.php a v nem tohle:
    Kód:
    <html>
    <head>
    naka hlavicka
    </head>
    <body>
    //a ted tady tu tabulku...
    <table>
    <tr>
      <td><? include "menu.inc"; ?> </td>
      <td>obsah obsah obsah obsah obsah obsah   </td>
    <tr>
    </table>
    </body>
    </html>

    a pak soubor treba ome.php kde budes mit to samy jen jinej obsah...
    takze:
    <html>
    <head>
    naka hlavicka
    </head>
    <body>
    //a ted tady tu tabulku...
    <table>
    <tr>
    <td><? include "menu.inc"; ?> </td>
    <td>jinej obsah jinej obsah jinej obsah jinej obsah jinej obsah jinej obsah </td>
    <tr>
    </table>
    </body>
    </html>
    [/code]


    noo..a pak budes mit uz jen soubor menu.inc
    kterej bude vypadat asi takhle:
    Kód:
    <a href="index.php>Home</a>
    Neco o me
    nic vic tam bejt nesmi protoze tak jak je se vlozi do toho souboru ve kterym je ta funkce include...

    chapes?

    P.S. psal sem to z hlavy takze kdyby tam byly chyby tak se omlouvam...
    nic....

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Jižní Morava
    Věk
    44
    Příspěvky
    625
    Vliv
    270

    Standardní

    Super moc diky uz to konecne chapu

    Dále jsem si všimnul, že když některé www stránky dělané v menu stáhnu tak v nich najdu např. toto:

    TEXT

    což mi trošku vybočuje právě z toho co jsi mi vysvětlil .... a nebo je to prostě tak vygenerované a nemám se na to dívat?

    Přesně mi tam nesedí to Index.php? a dále co znamenají ty ostatní parametry?

    Alespon hrube vysvetleni prosim

    Jinak fakticky moc diky
    MSI P67A-GD55, Intel Core i5-2500 3,3GHz, 4GB DDR3 1600 KINGSTON (9-9-9-27) dual, Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5850 1GB DDR5, 640GB WD SATA, 160GB SEAGATE SATA, 60GB Seagate šuplík, DVD-RW SAMSUNG SH-S203D, SB X-Fi Xtreme Music, 22" LCD LENOVO 220x, GENIUS Deluxe SW-5.1 Home Theatre dřevo, Microsoft RECLUSA Keyboard, Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0A, Revoltec gamepad precision ADV, case ANTEC 1000w, FORTRON Blue Storm II. 500W

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal DAFER
    Super moc diky uz to konecne chapu

    Dále jsem si všimnul, že když některé www stránky dělané v menu stáhnu tak v nich najdu např. toto:

    TEXT

    což mi trošku vybočuje právě z toho co jsi mi vysvětlil .... a nebo je to prostě tak vygenerované a nemám se na to dívat?

    Přesně mi tam nesedí to Index.php? a dále co znamenají ty ostatní parametry?

    Alespon hrube vysvetleni prosim

    Jinak fakticky moc diky
    Jde o to at index.php vygeneruje něco dle zadaných parametrů(např.článek #1)

    One more turn, one more turn, one more turn .....

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Jižní Morava
    Věk
    44
    Příspěvky
    625
    Vliv
    270

    Standardní

    hmm tak to už je na mě moc.... to snad až později.... dobře základ jsem pochopil a ted hura do prace
    MSI P67A-GD55, Intel Core i5-2500 3,3GHz, 4GB DDR3 1600 KINGSTON (9-9-9-27) dual, Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5850 1GB DDR5, 640GB WD SATA, 160GB SEAGATE SATA, 60GB Seagate šuplík, DVD-RW SAMSUNG SH-S203D, SB X-Fi Xtreme Music, 22" LCD LENOVO 220x, GENIUS Deluxe SW-5.1 Home Theatre dřevo, Microsoft RECLUSA Keyboard, Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0A, Revoltec gamepad precision ADV, case ANTEC 1000w, FORTRON Blue Storm II. 500W

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal DAFER
    TEXT

    což mi trošku vybočuje právě z toho co jsi mi vysvětlil .... a nebo je to prostě tak vygenerované a nemám se na to dívat?
    ta dlasi stranka se timhle prizpusobi podle parametru co tam, mas zadany...

    takze by to slo treba pozit na titulek stranky..
    v ty adrese budes mit
    Kód:
    index.php?titulek=ahoj
    nebo
    Kód:
    index.php?titulek=1
    a to tam podle toho pak dosadi v prvjim pripade takhle
    Kód:
    <title>
    <? &titulek ?> // nebo jak se pise to vkladani promeny
    <title>
    a v druhym pripade
    Kód:
    <title>
    //ted nevim jak se presne pise if, ale zkusim to udelat nak schematicky...
    if &#40;titulek=1&#41; &#123;echo="Ahoj"&#125;;
    if &#40;titulek=2&#41; &#123;echo="Neco jinyho"&#125;;
    <title>
    a tim ti to za titulek dosadi to co chces...
    podobne se pri pouziti CSS pozicovani vklada obsah...(pokud to nedelas pres switch)
    nic....

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    307

    Standardní

    Citace Původně odeslal DAFER
    hmm tak to už je na mě moc.... to snad až později.... dobře základ jsem pochopil a ted hura do prace
    Já bych začal pěkně po pořádku...kup / vypůjč si knihu od Jiřího Koska - PHP tvorba interaktiních internetových aplikací -nebo něco podobného- a uvidíš, jak bude vše hned jasnější....osobně mi knihy příjdou lepší než nějaké online tutoriály atd...
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Anduril
    Citace Původně odeslal DAFER
    hmm tak to už je na mě moc.... to snad až později.... dobře základ jsem pochopil a ted hura do prace
    Já bych začal pěkně po pořádku...kup / vypůjč si knihu od Jiřího Koska - PHP tvorba interaktiních internetových aplikací -nebo něco podobného- a uvidíš, jak bude vše hned jasnější....osobně mi knihy příjdou lepší než nějaké online tutoriály atd...
    dyt ji ma...
    Citace Původně odeslal DAFER
    PS: Literatura je u mě Kosek ale tam jsem tohle pro mě podstatné zatím nenašel
    nic....

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    307

    Standardní

    Aha, to jsem si nějak nevšiml...a podle těch dotazů jsem usoudil, že nic nemá

    2DAFER: Přečti si tu knihu od začátku a nepřeskakuj stránky Já jsem se z toho taky učil a našel jsem tam vše potřebné...taky to chce ale aspoň nějakou znalost HTML...myslím, že na stránkách www.kosek.cz je HTML tutoriál volně ke stažení
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  13. #13

    Standardní

    ja se to neucil z niceho..mozna tak par nakejch kratkejch clanku nekde na internetu..a pak to tak vypada...umim velky kulovy...
    nic....

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    307

    Standardní

    Citace Původně odeslal Miiisa
    ja se to neucil z niceho..mozna tak par nakejch kratkejch clanku nekde na internetu..a pak to tak vypada...umim velky kulovy...
    No právě Proto doporučuju nějakou knihu a pořádně pročíst a pak se ptát... Lepší je přečíst to celé a ne jen to co se mi právě hodí...
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Anduril
    Citace Původně odeslal Miiisa
    ja se to neucil z niceho..mozna tak par nakejch kratkejch clanku nekde na internetu..a pak to tak vypada...umim velky kulovy...
    No právě Proto doporučuju nějakou knihu a pořádně pročíst a pak se ptát... Lepší je přečíst to celé a ne jen to co se mi právě hodí...
    uz schanim Koska a necham si ho nadelit k narozeninam

    podle me se to nejlip naucis praxi...
    ja se tohle vsechno naucil tim ze sem to potreboval..to samy HTML a CSS..zadny knizky ani tutorialy na netu..ty az potom...
    nic....

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •