Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: Win XP a "Blue Screen"

  1. #1

    Standardní Win XP a "Blue Screen"

    Mám Win XP PRO, SP1 a jsou nainstalovaný asi 10 dní. Poslední tři dny se mě stalo, že z ničeho nic chcípnou, ukáže se modrá obrazovka s tím, že systém byl vypnut aby nedošlo k poškození počítače a já nevím co ještě. Potom nejde dělat nic a pomuže jen tvrdej restart na bedně. XPčka používam asi rok a NIKDY se mě něco podobnýho nestalo. A teď najednou 2x denně. Porad'te prosím čím by to mohlo bejt, vůbec nevím na co se mám zaměřit. Mám novej pevnej disk (Samsung SP1213N) je možný aby to dělal on?? Předem díky.

  2. #2

    Standardní

    Takty Teploty
    MB:Asus A7N8X Water Cooled CPU: AMD Barton MP 2600+ @2530MHz 11,5x220 1.8V RAM:Apacer/GoodRam DualChanel 1GB CLK2.5 6,4,4 2,8V VGA: Manli Radeon9550 400/250 @ 480/265 3Dmark03-3600b HDD: IBM Hitachi 160Gb LAN: 3COM 3C905TX CD-ROM: Asus Cd-S520/A4, DVD LG GSA-4120B Zdroj: Q-TEC 450W Dual Fan MONITOR: Dell P790 BC: Planet BM-500 NOVA-žigul-Homemade Bloky-PVC

  3. #3

    Standardní takty, teploty...

    Mam taktovanej procesor z Athlon XP 1800+ na 2500+ a maximalní teplota mě dosahuj na 55 stupňů. Takhle taktovany to mám asi už půl roku a až do teď žádnej problém....nemůže to bejt něco jinýho? Teplotu v bedne mam vetsinou kolem 40 a disk 35....

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    jake mas dalsi veci v sestave ( deska, zdroj, chladic )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní Re: takty, teploty...

    Citace Původně odeslal Yomega
    Mam taktovanej procesor z Athlon XP 1800+ na 2500+ a maximalní teplota mě dosahuj na 55 stupňů. Takhle taktovany to mám asi už půl roku a až do teď žádnej problém....nemůže to bejt něco jinýho? Teplotu v bedne mam vetsinou kolem 40 a disk 35....
    No a bednu mas zatvorenu? Mozno v tychto horucavach sa ti to jednoducho prehrieva skus dat dole kryt case a uvidis
    MB:Asus A7N8X Water Cooled CPU: AMD Barton MP 2600+ @2530MHz 11,5x220 1.8V RAM:Apacer/GoodRam DualChanel 1GB CLK2.5 6,4,4 2,8V VGA: Manli Radeon9550 400/250 @ 480/265 3Dmark03-3600b HDD: IBM Hitachi 160Gb LAN: 3COM 3C905TX CD-ROM: Asus Cd-S520/A4, DVD LG GSA-4120B Zdroj: Q-TEC 450W Dual Fan MONITOR: Dell P790 BC: Planet BM-500 NOVA-žigul-Homemade Bloky-PVC

  6. #6

    Standardní Další komponenty + case....

    Mám desku Shuttle AN35N Ultra (nForce 2), 350 W zdroj Fortron, Radeon 9500 PRO (ten pěkně topí) a chladiče v bedně od Artic Coling, na CPU Cooler Master...ale jak už jsem psal tuto sestavu mám už rok a bez problémů. Jediný co mám nový je právě onen disk, může to dělat on? Bednu jsem otevřel, tak uvidíme
    PS:když jsem dnes zapínal comp, rovnou mě to hodilo automatickou kontrolu scandiskem při spouštění (Win XP) a přito jsem to vypínal normálně....bojím se že to bude vadnej ten novej disk

  7. #7
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní Re: takty, teploty...

    Citace Původně odeslal Greezmen
    No a bednu mas zatvorenu? Mozno v tychto horucavach sa ti to jednoducho prehrieva skus dat dole kryt case a uvidis
    ovsem tim padem zase zabije proudeni vzduchu v case. to spis podporit windtunelem atd...

    2Yomega: nemusi. to mohl udelat bordel nejaky program anebo automaticke nastaveni.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  8. #8

    Standardní

    Nejake dalsie sprievodne znaky toho "chcipani"? Co ti este vypise v tom blue screene. Niekedy sposobuju takyto pad nestabilne ovladace.

  9. #9

    Standardní

    jojo, souhlasim se steelmanem... zkus preinstalovat nejaky podezrely ovladace... co presne ti pise ta BS?

  10. #10

    Standardní

    A jaký program by to mohl udělat? Jediný co mě napadá je XP anti spy, ale to už taky používám delší dobu....jinak fakt nevím, nevím jestlo to mám přeinstalovat...teď když jsem si tam zase všechno naházel...ach jo

  11. #11

    Standardní Ovladače...

    No já se přiznám že si přeněn nepamatuju co to tam napíše...jan že systém musel být ukončen aby nedošlo k poškození počítače a pak to tam vypíše pamět.....ovladače...jediný co mě napadá jsou na grafiku neoficiální DNA drivery...ale s těma jsem nikdy problém neměl...jinak jak na čipset, tak na vše ostatní mám oficiální ovladače..

  12. #12
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    oficialni ovladace nic neznamenaji. az to opet udela, tak si vsimni, ktery program/soubor to zpusobil. me to sveho casu delalo kerio jedne verze a pomohlo az instalace novejsi verze. ( dodnes nechapu proc ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  13. #13

    Standardní

    Jen pro úplnost, poprvé to udělalo při testu PC markem 04 (ten jsem od tý doby spouštěl asi 3X a v pohodě), po druhý když jsem instaloval nějáký program a po třetí jen tak při procházení složek...Mimochodem s tím diskem mám ještě jeden problém a to že neběží na ATA 133 ale na 100. Podporuje mě to deska a měl by i ten disk, ale ja to porad ATA 100...

  14. #14
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    jezis to je problem 100/133 fakt velky nicmene to si zacal resit jinde ne?

    a k tomu zatuhavani. ano je to to same co jsem resil ja. to ze mas fortron take nic neznamena. ja mam tady toptech a ma lepsi parametry ( i v napeti ) nez fortron na kterem ted bezim.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  15. #15

    Standardní

    Jen jsem to poznamenal, ted je me jedno ze to nebezi na ATA 133, ale ze me zatuhava comp a to nikdy nedelal. Co se tyka zdroje, pouze jsem psal na dotaz ze mam fortron...Kerio nepouzivam, mam zone alarm....bojim se ze cely wokna preinstaluju, nahazim tam zase vsechny veci (takze den v haji) a bude to delat dal...

  16. #16
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Yomega
    Jen jsem to poznamenal, ted je me jedno ze to nebezi na ATA 133, ale ze me zatuhava comp a to nikdy nedelal. Co se tyka zdroje, pouze jsem psal na dotaz ze mam fortron...Kerio nepouzivam, mam zone alarm....bojim se ze cely wokna preinstaluju, nahazim tam zase vsechny veci (takze den v haji) a bude to delat dal...
    az nam reknes, ktery program to zpusobuje, tak se pohneme dal. anebo mas holt nevyvazneou sestavu ( trebas nezvladaji pameti, u nforce2 celkem bezne ) nebo mas malo napajeni cpu atd. tech moznosti je spousta.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  17. #17

    Standardní

    Tuto sestavu mam uz rok a dela to az ted po opetovne instalaci woken po koupi noveho disku...takze myslim ze pameti jsou v pohode...Dam teda pozor na ten program co se me tam objevi...ale posledne jsem to zkoumal a zadny konkretni jmeno programu, nebo souboru tam nebylo...

  18. #18
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    to ze to mas rok nic neznamena. dela to ted a to se resi.

    ovsem nejjednodussi je opravdu preinstalovat okna ( teda pokud nemigrujes s operacnim systemem jako ja z disku na disk ).

    no tak si aspon zapamatuj tu hlasku ( ono se to take da vyhledat pres google ).

    btw neco v biosu si nemenil? krom toho disku si nic nemenil? ( nepridaval, nezustal ti stary zapojeny disk atd... )?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  19. #19

    Standardní

    Ne ne, v biosu jsem na nic ani nesahl a stary disk jsem prodal...je to divny...prvnich par dni po nainstalovani woken, jsem mel problem s padanim exploreru...najednou to na 10 sekund zatuhlo a pak se zavrely vsechna otevrena okna...to ted uz nedela, ale zase me trapi "Blue Screen" Nevim, je to divny, nikdy jsem nemel s XPckama takovy problemy... Ale napada me ze jedna z prvnich veci co jsem po nainstalovani udelal je ze jsem spustil XP anti spy, nemuze to být tím?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •