Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: R9800SE- chyby v obraze

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    25.04.2004
    Bydliště
    Vsetín, České Budějovice
    Příspěvky
    32
    Vliv
    0

    Standardní R9800SE- chyby v obraze

    Ahoj Vsem. At jsem prolezal jak jsem prolezal tohle forum, tak jsem nikde nenasel reseni meho problemu.. Kdyby nahodou nekde bylo, tak prosim locknete a hodte link. Tak a ted uz k memu problemu...:

    Mel jsem R9500NP, ktera se dala odemknout a tim padem se z ni dalo udelat r9500pro. Bohuzel mi odesla do vecnych lovist a dnes mi misto ni po dohode prisla od Sapphiru R9800se 256bit. Jakmile jsem ji nahodil do kompu, jal jsem se zkusit odemknout zbyvajici 4, to se vsak nepovedlo. Chyby v obraze uz pri bootu do oken apod. Tak jsem odinstaloval omegy a napral tam klasicky Catalysty 4.3 s tim ze aspon vyzkousim jak pojede s tema 4 pipkama. Jake ale bylo moje prekvapeni kdyz jsem zkusebne pustil 3dMark 03 a napriklad v testech jako je Battle of Proxycon, Trol´s Lair zacaly ukazovat okolo svetelnych efektu (strelba, svit louce) ukazovat takove podivne obrazce... Vypadalo to jako mravenčení to same nasledovalo v testu Mother nature na krunyri zelvy a napriklad i v testu Ragtroll. Specialne u Ragtroll na tech nasvicenych kachlickach a kdyz Trollove spadli tak za nimi v ose jejich padu zustaly takove pruhy. Dalsim ukazem bylo, jak je ten slon s tim hrochem, ze z hrocha trceli jakoby takove tyce textur...
    Dale jsem vyzkousel nainstalovat nekolik ruznych her ktere at uz vice ci mene vyuzivaji dx9 a vesmes ve vsech se tyto problemy objevovaly. Namatkou uvedu SC Pandorra tommorow, CMR4, Far Cry, Painkiller atd...

    Grafika neni ani nataktovana tj bezi 325/620 a jsou odemcene pouze 4 pipky. Jo a jeste jedna vec je ze strasne hreje... Zkousel jsem asi osmery ovladace 3.7 pocinaje 4.7 konce. Vcetne Omeg a DNA. Pokazde jsem reinstaloval i okna at mam naprostou jistotu, ze jsem nic nevynechal.

    Karta byla zakoupena u Radima Stepance a jelikoz je ted pokud vim na dovolene, nechtel jsem jej zatezovat a proto Vas Vsechny prosim, pokud k tomu mate nekdo co rict ozvete se. NEchce se mi zase cekat znova mesic na reklamaci.
    Opteron 144, Primecooler PC-HC5+, DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, ASUS X800XL PCIe, 2x Kingston 512MB/400MHz UL, Zdroj Atrix 500W, Systém WIN XP SP2

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele NazQul
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Praha 4, Krč
    Věk
    39
    Příspěvky
    636
    Vliv
    250

    Standardní

    Takhle se projevujou vadne pipky kdyz odemknes vsechny takze kdyz jedes na ty 4 tak je podle me mozny ze proste i tak ma karta vadnou jednu z tech standartnich. Proste reklamace. Nerek bych ze to je softwarovej nebo BIOSovej problem ale ciste HW..

  3. #3

    Standardní

    Podobný problém jsem měl s Hercules All In Wonderem R9800SE (v podpisu) taky na Athlonu a s VIA chipsetem. Řešení jsem našel tady na fóru během dvou dni. Vypni prostě "fast write" v biosu, nebo v Catalistech a je to OK.
    13.8.04 Update:

    Ještě bych k tomu dodal, že tato grafika dělá problémy i na desce Abit AI7 s chipsetem Intel 865PE, ale zcela jiného rázu. Obraz je sice OK, ale scela nepravidelně zničeho nic zamrzne myš a následně monitor zčerná a usne. Je to zase na restart.
    Řešení - opět vypnout fast write Pokud to někomu pomůže vyřešit jeho problém, bude to OK.
    PC1: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6400@3,2GHz, 2GB DDR2 800MHz, 250+300GB HDD, GF7600GT, LCD 20" NEC 20WGX2, Logitech THX 5.1 repro, Windows XP HOME Sp3 PC2: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6320@2,8GHz 2GB DDR2 800MHz, GF7600GT, 80 + 80GB HDD, LCD 19" FSC P19-2, Windows XP HOME Sp3 HTPC: Gigabyte GA-MA78GM, Athlon 64X2 5050E - 2,6GHz, 2GB DDR2 800MHz, HDD SeagateLP 1TB, SONY 40W5500, Logitech Z-5400 THX 5.1 repro, Windows 7 Digifoto: Olympus E-3, E-P2, Lumix G1, Zuiko HG 8/3,5, Zuiko HG 50/2, M.Zuiko 14-42/3,5-5,6, Lumix G 7-14/4, Lumix 20mm/1,7, Lumix G 14-45mm, Lumix G 45-200mm, FL50R, filtry B&W

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    25.04.2004
    Bydliště
    Vsetín, České Budějovice
    Příspěvky
    32
    Vliv
    0

    Standardní Tak...

    Ted mi prisla z reklamace nova GK9800SE, ta uz jde odemknout v pohode... Obraz se nesype textury se nerozpadaji. Akorat jedna vec, v obraze mam takovy cerveny tecky. Pravidelne usporadany, jak kdyz namocite jehlu do inkoustu tupete s ni po papire. Zajimave je, ze jsou jenom v hornim a dolnim kuse obrazovky. Uprostred neni nic(jako jak kdyz si horizontalne rozdelite obrazovku).

    Zkousel jsem i podtaktovat, ale nejaky viditelny reseni nenastalo. Karta teda silene hreje, ze se na ni neda ani udrzet ruka. Takze bych tyto chyby prisuzoval i prehrivani. Mate nekdo napad, nebo Zkusenost?
    Opteron 144, Primecooler PC-HC5+, DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, ASUS X800XL PCIe, 2x Kingston 512MB/400MHz UL, Zdroj Atrix 500W, Systém WIN XP SP2

  5. #5

    Standardní

    no to je ne 100pro funkční zbytek pipek to dělá ten bordel
    Nemožné je jen silné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. NEMOŽNÉ NEEXISTUJE. Muhamad ali

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    25.04.2004
    Bydliště
    Vsetín, České Budějovice
    Příspěvky
    32
    Vliv
    0

    Standardní beee

    Hm skoda... To me teda prdi... Kazdopadne dik za prispevek.
    Opteron 144, Primecooler PC-HC5+, DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, ASUS X800XL PCIe, 2x Kingston 512MB/400MHz UL, Zdroj Atrix 500W, Systém WIN XP SP2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •