Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 28

Téma: Nápad na zlepšení signálu u WiFi.

  1. #1

    Standardní Nápad na zlepšení signálu u WiFi.

    Chtěl bych se zeptat, jestli by nějak nešel zlepšit příjem WiFi? Napadá mě třeba lépe směřovat signál:

    Nevím jestli tu první nebo druhou možnost, ale spíš bych zkusil první.
    Akorát mě nenapadá čím to odstínit, tedy melo by to být něco co signál dobře odráží s malými ztrátami. Pokud někdo máte lepší nápad napiště, zdá se mi totiý zbytečné abych vysílal signál všude kolem atény, když to chci jenom jedním směrem.
    P.S.: Jak moc zhoršuje sognál čisté sklo?

  2. #2

    Standardní

    A jakou používáš anténu .
    Ano, máš naprostou pravdu a přímo geniální nápad - pokud potřebuješ vysílat jen jedním směrem, tak je opravdu zbytečné vysílat všesměrově. Dokonce na to přišel někdo už dřív, takže se vyrábějí přímo takto zamýšlené antény - směrové, všesměrové a sektorové. To podle vyzařovacích úhlů ve vertikální a horizontální rovině.
    Pokud tedy chceš vysílat směrově a koupil sis všesměrovou anténu, tak to byl slušně řečeno neuvážený nákup. Pokud používáš všesměrovou anténku dodanou k WiFi zařízení, pak je situace maličko jiná. Pro zlepšení zisku - směrovosti této anténky se dá použít opravdu parabolka za ní postavená. Samozřejmě vodivá a vodivě spojená se stíněním té anténky, respektive přívodního vedení. Ten první návrh se mi zdá rozumnější. Ale pro dosažení maximálního efektu by to chtělo přesně napočítat podle parametrů anténky, to bohužel neumím. Každopádně experimentům se meze nekladou a pokud mš dost času, tak si s tím pohraj. Zkusil bych využít třeba alobalovou fólii nebo kupříkaldu plechovku od piva, možná by to fungovalo .
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    18.09.2003
    Bydliště
    Albrechtice
    Příspěvky
    51
    Vliv
    252

    Standardní

    no jasne ze to jde na podobnem principu pracuji sita nebo paraboly, nejlepsi bude kdyz vemes neakou zeleznou sitovinu s malym okem(treba od kraliku ale spis jeste mensim) a zacnes experimentovat s tvarem a vzdalenosti od anteny, melo by se dostavit zlepseni signalu.(nebo jestli to mas neakou wifinu na USB tak ji strc do formy od babovky )

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    25.01.2004
    Bydliště
    Brno, Kamenný vrch
    Příspěvky
    20
    Vliv
    0

  5. #5

    Standardní

    No nechápu jak proč to musí být zrovna síťovina a jak se počítají ty vdálenosti. Ale zkusím to, moc dík za RYCHLOU A SUPER ODPOVĚĎ!

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal VAS
    no jasne ze to jde na podobnem principu pracuji sita nebo paraboly, nejlepsi bude kdyz vemes neakou zeleznou sitovinu s malym okem(treba od kraliku ale spis jeste mensim) a zacnes experimentovat s tvarem a vzdalenosti od anteny, melo by se dostavit zlepseni signalu.(nebo jestli to mas neakou wifinu na USB tak ji strc do formy od babovky )
    Proč síťovinu?

  7. #7

    Standardní

    Síťovina je IMHO zbytečnost. Plnej plech je lepší. Si porovnej parametry sít a plnejch parabol a uvidíš, že plný paraboly jsou lepší - maj menší postraní laloky a lepší předo zadní poměr zisku. Výhoda sít je akorát tak, že nejsou tolik namáhaný větrem a jsou levnější. Takže experimentuj radši s plnym plechem, ale můžeš zkusit i obojí.
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal KUBA
    Síťovina je IMHO zbytečnost. Plnej plech je lepší. Si porovnej parametry sít a plnejch parabol a uvidíš, že plný paraboly jsou lepší - maj menší postraní laloky a lepší předo zadní poměr zisku. Výhoda sít je akorát tak, že nejsou tolik namáhaný větrem a jsou levnější. Takže experimentuj radši s plnym plechem, ale můžeš zkusit i obojí.
    S větrem problém nebude, mám jí za oknem. Kolik může brát to čiré okno? (signálu)

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    S větrem problém nebude, mám jí za oknem. Kolik může brát to čiré okno? (signálu)
    Pokud nebude mokrý tak moc ne, ale co ti brání to vyzkoušet?
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  10. #10

    Standardní

    mě bere tak 15%

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal TIMBERJACK
    mě bere tak 15%
    Tolik? Proboha, to jdu asi rozbít okno

  12. #12

  13. #13
    Junior Member
    Založen
    18.09.2003
    Bydliště
    Albrechtice
    Příspěvky
    51
    Vliv
    252

    Standardní

    No plech muzes pouzit taky, zalezi co se ti bude lepe tvarovat a co sezenes doma. Co se oken tyce nejlepe jdou prostrelit plastaky, nejhur nebo spis vubec neprostrelitelne jsou ty co maji postribrenou nebo jakkoliv jinak pokovenou vrstvu.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal VAS
    No plech muzes pouzit taky, zalezi co se ti bude lepe tvarovat a co sezenes doma. Co se oken tyce nejlepe jdou prostrelit plastaky, nejhur nebo spis vubec neprostrelitelne jsou ty co maji postribrenou nebo jakkoliv jinak pokovenou vrstvu.
    To stím kovem to je logické, jen bych upozornil, že pokovované můžou být i plasťáky.

    IMHO: je dobré udělat alespoň trychtýř a plechovku. Taky to tak udělám.

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal VAS
    No plech muzes pouzit taky, zalezi co se ti bude lepe tvarovat a co sezenes doma. Co se oken tyce nejlepe jdou prostrelit plastaky, nejhur nebo spis vubec neprostrelitelne jsou ty co maji postribrenou nebo jakkoliv jinak pokovenou vrstvu.
    To stím kovem to je logické, jen bych upozornil, že pokovované můžou být i plasťáky.

    IMHO: je dobré udělat alespoň trychtýř a plechovku. Taky to tak udělám.
    Kup si 19db sito za par stovek, budes jiste spokojenej, dokonce to pak muzes mirit jednim smerem. Nemusis pak znovu vynalezat kolo . Treba zde.

    PS: Tvuj navod je genialni.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  16. #16
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    276

    Standardní

    hele s obalovanim antena smerovanim a stinenim opatrne, protoze jak tam neco pridas antenu rozhodis, impedanci hlavne a muze to byt pak horsi nez to je ted
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Glottis
    hele s obalovanim antena smerovanim a stinenim opatrne, protoze jak tam neco pridas antenu rozhodis, impedanci hlavne a muze to byt pak horsi nez to je ted
    No sak já do toho výrobku nebudu nijak zasahovat, jen tu oténu dám asi do plechovky s trychtýřerm.

  18. #18

    Standardní

    Hm ja mam taky sito za woknem a nijak moc toho signalu neubira... ale je pravda ze jsem tu antenu jeste nemel na strese. Jinak litinove topeni, ram u okna a kus cihloveho baraku signalu nevadi, da se to prostrelit celkem bez problemu

    Fotky zde:


    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  19. #19
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    S větrem problém nebude, mám jí za oknem. Kolik může brát to čiré okno? (signálu)
    malo - me bralo asi 5-10% (klasicky panelakovy okno s dvema tabulkama), ale pred tim jsem ho umyl

    2gargamel: presne takhle jsem to mel taky - zkousel jsem to prostrelit i pres zaluzie, ale neslo to (sila signalu asi 10% z puvodnich 90)
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  20. #20
    Member
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Mnichovo Hradiště
    Příspěvky
    183
    Vliv
    265

    Standardní

    jj pánové, střecha rulezzzzzzz .

    mit ji v pokoji tak se docela bojim.

    Jo a ze stromů bych takovej strach nemel, mne to je de přes okraj koruny a v pohodě.

    sice když prsší tak mi trošku klesa signal ale jde to . a na to že mam AP 2 Km daleko nadhera.

  21. #21
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní

    2 &Gargamel , mozes urobit detailne foto toho uchytenia ozarovaca a ozarovaca samotneho?? inac je to tusim klasicke MMDS sito + plechovka

    edit : moja parabola vyzera takto :
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal proe
    2 &Gargamel , mozes urobit detailne foto toho uchytenia ozarovaca a ozarovaca samotneho?? inac je to tusim klasicke MMDS sito + plechovka
    Omyl, jde o sito z Elity.cz, sam tri vlastnim I kdyz ma ten ozarovac stejne parametry jako plechovka (ta je sam o sobe ozarovac), kdyz ho rozdelas..
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

  23. #23
    Junior Member
    Založen
    24.05.2004
    Bydliště
    -=Chodov DC=-
    Příspěvky
    20
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal CompCrasher
    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal VAS
    No plech muzes pouzit taky, zalezi co se ti bude lepe tvarovat a co sezenes doma. Co se oken tyce nejlepe jdou prostrelit plastaky, nejhur nebo spis vubec neprostrelitelne jsou ty co maji postribrenou nebo jakkoliv jinak pokovenou vrstvu.
    To stím kovem to je logické, jen bych upozornil, že pokovované můžou být i plasťáky.

    IMHO: je dobré udělat alespoň trychtýř a plechovku. Taky to tak udělám.
    Kup si 19db sito za par stovek, budes jiste spokojenej, dokonce to pak muzes mirit jednim smerem. Nemusis pak znovu vynalezat kolo . Treba zde.

    PS: Tvuj navod je genialni.
    u tech anten s vetsim ziskem je riziko prekroceni maximalniho vykonu, ktere je CTU stanoveno na 100mW, tedy 20 dBi a CTU to dost silne postihuje...tedy pokud na to prijde samozrejme...

    co se tyce vlivu prostredi na signal, tak klasicke okno ma "ztratovost" cca 3dB, okno s kovovym ramem pak 5-8 dB...tyto hodnoty sem si nevymslel, byl sem vcera na technickem skleni o bezdratove technologii a prave tohle se tam dost probiralo...

  24. #24

    Standardní

    No tak jsem vytvořil asi tohle:



    Ale problem je v tom, ze kdyz to tam mam, tak mam ztratovost 12% a prumerny ping 48.
    A kdyz to tam nemam, tak mam ztratu 7-8% a ping asi 60.

    Co je lepší?

    Popřípadě jak to mám upravit? Žádné hodnoty jsem nepočítal, takže jsem to udělal jen podle zdravého rozumu. Ještě bych se chtěl zeptat, kde to vysílá nejvíc u špičky antény nebo u paty? /mám to totiš u paty/

  25. #25

    Standardní

    Jasne, ze u paty. Mas to urcite min, nez 1/4 vlny. Nekde na tenhle hack byla guide, ale uz se nepamatuju. Nechapu, jak ti to vubec muze fungovat.

    PS: zahod to a radsi tam dej plechovku, nebo biquad.
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •