Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: umite/muzete nekdo obnovit data z crashed disku?

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní umite/muzete nekdo obnovit data z crashed disku?

    ahoj. zalohoval jsem pred formatem primarniho 80gb disku na tento: Western Digital: WD Cavia 26400, 13328cyl, 15heads, 63spt, 6448.6MB a nez pote co jsem zformatoval ten 80gb, zjistil jsem ze ten na ktery jsem zalohoval cca. 5gb velmi dulezitych dat(asi 4gb programy a 1gb dokumenty a megadulezitosti) ODESEL. proste zapnu pocitac, disk jakoby najede, rozjede se a cvak, cvak, cvak, cvak. hlasite cvaka. a bootovani neprobiha, protoze se z nej nenacita.

    vedel by nekdo jak ho rozjet?
    (resp. co s nim je, je definitivne v kelu?)

    pripadne umi, nebo muze nekdo obnovovat data z disku?
    (vim ze je to strasne drahy, proto shanim nekoho z oc fora.. urcite dam kolik budu moct, rozumne)

    predem diky
    fakt umru, jestli ty data nedostanu zpet.

  2. #2
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    jestli ten disk neni uplne odkraglovanej, tak jsem nekolikrat docela uspesne obnovoval data pomoci utility "Get data back"

    takze prvni co asi udelej je, ze na 80ku nakopes system a muzes to vyzkouset. ostatni softy jako Easy recovery, R studio, Unerase se mi moc neosvedcili.

    v horsim pripade to bude asi zalezitost pro nejakou specializovanou firmu=hafo moc penez.
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    jestli ten disk neni uplne odkraglovanej, tak jsem nekolikrat docela uspesne obnovoval data pomoci utility "Get data back"

    takze prvni co asi udelej je, ze na 80ku nakopes system a muzes to vyzkouset. ostatni softy jako Easy recovery, R studio, Unerase se mi moc neosvedcili.

    v horsim pripade to bude asi zalezitost pro nejakou specializovanou firmu=hafo moc penez.
    dik za rady. zkusim. ale mam pocit ze ten disk nebude ve windows vubec apod.. ze se proste k tem datum vubec nedostanu. takze nejspis okraglovanej bude. ale jak se to mohlo behem 30minut stat, to vi jen ten parchant nahore.

    spis prave shanim nekoho kdo by v takove firme delal, mel zkusenosti a nemohl to treba ze znamosti zaridit levneji. prakticky se mi jedna pouze o to abych obnovil tak 0.5-1.0gb dat co tam byly(dokumenty) a podobne a zbytek staci treba vypis souboru, to si stahnu znova.

  4. #4
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    293

    Standardní

    Hlavně nic nepřepiš na té 80ce, data dostaneš spíš z ní.
    Ten malej na 99% odešel mechanicky. Když odejde WD na "klepavku", (on vpodstatě jen klepe ramínkem s hlavami o středové vřeteno - nejspíš je v kopru některá hlava, můžeš ale zkusit sundat elektroniku, jestli jen není špatný kontakt), snaží se to rekalibrovat, ale nic nenačte. Takže najede, 4x cvakne, vypne. To zopakuje 4x. Pak to zkusí znovu až při pokusu o přístup na něj. Divné ale je, že odešel tak náhle.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal peta303
    Hlavně nic nepřepiš na té 80ce, data dostaneš spíš z ní.
    Ten malej na 99% odešel mechanicky. Když odejde WD na "klepavku", (on vpodstatě jen klepe ramínkem s hlavami o středové vřeteno - nejspíš je v kopru některá hlava, můžeš ale zkusit sundat elektroniku, jestli jen není špatný kontakt), snaží se to rekalibrovat, ale nic nenačte. Takže najede, 4x cvakne, vypne. To zopakuje 4x. Pak to zkusí znovu až při pokusu o přístup na něj. Divné ale je, že odešel tak náhle.
    z te 80tky jsem hodil nejdulezitejsich 5gb dat na tu 6tku, zformatoval jsem ji a pak naplnil daty az po okraj. takze myslim, ze z ni to urcite nepujde.

    ta 6tka cvaka porad. ted mi trosku poradil daso. takze jdu zkouset a pak uvidim. zatim diky.

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    tak uz se na tom pracuje:

    post: 2minuty detekce disku(nalezen byl i ten spatny 6gb, podle vypisu se nacetly informace a to i ze smartu)
    start windows: 20minut, zlo
    spusteni getdataback a detekce disku?: zatim probiha uz asi 20minut

    je to na pytel, kazdych 30 sekund probiha takhle: 10 sekund v pohode a 20 sekund totalni zasek vseho vcetne kurzoru mysi, klavesnice a vseho ostatniho.

    snad to jeste vydrzim.. nez ten disk vemu a rozmlatim o zem.
    furt cvaka a vsechno brzdi. jestli bude takhle probihat obnovovani tak asi kapnu.. :((( nevite nekdo poradit?

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    tak to obnovit nepujde. proste sektory v cudu.
    disk furt zpomaluje cely system.. to je tak na tyden obnovovani touhle rychlosti. bohuzel jsem se nedostal k obnovovani vubec. projelo to prvnich 1119 sektoru a konec.. nejaka neznama chyba. predtim to napsalo na nejakych sektorech ze nelze cist, tak jsem to ignoroval.
    kua.

    =>optat se na czpro
    =>obnova dat od firmy

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    jsem si jistej ze by ty data sly obnovit.. ale protoze ten disk zpomaluje cely system a to brutalne.. tak se vubec neda pracovat a nic delat.. je to fakt na tyden :(

    nevite nekdo jak to urychlit, pripadne?

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    268

    Standardní

    dát ho na noc do mrazáku...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  10. #10

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jey
    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    dát ho na noc do mrazáku...
    nejenom, ze ot, ale jeste jsi drzej jak veverka.
    hele chlapče, tohle je dobře míněná rada. když ti neni dost dobrá, tak si trhni
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    Citace Původně odeslal Jey
    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    dát ho na noc do mrazáku...
    nejenom, ze ot, ale jeste jsi drzej jak veverka.
    hele chlapče, tohle je dobře míněná rada. když ti neni dost dobrá, tak si trhni :evil:
    ok.. tak se asi omlouvam, marty psal, ze na tom prej neco bude. ja jsem to bral jako = vyhod ho do kose. mno, nevim, stejne se mi to moc nezda. asi si jako posledni moznost necham sehnani penez a obnoveni dat.

    zkousel jsem zas ten getdataback. je to ukrutne pomaly a ty soubory to fakt nachazi, problem je, ze ten disk vzdycky po urcite zmizi z windows a uz s nim nejde ani pracovat. po restartu je vse ok. jsou tam nejaky chybny sektory, ale vypada to tak na 10procent. kazdopadne se mi nikdy nepovede dokoncit cteni disku predtim, nez exne:) jinak bych to z nej dostal. jeste ho zitra zkusim prelouskat po castech.. uvidim

  13. #13
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Tom
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Plzeň
    Příspěvky
    844
    Vliv
    272

    Standardní

    To je zase uroven

    2Jey: Ac ti to prijde nelogicke mozna to pomaha. Rozhodne bych nezpochybnoval rady Marsellus Wallace, ktery to ma treba osobne vyzkousene Me osobne by to nikdy nenapadlo a ani to nemam vyzkousene

    Pokud vim tak neoperacni teploty disku se pohybujou v rozmezi od -40 do 70 stupnu. Nevim na kolik stupnu mrazi mrazak , kazdopadne bych tam nedaval samotny HDD, ale nejspis do neceho zabalil

    EDIT: Tak mezitim co sem drapal tenhle text si odpovedel, aspon ze tak
    Phenom II X4 960T @ 4 GHz 1,425V 5th and 6th core functional, Arctic Cooling Freezer 13 Pro, Asus M4A785TD-V EVO, 16GB DDR3-1600 Kingston HyperX, Sapphire HD 7950 Vapor-X OC (1140/6400 MHz) , Kingston HyperX SSD - 120GB, SAMSUNG 1TB Spin Point F3, WD 20EARX 2TB, WD 15EARS 1,5TB, Dell U2412M, Seasonic M12II-620 620W, ASUS Xonar D1 soundcard + CREATIVE GigaWorks T3, LOGITECH Z-5500(placed in front of TV), Razer DeathAdder Left-Hand, Logitech Illuminated Keyboard CZ, rSeat EVO V3 RB + Logitech G27

    HONDA Accord Type-S (2,4 DOHC VTEC)

  14. #14

    Standardní

    Moj AC31600 odisiel tak, ze mu odpadla jedna hlava. Prejavovalo sa to tak, ze po zapnuti parkrat zacvakal. BIOS ho identifikoval normalne. Disk editorom tam bolo vidiet suvisle bloky neposkodenych dat, ktore sa striedali s usekmi, kde sa nedalo z disku citat (a cvakal pri tom) - tzn. jedna hlava zla -> vsetky data v prdeli (bol to testovaci disk, takze tam nebolo nic vzacne). To vsak asi nebude tvoj pripad. Mal som v rukach este WD 850MB, ktory mal plno zlych sektorov. Robil nieco podobne ako ten tvoj - pri pristupe k zlemu sektoru sa ho pokusil parkrat precitat a potom prestal odpovedat a znovu ozil az po vypnuti a zapnuti.
    Inak to s mraznickou som niekde cital - ze vraj to pomohlo uz viacerym ludom. Menej ako -40 v mrazaku asi nikto nema, standard je -18 (aj ked pri "benchmarku" novej chladnicky som nameral nejakych -30 )
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Robil nieco podobne ako ten tvoj - pri pristupe k zlemu sektoru sa ho pokusil parkrat precitat a potom prestal odpovedat a znovu ozil az po vypnuti a zapnuti.
    myslim, že tohle nebude tento případ, protože to by se asi zasekl mnohem dřív než po 10minutách. a právě proto jsem doporučoval rmazák, protože moje úvaha byla asi tak následující:

    kopíroval tam 6GB dat je to starej disk hodně se zahřál (buď elektronika, nebo hlavy) možná až moc "trochu" to odešlo.
    pak při daplším zapnutí než se to zahřeje docela to funguje zahřeje se to na nějakou teplotu po určitém čase bye bye.

    a proto chlazení na -25 stupňů déle to vydrží.
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  16. #16
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    Citace Původně odeslal Rainbow
    Robil nieco podobne ako ten tvoj - pri pristupe k zlemu sektoru sa ho pokusil parkrat precitat a potom prestal odpovedat a znovu ozil az po vypnuti a zapnuti.
    myslim, že tohle nebude tento případ, protože to by se asi zasekl mnohem dřív než po 10minutách. a právě proto jsem doporučoval rmazák, protože moje úvaha byla asi tak následující:

    kopíroval tam 6GB dat :arrow: je to starej disk :arrow: hodně se zahřál (buď elektronika, nebo hlavy) :arrow: možná až moc :arrow: "trochu" to odešlo.
    pak při daplším zapnutí :arrow: než se to zahřeje :arrow: docela to funguje :arrow: zahřeje se to na nějakou teplotu po určitém čase :arrow: bye bye.

    a proto chlazení na -25 stupňů :arrow: déle to vydrží.
    aha. mno ja zatim zkusim lepsi chlazeni. dam mu kotel ze stolniho vetraku.. stejne ho mam zatim v case jen polozenej. napad dobrej.

    jinak jsem se ptal na ceny obnoveni a rekli mi. pokud nebude nutna hw oprava, tak od 1500, pokud nutne bude tak 5-10litru a vic.. to se pekne vydelava. to s nim radsi trisknu o zem:(

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    mno driv to slo, ale ted uz ne.. ten disk proste exne moc brzo. protoze to obnovovani trva treba 20hodin a to jenom scan celeho disku na pritomnost souboru kdyz neni fat tabulka.

    neco jsem obnovil, ale to hlavni porad ne.

    premyslel jsem o te lednici, ale to nema cenu.. to nevydrzi pak 20h byt chladnej. tedka je pod nim soukromy windtunnel diky 4800rpm 7cm vetraku.. a je chladnej ale proste blby.

    nejvic me stve to zpomalovani.
    ten disk zpomaluje system i kdyz je zapojenej jenom datovej kabel a nepripojeny napajeni k nemu.. to je nejaky divny, ne?

    kdyby aspon ty necitelne sektory preskakoval, nebo preskakoval rychleji:( takhle to je na hodiny a hodiny

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    268

    Standardní

    hmm co třeba si udělat bitovou kopii toho disku na nějaký jiný disk, co je v pořádku ? a pak obnovovat z té kopie ?
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    hmm co třeba si udělat bitovou kopii toho disku na nějaký jiný disk, co je v pořádku ? a pak obnovovat z té kopie ?
    ty jo dik. fakt ti to mysli. dobrej napad. ten getdataback to mam pocit, umi. zkusim.. pokud se nepovede nynejsi obnoveni pri chlazeni disku na max. takze treba normalne image pomoci nejakyho programku.. nedoporucil bys neco.. vim asi o 3, ale ktery je nej nevim..
    hlavne aby umel ty delat same obrazy-format jako umi getdataback cist.

    obycejnym nerem nebo alkoholem by to asi neslo?

    no, tak teda neco nekde sezenu .. image drive a podobne.

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jey
    Citace Původně odeslal Marsellus Wallace
    hmm co třeba si udělat bitovou kopii toho disku na nějaký jiný disk, co je v pořádku ? a pak obnovovat z té kopie ?
    ty jo dik. fakt ti to mysli. dobrej napad. ten getdataback to mam pocit, umi. zkusim.. pokud se nepovede nynejsi obnoveni pri chlazeni disku na max. takze treba normalne image pomoci nejakyho programku.. nedoporucil bys neco.. vim asi o 3, ale ktery je nej nevim..
    hlavne aby umel ty delat same obrazy-format jako umi getdataback cist.

    obycejnym nerem nebo alkoholem by to asi neslo?

    no, tak teda neco nekde sezenu .. image drive a podobne.
    Co takhle Ghost ? V Dosu das udelat image a jdes na noc pryc. Takhle jsem "obnovoval" jednu 80GB.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    268

    Standardní

    hlavně to musí být bitová kopie, ne obyčejná. pak si s ní můžeš hrát do alelujá
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  22. #22
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Na to je idealni linux.. tam vis naprosto presne co delas. a nemusi to ani trvat noc.. kdyz si optimalizujes pripojeni disku a zatizeni radice (kazdy disk na vlastnim kabelu) a defragnes at je to hezky za sebou tak nevidim problem .. pri rychlosti 5MB/s coz by ten disk mohl dat.. pohodka.

    dd if=/dev/hdc of=~/drive_backup.img

    a to pak normalne pujde imho namountovat

    i kdyz mozna radeji rovnou partisnu

    dd if=/dev/hdc1 of=~/part_ backup.img
    a pak mount -t fs ~/part_backup.img /mnt/obnovene



    za predpokladu ze /dev/hdc je ten poskozenej disk, fs je jeho fajlsystem (vfat, ntfs), zaloha bude v ~/drive_backup.img resp. ~/part_backup.img a pripojovat se bude do /mnt/obnovene (prazdny adresar).
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •