Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: !!! Čtěte odpovědi na časté dotazy !!!

  1. #1

    Standardní !!! Čtěte odpovědi na časté dotazy !!!

    Mnozi se mi ve schrance (a nejen tam) dotazy, takze na ne budu reagovat verejne a ne ke kazdemu jednotlivci zvlast:

    1. Daji přidat posty ze stareho fora?
    Odpoved I kdyby se dali, tak to delat nebude. Zaciname odznova a to komplet vcetne Adminu.

    2. Jak to ted bude s moderatory ze stareho OC ? (budou stejni, nebo bude zmena) ?
    Odpoved Po dobu konani Invexu neplanujeme zmenu od soucasneho stavu. Nicmene tato otazka je otevrena a budeme ji s ostatnimi adminy resit.

    3. Mam problemy se signaturou.
    Odpoved Nechapu lidi, kteri se musi doslova chlubit podpisem, kdo ho ma barevnejsi delsi a vetsi. Jste na diskuznim foru a ne v hospode, aby jste predhaneli. Pokud se vam 700 znaku zda malo, zkratime je na puvodnich 300. Tech trista bohate staci na popsani jedne sestavy, coz sem osobne zkusmo skousel na 3 prikladech. Malokdo si z vas uvedomuje, ze zde casto vystavujete osobni informace (kde delate, co studujete, odkud jste a jaky mobil pouzivat a ... a .... apod), z kterych si muze aspon trochu prumerne zdatny tipar - bytar udelat predstavu kam jit a co tam asi ziska. Takze se probudte a budte rozumni a nepredvadejte se tu jak mali.

    4. Vzhled se nekomu libi a nekomu ne - co s tim.
    Odpoved PiT pracuje na tom aby se zde objevil jeho pekny skin. Dalsi z oficialnich skinu se tu objevi v kratkem case po skonceni Invexu.

    5. Chybi zde nejake funkce ze stareho fora.
    Odpoved Nikdo neni dokonaly a ani toto forum neni dokonale. Jste na neco zvykli a prechod na neco neveho je tezky, coz je pochopitelne. Nicmene funkce o kterych se tu hovori (funkce GLOW, CENTER ci RECENT POSTs) nemaji takovou dulezitost, aby jste bez nich nemohli zit. Proste tohle je jine forum a ma jine moznosti. A na to si budete muset zvyknout. Tim ze tu nejsou Recent Post a je casove omezene prispivani mezi dvema pousty jen odraduju od cinnosti typicke "lovce postu" . Na foru se ma inteligente diskutovat a ne smajlikovat. Nicmene je na dalsi uvaze adminu a pripadne na nejakem zdatnem programatorovi to opravit. Nicmene vse musi byt v souladu s pravy vyvojarskeho tymu tohoto fora - phpBB.



    Dalsi informace se zde objevi pozdeji, dekujeme za pozornost.

  2. #2

    Standardní Re: Ctete odpovedi na mnozici se dotazy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Citace Původně odeslal Carlos
    2. Jak to ted bude s moderatory ze stareho OC ? (budou stejni, nebo bude zmena) ?
    Odpoved Po dobu konani Invexu neplanujeme zmenu od soucasneho stavu. Nicmene tato otazka je otevrena a budeme ji s ostatnimi adminy resit.
    Na teto otazce se pracuje a prvni "pokusni kralici" spravne receno Moderatori zkousi moderovat a dalsi budou nasledovat. Pravdepodobne vezmem za vzor stare forum, ale muzeme i vyhlasit i hlasovani.

    Citace Původně odeslal Carlos
    3. Mam problemy se signaturou.
    Odpoved Nechapu lidi, kteri se musi doslova chlubit podpisem, kdo ho ma barevnejsi delsi a vetsi. Jste na diskuznim foru a ne v hospode, aby jste predhaneli. Pokud se vam 700 znaku zda malo, zkratime je na puvodnich 300. Tech trista bohate staci na popsani jedne sestavy, coz sem osobne zkusmo skousel na 3 prikladech. Malokdo si z vas uvedomuje, ze zde casto vystavujete osobni informace (kde delate, co studujete, odkud jste a jaky mobil pouzivat a ... a .... apod), z kterych si muze aspon trochu prumerne zdatny tipar - bytar udelat predstavu kam jit a co tam asi ziska. Takze se probudte a budte rozumni a nepredvadejte se tu jak mali.
    No mozna by vam znelo lip, kdybych vam rekl: Aby to tady nevypadalo jak na nadrazi kde kazdej bude mit misto podpisu kilometrovej vlak z nesmyslama typu: mys opticka s podlozkou ci software ten a ten. Kazdopadne jste na Internetu a anonymni nejste. Pokud zde budete sdelovat o sobe osobni informace nemuzeme vam v tom branit, ale na forum chodi opravdu VELMI HODNE anonymnich - neprihlasenych - osob, ktere zde mohou cerpat ruzne informace, takze budte obezretni co kam pisete.
    A protoze se nam pravidla jiz vykrystalizovala musim oznamit, ze v podpisu bude JEN text - a ZADNE OBRAZKY, protoze si misto Avataru (Postavicky) muzete prihrat jakykoliv vlastni obrazek o mximalnich rozmerech 80x80 bodu a velikost 6kB.


    Citace Původně odeslal Carlos
    4. Vzhled se nekomu libi a nekomu ne - co s tim.
    Odpoved PiT pracuje na tom aby se zde objevil jeho pekny skin. Dalsi z oficialnich skinu se tu objevi v kratkem case po skonceni Invexu.
    Prvni super nadherny skin od PiTa tu mame a podle ohlasu je opravdu velmi povedeny - Super prace PiTe!
    Takze pro vsechny kteri se registrovali do 14.10.2002 a nemaji novy skin nasaven, staci aby si jen v Profilu zmenili Vzhled fóra na Blue OC a mate novy skin nastaven.
    4 GAMING: Intel C2D E8400 @ 4,1GHz (8x515) | MB ASUS P5Q DLX | 2xKingston DDR2@1030MHz | Radeon 5750 VAPOR-X | EIZO S2243WH-BK |
    4 WATCHING: Intel E5200 2,5GHz@3,34GHz | ASUS P5Q-EM | 2GB DDR2 | Panasonic TH-42PX80EA |
    4 TRAVELING: SONY VAIO VGN-BX297XP or Acer Timeline 1810TZ & Eurotel Data Expres |
    4 SHOOTING: Nikon D700+BG&D300+BG+S10-20/4-5,6 DC HSM+N17-55/2,8 AF-S DX+N70-200/2,8G ED-IF AF-S VR+S24/1.8+N35/2D+N50/1,4G AF-S+N85/1,8D+S150-500 5-6,3 APO DG OS HSM+S TC 1,4x EX DG+2xNikon SB900+2xMetz 58 AF-1 |

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal e1
    Mám jeden problém. Často sa mi stáva že thread ktorí som ešte neprečítal, je ozančený ako prečítaný. Tiež sa stane že ako posledný kto prispel na dané téma som vypísaný ja, aj keď tam už odpísali aspoň traja, a to aj po reloade stránky. Nedalo by sa s tým niečo spraviť. Na starom fóre som tento problém nemal. Dopredu dik.
    Zprávy které jsou změněny od Vaší poslední návštěvy a ještě jste je při tomto přihlášení nečetli jsou označeny jako nepřečtené.

    Představte si jak veliký prostor by zabírala databáze pro všechny uživatele, zda si už přečetli příspěvek nebo ne.

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal aquadust47
    Ak mam presne postupovat ked chcem do prispevku vlozit obrazok ?
    Vopred diky za radu.
    http://www.overclocking.cz/4um/faq.php#24


    Citace Původně odeslal pomlcka
    Zdravím,
    dá se někde najít obsah starého fóra? Bylo tam hodně vyřešených problémů. Zajímavé odpovědi jsem si netiskl a tak se budu muset ptát znova v novém foru. Nebo ne?
    http://www.overclocking.cz/cgi-bin/YaBB.pl
    Uz jen pro cteni


    Citace Původně odeslal jedik
    Kde si muzu dodatecne precist podminky...
    ...ktere byly u registrace?
    http://www.overclocking.cz/4um/profi...?mode=register
    Ačkoliv se administrátoři a moderátoři tohoto fóra pokusí odstranit nebo upravit jakýkoliv všeobecně nežádoucí materiál tak rychle jak jen to je možné, je nemožné prohlédnou každý příspěvek. Proto vemte na vědomí, že všechny příspěvky do tohoto fóra vyjadřují pohledy a názory autora příspěvku a ne administrátorů, moderátorů a webmastera (mimo příspěvky od těchto lidí) a proto za ně nemohou být zodpovědní.

    Souhlasíte s tím, že nebudete posílat žádné hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné materiály, které mohou porušovat zákony. Posílání takových materiálů vám může přivodit okamžité a permanentní vyhoštění z fóra (a váš ISP bude o vaší činnosti informován). IP adresa všech příspěvků je zaznamenávána pro případ potřeby vynucení těchto podmínek. Souhlasíte, že webmaster, administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí že odporuje těmto podmínkám. Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace které vložíte budou uloženy v databázi. Dokud nebudou tyto informace prozrazeny třetí straně bez vašeho svolení nemohou být webmaster, administrátor a moderátoři činěni zodpovědnými za jakékoliv hackerské pokusy které mohou vést k tomu, že data budou kompromitována.

    Systém tohoto fóra používá cookies k ukládání informací na vašem počítači. Tato cookies neobsahují žádné informace, které jste vložil, slouží jen ke zvýšení vašeho pohodlí při prohlížení. E-mailová adresa je používána jen pro potvrzení vašich registračních detailů a hesla (a pro posláni nového hesla, pokud jste zapoměl aktuální).

    Kliknutím na Registraci níže souhlasíte být vázaný těmito podmínkami.


    Citace Původně odeslal KOUBA
    Zaregistroval jsem se v novem foru asi pred 3 mesici a od te doby
    forum procitam asi jednou davkrat tydne, najednou byl muj ucet zrusen
    a netusim proc, na foru je napsano ze budete mazat uzivatele trikrat do mesice tak opravdu nechapu cim jsem si zaslouzil ze jsem byl vymazan
    prece po nas nemuzete chtit ,aby jsme vytvareli blbosti do fora je proto ze jinak nas zrusite, snad mam pravo rozhodnout do jakeho treadu se pridam a do jakeho ne, kdyz neznam odpoved tak prec nebudu odpovidat. To ale neznamena ze nechci byt zaregistrovan.
    Citace Původně odeslal Paolo
    Protože se zde množí tzv. černé duše (uživatelé bez aktivovaného účtu a uživatelé bez příspěvků), tak

    jednou až třikrát za měsíc proběhne "čistka" uživatelů, kteří

    a) si nebyli schopni za měsíc od svého založení aktivovat účet

    b) po dvou měsících od své registrace nemají žádný příspěvek.
    Protože je zde spousta uživatelů, kteří jsou zaregistrováni, ale už nikdy nic nenapsali. Kromě těchto zaregistrovaných je tu ještě jedna skupina lidí, kteří nemají svůj účet vůbec aktivován.

    Číst toto fórum mohou i neregistrovaní (vyjma sekce Bazar).

    Ty konkrétně jsi splnil bod b).

    Myslím si, že pokud jsi tady jednou až dvakrát za týden, tak jsi určitě už za tu dobu (větší než dva měsíce) musel narazit alespoň na jeden příspěvek, na který bys mohl odpovědět.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ray2802
    A když to zase běží, tak se chci zeptat, jakým způsobem si mohu změnit email, aby se mi toto nestalo. Díky za odpověď.
    Když si změníš e-mail, tak dojde automaticky k deaktivaci Tvého účtu.

    Musíš počkat, než ti dojde e-mail na nově uvedenou adresu, kde bude odkaz, kterým svůj účet znovu aktivuješ.


    De-facto je to ta stejná operace, jako když zakládáš nový účet.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Titan
    Měl bych dotaz, od kolika příspěvků jsem středně přetaktovaný, apod. ??
    Od počtu příspěvků se změní hodnocení (text pod jménem) a počet hvězdiček
    Už neplatí:
    0 - Čerstvě narozený -
    10 - Začátečník -
    150 - Lehce přetaktovaný - *
    500 - Středně přetaktovaný - **
    1000 - Silně přetaktovaný - ***
    3000 - (překvapení) - ****

    Specielní hodnocení (nemá na něj vliv počet příspěvků)
    Moderátor - *****
    Administrátor - ******


    Citace Původně odeslal jedik
    Uz tu o tom rec byla ale zadne resume jsem z toho nepostrehl.

    kdyz se odhlasim, 4um automaticky oznaci fsecka temata jako prectena (tedy i ty co jsem necetl).
    Priklad z moji bezne praxe:
    Na 5 min. se prihlasim - neco nekam napisu - a pak se odhlasim. Pak se VSECKY temata oznaci jako prectena a uz v tom mam bordel :/

    Myslim ze v tohmle ohledu nejsem sam. Tak mohli byste admini pls zmenit engine aby po odhlaseni neoznacil vsecko jako prectene?
    Fórum OZNAČUJE NEPŘEČTENÉ POLOŽKY ty, které SE ZMĚNILY NEBO VZNIKLY OD POSLEDNÍ NÁVŠTĚVY a doposud nebyly přečteny. Přečíst všechny nové příspěvky umožňuje i odkaz na hlavní stránce DF Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy

    To znamená, že když se odhlásíš, a za pět minut znovu přihlásíš, tak nepřečtené položky budou pouze ty, co vznikly (se změnily) za posledních pět minut.

    Malý příklad - databáze, ve které by se uchovávala data o příspěvcích, která jsou přečtená či nikoliv by zabrala 4B (ID uživatele) * 4B (ID příspěvku) * počet příspěvků * počet uživatelů, což v současné době představuje 4*4*1864*47549 bajtů = 1 418 101 376 = 1.3GiB.

    Kdo by Ti poskytl takový prostor na 10 Mbit nebo 100 Mbit připojení za minimální poplatky

    Jen pro informaci, současná databáze má cca 170MiB (a musíme ji z vlastního připojení k internetu zálohovat).

    1 MB = 1 000 000 B
    1 MiB = 1 048 576 B
    1 GB = 1 000 000 000 B
    1 GiB = 1 076 887 552 B

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ocampa
    No ze by me alespon jedna odpoved uspokojila to se teda rict neda overclocking.cz te firme patri nebo u ni jen z milosti hostuje?
    Info o domene najdete zde. Vyplnte nazev domeny overclocking.cz.

  8. #8

    Standardní

    Novinku o podpisech si laskavě přečtěte ve Zprávách pro Adminstrátory.

  9. #9

    Standardní

    Hodnocení:
    Nyní jsou všichni uživatelé DF Uživatel.
    Vyjímkou jsou Moderátoři a Administrátoři.

    Hvězdičky se nyní NEZOBRAZUJÍ (snížení zátěže SQL), změny budou následovat až po dokončení převzetí vlastnictví domény.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marty
    Hej a jak se mám připojit na to IRC? mám mIRC a nějak mi se nejde připojit k serveru. jakej server mám použít?
    Jsme tady: http://www.irc.cz/cgi-bin/irc.cgi Zadáš nick a kanál #overclocking

    Citace Původně odeslal mISHA
    chtel bych se zeptat, proc mi vsechny SZ ktere poslu konci v poli nedorucena posta ( tzn. nejsou dorucene ) a ne v poli odeslane?
    To jsou zprávy, které jste odeslali, ale příjemce si ji ještě nepřečetl - máte tedy i možnost zprávu ještě upravit či vymazat.

  11. #11

    Standardní

    muze nekdo definovat ten "vlastni stroj na kterym forum tedka jede"?
    Můj vlastni stroj :
    Je tam ASUS P4PE (i845PE)
    P4 Celeron 2.0@2.66GHz na FSB 133. (Vykon to ma jako 1.0@1.33 Tulen)
    Chlazeno Taisol Heatpipe Heatsinkem
    2x256MB DDR 333 (z toho 1x256MB od Paola)
    Zdroj je tam "kvalitni" 400W
    Grafika je na konec PCI S3 TRIO 64V+
    2xsitovka 10/100 (1x onboard + 1x3Com)
    Zvuk je onboard
    1xIDE HDD IBM 30GB
    1xIDE CDROM TEAC
    2xSCSI HDD 3GB IBM
    1xSCSI CDROM
    1xSCSI řadič ADAPTEC AHA-2940
    1xfloppy 3 1/2"
    1xmidletower (silverstar)
    Foto pro ilustraci zde

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Platon
    Neviem preco ale ked dam poslat prispevok tak sa mi stane ze to posle hoci aj 3X Preco
    napr. tu mi to urobilo http://www.overclocking.cz/4um/viewt...=418850#418850 tiez takze tomu nerozumiem vobec
    Pomozte pls.
    Takovýto problém můžete vyřešit sami. Kliknete na tom příspěvku, který chcete ostranit UPRAVIT a v úpravě je dole zatrhávací okénko Odstranit tento příspěvek

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Anonymous
    Možná že špatně vidím, možná se ti už někde probíralo a mě to jenom uniklo, ale kam proboha zmizel bazar?
    Mimo mísu a Bazar jsou viditelné pouze pro registrované uživatele.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. NVIDIA - Biosy a flashovani
    Založil Masster v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 491
    Poslední příspěvek: 22.03.2013, 03:05
  2. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 03:08
  3. Podvod na uzivatele jmenem FUP
    Založil trodas v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 114
    Poslední příspěvek: 04.11.2006, 09:08
  4. FAQ - čtěte než se zeptáte.
    Založil Jezevec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.02.2005, 06:25
  5. Je to dlouhy, ale precteni stoji za to...
    Založil Ogre v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.01.2004, 00:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •