Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 41

Téma: PROBLÉM S DVD-MÉDIAMA,DVD-R Verbatim + DVD mechaniky

  1. #1

    Standardní PROBLÉM S DVD-MÉDIAMA,DVD-R Verbatim + DVD mechaniky

    Zdravím. Koupil jsem si média DVD-R,Verbatim,printable. U kamaráda jsem si na tyto média vypálil data. Má Plextora,bohužel nevím který typ.Ale má nejaktuálnější firmware a je to jedna z nejlepších DVD palíren. Média se pálili 4x.Zkopírovali jsme poslední soubory z každého média v combo mechanice Teac(vypalovačka na cd+DVD mechanika). Tvrdil mi že poslední soubory bývaj nekrizovější. Bohužel taky nevím jaký typ Teaca, ale kamarád co ji má tak říkal že mu zkopírovala i nejpoškrábanější DVD,který nikomu nechtěla načíst. Takže o ni tvrdil že je to jedna z nelepší DVD-mechanik na čtení médií. Mechaniku zatím nemám, ale média jsem zkusil u dalšího kamaráda co má 2 roky starýho Pioneera. Z 10 médií kompletně přečetla 2.Měla problémy zkopírovat poslední soubory, ale někdy i prostřední, nebo úplně první.Vypujčil jsem si Teaca, rok starý, datum výroby červen minulýho roku. Z těch 10 médií přečetla kompletně opět jen 2 (úplně ty samé),ale prozměnu měla problémy u těch 8 zbývajících jen s posledníma souborama. Pak jsem zkoušel Toshibu(2 roky stará),Sony(rok stará),combo mechaniku v notebooku(24xCD,16xDVD,nevím ani který typ) se stejnýma výsledkama jako Teac.Ve finále jsem si sehnal na půjčení Plextor PX-116A DVD 48x CD-ROM / 16x DVD-ROM(vyrobená v prosinci minulého roku), ta z těch 10 kompletně přečetla 7.Zbývající 3 opět nezkopírovala poslední soubory.Četl jem různé recenze na DVD-ROM mechaniky,nebo různé diskuze,ale nikdo nemá takový problém jako já. Nevím jestli je to špatně vypálený,nebo je to médiama,nebo je to mechanikama,nebo je to páleno moc rychle,připadá mi to jako u CD.Když je vypálené CD např. 24x,tak taky stará mechanika to nepřečetla. Potřeboval bych vedět zkušenosti, názory a rady. Protože si nechi koupit nějakou mechaniku která mi nepřečete polovinu médií. Děkuji mnohokrát za odpovědi

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    aaaaa krasny priklad agentury JPP ( jedna pani povidala )

    a) pokud nereknes presny typ mechaniky, tak je zbytecne sem vubec psat
    b) jakapak media to byly?
    c) on na sve mechanice to precte?

    a samozrejme pokud palil ve formatu, ktery jina mechanika nepodporuje, tak to opravdu neprectes
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    normalne napalene, normalne znacky medii, ti precita prakticky kazda nova DVD mechanika... nech si daju znami do poriadku compy, aby im napalovali DVDcka OK a nech pouzivaju normalne znacky...

    ad plextor - tak o tej znacke ani neviem ze existuje, cosi tak predrazene moze kupit ozaj len totalny exot co nema co robit s peniazmi...

  4. #4

    Standardní

    Já si přesně nevzpomínám na všechny typy.Data byly vypálený na mechanice Plextor PX-708A, média DVD-R Verbatim 4x,Printable. Combo mechanika Teac DW 548D 48/24/48/16x to přečetla úplně všech 10! Mechanika Plextor 116A jen 7, u 3 médií měla problémy s posledníma adresářámá. Napsalo to hlášku nelze číst,Teac nepřečetl 8,měl taky problém s posledním adresářem,Toshiba,Sony,to samý a Pioneer,nečetl někdy i prostřední adresáře! Jo a ta DVD palírna to taky nechtěla kopírovat,poseldní adresáře! Kdyby to bylo médiama,tak přece to nezkopírujou ty mechaniky všechny stejně a né každá jinak. Tak kde je chyba? bylo to ještě na 3 různých PC, Borec kterej mě to pálil, už má velký zkušenosti s pálením,takže by se nestalo že by to pálil v jiným formátu.

  5. #5

    Standardní

    Nechci tady vířit debatu, ale speciálně s Verbatimama DVD-R (MetalAZO) jsem udělal nejhorší zkušenost, jaká snad jde - z 10 médií vypálených OK (alespoň podle softu), jich 8 nepřečetla ani mechanika, na který se pálily, samozřejmě ani žádná jiná (v té době bylo na té mechanice vypáleno cca 100 Gigamasterů, 100 Traxdat, 10 Multidisců, pár TDKáček a Sonek, všechno 100 procent OK). Takže jsem je vzal a vyhodil, pro jistotu i ty, co se tvářily dobře a od té doby o tomhle médiu nechci slyšet

    Netvrdím, že je to tím, ale co jsem viděl, viděl jsem, to mi nikdo nevymluví
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní

    To Hit.man:
    Pohrávam sa s myšlienkou, že by to mohlo byť rýchlosťou pálenia. Tá DVD napaľovačka páli maximálne akou rýchlosťou? Ak 4X, nebolo by na škodu skúsiť páliť rýchlosťou 2X. Samého by ma to zaujímalo, takže ak budeš mať ešte príležitosť, vyskúšaj to a hoď sem info.
    Ale čo píše jan555 je zaujímavé....
    Athlon 1333@1450, Titan TTC-D5TB(4), Gigabyte 7ZXE KT133a, 256MB SDRAM, MSI GF FX 5500 128MB TV-out, SB Audigy OEM, CDR Teac 532E-B, CDRW Teac W540E, Maxtor DM plus 8 30GB 7200 ot., Microcom Inporte voice, zdroj 350W, Eizo F56 17\", HP 640c, Windows XP Professional CZ /SP1

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mercy
    To Hit.man:
    Pohrávam sa s myšlienkou, že by to mohlo byť rýchlosťou pálenia. Tá DVD napaľovačka páli maximálne akou rýchlosťou? Ak 4X, nebolo by na škodu skúsiť páliť rýchlosťou 2X. Samého by ma to zaujímalo, takže ak budeš mať ešte príležitosť, vyskúšaj to a hoď sem info. :-)
    Ale čo píše jan555 je zaujímavé.... :?:
    a co je na tom tak zaujimave? verbatim obecne je snad najlepsia znacka na media, niektore serie ma vsak horsie ako lacne shity, treba si davat pozor na ADIP..

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    a co je na tom tak zaujimave? verbatim obecne je snad najlepsia znacka na media, niektore serie ma vsak horsie ako lacne shity, treba si davat pozor na ADIP..
    Verbatim a nejlepší značka? - (nejjemnější, jak mně jen napadlo na tenhle post reagovat )

    (zajímavé je taky, že tahle "série" byla ta nejdražší ze všech verbatimů - se spoustou keců o technologiích na obalu, "hologramem" na médiu, atd. )

    btw: může to znít zvláštně (i když je chválí spousta lidí po světě), ale nejlepší levný média jsou v poslední době imho Traxdata (Princo) - z 500 kusů (5x 100 ks pancake), který jsem kupoval, neměl nikdo problém ani s jedním (páličky Pioneer, Plextor, Sony a dokonce i shit Toshiba ...)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    287

    Standardní

    presne tak, PRINCO su super.

  10. #10

    Standardní

    Na média bylo páleno 4x. Myslím že rychlostí pálení to nebude.Je to asi těma verbatimkama! Zkusím je vyreklamovat, protože mě to pěkně štve! máte někdo zkušenosti s memorexama DVD-R? mám do toho jít? aby mě to nedělalo to samý jak s verbatima

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal hit.man
    Na média bylo páleno 4x. Myslím že rychlostí pálení to nebude.Je to asi těma verbatimkama! Zkusím je vyreklamovat, protože mě to pěkně štve! máte někdo zkušenosti s memorexama DVD-R? mám do toho jít? aby mě to nedělalo to samý jak s verbatima :-(
    ja napalujem na memorex a traxdata, ale mierne ma u traxdata vytocilo ze ich nechce zozrat otcov DVD player Philips, zatial co plusove a minusove memorex mu nevadia, tak neviem, mozno su len nejak blbo napalene, ked doteraz cital vsetko... ale inak memorex je slusna znacka, nemam s nou zle skusenosti u DVD medii.

  12. #12

    Standardní

    Verbatimi sou teda asi pěkný shity! že já blbec je kupoval

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal hit.man
    Verbatimi sou teda asi pěkný shity! že já blbec je kupoval
    to se teda pěkně mýlíš...
    Jsou jedny z NEJ
    !!však pozor na multidisc 4x!!

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    Citace Původně odeslal hit.man
    Verbatimi sou teda asi pěkný shity! že já blbec je kupoval
    to se teda pěkně mýlíš...
    Jsou jedny z NEJ
    !!však pozor na multidisc 4x!!
    Asi se nemýlím, jinak by to přece nědělalo viz začátek diskuze

  15. #15
    Junior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    35
    Vliv
    0

    Standardní

    Verbatim printable jsou nejlepší média
    A jestli je maš špatně vypálený, tak za to muže ten Plextor, asi mu nesedli. Palím s Liteon na všelijaký sajrajty (data) a ještě se mi nestalo, aby nechanika v PC (jakákoliv) to nepřečetla. Jiná situace je u filmů a stolních DVD přehrávačů. Palím pro úzký okruh 8 známích, z nichž každý má stolní DVD jiné značky a stáří. Koupím balík DVD Princo, někomu jde jinému škube obraz-zvuk, Gigamaster totéž, Benq, Memorex, Multidisk(fuj), Emgeton(hruza), Bulkpaq - a stále je někdo nespokojen, teprve s Verbatim je klid, nikdo si nestěžuje Kámoš s Toshibou 5112 ma stejnou zkušenost.

  16. #16

    Standardní

    OMFG to je flame. Tak ja se taky pridam.

    Uz dlouhou dobu palim na DVD-R Verbatimy (jak jsem psal v jinem threadu) s Pioneerem DVR-106D. Zadne problemy, palim 2x, media NEJSOU potiskovatelne, certif. na 4x. Zadne problemy, jdou precist vsude co jsem zatim zkousel a bez snizeni rychlosti (media byvaji zaplnena dost po okraj - vetsinou pres 4,7 mld. bytes).

    Napadlo vas nekdy, ze vase mechanika ma rada radsi pluskove media nez minuskove? Treba u takoveho Plextora bych to cekal, minuskove mu asi mu chutnat moc nebudou i kdyz na na taky neco vypali. Naproti tomu mymu Pioneeru zase nechutnaji moc pluskove media, hlavne RWcka.

    To chce proste vyzkouset kazdou mechaniku s ruznyma mediema a ne tady hned nadavat jake jsou to smejdy.

    BTW: Zkuste neco od TY, ty maji asi nejlepsi povest co se tyce kvality.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  17. #17

    Standardní

    Já jsem měl s Verbatimy problémy právě na Pioneerech ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    V zivote ani ja ani muj zakaznik nemel problem s DVR-+R/RW Verbatim 2x, 4x, 8x POKUD pouzil Lite-on nebo Toshibu, Teac neni to co byval, BTC zatim taky v pohode a Pioneer + Plextor nebudu komentovat, prodal jsem jich par.... Hlavne proto, ze je to naprosto ZBYTECNE draha mechanika ....

    Proste z Verbatimem je v VSE naprosto v pohode, jinak prodavam tyto shity: Commodore, DataWrite, Gigamaster, Multidisc... Kvalitni: Verbatim, TDK a Imation.
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  19. #19

    Standardní

    Tak to by se zase mohla strhnout diskuze, ale asi je to zbytečný? Nechápu, jak může mít každý jiný zkušenosti ...

    Verbatim + Toshiba = taky problémy (ale znám jen jednoho člověka, kterej si koupil shit páličku od Toshiby )

    S Gigamasterama 4x jsem neměl nikdy žádný problém, ať si říká kdo chce, co chce, to je fakt. (vypáleny stovky kusů, ani jeden bad, žádné problémy se čtením, max. rychlosti pálení, atd.)

    Imation a kvalitní? To už je snad moc ...?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal jan555
    Tak to by se zase mohla strhnout diskuze, ale asi je to zbytečný? Nechápu, jak může mít každý jiný zkušenosti ...

    Verbatim + Toshiba = taky problémy (ale znám jen jednoho člověka, kterej si koupil shit páličku od Toshiby )

    S Gigamasterama 4x jsem neměl nikdy žádný problém, ať si říká kdo chce, co chce, to je fakt. (vypáleny stovky kusů, ani jeden bad, žádné problémy se čtením, max. rychlosti pálení, atd.)

    Imation a kvalitní? To už je snad moc ...?
    Uf od tebe jsem cekal vic .... Zklamal jsi me.

    Toshiba dela spickovy mechaniky, ale nech to byt ....
    V zivote jsem jedinou nereklamoval, to vubec nemluvim o SPICKOVE kvalite vypalovani. S Toshibou a Lite-on problemy rozhodne nejsou ...

    Nerikam ze mam s Gigamastry problemy (jen s udavanyma rychlostma) jinak funguji.

    Imation je dobre medium, rozhodne to neni noname. Psal jsem co znam a prodavam .....
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  21. #21

    Standardní

    Toshiba dělala špičkový SCSI mechaniky a pak IDE do určitý doby. Ten člověk chtěl nejlevnější DVD-RW, to byla aktuálně Toshiba a byla hrozná - vybíravá na média, nekvalitně zpracovaná (zajíždění šuplíku a tak), vevnitř komplet plast, zvuk vrtulník a kupoval jsem právě jednu a reklamoval jsem taky jednu - po asi 2 hodinách provozu mi udělala fajn asi milimetr hlubokou drážku do originálního CDčka XP Pro

    To je myslím až dost - nestydím se za to, že je to vzorek jen jedný mechaniky (tudíž ne zcela vypovídající), ale úplně mi stačil, asi tak ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  22. #22
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní

    OKI. To nemuzu komentovat. Chapu ....
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  23. #23
    Junior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    35
    Vliv
    0

    Standardní

    "Verbatim + Toshiba = taky problémy (ale znám jen jednoho člověka, kterej si koupil shit páličku od Toshiby ) "

    Dyk Verbatim je JEDINÝ medium, na který Toška dokáže pálit deklarovanou rychlostí. Mi ukaž jak pálíš s 5112 Gigamastry 4x
    Jinak s tebou souhlasím, že dnes je spousta lepších značek.

  24. #24

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal azbuk
    Dyk Verbatim je JEDINÝ medium, na který Toška dokáže pálit deklarovanou rychlostí. Mi ukaž jak pálíš s 5112 Gigamastry 4x Jinak s tebou souhlasím, že dnes je spousta lepších značek.
    Co vím, tak bezproblémů (z médií, který zkoušel) fungují z levných pouze obyč. Emgetony
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •