Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 27

Téma: Hercules 9600XT - reklamace Czech Computer

  1. #1

    Standardní Hercules 9600XT - reklamace Czech Computer

    Ahoj,
    daval jsem do reklamace grafarnu Hercules 9600XT, zacaly se objevovat vady v obraze, a to jsem kartu ani netaktoval. Technik v CC si hned kartu dal do PC a vyzkousel ji, zeptal se jestli ty artefakty co vidim v obraze je to co myslim, rekl jsem tedy ze ano. Technik mi rekl, ze Hercules uz skoncil s vyrobou, jestli bych mel neco proti kdyby mi z reklamace nabidli napr. 3D Club, ze jsou to take velmi dobre karty. Hlasite jsem ze zasmal hehe protoze takhle uz me dlouho nikdo nepobavil, ale rekl jsem ze v zadnem pripade, ze chci bud ten samy hercules nebo vratit penize, asi se jim nechtelo vracet penize, protoze na fakture bylo asi 8500Kc, tak se ptal teda jestli nechci nejakou jinou kartu, napr Asus, nebo Sapphire. Rekl jsem ze si pockam az jak dopadne reklamace, a pripadne at me kontaktuji telefonem. Nemate nekdo zkusenosti jak mluvi Obcansky zakonik? Kdyz mi nesezenou presne ten samy vyrobek, mam pravo na vraceni penez? dekuji za odpoved

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    Pokud není starší než 6 měsíců, a stejnou nemají, máš na to nárok. Ale v praxi to bude horší.
    IBM ThinkPad T40

  3. #3

    Standardní

    Jak horší? Co můžou udělat? Myslíš že mi třeba můžou dát 3D Club 9600XT a nazdar bazar? To bych si teda nenechal líbit! To je jakoby ti místo Mercedesu vrátili Škodovku, karta určitě není starší než 6 měsíců

  4. #4

    Standardní

    nemluvime tu o alzasoftu ale o CC ve kterem by si nikdy nic podobneho nedovolili, pockej a uvidis ze nebude zadnej problem

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    01.01.2004
    Bydliště
    Makotřasy u Kladna
    Příspěvky
    56
    Vliv
    248

    Standardní

    Co máte všichni proti Alzasoftu byl jsem tam ve stredu,byli naprosto slušný,příjemný a řekli mi že se ozvou až reklamace bude vyřízená a že to vypadá že mi daji nový.Tak nevim asi sem narazil na milýho technika.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Pokud není starší než 6 měsíců
    zakonna zaruka je 24mesicu
    priklad:http://www.spotrebitel.cz/index.php/...w/6468/1/1343/
    u CC neni vsechno tak ruzove jak se zda k odstoupeni od smlouvy je nejlepsi poslat mail kde to jasne pozadujes a odkazuj se na §622 s technikem se nema cenu bavit akorat te to nase.re
    edit:vse za predpokladu ze se jedna o vadu neodstranitelnou
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal zap
    Citace Původně odeslal Ištván
    Pokud není starší než 6 měsíců
    zakonna zaruka je 24mesicu
    priklad:http://www.spotrebitel.cz/index.php/...w/6468/1/1343/
    u CC neni vsechno tak ruzove jak se zda k odstoupeni od smlouvy je nejlepsi poslat mail kde to jasne pozadujes a odkazuj se na §622 s technikem se nema cenu bavit akorat te to nase.re
    edit:vse za predpokladu ze se jedna o vadu neodstranitelnou
    Ale oni se mě slušně zeptali jestli bych akceptoval jako alternativu k herculesu grafickou kartu jiného výrobce obdobných parametrů (jmenovitě tedy Club3D nebo Asus) protože herculy už nejdou sehnat, což jsem já slušně odmítl. Takže počítám s tím, že mi budou vracet peníze. Když jsem kartu dával do reklamace, chtěli po mě i přiloženou hru Ravenshield, která byla původně v balení a kterou jsem samozřejmě zapoměl doma. Upozornili na to, že když jí co nejdříve nedodám, v případě vrácení peněz (které je pravděpodobné, protože se karty již nevyrábí) dostanu o 30% méně z původní ceny. To by mě taky zajímalo kde si tohle číslo vycucali z prstu

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    [quote="zap"]
    Citace Původně odeslal Ištván
    Pokud není starší než 6 měsíců
    zakonna zaruka je 24mesicu


    To víme, ale do 6ti měsíců máš nárok na to co jsem psal. Pak už ne, a můžou ti to opravit. (např)
    IBM ThinkPad T40

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal MegaKremilek
    Ale oni se mě slušně zeptali jestli bych akceptoval jako alternativu k herculesu grafickou kartu jiného výrobce obdobných parametrů (jmenovitě tedy Club3D nebo Asus) protože herculy už nejdou sehnat, což jsem já slušně odmítl. Takže počítám s tím, že mi budou vracet peníze. Když jsem kartu dával do reklamace, chtěli po mě i přiloženou hru Ravenshield, která byla původně v balení a kterou jsem samozřejmě zapoměl doma. Upozornili na to, že když jí co nejdříve nedodám, v případě vrácení peněz (které je pravděpodobné, protože se karty již nevyrábí)
    tak to mas ok
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  10. #10
    Member
    Založen
    17.11.2003
    Bydliště
    Moravské Budějovice
    Příspěvky
    170
    Vliv
    250

    Standardní

    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    AMD Barton 2500+(1,4V)@210*10,5(1,65V), ABIT AN7, A-Data DDR 2x256MB 400MHz, Hercules AIW RADEON 9800se>9800Pro 128 MB, Hercules DIGIFIRE7.1,HDD HITACHI 180GXP-120GB 8MB, CD-RW SONY 40x, DVD TOSHIBA 52x, 3R System Air Black, Q-TEC 450W, UPS:APC CyberFort 500VA, SMC Barricade 7004VBR V2, 4x 10/100 Switch, Genius SW-5.1 HT, OS: WIN XP Prof EN SP1

  11. #11
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    IBM ThinkPad T40

  12. #12
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    Můžeš sem dát odkaz na příslušné ustanovení v Občanském zákoníku?
    Stačí číslo paragrafu - já ho nenašel...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    ale jo
    zakonna zaruka je 24mesicu
    priklad: http://www.spotrebitel.cz/index.php/...w/6468/1/1343/
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    Trošku v tom máš zmatek. Do 6-ti měsíců od prodeje si můžeš určit, jestli chceš věc vyměnit nebo nechat opravit.

    Po 6 měsících máš právo na odstoupení od smlouvy v případě neopravitelné závady, nikoli určovat, jak bude provedena reklamace.
    ASUS P5Q-SE, CD 5200@3,3Ghz 1,28V, 4GB DDR2, 1x Samsung F1 1TB, 2x640GB WDC AAKS, ASUS HD4850 1GB, Corsair HX520

  15. #15

    Standardní

    V reklamačním řádu Czech Computeru jsem našel toto:
    e)
    Společnost Czech Computer s.r.o. si vyhrazuje právo nahradit vadné a neopravitelné zboží zbožím jiným se stejnými parametry.

    Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:
    „Citace z Zákon č. 40/1964 Sb. paragraf 53“
    (7) Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 6 od smluv
    a) na poskytování služeb, jestliže s jejich plněním bylo s jeho souhlasem započato před uplynutím lhůty 14 dnů od převzetí plnění,
    b) na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele
    c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,
    d) na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal,
    e) na dodávku novin, periodik a časopisů,
    f) spočívajících ve hře nebo loterii.

    Znamená to, že mi klidně můžou dát 3DClub 9600XT a nazdar? Mají na to právo ze zákona?

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Prave ze nemuzou. Muzou vyrobek opravit, pripadne, kdyz by to bylo moc drahy vymenit (pokud je oprava proveditelna), ale za to stejny. Jina znacka = jiny vyrobek = je na zakaznikovi, jestli to prijme.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Prave ze nemuzou. Muzou vyrobek opravit, pripadne, kdyz by to bylo moc drahy vymenit (pokud je oprava proveditelna), ale za to stejny. Jina znacka = jiny vyrobek = je na zakaznikovi, jestli to prijme.
    No jo ale když si tohle dají do reklamačního řádu tak to snad nebude v rozporu se zákonem

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal MegaKremilek
    Citace Původně odeslal Jezevec
    Prave ze nemuzou. Muzou vyrobek opravit, pripadne, kdyz by to bylo moc drahy vymenit (pokud je oprava proveditelna), ale za to stejny. Jina znacka = jiny vyrobek = je na zakaznikovi, jestli to prijme.
    No jo ale když si tohle dají do reklamačního řádu tak to snad nebude v rozporu se zákonem
    neni pokud se to vztahuje na prodlouzenou zaruku
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  19. #19

    Standardní

    a to znamena co?

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal MegaKremilek
    a to znamena co?
    V podstate to, ze pokud ti v prodlouzene zaruce ( dnes cokoliv nad 2 roky ), dam do rekl, radu, ze ti vratim jen pomernou cast z mechaniky ( treba aktualni ceny, atd.. ), tak mam pravdu ja a ty s tim nic nenadelas
    ASUS P5Q-SE, CD 5200@3,3Ghz 1,28V, 4GB DDR2, 1x Samsung F1 1TB, 2x640GB WDC AAKS, ASUS HD4850 1GB, Corsair HX520

  21. #21
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    mas v tom trochu vitr.
    do 6 mesicu se jakakoliv vada posuzuje, jako by existovala jiz v dobe prevzeti veci kupujicim. v takovem pripade jde o odpovednost prodavajiciho za vady veci a mas pravo dle sve volby zadat a) opravu nebo b) vymenu. teprve neni-li to mozne, mas pravo, opet dle sveho vyberu na c) primerenou slevu z kupni ceny nebo d) odstoupeni od smlouvy.
    (§ 616/3 OZ)

    od 6-24 mesice mas pravo na bezplatne a vcasne odstzraneni vady, je-li vada odstranitelna - tedy oprava do 30 dni. pravo na vymenu veci mas v pripade, kdyz to "neni vzhledem k povaze vady neumerne". pravo na odstoupeni mas, neni-li i takovy postup mozny.
    je-li vada neodstranitelna (nebo je odtranitelna, nicmene ji prodavajici neodstrani do 30 dni) nebo ma-li vady opakovane, mas pravo na vymenu veci nebo odstoupeni - opet dle tveho vyberu.

    otazka je, k cemu lze dojit interpretaci "vymeny". je asi docela jedno, kdyz reklamujes disketu, ale u graficky karty je dost rozil prave mezi club3d a herculesem. imho se to ustanoveni v reklamacnim radu CC pouzije jen v pripade zaruky delsi v trvani nad 24 mesicu. takze mas narok na vymenu za vec, ktera je predmetem kupni smlouvy - tedy hercules r9600xt a nic jineho, pokud se nedohodnete jinak
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal riksa
    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    mas v tom trochu vitr.
    do 6 mesicu se jakakoliv vada posuzuje, jako by existovala jiz v dobe prevzeti veci kupujicim. v takovem pripade jde o odpovednost prodavajiciho za vady veci a mas pravo dle sve volby zadat a) opravu nebo b) vymenu. teprve neni-li to mozne, mas pravo, opet dle sveho vyberu na c) primerenou slevu z kupni ceny nebo d) odstoupeni od smlouvy.
    (§ 616/3 OZ)

    od 6-24 mesice mas pravo na bezplatne a vcasne odstzraneni vady, je-li vada odstranitelna - tedy oprava do 30 dni. pravo na vymenu veci mas v pripade, kdyz to "neni vzhledem k povaze vady neumerne". pravo na odstoupeni mas, neni-li i takovy postup mozny.
    je-li vada neodstranitelna (nebo je odtranitelna, nicmene ji kupujici neodstrani do 30 dni) nebo ma-li vady opakovane, mas pravo na vymenu veci nebo odstoupeni - opet dle tveho vyberu.

    otazka je, k cemu lze dojit interpretaci "vymeny". je asi docela jedno, kdyz reklamujes disketu, ale u graficky karty je dost rozil prave mezi club3d a herculesem. imho se to ustanoveni v reklamacnim radu CC pouzije jen v pripade zaruky delsi v trvani nad 24 mesicu. takze mas narok na vymenu za vec, ktera je predmetem kupni smlouvy - tedy hercules r9600xt a nic jineho, pokud se nedohodnete jinak
    Ok tak až půjdu do Czech Compu tak si tě vezmu s sebou hehe, to si na nás nic nedovolej

  23. #23

    Standardní

    Mno jsem zvedavej s cim na tebe v CC vyrukujou, kazdopadne se nenech zastrasit nejakejma odectama z kupni ceny, mimoto ty hry se k tomu snad davaj zdarma, jinak by to muselo bejt v tom baliku rozuctovany... (stejan situace jako u Twist sad... ldii mohli odstoupit i od smlouvy, protoze to byl komplet vyrobek a aktivace byla jeho nedilna soucast, kdo to uplatnil u soudu vyhral,m kdo ne tak mel smulu, protoze ve smlouve se objevila veticka ze to mohou v budoucnu libovolne menit, mno a uz to neslo).

    Jak rikam, dobre se vyspi a nemluv hned paragrafofe, treba ti nabidnou o tridu lepsiho ASUSe, protoze obchdnikovi se nechtej moc vracet prachy, to ti radsi da dalsi lepsi kus, protoze zisk mu zustava a mimoto jeho nakupni ceny jsou prave treba o tech 30 procent nizsi...
    Takze zkus se nejak prijemne domluvit, pokavad se nedomluvis tak to nech az do vyprseni lhuty na reklamaci a pak uz musej neco delat...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  24. #24

    Standardní

    jenže já jsem chtěl hercules protože je nejlepší, asus je podle mě nic moc, alespoň teda 9600xt určitě, nejde mi ani tak o vrácení peněz, jako o toho hercula, kterýho už bych asi neviděl, něco jinýho je kdybych ho zničil sám přetaktováním, ale já jsem ho ani nezkoušel jak jde taktovat!

  25. #25
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    Citace Původně odeslal riksa
    Citace Původně odeslal Ištván
    Citace Původně odeslal alois
    neopraviteln zavada=odstoupeni od kupni smlouvy..
    jen do 6ti měsíců od data prodeje. Pak už ne
    mas v tom trochu vitr.
    od 6-24 mesice mas pravo na bezplatne a vcasne odstzraneni vady, je-li vada odstranitelna - tedy oprava do 30 dni. pravo na vymenu veci mas v pripade, kdyz to "neni vzhledem k povaze vady neumerne".
    To jestli je nebo neni to úměrné, rozhodne prodejce a ne ty

    od 6-24 měsíců ti můžou nabídnout zboží podobných nebo lepších parametrů.

    Tak kdo v tom má vítr Rikso
    IBM ThinkPad T40

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •