Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: ASUS A7V600 a SATA disk Maxtor, vytuhavani windows XP

  1. #1

    Standardní ASUS A7V600 a SATA disk Maxtor, vytuhavani windows XP

    Dobry den, predem nez me osocite ze zakladam duplicitni posty, tak chci jen rict, ze jsem procetl vsechny souvisejici topicy a ani se vsim tim co jsem se tam docetl jsem nebyl schopen vyresit muj problem.

    Problem:
    Asi preds mesicem a kousek jsem si koupil Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y080M0 - 80GB SATA disk, nainstaloval windows (za pomoci disketky s RAID driverama) a vse mi fungovalo do dnesniho odpoledne jak ma ... Vcera jsem jeste bez problemu vypnul PC korektnim zpusobem, a dnes kdyz jsem prisel, zapnul, tak windows normalne zacaly bootovat, a ve chvili kdy mela nabehnout logovaci obrazovka, zustal cerna obrazovka, a pocitac se zakousl. Nepomohl ani nasledny restart, opetovne se stalo to same. Zmena se nekonala ani kdyz jsem zkusil nabootovat v nouzovem rezimu, ani posledni znama funkcni konfigurace.
    Zkusil jsem nahrat bios pro zakl. desku verze 1006 i beta 1007, a zmena zadna.
    Rekl jsem si, ze se nejspis nejakym zahadnym zpusobem poskodili wyndows, a ze je musim preinstalovat. Vytvoril jsem si disketu z aktualnima RAID driverama od VIA, a nabootoval jsem z instalacniho CD winXP. Zmackl F6 a vybral jsem SATA driver. Problem nastal ve chvili, kdy jsem enterem odklepl, ze chci provest novou instalaci winXP, a instalator napsal:
    Proverovani: Disk 78160MB, 0, ID=0, sbernice = 0 <na viasraid> ...
    Nic se ocividne nedelo, a nestalo se ani po 20ti minutach, kdyz jsem to nevydrzel a sel se najist.

    Takze, nemuzu nabootovat, ani nainstalovat windows, tzn, ze v podstate sem v pr.... . Jedina moje docasna spasa je v tom, ze mam po ruce ten samy disk akorat do IDE. Myslim si ze problem nebude v disku, protoze bootovat to zacne, spis si myslim ze windows se nejak nepohodli s SATA radicem ...

    Jeste je zajimava skutecnost, ze jakmile bootuju s IDE disku, a pripojim k tomu SATA, tak se to kousne na bootovacim logu, a kdyz vypnu pocitac, a odpojim SATA disk, a zacnu bootovat, tak se to uz kouse pokazde, az do doby nez dam "posledni znama funkcni konfigurace" ... Takze i z tohoto to ukazuje na to ze windows proste nejakym zpusobem odmitaji komunikovat se SATA radicem ...

    Nemate nekdo poneti co by s tim mohlo byt? Respektive co by se s tim dalo delat?
    Reth

    [Leadtek Winfast 7800GT TDH 256MB; MB DFI LP UT NF4SLI-DR - nForce4 SLI; Athlon 64 3000+ Venice; Hercules FortiSSimo III; 2x 512 MB DDR 400 RAM A-Data CL 2,5;
    HDD Western Digital Caviar XL WD2500KS - 250GB 16MB SATA II]

  2. #2

    Standardní

    a kua, tohle sem resil taky, i s tim pokusem o reinstall a nic, ale uz si moc nepamatuju, kazdopadne

    KT600 ma bug.....s ovladaci co sem dostal k desce se stavalo, ze po vypnuti prostě docházelo k poškození njakých dat a při zapnuti windows proste najizdel scandisk, opravoval soubory, az jednou taky nenajel a musel sem reinstallovat. Pak zas, prisel sem i o polovinu dat. Vyresili to az novejsi ovladace 220c nebo d myslim, aktualni jsou e.
    Jinak co se týče toho že to nechce detektnout, mam bohužel takový pocit že to bylo zrovka když jsem přišel o ty data. Prostě jsem měl rozhozený systém souborů, a windows byl z toho trochu mimo. Musel jsem formátovat disk. Možná se ale mýlím. Zkus ty aktualni ovladace, nebo i puvodni. Pokud nepujde, tak zkus zapnout disk do desky, ale nezapinej zdroj, najeď do oken přes jiný disk a tam do toho disku zapni zdroj, okna si ho najdou. Mi se pak stavalo že když sem chtěl na něj přepnout že chci z něj číst, tak system prostě na chvili jako by zatuh, a pak se zas rozjel. Pokud se ti to stane, maš stejny problem co sem měl já. A data se mi z toho podařilo dostat až po formátu, ale jen polovinu. Toť asi vše co ti můžu poradit. Hodně štstí
    ASUS A7V600 | AMD AthlonXP 2100+@10,5x210=2205MHz AIUHB | 512MB DDR400 | Hercules 3D Prophet 9700 Pro @ 351,351 | SB Live 5.1 Player | 120GB Maxtor DMP9 | DVD Pioneer 106S | CD-RW Plextor 24/10/40A

  3. #3
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lukas
    KT600 ma bug.....
    ja bych jen upresnil > bug je na strane Asusu a SATA disku nikoliv na strane KT600

    ( viz search "SATA" )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  4. #4

    Standardní

    takze data jsem z disku ziskal, a to tak ze jsem zajel ke kamosovi, co ma nforce a SATA radic, a tam s diskem nebyly zadne problemy, takze jsem si data prehral na IDE disk, a znovu vytvoril partitiony na SATA disku, a ted uz snad bude vsechno OK ... ty nove drivery na SATA by mely pomoct, aspon to psali na viaarena.com ...
    Reth

    [Leadtek Winfast 7800GT TDH 256MB; MB DFI LP UT NF4SLI-DR - nForce4 SLI; Athlon 64 3000+ Venice; Hercules FortiSSimo III; 2x 512 MB DDR 400 RAM A-Data CL 2,5;
    HDD Western Digital Caviar XL WD2500KS - 250GB 16MB SATA II]

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    292

    Standardní

    Pokud mas SATA bios min. 2.20 + posledni ovladace (2.20E tusim) tak vse je stabilni a v poradku, zadne problemy (Abit, EPoX, Gigabyte)
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •