Výsledky hlasování: Jaky nazor mate na "stahovace"

Hlasující
960. Nemůžete hlasovat
  • Jsou to zli hosi, je treba je omezit

    0 0%
  • Jen vyuzivaji co si zaplatili

    2 0,21%
  • 958 99,79%
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 35

Téma: Stahovaci, FUD a omezovani provozu

  1. #1
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Stahovaci, FUD a omezovani provozu

    Tak me napadlo zalozit tu thread, docela me zajima, jaky kdo mate nazor na tzv. "stahovace". Snazte se o "rozumne" nazory, jestli z toho bude flame, tak to smaznu.

    Nahodim nazor svuj:
    Kdyz si neco koupim, chovam se naprosto ekonomicky, kdyz to chci vyuzit na 100%. To ze ISP pocita s tim, ze to vyuziju treba na 30% je ciste jeho problem, pocitat muze s cim chce.

    PR: Kdyz si koupim linku 256 kbit, agregaci 1:4 a stahuju 24/7. Je logicky, ze tem ostatnim to nikdy nepojede rychlosti linky. Jenze kdyz jsem tu linku kupoval, pocital jsem s tim, ze moje garantovana rychlost je 64kbit. Ze mi to jede rychles me samozrejme tesi.
    A ted to hlavni, maji pravo si ostatni stezovat, ze nikdy nedosahnou na tu 256kbit rychlost ? IMO nemaji a to ze nestahuji 24/7 je jejich minus. Kdyby vsichni 4 stahovali 24/7, mel by kazdy tu svou 64kbit linku.
    Takze, ma ISP nejaky duvod me omezovat ? Nema. Jemu preci muze byt jedno jestli stahuje jeden nebo 4ri. Zaplaceno to ma a ze to nekteri nevyuziji je jejich problem. Jedine co musi zajistit, aby kazdy dostal rovny dil pasma v dobe kdy je pripojeno vice lidi.

    Zkusenost z me site: Momentalne je tam 5 lidi. Samozrejme ze nejvic vyuzivam linku ja , ale ostatni maji stejnou moznost vyuzit me pasmo jako ja to jejich (a to bych delat nemusel, kazdy si plati jen tu svou garantovanou rychlost). Ale zatim si nikdo nestezoval, protoze jim to podle grafu ktere si delam jede vetsinou rychleji, nez je jejich placena rychlost. A me je to jedno, zaplaceno maji a pokud sve pasmo zrovna nepotrebuju, proc bych ho nemel dat ostatnim ?

    Zaver: Daleko lepsi pristup, nez prodat Mbit s agregaci 1:milion je prodat relativne pomalou (64kbit ?) linku, ovsem garantovanou (alespon 95%) + nechat k vyuziti volne pasmo. Neni treba preprodavat Mbit 50x, protoze cena konektivity uz je tak nizko, ze Mbit je temer zadarmo. Spokojenost je na obou stranach. Uzivatel vi, co muze pozadovat a protoze mu to pojede lip je spokojeny a ISP zase vi co musi dodrzet a ze v nejhorsim muze jit az na tu garantovanou rychlost.

    Dodatek: u WiFi je trochu problem s mediem jako takovym, na kterem se da tezko garantovat vubec cokoli.

  2. #2

    Standardní

    No problem je v tom, ze ked jedna firma napise, ze ma 64kbps linku za 1000 a druha ma 256kbps za 1000, tak ku ktorej pojdu ludia? A vobec ich nezaujima, ze tych 256kbps nie je garantovanych (lebo tomu vobec nerozumeju...)
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vinařice u Kladna
    Příspěvky
    356
    Vliv
    267

    Standardní

    Když si zaplatí garant, tak ať tahají, jak chtějí. Když je ale sdílená nebo dokonce nějaká komunitní síť, tak ať si buď omezují rychlost nebo tahají jen v noci.
    AMD Athlon64 3000+ | MSI K8T Neo2-FIR | V-Data 2x256 MB DDR 400 | Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 MB DDR @ 450/520 | ATI TV Wonder VE | Creative Audigy ES | WD 3x80 GB + 160 GB all with 8 MB cache | LG GSA 4160 | Gembird WCS-YF-1A | HP ScanJet 3400C, DeskJet 5652 | ADI P750 | MS Windows XP Prof. dualboot with SUSE Linux 9.3 CZ | Wireless Internet connection with Ovislink 1120 via KLFree.net | IP Telephony with Sipura SPA 2000 via Softphone

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Magus
    Když si zaplatí garant, tak ať tahají, jak chtějí. Když je ale sdílená nebo dokonce nějaká komunitní síť, tak ať si buď omezují rychlost nebo tahají jen v noci.
    Ale není tohle náhodou práce ISP? Ten to poskytl, tak si to musí spravedlivě ohlídat. Případně nenaslibovat něco co není pravda! A to bohužel není případ FUP u ADSL...

    Ad hlasování: Nevim co mám zatrhnout protože: Stahovači podle mě zlí hoši nejsou, chtějí využít to co si zaplatili a je třeba je SPRAVEDLIVĚ omezit, aby se ke slovu dostali i ostatní surfeři, kteří s ním sdílí linku. Tzn. snížit mu rychost (ne víc než celková kapacita * agregace!), ale to jenom ve špičce, kde jede linka na plno a neomezovat ho v pulnoci, kdy linka zahálí...

    (Někdy jsem hodnej jak beránek, někdy jsem agresivní stahovač... prostě jak potřebuju, dyť si za tu linku přece platim, že jo...)
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  5. #5
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    vyuzivaji toho, co zaplatili. viz jezevec, presne vystizeno
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  6. #6
    Member Avatar uživatele Madmax.CZ™
    Založen
    12.12.2002
    Bydliště
    Praha, Prosek
    Věk
    51
    Příspěvky
    291
    Vliv
    263

    Standardní

    Chci využívat co zaplatím,
    btw. pokud tu bude připojení alá západní Evropa tak se stejně nedá stahovat pořád, protože tolik dobrých věcí neexistuje.
    Core 2 Duo E8500, VGA nVidia GTX280, 2*2048MB DDR II 800 Patriot, MB MSI P45 Neo3-FR

  7. #7

    Standardní

    No a co ti lidi co za to neplati? Jako treba ja. Mne poskytuje net domu skola (via CZFree).

    Spolu s dalsimi zamesnanci a studenty VSB co jsou propojeni na net skrze CZFree, kterych je opravdu malo, mame vyhrazen max 2Mb a pro cele CZFree tedy zbyva ~2Mb.

    Vim ze by nebylo ode mne fer, abych jim to zasiral(coz jde, 200-250kB/s nekdy dam), takze mam omezovac a volne taham jen kdyz je to dovoleno (00:00-07:00)

    Sice nechapu proc na routrech nejsou nejake dynamicke shapery ale proste to tak je

    RESUME: Nic neplatim. Mam tedy pravo vyuzit toho co mi bylo poskytnuto? IMO ne. Takze nevim co zaskrtnout

  8. #8
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    2jedik: ty si stale extrem

    ad hlasovani: je videt ze spousta lidi tu nepochopila o co jde ( jinymi slovy se pere o kost, ktera nejake telekomunikacni firme upadla ze stolu - typicka ceska malost > ja nemam, tak ani ty nebudes mit ).

    reste uz prosim to, ze nabidka byla dana jako NEOMEZENY internet o rychlosti napriklad 768kbps. takze zadny stahovac nestahovac.

    jednou ste si koupili neomezeny net, tak je nejaky FUP pouze rana z milosti do tech lidi, kteri ho skutecne vyuzivaji a ostatni se jako supi snesou prave na ne ( misto aby resili tuhle svinarnu )...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    2Jedik: OK, to je jasne, kdyz sem byl na SH, tak sme meli omezeni na data, ale to se netykalo site v ramci skoly. Skola neni bezny ISP , ale asi by tam melo bezet neco jako HTB. Jenze pri dostatecnym poctu lidi to neni treba, pokud je i dostatecna konektivita, protoze IP protokol si to tak nejak rozdeli sam .

    2Magus: Prave ze ja si koupil "1Mbit" a garantovana/negarantovana, to mi jako BFU nic nerika = Proc mi to nejede 1 Mbit ? Co hur, ve vetsina takovych smluv nemas garanci vubec zadnou a musis platit at to jede nebo ne (a to i kdyz to nepojede vubec) coz je IMO v rozporu se zakonem, protoze pokud neco prodavam (v nasem pripade nejakou sluzbu), musim ji dostatecne specifikovat a taky poskytnout, kdyz za ni chci prachy. Jen u nas se lidi chovaji jako ovce a nechaji si s prominutim sr.at na hlavu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  10. #10
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    jeste bych doplnil>
    ferove by bylo nabidnout 64kbps ale skutecnych. ne zadnych 768kbps pri agregaci 1:20 ( coz je mimochodem jeste mensi cislo nez tech 64 ) a kdyz bude zrovna volno, tak pustit vic. nerikejte mi, ze je to takovy problem.

    ale to by se zas cesky teleci a jeho banda pricmrdliku nemohli srovnavat s okolnimi staty...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  11. #11
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vinařice u Kladna
    Příspěvky
    356
    Vliv
    267

    Standardní

    2 Jezevec : To máš pravdu, souhlasím, že si za to ISP můžou v podstatě sami. Upřímně, kdybych měl net od nějakýho komerčního ISP, tak asi taky taham co to dá.
    Ale třeba problém komunitních sítí je v tom, že nabízej internet levně, ale někteří lidi si myslí, že si tam můžou tahat jak chtějí. Nechápou, že za takovou cenu se prostě musí chovat rozumně, že na lince nevisí sami.
    Jak říkám, kdybych měl třeba ADSL, tak mi taky těch 49 dalších možných uživatelů, co se mnou sdílej linku budou za ty nekřesťanský peníze asi taky sobecky ukradený, to je jasný, problém je tam v ISP.
    Předtím jsem to napsal dost nejasně. Myslel jsem, že tu linku mají sdílenou za hodně levný peníz mezi sebou a ne na úrovni ISP.
    AMD Athlon64 3000+ | MSI K8T Neo2-FIR | V-Data 2x256 MB DDR 400 | Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 MB DDR @ 450/520 | ATI TV Wonder VE | Creative Audigy ES | WD 3x80 GB + 160 GB all with 8 MB cache | LG GSA 4160 | Gembird WCS-YF-1A | HP ScanJet 3400C, DeskJet 5652 | ADI P750 | MS Windows XP Prof. dualboot with SUSE Linux 9.3 CZ | Wireless Internet connection with Ovislink 1120 via KLFree.net | IP Telephony with Sipura SPA 2000 via Softphone

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Stahovači ať si stahují a ISP ať si FUPují. Jestliže si platím připojení 512 s agregací 1:50, pak musím počítat s tím, že mi to pojede klidně 64.
    Nechápu, co se tu jako řeší . Porušuje někdo smluvní podmínky? Brání někdo někomu si koupit Mbit garantovanou lajnu?
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    2Kon: Jasne, mas pravdu, ale kdo tvrdil ze agregace 1:50 != sdilena linka s 50ti lidma ? Tvrdili to ISP. Kdo tvrdil "vysokorychlostni internet bez omezeni" ? Zase ISP. Mas nekde ve smlouve, ze se mas nejak omezovat ? Ne ? Tak proc bys to delal. Naopak, pokud me najednou zacne omezovat ISP, presto ze mi sliboval to vsechno, nemuze se pak divit, ze.

    Co mas ve smlouve ? Mas tam "linka x kbit" , nekdy jeste "negarantovana". To je vetsinou vse. Pokud vim, agregace treba u DSL ve smlouvach s EU neni, je sice obecne znama, ale neni ve smlouve. A pokud ve smlouve nejaka agragace/sdileni uvedeno je, vetsinou neni vysvetleno, co se tim mini.
    Co to tedy je negarantovana linka ? To jednoduse znamena, ze budes platit (podepsal si preci smlouvu) i kdyz ti to nepojede vubec ? Tomuhle se normalne rika podvod, u nas se tomu rika broadband.

    Samozrejme ze ve vysledku muzu kazdymu kdo do neceho takovyho sel rict ze je id.iot. Uplne stejne jako bych nedal ani korunu nejakym kampelickarum, protoze to byla jejich blbost.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Možná někdo nepochopil plně pojem významu agregace (možná to ISP "záměrně" nesprávně podávali), ale určitě to nejsou stahovači, kteří to nepochopili. Proč pak jsou potom výrazně cenově rozlišené varianty se stejnou rychlostí ale s rozdílnou agreagací ?
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  15. #15
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    2Jezevec: to prirovnani ke kampelickam mi trosku nesedi > jo v obou pripadech to clovek podepsal. v obou se nestacil divit. ALE do kampelicky si nesel kvuli informacim, komunikaci s kamarady pripadne z duvodu firemnich. jinak s tebou souhlasim.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Možná někdo nepochopil plně pojem významu agregace (možná to ISP "záměrně" nesprávně podávali), ale určitě to nejsou stahovači, kteří to nepochopili. Proč pak jsou potom výrazně cenově rozlišené varianty se stejnou rychlostí ale s rozdílnou agreagací ?
    To sam nechapu, kdyz Mbit na portu sroji cca 1000Kc/mesic = kdyz budu za 1000Kc prodavat garantovany Mbit a uplatnovat agregaci 1:4, tak muzu klidne prodavat garanci 99.9%, protoze 1:4 nikdo nepozna a budu tezce za vodou. Nejspis je to nijakou konkurenci - WiFi jako konkurenci neberu, na tom se neda garantovat nic nad 128kbit. Je to pouzitelne a rozumne, ale DSL v provedeni jako treba v Nemecku by to smetlo z trhu. Jinde (i na vychod od nas) je lepe garantovana linka drazsi, ale ne radove. A samozrejme, pokud chci pripojeni na ICQ, web a mail, koupim si klidne DSL 1:50, ovsem jsem ochoten za to platit tak 300Kc/mesic. Za 1500Kc/mesic ocekavam garantovanou (alespon nejak) a neomezenou linku.
    Nedate mi nekdo 1mld Kc do zacatku ? Garantuju ze do 5ti let ma kazda domacnost doma optiku a net skoro zdarma.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Nedate mi nekdo 1mld Kc do zacatku ? Garantuju ze do 5ti let ma kazda domacnost doma optiku a net skoro zdarma.
    Jdu do toho s tebou, seženeme investora a .....

    .... za chvíli nám někdo pošlu dopisovou bombu .




    PS: jinak souhlasím s tím, že to u nás stojí za houby a agregace a omezování je rejžování a ochcávání lidí. na druhou stranu nechápu ty, kteří maj tu potřebu furt stahovat. takovejm lidem by nestačil ani 100 Mbit. tady se hodí ta Garfieldova věta z komentářů limitu na chellu - když už jsme natahali xxx GB filmů, co se na ně začít dívat ...
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Stahovači ať si stahují a ISP ať si FUPují. Jestliže si platím připojení 512 s agregací 1:50, pak musím počítat s tím, že mi to pojede klidně 64.
    Nechápu, co se tu jako řeší . Porušuje někdo smluvní podmínky? Brání někdo někomu si koupit Mbit garantovanou lajnu?
    Je vidět, že nemáš ADSL (když se mluví o FUP, tak si pod tím představím ADSL.. nebo se o FUP mluví i u jiných připojení?)

    Ano, jestliže si zaplatím 512 s agregací 1:50, tak nepředpokládám, že si to pošinu plnou rychlostí. Počítám, že ve špičce mi to může spadnout celkem o dost (i když pevně věřím, že ne na teoretické minimum) a pokud budu chtít něco stáhnout tak to nebudu dělat v této době.

    Tož teorie, přejdem na praxi: (u Nextry)
    Jedu si celkem v pohodě rychlostí na asi 80% úrovni maximální rychlosti. Pingy v pohodě. Zachce se mi stáhnout 400MB soubor, není problém, za 2-3 hodiny je doma. Prostě spokojenost. Mezitím přemejšlím, jestli to takhle pěkně šlape i ostatním, nu což, to není můj problém, to má na starosti ISP. ..spokojenost.

    Večer, když můj pc již několik hodin vůbec nic nepřenáší, se ale něco stane. PC v Nextře, který má na starosti FUP na základě mých prodatovaných MB (často s naprosto nepravdivými údaji) zjistí, že jsem přenesl víc než jim je po chuti a tak mě zařadí na "nižší prioritu".
    Co to pro mě znamená? Pingy kolem 2-5 sekund se 40% ztrátovostí, rychlost +/- 1kB/s. To znaměná, že pokud si chci stáhnout email, tak jediná možnost je připojit se jinak (přez mobil).. A s tím, že kdy mě vrátí do "normální priority" ví jenom můj milovany ISP. Jednou sem takhle visel 8 dní...

    Nezlobte se na mě, ale tak si sdílenou linku nepředstavuju.. <

    EDIT: Kdyby aspoň telekom na začátku neměl plnou hubu keců, že garantuje rychlost minimálně 350 kb/s apod... Prostě ty proinvestovaný miliony v reklamě museli bejt na úplně jiný připojení..
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  19. #19

    Standardní

    Celý problém je v marketingu a v tom, jak vypadá které číslo napsané, že ... Zatím jsem neviděl jedinou solidní smlouvu od jakéhokoliv providera, dokonce ani aktuální v práci (redundantní pole, dohromady cca 40-50 Mbps - "cca" píšu právě kvůli tomu, že se ani to nedá pořádně dohledat ani zjistit ), natož pro home usery. Rozdíl je v tom, že když se seberu za firmu, zvednu telefon (na "normální" lajně - cca 512-2048 Kbps) a zavolám obchodníka, tak mě to bude stát jeden (v horším případě osobní) pohovor a - buď se zrychlí lajna o 33 a víc procent (typicky), nebo půjde cena dolů (za předpokladu rozumně vypověditelné smlouvy, ovšem), doma leda prd

    Alespoň solidní (ne košer, ale co vysvětlovat lidem, kteří tomu většinou nerozumí - z IT známe ...) by bylo alespoň uvedení (a zavedení) garantovaných rychlostí. Můj kabel doma se tváří velice garantovaně a vlastně jsem s ním spokojenej (taky díky lokalitě), ale vždycky tu prostor je (a vždycky bude ...).

    Jinak - vyváří se na všem, co jen trochu jde, přitom využití "pevných" připojení na net je v ČR (to mi jistě každý, kdo ví, rád potvrdí) hluboko pod kapacitou linek - některé linky se prostě flákají, ale přece je nebude někdo pronajímat "levně", to si je radši nechá (zdravíme ČEZnet a spol.). Nakonec - všichni si stěžují, jak jde např. seznam.cz pomalu, v okamžiku, kdy by zjistili, že celý seznam jede na lince, jakou mají doma (nebo velice podobné - to je fakt), asi by se spíš divili, jak je vůbec možné, že tak sviští

    (hlasování se zdržuju, ale z principu nevidím důvod, aby byli stahovači omezováni - to se týká spíš objemu, rychlostí jsou omezováni často i nestahovači ...)

    btw: stejně nechápu, co někteří pořád stahují a co s tím pak dělají - nic jiného, než že je to prostě sport, mě nenapadá ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  20. #20
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    2jan555: to ze ty to nechapes je vec ciste tvoje a ne dotycneho "stahovace" ze?

    ja driv za dialupu mel system natahat co nejvice veci ( stranek ) najednou a pak si to v klidu odpojen procetl doma ( ma to sve nevyhody > napriklad u naslednych odkazu ).

    dnes mam gprs ( ja vim, neni to AnalogovyDementniSystemproLamery ) a neomezuji se. chci si neco stahnout, tak si to stahnu. chci se na neco podivat? tak si to stahnu ( chapu ze to je take o rychlosti ). a i pres ten gprs mam denni traffic tak 100-150M ( jen pri www, mailech, icq, irc, a obcasnem downloadu/uploadu cehokoliv ). to uz je 3-4G mesicne! ( pravdou, ze posledni dobou sem u netu stravil temer cele dny ). sem snad stahovac?

    rychlost me omezuje v tom, ze si vybiram co stahnu co ne atd. mit 768Mbps tak si stahnu cokoliv co me zajima a nepremyslim o tom, jestli to pak opetovne nesmazu. a o tom to je ( viz reklamni blud ISP obludy )...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  21. #21
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    2KUBA: Kdyz mi zapojili moji pevnou domu, tak sem sosal taky 24/7. Par mesicu (byla to 64kbit linka). Kdyby to byl Mbit, bylo by to par dnu. Pak by nebylo co sosat. Ted stahuju obcas neco, kdyz je co = vlastne platim prazdnou linku, ale mam jistotu, ze kdyz ji budu chtit vyuzit, ceka na me.

    Sosani kazdyho driv nebo pozdejc prejde a tech par lidi ktere ne ? Tem to klidne dopreju. To co se ted deje je presne ten "hlad" po inetu = lidi se chytaji kazdy prilezitosti jak se pripojit a protoze ISP si chteji dle prikladu CTc nahrabat, stanovi neunosne ceny = drazsi nez zakladni variantu si nikdo neporidi.

    2Croog: Hmm, docela bych se pobavil s nekym , idealne soudnim znalcem, o ztrarovosti paketu. Protoze podle me >= 10% = nefunkcni linka. Nemluvim o zhorseni latence, to mozne je, ale zahazovat pakety ? A jeste naprosto cilene a umyslne ? To asi moc koser nebude z hlediska vztahu IPS - klient. Jinak bych mohl i linku kde projde 1% paketu povazovat za funkcni.
    Napada me takovy, trochu blby, ale prirovnani. Kanalizacni podnik bude cast odpadu vypoustet na vasi zahradku/chodbu v dome, protoze jste uz vypustili vic, nez si mysli ze je normalni. V okamziku kdy prestane tect kanalizace, zase vodovody odpoji vodu (takze ten humus neni cim splachnout), protoze preci "normalni" clovek tolik vody nevypije.
    Mno a cim vic se snazite ten humus vycistit, tim vetsi spotreba vody a tim vetsi vypadky na obou stranach.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    2jan555: to ze ty to nechapes je vec ciste tvoje a ne dotycneho "stahovace" ze?
    To nepochybně, jenom by mě celkem zajímalo, co lidi, kterým běží 1 Mbps linka 24/7 tahají - co tahají měsíc, to chápu, 2 či 3 taky, ale rok (a víc)? Ještě že je mi to jedno, nechť si každý dělá co chce, tak asi ...

    EDIT: To Jezevec: Pod první dva odstavce se podepisuju, vyjadřuje to dost přesně stav ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  23. #23

    Standardní

    2Jezevec: No přirovnal si to pěkně. Sedí to.

    Vtip je taky v tom, že o FUP sem se musel dozvědět až z tohoto fóra. Tomu říkám informovanost uživatelů.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  24. #24
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    290

    Standardní

    no ja uz si sosani uzil, ale chci mit za rozumny peniz internet na to abych si moch sosnout tady 400MB tamdle 600MB, tady demo, tady zajimavy video, tady trailer, obcas kuknout na ftp cvutu sosnout nejakou zajimavost (1GB+-), poslouchat radio a aby mi sly www stranky vcelku rychle .... a na todle kdybych chtel pouzit boradband v podani CR ....a nakonec timdle zpusobem budu u vetsiny ISP velkej zlej sosak No kde to zijeme ... ??

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  25. #25

    Standardní

    je blbost co tvrdil jezevec ze se u wi-fi neda garantovat vic jak 128Kb... ja mam doma 128 a drzi lajnu.. nespadne rychlost pod 15,5.... a kamos ma 512Kb a taky to same.. po interni siti pres wi-fi jedem 5,5MB

    a je upne jedno jestli snezi, prsi, atd

    abych nezapomnel.. muj nazor na sosace:
    At si sosaji.. kdyz maji zaplacenou lajnu (treba jak ja 128k).. tak s ni budu delat co chci... to je stahovat... serfovat.. hry... ale nikdo me nemuze omezit... mam to prece zaplacene....nebo ne
    CPU X2 4200+@2.92Ghz 1.375V Toledo + AC Freezer64 PRO MB ASUS A8N-E RAM 4x512 500 3-4-4-7-2T@450 VGA HIS X1800GTO@XT iceQ3@720/1480ZDROJ Seasonic SS-600HT 600W STORAGE Hitachi T7k250 250GB + 7K250 160GB@AAM SOUND CREATIVE X-Fi X-Treme Music + P580 5.1 DVD-RW LG GSA-H42L MONITOR Samsung 22" 2232BW MOUSE Mx310 500Hz MOD NET Hlucin.net WiFi 5Ghz 10MB/2MB/10ms/NO FUP

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •